Erdoğan: 'Bu Bir Veda Değil, Fatiha’dır'

İnsanların en zayıf noktası "din" olmadı mı senelerdir? hep bunu kullanmadılar mı, "din" adı altında insanlar herşeye inanmadı mı?
hacıya hocaya gitmeler, çul çaput bağlamalar...

en güzel din bizim, ama en kötü yaşayan toplumlar "müslümanlar". neden?

senelerdir gelişmekte olan ülkeyiz. ne chp, ne mhp, ne ak parti. al birini vur ötekine.. biri Atatürk'ün, biri bayrağın, biri dinin arkasına saklanmış gidiyor. yiye yiye bitiremediler, ama gel gör ki siyasetin "s"sinden anlamayan milletim herşeyi toz pembe görüyor.

üzülmüyorum, herkes hakettiği gibi yaşar bu dünyada..

Son düzenleme:
77 mılyonu oyle sevdı bagrına bastıkı sormayın neyse kufur etcem sımdı ban yemek ıstemıyorum

bastıkları var , kalkındı hepsi
hepsinin işi var gücü var sen ben kps ye girip yardırırken onlar sınava bile gerek kalmadan giriyor
çevremde akp yi savuanların hepsinin bir baglantısı var haram lokma geçiyor kursaklarındna haberleri yok..

neyse susayım ban yiycem..

Hea herkes saf siz degilsiniz:)
O yüzden millet etkileniyor siz etkilenmiyorsunuz:)
Ayrica ne kadar eminsiniz kul hakki yediginden?
Yoksa yanindamiydiniz yerken?
Elinizde su montaj olup olmadigi bile kesin olarak bilinmeyen ses kayitlaridan baska ne tür bir deliliniz varda gözünüzle görmüs kadar emin konusuyorsunuz?
KEske gözünüzle görmediginiz birseyi, olmus gibi anlatmanin islamdaki hükmünüde bilseymissiniz..

Montaj olup olmadığını önce kendi ispatlasın. O bizim derdimiz değil. Günahına giriyorsam da o beni ilgilendirir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yokk " günahina giriyorsam o beni ilgilendirir" deyip cekilemezsiniz:)
Zira din hakkinda ahkam kesiyorsunuz.
Gözünüzle görmediginiz birseyi olmus gibi anlatip, karsidakini " kul haki yiyor, bu kisi müslüman olamaz" gibi suclayipta " nereden biliyorsun yedigini, yanindamiydin, gözünlemi gördün" deyincede " günahina giriyorsam o benim sorunum" diyemzsiniz:)
Ya günah sevap hakkinda ahkam kesmeyeceksiniz, yada biri size, sizin yaptiginizinda günah oldugunu söyleyince " beni ilgilendirir" demeyeceksiniz:))

Sen de yemediğine çok eminsin herhalde bu kadar savunduğuna göre. Aile dostusun herhalde :) Evet günahı beni ilgilendirir der çekilirim. Din konusunda ahkam kesmeyi siz benden daha iyi bilirsiniz. Herkese ders vermeye çalışmanızdan belli.
Liderinizin hal ve hareketlerine bakın, kul hakkı yiyip yemediğini anlarsınz. Bir insanı sırf alevi diye yuhalatan bir adam kul hakkı yemiş olmuyor mu?
Dünyanın en zengin 8. Lideri ilan edilirken nereden geliyor bu değirmenin suyu diye düşünüyor insan. Aaa ama size göre çalıştı didindi öyle yaptı.
İspat ispat diye yanıp tutuşacaksınız yine

http://blog.milliyet.com.tr/en-zengin-8--lider-basbakanimiz-/Blog/?BlogNo=101688

Haydi bana eyvallah. Kalın sağlıcakla :)

"GAZİ MUSTAFA KEMAL'İN HATIRASINI YAD EDİYORUZ" demiş...

"ATATÜRK" diyemiyor...

ahahhaha:) Kanit vikipedia:))
Vikipedia öyle demis:)
Bu arada vikipedia ya bilgileri insanlar yaziyor:)
Yani bende girer yazarim sitedigim seyi:)

Yook ahkam kesip kacamazsiniz yan i kacarsinizda sözlerinizin hiiic bir degeri olmaz::)
Eeee buyurun kacin:)

