Erdoğan 'bu millet çileye alışıktır' dedi ama... İşte Ak Saray'ın doğalgaz faturası!

''Japonya'da 4. yüzyılın sonlarına doğru tahta oturan İmparator Nintoku, yüksek bir kuleye çıkar ve ülkesine bakar. Gökyüzüne doğru yükselen tek duman dahi göremeyince, halkının yoksul düştüğüne ve bu yüzden hiç kimsenin evinde pirinç dahi pişiremediğini anlar.
Hemen bir ferman çıkaran Nintoku, halkının üç yıl boyunca sadece kendileri için çalışmasını emreder. Sarayda çalışanları bile evlerine gönderir...
Sadece kendileri için çalışan halk, üç yılın sonunda bolluğa kavuşur...
Nintoku kuleye çıkar, ülkenin her yerinde ocakların tütmekte olduğunu yükselen dumanlardan anlar. Yanındaki eşine sevinç içinde "artık zenginiz" der...
İmparatoriçe ise üç yıl boyunca bakımsızlıktan dolayı her yeri eskiyen, çatısı akan, çiçekleri solmuş sarayı göstererek "sen bu halimize zenginlik mi diyorsun" der...
Nintoku'nun yanıtı, yüzyıllardır Japonlar'ın aklından çıkmaz; "Halkın fakirliği, bizim fakirliğimizdir, zenginliği de bizim zenginliğimizdir."

İhtimaller değerlendirilmek içindir

Belki kapatıyorlardır , soğuk seviyorlardır , battaniye altında korku filmi izlemek gibi keyifleri vardır ... bilemeyiz ki
:)) üzerine fantaziler üretilen bir saray için buda güzel bir fantaaazi böyle abartıya böyle cvp :)

:)) üzerine fantaziler üretilen bir saray için buda güzel bir fantaaazi böyle abartıya böyle cvp :)

1ooo odalı bir sarayda korku filmi izlemek , bak yazarken bile ürperdim Hemi de petekler kapalı . Gerçi saray yerden ısıtmalıdır petek varsa da altındandır , altın ısıyı iyi iletir hem , ekonomik olur

1ooo odalı bir sarayda korku filmi izlemek , bak yazarken bile ürperdim Hemi de petekler kapalı . Gerçi saray yerden ısıtmalıdır petek varsa da altındandır , altın ısıyı iyi iletir hem , ekonomik olur
:))) yani ne demeli şimdi herdevrin abartılı yapıları olmuş ve hangi lider cebindeki parayla yaptırmış saraylarını bu saraya bu kadar takılınmasının sebebi nedir.benim şahsi fikrim olmasaydı keşke ben abartıyı sevmem. islami ölçülere girecek olursak içinden çıkamayız hiçbirimiz israflarımızın ama içip içip gelip burda bunlar müslüman birde israf değil mi bu yorumlarıda gayet gayet saçma sanki islami bir yönetim var .
artık rusya gaz vermeyince bozdurup bozdurup petekleri yeriz :)benim vergimle alındı onlar benim peteklerim :)

Ayyy çok şükür bizim evde baca var :) banyodada termosifon :) ilk evlendiğimiz yıllar evimiz sobalıydı 4 yıldır gaza geçtik,Zonguldakda kömür bitmez yakarız ne olcakki.

biz de daha yeni doğalgaza geçmiştik

Bende sadelik severim . Burada mevzu zaten kişisel zevkler değil . Uluslararası arenada gövde gösterisi . Elzem mi , değil ? Ama bunu kendi için yapmıyor , mesele bu .
Erdoğan her anlamda büyük oynamayı seviyor , elindeki kartlara bakmadan . Bunu ego tatmini için yapmadığını hissediyorum , şahsi kanaatim bu .
Başkanlık sarayını da bir nevi prestij olarak görüyor yoksa 1000 odayla kimin ne işi olur ?

işte olayı anlamak istedikleri yerden anlıyorlar lafına geliyor muyuz ? evet.
dönüp baksınlar sevdiklerinin tarihlerine.

Amaan bizim ev Güney cephe, 5 tarafı kapalı ara kat. Şimdi onlar düşünsün.

ne mutlu bize sarayımız var.ülkeler üstünlüğümüzü öyle öğreniyor

Bu tek başına ''yaşasın sarayımız var , gücümüzü gösterdik'' denebilecek bir konu değil ki egem .
Uluslararası arenada güçler dengesi çok spesifiktir .
Ekonomik , askeri ,kültürel .
Yani işin aslı , bazen bu saraya ne gerek var ki diye baktığımız ''israf'' siyasette oyunun kuralına göre doğru bir hamledir

Merak ettim, çay keyfi yapmıyor demişsin ya, napıyor? 1000 odalı saray Cumhurbaşkanlığı makamı için Nasıl değerlendirilebilir? Yani Cumhurbaşkanlığı 1000 odada ne yapabilir?

Ay çok.hossun.şekerim kendin.demissin1000 odalı :) 999 tane.dubloru var hepsi birer odada çay keyfi yapıyor

Yanı dediğin gibi istese de hepsini kullanmaz bravo doğru tespit :)

Son düzenleme:

Yetmiyor baaaayan, sebebi ise bizde saklı e bende annemin nenemin evinde değil asma tavanlı evlerde oturuyorum , yanı eski başkanlar irdaydi evet ama.zaman değişti bu bir temsil oldu.
Atatürk ve diğer başkanlar da olsa emin ol görkemli.olurdu

Ben.burada atatürk evinde onun yatağı eşyalarını gordugumde bunu düşündüm.hak da verdim

O zamana gore lüks denen şeylerdi

Böyle de olmalı askeri ücretli bi adamın akıllı telefonu olması bile bu lüks düşkünlüğünü gösteriyor

Ki bu.tayyip erdoganin değil devleti.temsil.eden bir yapı şekerim

Ay çok.hossun.şekerim kendin.demissin1000 odalı :) 999 tane.dubloru var hepsi birer odada çay keyfi yapıyor

Yanı dediğin gibi istese de hepsini kullanmaz bravo doğru tespit :)
biz iki odayı kullanmıyoruz ama tüm evi yakıyoruz. ayrıca soru nee cevap ne. veremediğin cevabı neden başka yere çeviriyorsun? sırası gelince onu da konuşuruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…