Ergenlik döneminde olan gençlerin ,Anne'lerinin kulübü

çok güzel ruzgar nereye savurursa ya gençlik işte bu :)
-----------------bende bu gün oğlumla araba oğrenmeye gittim sekiz yıldır ehliyet var ama gecirdiğim kazadan dolayı arabayı kullanmıyorum
neyse bir iki denemden sonra oğlum bana ne dese anne sen bu panikle dort ayaklı bile süremesinnnnn dediii aklıma gelmişken yazdım birazda güldüm halimee zamanın gencleri:)

Evet,bende bir ergen annesiyim.14 yaşında bir oğlum var.:mymeka:Benimki ergenliği çok yoğun yaşayanlardan.Çünkü aynı zamanda boşanmış evlilik çocuğu.:sm_confused:Eksileride,eksiklikleride daha fazla oluyor ne yazıkki.:1no2:Yani tam babaya ihtiyaç duyduğu yaşlarda.:1hug:Ama eminim bunuda bir şekilde atlatacağız.a.s.:nazar:a.s

esmer güzelim ,hakkaten bu gençler bizi gülmekten bitirecek..:roflol:
eyvah babalarından çekinirken ,şimdide çocuklarmı karışıyor araba sürmemize,

Ben büyük oğlumun ehliyet alması için ders almaya başlamasından yanayım,eşim pek oralı olmuyor..
geçenlerde ufaklık evin önünden arabayı al,yolun karşı tarafına park etmiş,banada telefondan mesaj çekmiş,Anne balkona çık sana sürprizim var,görünce şok oldum,,
büyük oğlum bunu yapamaz ,babadan çekinir,,bende çocuğum için bir an önce kurslara başlasın istiyorum,

slm gerçekten güzel bi konu tşrler benimde 14 yaşında bir kızım ve 10 yaşında oğlum var mutlaka ufak tefek sorunlar oluyo sinirlilik asabilik elimden geleni yapmaya çalışıyom
miyase hoş geldin.a.s.burda olduğun için ben teşekkür ediyorum..
öncelikle topiğin hayırlı olsun çok güzel bir konuya değinmişsin a.s
bende 2 çocuk annesiyi byük kızım 18 yaşında küçük kızım 5 yaşında
bu sene lise sonda bir yandanda öss ye hazırlanıyor stres topu resmen
bir hırçınlık bir huysuzluk kardeşiyle bile kavga halinde hiç anlaşamıyorlar
ne büyük büyüklüğünü biliyor ne küçük küçüklüğünü ne yapacağımı bilmez
haldeyim artık :1no2::1no2::1no2:

tinkimi,hoş geldin ,teşekkür ediyorum.a.s.
kızına gireceği sınavda şimdiden başarılar diliyorum,
bence bu günlerde galiba ,büyük kızının sana daha çok ihityacı var..

Evet,bende bir ergen annesiyim.14 yaşında bir oğlum var.:mymeka:Benimki ergenliği çok yoğun yaşayanlardan.Çünkü aynı zamanda boşanmış evlilik çocuğu.:sm_confused:Eksileride,eksiklikleride daha fazla oluyor ne yazıkki.:1no2:Yani tam babaya ihtiyaç duyduğu yaşlarda.:1hug:Ama eminim bunuda bir şekilde atlatacağız.a.s.:nazar:a.s

D@Ğ ÇİÇEĞİ hoş geldin canım..a.s.
deli kanlıyı resimlerden tanıyorum,maşallah çok sevimli,Allah bağışlasın.. Sanada kolaylıklar diliyorum, tek başına tüm yük senin üzerinde arkadaşım..

Önce Topiğinin konu güzelliğine teşekkürler canım benima.s.

Ben Allah’ın izniyle büyüttüm, yetiştirdim, uçtular evden
Ne kolay yazılıyor, bir de bana sorsanız o kadar zor ki...

Ne yaparsak yapalım ergenlik yaşlarında, bildiklerini zannettiklerini yapma eğilimleri uç noktada. Bize ters gelen şeyler onlara hoş görünüyor .Çünkü yaşayıp denemek, görmek istiyorlar.. Nesi yanlış bilmek, anlamak istiyorlar

Babadan çekinmeleri ayrı bir dert..Babalardan hiç ama hiç bir şeyi saklamadan problemleri hep beraber çözmek taraftarıyım çok zor olsa bile

Nasihati hiç sevmez ergenler..Nedense...

Çocuklukları iyidir. Eteğinin dibinde, gözünün önünde.. Ah!Ah! Ne düşkündürler bizlere, arkamızdan ağlarlar, övünür dururuz düşkünlükleriyle...Sanırız ki bir ömür boyu bizim peşimizi bırakmayacaklar

Ergen çocukları olanlara sonsuz sabırlar diliyorum ve kolay gelsin diyorum

Şeniz

Önce Topiğinin konu güzelliğine teşekkürler canım benima.s.

Ben Allah’ın izniyle büyüttüm, yetiştirdim, uçtular evden
Ne kolay yazılıyor, bir de bana sorsanız o kadar zor ki...

Ne yaparsak yapalım ergenlik yaşlarında, bildiklerini zannettiklerini yapma eğilimleri uç noktada. Bize ters gelen şeyler onlara hoş görünüyor .Çünkü yaşayıp denemek, görmek istiyorlar.. Nesi yanlış bilmek, anlamak istiyorlar

Babadan çekinmeleri ayrı bir dert..Babalardan hiç ama hiç bir şeyi saklamadan problemleri hep beraber çözmek taraftarıyım çok zor olsa bile

Nasihati hiç sevmez ergenler..Nedense...

Çocuklukları iyidir. Eteğinin dibinde, gözünün önünde.. Ah!Ah! Ne düşkündürler bizlere, arkamızdan ağlarlar, övünür dururuz düşkünlükleriyle...Sanırız ki bir ömür boyu bizim peşimizi bırakmayacaklar

Ergen çocukları olanlara sonsuz sabırlar diliyorum ve kolay gelsin diyorum

Şeniz

Yeşilim ablacım.. hoş geldiniz.. güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum..
nede güzel anlatmışın..Şeniz
Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim.. iyiki kk var iyiki seni tanımışım..:1hug:
çocuklara ufakken ne olacaksın diye sorarlarya..bende büyüyünce senin gibi olacağım ablacım.. seni çok öpüyorum..

cuma5sh1nv5zj61dz4.jpg
[/URL]

Günaydınlar kk'nın en Güzel Anneleri..Şeniz
Hafta sonu tüm ev halkı evde olduğundan işler bir türlü bitmek bilmez.
koşturursun akşama kadar,kendimize asla zaman ayıramayız,hafta başının gelmesini bekler bir ohh çekeriz.:kahve:

Gününüz güzel geçsin ,
iyi hafta sonu tatili diliyorum..a.s.

Ergenlik dönemi sorunları

Ergenlik dönemi (büluğ çağı) 11-21 yaşları arasında dalgalanmaların yoğun görüldüğü zor bir dönemdir. Bu dönem “fırtına-gerginlik” dönemi olarak da bilinir. Ergenlik dönemi hem ergen için ve hem de ergenin ailesi için zor dönemdir. