Erdoğan Rize’de: Onların doları varsa bizim halkımız var, Allah’ımız var

https://tr.sputniknews.com/turkiye/...&utm_content=j684&utm_campaign=URL_shortening

'AHİLİK MÜESSESESİ YAŞASAYDI, BUNLARI PALAYA VURURLARDI'

Erdoğan, esnaf ve vatandaşlara yönelik olarak "Döviz bahanesiyle, sattıkları ürüne hiç alakası olmadığı herhalde zam yapanlar iflah olmayacaklardır" dedi.

"Helali-haramı iflah olması mümkün değil" düşüncesini dile getiren Erdoğan, "Bunların ahilikle falan alakası yok. Eğer ahilik müessesesi yaşasaydı bunları palaya vururlardı" ifadesini kullandı.

Ben pes ediyorum arkadaşlar.

Geçen ay klimam full çalıştı hiç kapanmadan 7/24 ve biraz ağrizalı gibiydi en soğukta en ust seviyede çalıştı 135 rl faturam geldi :KK51:
Bu ay bakımi yapıldı canavar gibi en kısık ayarda bizi donduram bi klima oldu gene full çalıştı ama 1 hafta evde yoktuk 1 hafta eksik çalışmayla ve kısık seviyede 185 tl geldi :işsiz:
Babamlarada 172 tl gelmiş ne klima açıyorlar ne birşey annem hiç değişik birşey yapmadık niye böyle oldu diyor (babam demişki zam kendisinin haberi var demek ki ağır akpli ve toplantilara falan giden biri) neyse zamlarımız hayirlı olsu ln :KK53:

office office nameaver nameaver yercekimli karanfil yercekimli karanfil
Sizin faturalar ne alemde :KK53:

valla ben zamlardan çok memnunum, hele hele yüzde 30 a dayanan faizle daha da mutlu ve umutluyum.. çünküm neden olmayayım :KK53:

Geçen ay klimam full çalıştı hiç kapanmadan 7/24 ve biraz ağrizalı gibiydi en soğukta en ust seviyede çalıştı 135 rl faturam geldi :KK51:
Bu ay bakımi yapıldı canavar gibi en kısık ayarda bizi donduram bi klima oldu gene full çalıştı ama 1 hafta evde yoktuk 1 hafta eksik çalışmayla ve kısık seviyede 185 tl geldi :işsiz:
Babamlarada 172 tl gelmiş ne klima açıyorlar ne birşey annem hiç değişik birşey yapmadık niye böyle oldu diyor (babam demişki zam kendisinin haberi var demek ki ağır akpli ve toplantilara falan giden biri) neyse zamlarımız hayirlı olsu ln :KK53:

Yaram büyük deşme :KK43:

Bugun bakalım merkez bankası faiz arttıracak mı? Arttırsa doların ateşini ne kadar söndürür? Arttırmasa piyasa beklentiye girdi dolar kimbilir nolur? Yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.
Aa şuan daha önemli mevzularımız var tabii ki karma eğitim gibi gibi:KK51:

Benim kafamin basmadigi birkac nokta var
Dolardaki yükselişle ihtiyac ve konut kredilerinin faiz oranlari yukseldi kredi cekmek zor bir hal aldı
Simdi mb karariyla dolar düşünce yine banka kredi faizleri yüksek kaliyor veya daha da yukseliyor
Yani her sekilde yukseliyor
Insaat sektörü lokomotif dediler ama suanki kredi faiz oranlariyla kimse artik eskisi gibi ev almayacaktir
Peki bankalar tl.ye verilen yuksek faizi neyle karsilayip odeyecek?

Sorum geneldir

Benim kafamin basmadigi birkac nokta var
Dolardaki yükselişle ihtiyac ve konut kredilerinin faiz oranlari yukseldi kredi cekmek zor bir hal aldı
Simdi mb karariyla dolar düşünce yine banka kredi faizleri yüksek kaliyor veya daha da yukseliyor
Yani her sekilde yukseliyor
Insaat sektörü lokomotif dediler ama suanki kredi faiz oranlariyla kimse artik eskisi gibi ev almayacaktir
Peki bankalar tl.ye verilen yuksek faizi neyle karsilayip odeyecek?

