Erdoğan: 'Bu Bir Veda Değil, Fatiha’dır'

Gözün görmedigi noktada bir insan hakkinda ispat olmadan ortaya atilan suc icin " benim icin sucsuzdur, zira bir kanit yok" demek bizim dinimiz icin en güzel seydir.
Ama gözün görmedigi halde, kanitta olmadan ortaya atilan suca " kesin yapmistir " demek, bizim dinimizde büyük vebaldir:))
Bu nedenle bana göre yapmamistir!
Bu kadar basit:)

senin birkaç yerde ''İngilizlerin oyunu bunlar, her şeyi onlar planlıyor, siz hiçbir şey bilmiyorsunuz, her şeyi ben biliyorum cahiller sürüsü sizi'' minvalinde yorumlarına denk geldim.

sen neden İngilizleri suçluyorsun orta dogudaki olaylar için? elinde kesin kanıtın var mı? bir milletin insanlarını ya da hükumetini karalarken burada yaptıgın sevimli açıklamayı hiç aklına getirmiyorsundur eminim. dinine göre madem öyle, kendinle çelişme. ideolojini savunmak adına komik durumlara düşme.

Dediğini yazınca bır tek bu video cıktı.Ama diğer dediğini de arastıracagım.

Senin için içilip içilmediği önemli olmayabilir.Bir tıkla istediğin haberin doğruluğuna ya da yalan olduguna kolaylıkla ulasabılırsın ama bır basbakan 70 milyonun karsısına cıkıp dogrulugunu kanıtlayamadığı;kanıtlanana kadar da(52 hafta geçti) iddaa olarak kalan kanıtlanmadıgı müddetçede çirkince iftiradan öteye gidemeyen halkı galeyana gtirici söylemlerde bulunamaz.Ya 52 hafta önce basbakanı dinleyen yaşlı bir dede hala camide içki içildiğini düşünüyorsa ? Yalan/olmayan bir durumu soylemek buna ınsanları ınandırmak günah değil mi ?

Mervecik bea:)
Inan seni bende ciddiye alamayacagim:)
Ayrica ben o maavaaallde yorumlar yapmam:)

Okuyup, ögrendikelrimi paylasirim:)

Adamlar can derdinde, yerlere yığılmışlar, kanlar akıyor, pansuman yapanlar, müdahale eden doktorlar. Bu vaziyette içkimi içmişler :KK33: Koyun can derdinde Kasap et derdinde demek bu olsa gerek :KK51:

ayy çok güldüm aksam aksam millet canıyla ugrasıyo daha diyoki küfür ettiler böyle oldu şöyle oldu,adamlar neyin derdinde ya gercekten körmü bu insanlar anlamıyorum hala erdogan diyolar neyse...:KK14:

ayrıca aklıma geldi imamdamı yalan söylüyo içilmedi dedi

Son düzenleme:
Basbakan neden aciklamamistir,yada kayit varmidir, yokmudur bilmem.

Ama bende diyorum ki, bu kisiler daha kötüsünü yapti chelzy anlatabiliyor muyum?

Yani o küfürleri siz duysaniz katlanabilirmiydiniz bir insan olarak bilemiyorum?

Inanip inanmamaniz önemli degil..

Yani söyleyemiyorum ama öyle yenilir yutulur, unutulur sey degil.

Senin dedigin 70 yasindaki amca birak camide icki icti bilsin o küfürleri duyacagina inan bana daha iyi...

Mervecik bea:)
Inan seni bende ciddiye alamayacagim:)
Ayrica ben o maavaaallde yorumlar yapmam:)

Okuyup, ögrendikelrimi paylasirim:)

bak bunu da unutmuşum. bir de aynı yorumlarında şöyle bir şey var; ''hiçbirinizi ciddiye almam. ben kimseden alıntı da yapmam çünkü tenezzül etmem siz cahillerin yorumlarına ne de olsa ben zaten her şeyi biliyorumdur''. bir de böyle bir şey var ki, sanırım böyle yaparak kendini cool falan zannediyorsundur :KK60:

bir de kendine dıaşrıdan bakabilsen :KK1:

Son düzenleme:
Hea hea öyle:)

Neyse sen yaz biraz bikana kadar benim azcik icim var:)

Arkadaslarla birlikteyiz:)
Arkadaslara " bakin " dedim, " önceleri istemeyerek ofsaty oluyordu zannediyordum ama simdi eminim benim hayranim, fanatigim falan" dedim:)

Yer, Taksim Alman hastanesi yakiniydi.
Aksam üzeriydi.
Topluluk dine, mukaddese ( daha acik yazmak istemiyorum) agza alinmayacak küfürler ediyordu.

