Doğuma Hazırlık Epidural Normal Doğum Yapanlar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
yazılanları okuyunca cesaretlendim açıkçası :) 30 haftalık hamileyim epidural normal doğum düşünüyorum ama bu arada merak edenlerede bilgi amaçlı söylenen fiyatları yazayım, yenibosna ilke hastanesine gidiyorum doktorum uğur hanım çok ilgili ve çok tatlı bir bayan
normal doğum:300 tl
sezeryan :500 tl
epidural normal doğum:1000 tl
ama yazılanları okuyunca normal yapmaya karar verdim hayırlısı bakalım

Merhaba bende epidural normal doğum yaptım. Uygulanırken herhangi bir acı v.s. hissetmiyorsun, doğumdan sonra da yan etkisi denilen baş ağrısı ya da uyuşma yaşamadım.

aynı konu için 2 başlık açılmış buna da kopyalayayım düşünenlere fikir versin istedim:

benim de bebeğim şu an 7 aylık, ısrarla normal doğum yapmak istedim doktorum da normal yanlısı idi gel gelelim suni sancıdan ölümüne korkmama rağmen malesef sancım gelmedi 41. haftanın ortasında halen daha sancı gelmeyince doktorum ertesi gün gelmemi ve suni sancı ile doğumu başlatacağını söyledi açılmam ise sadece 1,5 cm.di. sabah 9 da suni sancı takıldı 11:30 da sancıyı kuvvetli şekilde hissetmeye başladım. epidural takılması için öncelikle açılmanın en az 4 cme ulaşması ve de beraberinde sancının düzenli hale gelmesi gerekiyor benim açıklığım 4 cm olmuştu ama sancım henüz düzene girmemişti yani dakikada bir gelmiyordu doktora sancım arttığı için takmasını söyledim ama o an takarsak doğumu durdurabileceğini sancıların düzene girmesini beklemem gerektiğini söyledi sanırım 13:00 de 6,5 cm açılmam oldu ve düzenli sancı başlayınca epidurali taktılar Allahım böyle rahat bir bir buçuk saat olamaz saat 14:30 a kadar hiçbirşey hissetmedim epi. takıldıktan 10 dakika sonra kuş gibi hafiftim ve de bol bol dinlenip derin nefesler alıp güç topladım doğum anı için. açılmam 9 cm olduğunda zaten epiduralin etkisi de fazla olmuyor ama sancıdan ziyade bebeğin başının baskısını hissediyorsun altta ıkınma hissi geliyor beni 14:30 da doğumhaneye götürdüler her sancım geldiğinde kuvvetlice ıkınmamı söylediler aynen öyle yaptım ve 5 ıkınmada bebişime kavuştum. önemli olan doğum anında iyi ıknabilmek. yani derin nefes alıp tam sancı anında itebildiğin kadar kuvvetli it çeneni göğsüne yasla ve nefesini tutarak ıkın bağırıp da nefesini dışarı kaçırıp gücünü kesmemeye çalış. sancı sırasında da doğumdan önce yani nefes teknikleri çok işime yaramıştı. Yine olsa yine epidural normal doğumyaparım ayrıca suni sancı da korktuğum gibi olmadı çok şükür yani toplamda 2 saat ağır sancı çektim sonra doğumumu yaptım herkese benim gibi doğum nasip etsin rabbim evlatlarınızı sağlıkla aldırsın kucağınıza . epiduralin yan etkisini hiç görmedim sadece yapıldıtan sonra bacaklarımda uyuşukluk oldu ayakta dolaşamadım 1-2 saat sonra her şey eskisi gibiydi

Umarım benim de böyle anlattıgınız gibi rahat bir doğumum olur.... Herşeyin doğalını istiyorum,normal doğsun bebişim....