Peki haram yemediğine, yolsuzluk yapmadığına emin olanlar nasıl emin olabiliyor öyleyse bu devirde bir gözün öbürüne güveni yokken Allah aşkına yani birilerini savunucam derken biraz da mantıklı olun birine bir şey söylerken o lafı size başka türlü döneceğini de hesap edin. Bu insan babanızın oğlu mu her an yanında mısınız. Bizim kulaklarımızla duyduğumuz ses kayıtları varsa bunun hiçbir şekilde aksi ispatlanamadıysa sadece meydanlarda çıkıp da yok paralel devletin işi filan denilip ahkam kesip millet nasılsa inanır deniyorsa ben sürü psikolojisine tutulup herkes inanıyor demek ki doğru diyemem ayrıca çoğunluğun düşündüğü doğrudur diye bir kavram yok kaldı ki Erdoğan'a inanmayan ve oy vermeyen kesim zaten azınlık değil. Oy verecek başka kimse yok, Erdoğan giderse yine okullara başörtüyle giremeyiz, maazallah dinsiz kalırız mantığıyla oy verenlerden olmam. Ama tabii başka partiden birinin değil ses kaydı böyle bir iddia bile olsa aylarca demediğiniz kalmazdı değil mi bunlar zaten böyleler diyerek. Başbakan zemzem suyuyla yıkanmıştır zaten. Zulme karşı haram yemeye karşı bilip duyup susmakta o günaha iştirak etmektir bilmem biliyor musunuz. İspatını isterim gösteremiyorsa montajdır belgesi alamıyorsa ben ona temiz diyemem. Kaldı ki onca genci emirleriyle vurduran öldürten ve meydanlarda ölünün arkasından yuh çektiren biri çıkıp da dinden bahsedip oy avcılığı yapmasın bize!

Sorgulamak, araştırmak benim vatandaşlık görevim. Çünkü vereceğim oy ile bu ülkede yapılacak icraatlere iştirak etmiş sorumluluk almış olucam bunun bilincinde biriyim. Yok yurtdışında para biriktirmiş de öyle ev almış artık ne kadar para gönderiyorlarsa biriktirip öyle bir evi alabilmiş. Peki gemi filolarına ne diyorsunuz bu inkar edilmedi ki, peki market zincirleri, ortaklıklar bunlar nedir. Bir yüzüğümden başka servetim yok diyen başbakanın serveti dudak uçuklatıyor ve ne yapacak biliyor musunuz Cumhurbaşkanı olarak mal beyanında bulunması gerektiğinden tüm mallarını damadı kayınpederi gibi 1. dereceden akraba olmadığı kişilerin üzerine geçirecek.

Dini bari mübarek Ramazan günü çıkarlarına alet etmesin oy toplama aracı olarak kullanmasın. Din Allah ile kul arasında saklı olan bir şey ne meydanlarda ne siyasette yeri yoktur. İnsanların manevi duygularından vurarak oy toplamak çok sevap ama öyle değil mi. Yukarıda Allah var.

Peki sayın Başbakan pek Pürüpak ya hiç suçu yok, sicili tertemiz, hakkındaki her şey iftira ya pek o zaman neden istifa etmedi Başbakanlıktan. Bilmiyorsanız söyleyeyim yasalar gereği bir kişi Cumhurbaşkanı adayı olurken tüm siyasi görüşlerinden arınmalı bağımsız olmalıdır. Her kesime aynı oranda yakın olmalıdır hele bir siyasi partiye hala bağlıyken o partinin başbakanıyken Cumhurbaşkanı adayı olmak düşünülemez ama YSK herzaman ki gibi ondan yana karar alarak olabilir diyor tamam had olabilir sırf üzerineki iddiaları şüpheleri yok etmek adına neden kartları açık oynamıyor benim alnım ak üzerimde hiçbir suç dosya yok ve açılabilecek bir dava da yok deyip istifasını veremiyor vazgeçemiyor çok açık çünkü Başbakanlıktan istifa ettiği anda üzerinde olan davalar için suç duyurusunda bulunulur ve onlarca yeni dosya da eklenir yargı yolu açılır da o yüzden. Onun için başkalarına laf demeden gözü kapalı tertemizdir demeden önce bir bunları sorgulayın diyeceğim ama çok zor!

Gözün görmedigi noktada bir insan hakkinda ispat olmadan ortaya atilan suc icin " benim icin sucsuzdur, zira bir kanit yok" demek bizim dinimiz icin en güzel seydir.
Ama gözün görmedigi halde, kanitta olmadan ortaya atilan suca " kesin yapmistir " demek, bizim dinimizde büyük vebaldir:))
Bu nedenle bana göre yapmamistir!
Bu kadar basit:)