Bende diyorum ki, ister o grup camide ickide icmis olsun ister olmasin, zira camide icki icmekten daha adice seyler yaptilar..
Ayrica hem bagariyorlardi, hemde arkalarindaki duvarlarada yazmislardi o küfürleri..
Allah nasil bilirse öyle yapsin...

Ahahaha, bende bir gülücük atayım :KK60:

Demek gezi olayları sırasında Taksimdeydin:)))

Üstünden 1 yıl geçtikten sonra aklına geldi demek bunları paylaşmak :))

Türbanlı bacına saldırırlarkende ordasındır kesin:)))

Onuda Gözünle görmüşündür şimdi sen, yani gıybete girmiyorsun:KK60:

Bu kadar fanatik olduğuna göre videoya almışsındır Kabataş olayınıda:KK60:

Kendini daha fazla zorlama , herkes anladı seni:))

Bu arada weiss kendini fazla öneme canım:KK1:

Yalan yanlış paylaşımları görünce dayanamayıp düzeltiyorum ki belki çoluk çocuk Okur'da gerçek zanneder yazılanları.

Sana özel değil malesef:))

Rahatsız olman normal tabii, bu kadar herşeyi biliyorum havasında olunca düzeltilmek hoşuna gitmiyordur.

Kibir insanı yer bitirir unutma..

:)) Kendini giderek daha komik duruma düsürüyorsun:)
Yapma kendine bunu:)

Konusulan konudan bilemi haberin yok?
Yazmak icin mi yaziyorsun?
Yazistigim arkadasa sor sana anlatsin konu ne neyi konusuyoruz:)

Yok yapacagim diyorsanda kendin bilirsin yani, benim icin tebessümsün sadece:)

Gözün görmedigi noktada bir insan hakkinda ispat olmadan ortaya atilan suc icin " benim icin sucsuzdur, zira bir kanit yok" demek bizim dinimiz icin en güzel seydir.
Ama gözün görmedigi halde, kanitta olmadan ortaya atilan suca " kesin yapmistir " demek, bizim dinimizde büyük vebaldir:))
Bu nedenle bana göre yapmamistir!
Bu kadar basit:)

Heaa zaten bu paralelcilerin cikardigi hersey gercek:)
Baörtülü birinin dövülmedigini iddia ettikleri kaset gercek, basbakan hakkindaki montaj kasetleri gercek:)
Birtek, gecmisi darbelerle dolu TSK daki darvbeciler hakkindaki söyledikelri yalan:)
Gecmiste darbemi yapmislar ki birdaha yapmak istesinler tövvvbeeee:))

Ehhe ehehehe Ramazan eylencem oldu ya:))
Ofsaytim benim:)))

Gecin artik bana masallar anlatmayi ya..
Kac kere söyledim..
Masal dinlemeyi sevmem.
Gezinin yardakcilari 17 aralik darbesinin mimarlaridir
Basbakan, o zavalli kizin dayak yedigi görüntülerin hemen cikarilip kendisine yollanmasini isteyince o paraleller " görüntü yok efendim, o bölgede ki kamerelar devredisiymis" dimislerdi.
Sonra aradan 1 seneye yakin zaman gecip, 17 aralik darbesini yapmaya kalktiklarinda, baktilar isler istedikleri gibi gitmiyor, 1 yil önce yok dedikleri görüntüleri cikarttilar meydana ama öyle bir olay olmamis gibi:)) Yesinler...
Kemalistelerden bile o kizcagizla konusup, durumuna cok üzüldügünü, yapilanin insanlik disi oldugunu yazanlarda, yalan söylemis yani.

Ayrica, o gezi olaylari sirasinda camide icki icmekten daha asagilik seyler yapildi, Allah a, Peygambere agza alinmayacak seyler söylendi yani camiye saygi sinirlari cooook gecildi.
Ister icmis olsunlar ister icmemis olsunlar, Allah a, Peygambere, insanlarin inancina saygisi olmayandan, ibadethaneye saygi beklemem ben...