ben de epidural normal doğum istiyordum ama doktorum malesef epidural istemedi doğumu geciktiriyor dedi ve beni normla epiduralsiz doğuma ikna etti korkuyorum ama hakkımda hayırlısı diyorum 38. haftamdayım önce Allaha sonra doktoruma güveniyorum

ben de epidural normal doğum yaptım. toplam 15 saatte doğurdum. ilk 12 saat açıklık çok yavaş ilerledi. 12. saate gelince 5cm olduğunu söylediler epidural verdiler. çooookkkkk rahatladım.ara ara yine hafiften ağrılar geldi hatta doğuma kadar biraz daha arttı ama yine de çokk rahattım ve bu ağrılar zaten normal doğum için gerekliydi. son 3 satte de açıklık 10com oldu ve doğuma gittim. doğururken hiç zorlanmadım. ağrı gelince ıkındım ve doğdu :)doğar doğmaz zaten insanın gözü hiç bişey görmüyo bütün sancılar bitiyo. gözün sadece bebeğinde oluyo. hatta dikişlerin atılması doğum anından daha uzun sürdü. ben bian önce bebeğimi kucağıma almayı düşündüm. bu arada dikişler de önemli. benim 5 dikişim vardı. 40 günde düştü. ama doğumdan sonra hemen ayağa kalkıyosun çok rahattı. kızlar önemli olan açıklığın çabuk artması. ben de o uzun sürdü. normal doğumu kesinlikle tavsiye ediyorum. hayatta yaşanabilecek en güzel duygulardan biri. bundan mahrum kalmayın :)

aynı konu için 2 başlık açılmış buna da kopyalayayım düşünenlere fikir versin istedim:

benim de bebeğim şu an 7 aylık, ısrarla normal doğum yapmak istedim doktorum da normal yanlısı idi gel gelelim suni sancıdan ölümüne korkmama rağmen malesef sancım gelmedi 41. haftanın ortasında halen daha sancı gelmeyince doktorum ertesi gün gelmemi ve suni sancı ile doğumu başlatacağını söyledi açılmam ise sadece 1,5 cm.di. sabah 9 da suni sancı takıldı 11:30 da sancıyı kuvvetli şekilde hissetmeye başladım. epidural takılması için öncelikle açılmanın en az 4 cme ulaşması ve de beraberinde sancının düzenli hale gelmesi gerekiyor benim açıklığım 4 cm olmuştu ama sancım henüz düzene girmemişti yani dakikada bir gelmiyordu doktora sancım arttığı için takmasını söyledim ama o an takarsak doğumu durdurabileceğini sancıların düzene girmesini beklemem gerektiğini söyledi sanırım 13:00 de 6,5 cm açılmam oldu ve düzenli sancı başlayınca epidurali taktılar Allahım böyle rahat bir bir buçuk saat olamaz saat 14:30 a kadar hiçbirşey hissetmedim epi. takıldıktan 10 dakika sonra kuş gibi hafiftim ve de bol bol dinlenip derin nefesler alıp güç topladım doğum anı için. açılmam 9 cm olduğunda zaten epiduralin etkisi de fazla olmuyor ama sancıdan ziyade bebeğin başının baskısını hissediyorsun altta ıkınma hissi geliyor beni 14:30 da doğumhaneye götürdüler her sancım geldiğinde kuvvetlice ıkınmamı söylediler aynen öyle yaptım ve 5 ıkınmada bebişime kavuştum. önemli olan doğum anında iyi ıknabilmek. yani derin nefes alıp tam sancı anında itebildiğin kadar kuvvetli it çeneni göğsüne yasla ve nefesini tutarak ıkın bağırıp da nefesini dışarı kaçırıp gücünü kesmemeye çalış. sancı sırasında da doğumdan önce yani nefes teknikleri çok işime yaramıştı. Yine olsa yine epidural normal doğumyaparım ayrıca suni sancı da korktuğum gibi olmadı çok şükür yani toplamda 2 saat ağır sancı çektim sonra doğumumu yaptım herkese benim gibi doğum nasip etsin rabbim evlatlarınızı sağlıkla aldırsın kucağınıza . epiduralin yan etkisini hiç görmedim sadece yapıldıtan sonra bacaklarımda uyuşukluk oldu ayakta dolaşamadım 1-2 saat sonra her şey eskisi gibiydi
Hangi hastanede yaptın doğumunu canım