Peki haram yemediğine, yolsuzluk yapmadığına emin olanlar nasıl emin olabiliyor öyleyse bu devirde bir gözün öbürüne güveni yokken Allah aşkına yani birilerini savunucam derken biraz da mantıklı olun birine bir şey söylerken o lafı size başka türlü döneceğini de hesap edin. Bu insan babanızın oğlu mu her an yanında mısınız. Bizim kulaklarımızla duyduğumuz ses kayıtları varsa bunun hiçbir şekilde aksi ispatlanamadıysa sadece meydanlarda çıkıp da yok paralel devletin işi filan denilip ahkam kesip millet nasılsa inanır deniyorsa ben sürü psikolojisine tutulup herkes inanıyor demek ki doğru diyemem ayrıca çoğunluğun düşündüğü doğrudur diye bir kavram yok kaldı ki Erdoğan'a inanmayan ve oy vermeyen kesim zaten azınlık değil. Oy verecek başka kimse yok, Erdoğan giderse yine okullara başörtüyle giremeyiz, maazallah dinsiz kalırız mantığıyla oy verenlerden olmam. Ama tabii başka partiden birinin değil ses kaydı böyle bir iddia bile olsa aylarca demediğiniz kalmazdı değil mi bunlar zaten böyleler diyerek. Başbakan zemzem suyuyla yıkanmıştır zaten. Zulme karşı haram yemeye karşı bilip duyup susmakta o günaha iştirak etmektir bilmem biliyor musunuz. İspatını isterim gösteremiyorsa montajdır belgesi alamıyorsa ben ona temiz diyemem. Kaldı ki onca genci emirleriyle vurduran öldürten ve meydanlarda ölünün arkasından yuh çektiren biri çıkıp da dinden bahsedip oy avcılığı yapmasın bize!

!

Kabataştaki türbanlı bacının olmayan görüntülerine inanıp burda bizimle kavga edenler montaj olmadığı ispat edilmiş kulaklarımızla duyduğumuz konuşmalar söz konusu olunca gözünle görmediğin iftarının İslamdaki anlamını sorguluyor:KK53::KK53::KK53::KK53:

Nasıl bir İslamiyet bunların yaşadığı bir anlasam..

Sen hırsızlığı,kul hakkını,insanları ayrıştırmayı,hakareti ,küfürü savun,sonrada gel burda müslümanlıktan bahset..

Rabbim beni böyle müslümanlardan etmesin.

Sorgulamak, araştırmak benim vatandaşlık görevim. Çünkü vereceğim oy ile bu ülkede yapılacak icraatlere iştirak etmiş sorumluluk almış olucam bunun bilincinde biriyim. Yok yurtdışında para biriktirmiş de öyle ev almış artık ne kadar para gönderiyorlarsa biriktirip öyle bir evi alabilmiş. Peki gemi filolarına ne diyorsunuz bu inkar edilmedi ki, peki market zincirleri, ortaklıklar bunlar nedir. Bir yüzüğümden başka servetim yok diyen başbakanın serveti dudak uçuklatıyor ve ne yapacak biliyor musunuz Cumhurbaşkanı olarak mal beyanında bulunması gerektiğinden tüm mallarını damadı kayınpederi gibi 1. dereceden akraba olmadığı kişilerin üzerine geçirecek.

Dini bari mübarek Ramazan günü çıkarlarına alet etmesin oy toplama aracı olarak kullanmasın. Din Allah ile kul arasında saklı olan bir şey ne meydanlarda ne siyasette yeri yoktur. İnsanların manevi duygularından vurarak oy toplamak çok sevap ama öyle değil mi. Yukarıda Allah var.

Peki sayın Başbakan pek Pürüpak ya hiç suçu yok, sicili tertemiz, hakkındaki her şey iftira ya pek o zaman neden istifa etmedi Başbakanlıktan. Bilmiyorsanız söyleyeyim yasalar gereği bir kişi Cumhurbaşkanı adayı olurken tüm siyasi görüşlerinden arınmalı bağımsız olmalıdır. Her kesime aynı oranda yakın olmalıdır hele bir siyasi partiye hala bağlıyken o partinin başbakanıyken Cumhurbaşkanı adayı olmak düşünülemez ama YSK herzaman ki gibi ondan yana karar alarak olabilir diyor tamam had olabilir sırf üzerineki iddiaları şüpheleri yok etmek adına neden kartları açık oynamıyor benim alnım ak üzerimde hiçbir suç dosya yok ve açılabilecek bir dava da yok deyip istifasını veremiyor vazgeçemiyor çok açık çünkü Başbakanlıktan istifa ettiği anda üzerinde olan davalar için suç duyurusunda bulunulur ve onlarca yeni dosya da eklenir yargı yolu açılır da o yüzden. Onun için başkalarına laf demeden gözü kapalı tertemizdir demeden önce bir bunları sorgulayın diyeceğim ama çok zor!