Yani gecin masallari...

:)) Kendini giderek daha komik duruma düsürüyorsun:)
Yapma kendine bunu:)

Konusulan konudan bilemi haberin yok?
Yazmak icin mi yaziyorsun?
Yazistigim arkadasa sor sana anlatsin konu ne neyi konusuyoruz:)

Yok yapacagim diyorsanda kendin bilirsin yani, benim icin tebessümsün sadece:)

Kendi yazdıklarını mı inkar ediyorsun?

Sen ne duruma düştüğünü hiç düşündün mü :KK1:

Yazilarimi öne alip insalarin tekrar okumasina vesile oldugun icin saol:)

Sadece yazarken relax ol, stres yapma benim icin sorun yok:)

Bir insanin stres yapip hasta olmasina vesile olmak istemem su mübarek günde:))))

Ama hosuma gitmeyede basladi bu caban ve beni takip etmen:)

Hani AKP nin oyu sürekli fazlalasiyor ve gizli sevenleri oldugu düsünülüyorya kendimi öyle hissetmeye basladim:)

Gizli fanatik :)))

Allah iyiligini versin neyse hadi by:)

Yazilarimi öne alip insalarin tekrar okumasina vesile oldugun icin saol:)

Sadece yazarken relax ol, stres yapma benim icin sorun yok:)

Bir insanin stres yapip hasta olmasina vesile olmak istemem su mübarek günde:))))

Ama hosuma gitmeyede basladi bu caban ve beni takip etmen:)

Hani AKP nin oyu sürekli fazlalasiyor ve gizli sevenleri oldugu düsünülüyorya kendimi öyle hissetmeye basladim:)

Gizli fanatik :)))

Allah iyiligini versin neyse hadi by:)

Ay kıyamam ,:KK37:

Dediğim gibi kibir insanı yer bitirir.

Bende farkettim zaten, en çok seni düzeltiyorum:)))

Demekki en çok yanlış yazan sensin..

Tavsiyem yazarken bir bak daha önce neyi savunmuştum şimdi ne diyorum diye:)))

Verecek cevabın olmadığındada hemen " ay beni takip ediyorlar " diyorsun ya , en çok ona gülüyorum..

Tutarlı olursan kimse seni düzeltmez merak etme:))

Ipek;
Dünya bankasinda en son 200 e yakin Türk calisoyrdu.
Yani dünya bankasinda calismak icin Basbakan oglu olmak sart degil.
Ayrica Bilal Erdogan Harward gibi bir üniversitede basari göstermis.
Yani dünya bankasinin stajyer olarak almasi öyle coook büyük birsey degil.

Soruna gelecek olursak.
Ayni anda, birbirinden alakasiz 3 ayri operasyonu birlestirip, sansasyon yaratmak isteyen, hatta tutuklananlara " sucu basbakana at kurtul" diyen kisiler mi adalet saglayacakti?
Ayrica nasil oluyorsa o 3 operasyon, Türkiye nin candamarlari olan islerin cevresinde döndü hep.
Halkbank, 3. havalani ve 3. köprü insaatini yapacak firmalar falan..

Yani gercekten gercegi görmek icin bakmak yeterli bence...
Bugün CHP ile Ekmeleddin Ihsanoglunu elele tutusturanlar, o zamanda Basbakanin icabina bakmak istedi...

Kac kere söyledim..
Masal dinlemeyi sevmem.
Basbakan, o zavalli kizin dayak yedigi görüntülerin hemen cikarilip kendisine yollanmasini isteyince o paraleller " görüntü yok efendim, o bölgede ki kamerelar devredisiymis" dimislerdi.
Sonra aradan 1 seneye yakin zaman gecip, 17 aralik darbesini yapmaya kalktiklarinda, baktilar isler istedikleri gibi gitmiyor, 1 yil önce yok dedikleri görüntüleri cikarttilar meydana ama öyle bir olay olmamis gibi:)) Yesinler...
Kemalistelerden bile o kizcagizla konusup, durumuna cok üzüldügünü, yapilanin insanlik disi oldugunu yazanlarda, yalan söylemis yani.

