Makarnalar enfess bir makarna..bi oturuşta 3 tabak yiyorum :))

LatEtiCin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2010
6.388
5
kolay sayılabilecek çok farklı bir makarna tarifi...

tavuk göğsü 2 parça kadar (isteyen daha az ya da çok koyabilir) tavada kendi suyuyla ve biraz sıvı yağ ile kavrulmaya bırakılır..kavrulunca üzerine bir miktar köri dökülür.1 tatlı kaşığı kadar.ve iyice karıştırılır..

tavuk göğüs
mayonez
kornişon
garnitür
köri
makarna
tuz
sıvı yağ
süzme yoğurt

başka bi yerde 1 pakete yakın ya da biraz daha az makarna haşlanır..haşlanınca makarnalar soğuk suda yıkanır ve iyice süzülür ki karıştıracağımız sos içinde cıvımasın.ama makarna malum çok şişiyo tam bişey söyleyemiyorum.yarım paketle 1 paket arası diyimm gene ben

gelelim sosa

bir kapta yarım paketten az süzme yoğurt alınır ya da yarım paket kadar..ben o kadar koyuyorum(.herkes göz kararı istediği kadar koysun..)

içine kornişonlar süzülüp küçük küçük doğranıp konuluyor göz kararı.. garnitürler yine isteğe bağlı olarak süzülerek konuluyor..1 yemek kaşığı kadar bu sosa da körü konuluyor.ve en önemlisi içine yarım kavanoz(orta boy) mayonezz konuluyor..kavrulan tavuklar da sosa ekleniyor

veee geniş bir kaba konulan makarnalarla sos karıştırılıyorr afiyetle yeniyorr

enfes... afiyet olsnn :)))

çok bereketli bi yemek olduğunu söylemeden de geçemiycemm :)

Son düzenleyen: Moderatör:
cnm fotoğrafını çekmek hiç aklıma gelmedi :KK43: ama tadı aklıma gelince bile içim gidiyoo :) öyle bi lezzet..

X