Ağzına sağlık. Ayakta alkışlıyorum seni.

Heaa zaten bu paralelcilerin cikardigi hersey gercek:)
Baörtülü birinin dövülmedigini iddia ettikleri kaset gercek, basbakan hakkindaki montaj kasetleri gercek:)
Birtek, gecmisi darbelerle dolu TSK daki darvbeciler hakkindaki söyledikelri yalan:)
Gecmiste darbemi yapmislar ki birdaha yapmak istesinler tövvvbeeee:))

Ehhe ehehehe Ramazan eylencem oldu ya:))
Ofsaytim benim:)))

Son düzenleme:
Gözün görmedigi noktada bir insan hakkinda ispat olmadan ortaya atilan suc icin " benim icin sucsuzdur, zira bir kanit yok" demek bizim dinimiz icin en güzel seydir.
Ama gözün görmedigi halde, kanitta olmadan ortaya atilan suca " kesin yapmistir " demek, bizim dinimizde büyük vebaldir:))
Bu nedenle bana göre yapmamistir!
Bu kadar basit:)

Ah canımm öyle mi, gemi filolarının kanıtları var ama belgelerle, market zincileri sıra sıra önümüzde nerede ne kadar malvarlığı var isimleriyle hepsi gazetelerde manşet. Gözün görmediği öyle mi nasıl görmeyi bekliyordunuz nöbet mi tutacaktık oğlunun kendisinin kapısında.Tabi gözümüze soka soka çalacaklardı bir dimi. Bir devlet adamı üzerindeki şaibeleri şüpheleri kaldırmak adına eğer gerçekten montajsa bunu ispat eder neden edemedi bana bunun cevabını verin ya. Paralel yaptı etti tamam bahaneniz var o paralel devlete cevabını vermek kendine inanmayanlara karlşıda bir devlet adamı olarak kendini aklamak çok kolayken neden yapmadı yapamadı?

Allah var yukarıda sizin görmedim dediklerinizi zaten o gördü. Allah aşkına CHP yapmış olsaydı ses kaydı değil sadece iddiası olsaydı da bunu diyebilir misiniz ki gözünüzle görmediğiniz halde dediğiniz onlarca şey var başka partiler hakkında peki şöyle sorayım o zaman;

Camide içki içtiler dedi görüntülerini bu cuma yayınlıcam dedi kaç cuma geçti 1 sene 2 ay oldu hala görüntüler yok ama siz buna inandınız oysa gözünüzle görmemiştiniz ama Erdoğan dedi ya inandınız hatta ben içtiklerini görmedim diyen imamı bile sürdüler bu hak mıdır çok İslamı biliyorsunuz ya buna da cevap verin görmedim diyen bir din alimini sırf onun tarafını tutmadı diye sürmek neye sığar?

Başörtülü bacıma şunu bunu yaptılar yerlerde sürüklediler görüntüleri var hani nerede gözünüzle görmediğiniz halde ona inandınız.

Berkin Elvan'ın cebinde öldüğünde Molotof vardı, sapan vardı dedi Erdoğan ama görüntüleri yok gözünüzle görmediniz ona da inandınız. O anda eylemdeydi ekmek almaya gitmemişti dediniz o anın vurulma anın görüntüleri zaten yok aslında var ne var polisin ateş açtığı gaz sıktığı görüntüler var ama ortada eylem yok. Berkin'in o anda eylemde olduğunu ispat eden hiçbir şey yok. Buna da gözünüzle görmediğiniz halde inandınız eylemde vuruldu dediniz neden Erdoğan öyle dedi çünkü.

Daha bir çok gözünüzle görmediğiniz ama Başbakan karşıtı kişilerin partilerin hakkındaki iddiaları koşulsuz kabullenmenizi sayabiliriz ama iş Erdoğan olunca gözümüzle görmediğimiz bir şey de ispatı olmadan atılan suç da suçsuzdur öyle değil mi. Bana göre de ispat edilemeyen, üzerinde ki şaibesini bir tek belgeyle kaldırabilecekken bunu yapamayan işte sizin gibi arkasında koşulsuz sorgulamadan ona biat eden insanlara güvenen ve bunda da haksız olmadığı görülen bir insan suçludur.

Son düzenleme:
Rabbimin ilk emri oku ama,okumaktan araştırmaktan öğrenmekten bile aciz insanlar gelip burda İslamı öğretmeye kalkıyor..

Azıcık doğru okusan,sadece sana öğretilenleri değil herşeyi öğrenmeye çalışsan olmayacak bunlar.