Ayrica, o gezi olaylari sirasinda camide icki icmekten daha asagilik seyler yapildi, Allah a, Peygambere agza alinmayacak seyler söylendi yani camiye saygi sinirlari cooook gecildi.
Ister icmis olsunlar ister icmemis olsunlar, Allah a, Peygambere, insanlarin inancina saygisi olmayandan, ibadethaneye saygi beklemem ben...

Yani gecin masallari...

Gezi olaylarinda dine küfür edenler yaz sende GÖZÜNLE gör canim:)))
Hea kulaginlada duy olur mu?
Ben görmedigi mi yazmam merak etme:)
Böylesi adilesen insanlardan da ibadethaneye saygi beklemem zira yaptiklari sey zaten son nokta...

Ya Allah aşkına biraz mantıklı konuşun da bari ciddiye alalım Erdoğan o görüntüleri izlemiş gibi konuştu meydanlarda bu görüntüleri izledim cuma günü de yayınlayacağım dedi. Başkasının sözleriyle mi hareket ediyor Başbakan izlemediği görüntüler üzerine mi suçluyor insanları.

Maşallah şöyle ldu böyle oldu çok iyi biliyorsunuz nasıl biliyorsanız artık yok görüntüleri getirin dediler de paralelciler görüntü yok kamera devre dışıymış dediler de bu açıklamaları biz hiçbir yerde duymadık siz nereden biliyorsunuz. Hadi kameralar kayıt dışıydı tanıkları konuştursaydı. Ayrıca konu başbakanın yayınlayaması filan değil ki siz dediniz ki; ben gözümle görmediğime inanmami gözümle görmedğim sürece suçlu demem tamam işte öyle ya da böyle gözünüzle bu olayı göremediniz değil mi, o zaman nasıl inanıyorsunuz hani kitabı örnek gösterdiniz ya bununla ilgili sonuç olarak gördünüz mü görmediniz. Sadece iddiadan ibaret olarak kaldı mı kaldı. Bu başörtülü kadın kimdir adı sanı nedir kimdir bilen var mı yok!

Gezi olayları ile 17 Aralık olaylarını bağdaştırmaktan vazgeçin artık o zamanlar cemaat ile Erdoğan zaten eleleydi Türk Dünyası Türkçe olimpiyatlarına katılıyordu. O olay çk başka, 17 Aralık çok başka. Kimsenin lafıyla o gençler çıkıpya canları pahasına eylem yapmazlar biri çıkıpta hadi sokaklara çıkın dedi diye kimse rahatından olmaz kaç kere de söyledik siz yurtdışında sadece yandaş medyayı izliyordunuz sanırım çünkü bu olaylar yaşanırken yandaş medya penguen belgeseli vermekle meşguldü.

O gençler gezi parkında oturdu kitap okudu şarkı söyledi sabaha karşı Erdoğan'ın emriyle polisler geldi çadırları yaktı madem darbecilerin işiydi bu işi alevlendirmeyip uzlaşamacı davaranabilidi ekmeklerine yağ sürmeyebilirdi pekala inadından vazgeçebilirdi ama yapmadı yangına körükle gitti işte o çaıdr yakma dozerle ağaçlara girme durumundan sonra ki bunu ne chp yapabilir ne başkası bizzat Erdoğan emriyle yapıld bu da darbecilerin işiydi işte o an herkes ayaklandı Taksimdekilerin yanında olduğunu belli etti biz burada başörtülü teyzelerimle de elele yürüdük onlarda mı darbeci, onlarda mı terörist. Üniversitede çalışıyorum eylemlere başörtülü öğrencilerimizde katıldı söyledikleri şey her fırsatta din diyen iman diyen bir insan bunu yapamaz artık dinin kullanılmasını istemiyoruz dediler.

Allah'a peygambere neden küfretsinler onu da anlamadım işte yine aynı mvzuya geliyoruz gezidekiler dinsiz, Allah'a peygambere inanmayan insanlar size göre hiç lafı çevirmeyin yaa valla. Vay efendim küfretmişler de o yüzden camide de içki içerlermiş herşeyi ne güzelde genelliyorsunuz o küfreden insanların gerçekten müslüman olduğunu nereden biliyorsunuz, özellikle söylettirilip çekilmediğini nereden biliyorsunuz. Yok bunu diyorlarda içmişlerdir bakın işte yine aynı kapıya çıkıyoruz. O camideki kişilerin o davranışları yapan insanlar olduğunu nereden biliyorsunuz.