27 şubatta epidural normal doğum yaptım ve her aklıma geldiğinde epidurali icat edenden Allah razı olsun diyorum :KK1: gündüz kanamam oldu doktora gittim,ne açılma ne sancı olmayınca eve geri döndüm.sonra akşam 21:30 gibi hafif bi sıcaklık hissettim dedim herhalde yine kanamam oldu tuvalete koştum ve oturmamla foşurt diye suyumun gelmesi bi oldu,evimi de batırmadım yani :KK1: sonra tekrar hastaneye gittik Allahtan hastane evimin karşısında..yine sancı yok,yine açılma yok.doktor sabaha kadar bekleyelim olmazsa suni sancı veririz dedi ama ben kafamda kurdum eğer sabaha kadar bişey olmazsa sezeryan isterim suniyi kesinlikle istemiyorum diye..sonra saat 23:00 gibi sancılarım başladı ve gece 02:00 sularında 5 cme ulaştı.benim canım çok azdır artık pes etmek üzereydim ki 5 cm olunca epidural diye bağırdım.doktorsa herşey çok güzel gidiyo açılman hızlı normal yaparsın dedi.ben dedim yok ver sen epidurali :KK1: epidurali alınca o ne rahatlıktır öyle..sancılar vuruyo ben kasılma gibi hafif hissediyorum hatta fotoğrafçımla eşime odayı süsletiyorum,o kadar rahatım yani..04:00 gibi 9-10 cme ulaştı beni doğumhaneye aldılar.ama doktor biraz daha açılsın deyince hemşireler getirdi plates topunu 15-20 dak oynadım ve sonra masaya çıktım tekrar..ben ıkınma evresinde biraz beceriksiz kaldım ama oğlum çok becerikli olduğu için 04:56 da kucağıma aldım ve hayatımda 1 sn yisini bile unutamayacağım andı.hemen ağlamaya başladı oğlum temizlenirken boncuk boncuk bana bakıyodu.Allahım hakeden ve isteyen herkese nasip etsin..anestezi uzmanına eğer epidurali 2 cm düşürürseniz ikinciyi de yapıcam dedim kadın kahkaha attı :KK1:

Benim için biraz erken ama merak ettıgım birseyı sormak ıstıyorum . Epidural nasıl yapılıyor bele . Sadece iğne vurulmuyormu ? ustune birde ınce bır hortummu takılıyo belınıze . Hamişler ve anneler benı bılgılendırırsenız cok sevınırım :)

24+0 haftalık hamileyim.elle muayeneden korkuyorum vajinismus da diyebiliriz.sırf bu yüzden normal doğumdan korkuyorum.epidürali 4 cm olmadan vermiyorlar mı yani hiç açılma olmadan verseler sonra elle muayene etseler olmaz mı:KK43:benim kızlık zarım ilk gebeliğim düşük olunca dr müdahalesi ile delindi.çok korkuyorum elle çatı muayenesinden sırf bu korkudan sezaryan olmak istemiyorum:KK43:

al bendende o kadar. bende elle muayeneden çok korkuyorum. epıdural normal doğum ıstıyorum ama bu şartlarda nasıl olcaksa:KK14:

Bende çok korkuyorum...epüdüral normal doğumdansa epüdüral sezeryan daha mantıklı geliyo bana.şimdiye kadar hiç elle muayene olmadım olmayıda düşünmüyorum açıkçası.artık teknoloji gelişti sezeryan doğumlarda eskisi gibi sıkıntı yaşanmıyor.ha dikiş var evet ama normal doğumda da aynı dikişler oluyor ve onlar vajinal dikiş oluyor....nasipse epüdüral sezeryan yapacam