17 Aralık konuşmalarının montaj olmadığı ıspatlandı.

Kabataştaki görüntüyüde paralelci mi çıkarttı başka biri mi bilmiyorum ama biz 60 Cumadır başbakanın çıkartacağı görüntüyü bekliyoruz..:KK14::KK14:

Öyle bir görüntü yoksa başbakanın yalancı olduğunu kabul ediyorsun demektir.:KK14:

Tekrar duamı edeyim

Rabbim beni kul hakkına,hırsızlığa,yalana ve iftiraya göz yuman müslümanlardan eylemesin.

Rabbimin ilk emri oku ama,okumaktan araştırmaktan öğrenmekten bile aciz insanlar gelip burda İslamı öğretmeye kalkıyor..

Azıcık doğru okusan,sadece sana öğretilenleri değil herşeyi öğrenmeye çalışsan olmayacak bunlar.

17 Aralık konuşmalarının montaj olmadığı ıspatlandı.

Kabataştaki görüntüyüde paralelci mi çıkarttı başka biri mi bilmiyorum ama biz 60 Cumadır başbakanın çıkartacağı görüntüyü bekliyoruz..:KK14::KK14:

Öyle bir görüntü yoksa başbakanın yalancı olduğunu kabul ediyorsun demektir.:KK14:

Tekrar duamı edeyim

Rabbim beni kul hakkına,hırsızlığa,yalana ve iftiraya göz yuman müslümanlardan eylemesin.

Mübarek Ramazan günü Allah kabul ederse oruçlu ağzımla çok içten bir şekilde Amin diyorum. Bu dünya fani geçici yapılan mallar, paralar, villalar, gemi filoları, market zincirleri senin benim cebimden çıkan başkasınn cebine giren herşey bu dünyada kalacak bir kefenle girecekler yerin altına ve asıl hesap o zaman başlayacak ve işte o zaman bildiklerinden duyduklarından, gördüklerinden dolayı sessiz kalanlara, kul hakkı yiyene hesabını sormayana, göz yumanlara da hesabı sorulacak gözümüzle görmedik denilen şeyler orada öyle ayan beyan gözükecek ki diller bağlanacak, af bile dilenemeyecek, sadece amel defteri konuşacak. O zaman o zalimleri ibadetleri de temizleyemeyecek.

Heaa zaten bu paralelcilerin cikardigi hersey gercek:)
Baörtülü birinin dövülmedigini iddia ettikleri kaset gercek, basbakan hakkindaki montaj kasetleri gercek:)
Birtek, gecmisi darbelerle dolu TSK daki darvbeciler hakkindaki söyledikelri yalan:)
Gecmiste darbemi yapmislar ki birdaha yapmak istesinler tövvvbeeee:))

Ehhe ehehehe Ramazan eylencem oldu ya:))
Ofsaytim benim:)))

Siz eğlenin biz acıyoruz sadece gerçekten. O paralelciler dediğiniz kişiyle sayın Erdoğan senelerce eleleydi arkasından ağlamadığı mı kaldı, ülkene dön çağrısı yapmadığımı her beraberce yargıda devletin içinde cirit attılar o darbeci dediğiniz kişileri beraber içeri tıktılar haksız yere haksız belgelerle. Şimdi mi Erdoğan anladı paralel devletin cemaatin yargının devletin içinde olduğunu biz senelerdir biliyorduk oysaki danışıklı dövüşü sonra ne oldu öküz öldü ortaklık bozuldu tüm foyaları ortaya çıktı zaten cemaat bunların her foyasını biliyordu. Başörtülü biri dövüldüyse hani gözünüzle görmediğinize inanmıyorsunuz ya hani görüntüler, hani camide içilen içkilerin görüntüleri. Ya yazdıklarımıza öyle ortadan cevap vermeyin bir kere de yani. O darbeciler devletin içine girdiyse ve darbeciler diyorsanız o insanlara Erdoğan'ın suçunu da zaten kabul ediyorsunuz demektir bizzat kendisidir buna imkan veren çünkü. Tsk olayına hiç girmeyin zaten birlik olup içeri tıktıları, belgeler var bilmem ne dedikleri, ceza aldıkların sesi çıkmayan tek adım atmayan tam tersi meydanları akp çökertme çetesi darbeciler dediği adamları salıverdi seneler önce aklı neredeydi tabi o zaman cemaatle kankaydı dimi. O kadar senenin hesabını da verecek mi sayın Başbakan onca belgenin sahte olduğu şimdi mi akıllarına geldi o iftiraların karamaların, gururlarını ayaklar altına almanın hesabını kim verecek yaa. Hep seçim taktikleri bunlar.

Son düzenleme:
X