Epiduralli normal doğum hikayem

Anne civciv

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
253
123
İlk aşılama ile hamile kalmıştım. İlk gebeliğimdi. 38. Haftamın başında dr çatı muayenesi yaptı ve bu benim doğumumu tetikledi, Ertesi gün öğlen sancılarım başladı ufak düzensiz sancılardı. Acaba yalancı mı yoksa gerçek mi diye düşünüp saat tuttum yazdım giderek sıklaşıyordu. Ama ben anlayamıyordum ama ne okur ne olmax diye hastane çantamı kapının önüne koydum . Akşam 7 gibi eşim geldi işten ve bişe hissettim WC ye gidince nişan gelmesi denilen hafif pembemsi kan geldiğini gördüm . Hemen hastaneye gittik . Nst çekildi Altan muayenede 1 cm açıklık dendi. Dr tam Eve yollayalım diyecekken suyum geldi . Yatışım yapıldı. Gece 10 dan sabah 09 a kadar 6 cm açıklığım oldu .gece 4 sonrası zorluydu. Sabah 9 da anestezi dr gelince epidural taktı belime odada ve rahatladım sonrasında sancı hissetmedim sadece ufak kasılmalar ki onlar da zaten laxım ıkınmanın zamsnını bilmek için. 3-4 ıkınmada Doğum yaptım elhamdulillah. Sonrasında plesenta kendiliğinden düşmediği için dr elle çıkardı bu süreç zorluydu bide dikiş dikilirken biraz hissettim . Ve bebeğimi kucağıma aldım. Elhamdulillah 😊asıl zorlu süreç başladı böylece . Yenidoğan bakımı ve dikişlerin iyileşme süreci...

X