24+0 haftalık hamileyim.elle muayeneden korkuyorum vajinismus da diyebiliriz.sırf bu yüzden normal doğumdan korkuyorum.epidürali 4 cm olmadan vermiyorlar mı yani hiç açılma olmadan verseler sonra elle muayene etseler olmaz mı:KK43:benim kızlık zarım ilk gebeliğim düşük olunca dr müdahalesi ile delindi.çok korkuyorum elle çatı muayenesinden sırf bu korkudan sezaryan olmak istemiyorum:KK43:

merhaba cnm ben de aynı sorunları yaşadım ama elle muayeneden filanda geçtim onlara katlanabilirim ama doğum esnasında o çıkış ve yırtılma aşaması beni tedirgin ediyor :18:

al bendende o kadar. bende elle muayeneden çok korkuyorum. epıdural normal doğum ıstıyorum ama bu şartlarda nasıl olcaksa:KK14:

sibelim merhaba uzun zaman sonra yeniden girdim siteye nasılsın :) cinsiyeti ne bebişinin ben de epidural normal istiyorum ama doktorum riskli diyor ıkınma vs. olamayacağından bebek riske girer doğum süresi uzar diyor napcaz :KK14: çok sinir bozucu sezeryan olmak istemiyorum :KK31:

arkadaslar bende elle muayene olamadım dıye doktorum spınal sezeryan onerdı bende spınal sezeryan oldum ıyı kı oldUM cok rahattı hıc bır sorun yasamadım cok sukur:nazar::nazar::nazar::nazar:

arkadaslar bende elle muayene olamadım dıye doktorum spınal sezeryan onerdı bende spınal sezeryan oldum ıyı kı oldUM cok rahattı hıc bır sorun yasamadım cok sukur:nazar::nazar::nazar::nazar:

slm cnm sana özel msj yollamaya çalıştıma ama msj kutun doluymuş :)ben de kendimden emin değilim normal doğum konusunda ne yapcam bilmiyorum ama normal doğum olsun isterim

slm cnm sana özel msj yollamaya çalıştıma ama msj kutun doluymuş :)ben de kendimden emin değilim normal doğum konusunda ne yapcam bilmiyorum ama normal doğum olsun isterim

BENDE normal dogum cok ıstemıstım cnm ..bebekte dogum kanalına ınmıstı..ama doktorum alttan muayene ederken cok kastım kendımı ve doktorum alttan muayene edemedı..normal dogum onermedı bana..kendını cok kasıosun bebege zarar verırısın dedı.ama ben epıdural normal dogum ıstedıgımı soledım sen bılırsın dedı.ama bı arkadasım epıdural normal dogum yaptı ıkınmayı hısstmedıgı ıcın bebek zarar gordu ben de kendımı ve bebegı rıske atmak ıstemedım spınal sezeryan oldum..sen alttan muyene oalcagın gun doktorunla karar verırsın cnm catına bakar ..ama senın ıcın en hayırlsı olsun ..oyle ya da böle cocuguna kavusuorsun:KK16::KK16:

BENDE normal dogum cok ıstemıstım cnm ..bebekte dogum kanalına ınmıstı..ama doktorum alttan muayene ederken cok kastım kendımı ve doktorum alttan muayene edemedı..normal dogum onermedı bana..kendını cok kasıosun bebege zarar verırısın dedı.ama ben epıdural normal dogum ıstedıgımı soledım sen bılırsın dedı.ama bı arkadasım epıdural normal dogum yaptı ıkınmayı hısstmedıgı ıcın bebek zarar gordu ben de kendımı ve bebegı rıske atmak ıstemedım spınal sezeryan oldum..sen alttan muyene oalcagın gun doktorunla karar verırsın cnm catına bakar ..ama senın ıcın en hayırlsı olsun ..oyle ya da böle cocuguna kavusuorsun:KK16::KK16:

anestezi uzmanları çok iyi olmalı eğer uygun zamanda uygun dozda yapılırsa ıkınmayı hissediyorsun ama işte uzmanlar nasıl iyimi kötümü bilemiyosun..valla bunalıma girdim doğum rüyaları görüyorum hep 3 ay var daha :KK5: stress oldum

bende epidural normal dogum istıyorum daha doktorumla konusmadım cuma kontrolum var ılk bebegım ve çok korkuyorum normal dogumdannnnn:18:

X