Sorum geneldir

Dolar düşmüyor ki. Dolar dun sabaha 6.35 seviyelerinde başladı Erdogan konustuktan sonra 6.5 lara kadar çıktı faiz arttırımından sonra 6.10 larda seyrediyor. 625 puanlik artisa 6 ya bile inmedi. Tekrar 6.5lara cikmasi da surpriz olmaz.
Ayrica herhangi bir ekonomik planlari olduğunu da düşünmüyorum o yüzden her sey daha kötüye gidiyor ya.

Dolar düşmüyor ki. Dolar dun sabaha 6.35 seviyelerinde başladı Erdogan konustuktan sonra 6.5 lara kadar çıktı faiz arttırımından sonra 6.10 larda seyrediyor. 625 puanlik artisa 6 ya bile inmedi. Tekrar 6.5lara cikmasi da surpriz olmaz.
Ayrica herhangi bir ekonomik planlari olduğunu da düşünmüyorum o yüzden her sey daha kötüye gidiyor ya.

Evet o da dogru düşmüyor
Peki bu tabloda faiz arttiriminin uzun vadede sonucu ne olacak Göreceğiz

Enflasyonun dusmesi icin bir sebep var mi? Zamlar yagdikca enflasyon artar.
Faiz ciktiginda dolar hiz keser, ancak faizler dolar yavasladi diye dusmez. Dusuruldugunde dolar hizlanir gene cunki.
Maalesef kisir bir donguye girildi. Bir gun dolar, bir gun faiz.. Tek adam iktidarinda disardan gelen para kesildi. Hukuk bir kisinin iki dudagi arasinda olunca dis yatirimci "Erdogan yarin parama el koyarsa hakkimi Turkiyede hangi mahkeme korur" diyor hakli olarak.. Zaten ortada akilci bir ekonomik plan, program da yok gordugunuz gibi. Israf ekonomisi, hergun artan ithalata aynen devam. Isler cok kotu yani.. Yakinda maske bir Suriye savasi bekliyorum. Maalesef..

Enflasyonun dusmesi icin bir sebep var mi? Zamlar yagdikca enflasyon artar.
Faiz ciktiginda dolar hiz keser, ancak faizler dolar yavasladi diye dusmez. Dusuruldugunde dolar hizlanir gene cunki.
Maalesef kisir bir donguye girildi. Bir gun dolar, bir gun faiz.. Tek adam iktidarinda disardan gelen para kesildi. Hukuk bir kisinin iki dudagi arasinda olunca dis yatirimci "Erdogan yarin parama el koyarsa hakkimi Turkiyede hangi mahkeme korur" diyor hakli olarak.. Zaten ortada akilci bir ekonomik plan, program da yok gordugunuz gibi. Israf ekonomisi, hergun artan ithalata aynen devam. Isler cok kotu yani.. Yakinda maske bir Suriye savasi bekliyorum. Maalesef..

Valla bugun A haberi izliyordum sokak röportajı yapmislar adam diyor ki eyy abd sen istersen dolari 10 tl yap biz yine milli davamizdan vazgecmeyiz (rte degil siradan vatandaş)
Sizin su yazdığınız aciklama tamamen dogru ama insanlarin ekonomik krize nasil baktığını görüyor musunuz?
Tabi A haber farkli bir fikir yayinlayacak degil ama bu da kurgu degil gercek malesef boyle dusunen insanlar cok
Dediginiz gibi kısır döngüdeyiz Nereye kadar devam edecek? Insanlar ne zaman milliyetci duygularinin sömürülmesine dur diyecek?

Benim geçen aya oranla yüzde 42,5 fazla geldi bu ay.. Ekstra bir durum yok. Kullanım geçen ay ile aynı:))

Oooo 42,5 pek hoş maşallah hocam maşallah
9 gündür haber izlemiyordum. Halt ettim bugün izledim. Kaynaklardan kontrol ettim sonra.
Allah belamızı vermiş. Kesin Bilgi yayalım.
Cari açık geçen yılın 6 katı artmış. Yılın sonuna kadar 14 kat daha artması öngörülüyor şu anki verilere göre..

X