Erdoğan direkt çıkıyor camide içki içtiler diyor yaa görüntüleri var izledim diyor ben size bu görüntüleri gördünüz mü diyorum siz yok efendim küfüt ettiler de bunu da yapmışlardır diyorsunuz. İşte bu da bir iddiadan ibaret işinize gelince gözümle görmediğime inanmam, işinize gelmeyince gözümle görmeme gerek yok o zaman bende şöyle diyorum.

Berkin Elvan'ın cebinden çıktığını görmediğimiz sapanlar, molotofları görmüş gibi anlatan, meydanlarda iftira atan ama hiçbir şekilde görüntülerini gösteremeyen bir de üstüne ölen bir çocuğun hakkını hukuku Yaradana bırakamayıp meydanlarda yuhaatan bir insanın da bende yolsuzlukta yapabileceğine inanırım nasıl ki siz gezi olaylarında küfür edebiliyorsa camide içki de içmişlerdir gözümle görmeme gerek yok diyorsanız bende bu nedenle gözümle görmeme gerek yok duyduklarım yeter dedim. Hem biz hiç olmazsa duyduk siz iddia ettiğiniz şeyleri camide içki, Berkin Elvan'ın cebinden çıkanları ne duydunuz ne gördünüz. Başbakanın iftiralarını karamalarını hiç konuşmayalım burada.

Sorgulamadan, acaba mı demeden, kayıtsız şartsız bir insana inanıyorsunz herşeyine bir bahaneniz var ama başka partilerim en ufak yanlışını cımbızla çekip üstünde tepiniyorsunuz sonra da biat kültürü dediğimiz zamanda hakaret ediyorsunuz diyorsunuz. Gerçekten acıyorum ya valla sayın tertemiz başbakanınız üzerindeki davalardan ve açılabişlecek davalardan korkutuğu için başbakanlıktan da istifa edemedi yine yasaları çiğnedi oysa adaylığını koymadan önce istifa etmesi gerekirdi madem çok pürüpak neden istifa etmedi edemedi yaa. İstida etseydi de işte benim alnım aık korkacağım birşey yok diyebilseydi neyden korkuyorsa istifa demedi Yaa herşey ortada ayan beyan ama görmek isteyene. Benim vicdanım son derece rahat bu kadar şaibeli, gözüyle görmediği şeyler hakkında meydanlarda iftiralar atan, dini siyasete çıkarlarına alet eden, elinden o kadar gencin kanı bulunan birine oy vermeyeceğim ve bu suçlara iştirak etmeyeceğim için.

Kabataştaki türbanlı bacının olmayan görüntülerine inanıp burda bizimle kavga edenler montaj olmadığı ispat edilmiş kulaklarımızla duyduğumuz konuşmalar söz konusu olunca gözünle görmediğin iftarının İslamdaki anlamını sorguluyor:KK53::KK53::KK53::KK53:

Nasıl bir İslamiyet bunların yaşadığı bir anlasam..

Sen hırsızlığı,kul hakkını,insanları ayrıştırmayı,hakareti ,küfürü savun,sonrada gel burda müslümanlıktan bahset..

Rabbim beni böyle müslümanlardan etmesin.

Ayrıyetten yalancı bir adamın sözüne inanıyorlar.Aylarca Başbakan bu görüntülerin olduğunu başörtüleri bacıya yapılanları anlattı durdu.Kaç Cuma geçti görüntüleri yayınlamadı.Görüntüler ortaya çıkıncaya dek yalanı da ısrarla sürdürdü. Bir insanın sözüne inanabilmem için önce güvenilir olması lazım:KK19:

Kac kere söyledim..
Masal dinlemeyi sevmem.

Yani gecin masallari...

Masaldan başka bi şey yok.Yok neymiş paraleller görüntü yok demiş yok şuymuş buymuş. Weiss böyle masal anlatmayı nereden öğrendi:KK1:

Bırak Allah aşkına şu yazdıklarına ancak gülünür öyle bir olay olmamış gibi çek panpaaaa:KK53::KK53::KK53:

Kadının verdiği ifadedeki saatlerde olanlar o videoda var. Hatta o videoyu izledim çok vahim diyerek yalan atan gazeteciler dahi özür diledi. Hala neyin derdindesiniz anlamıyorum ki?
Öyle bir olay yok işte.Çok şükür ki yok!

X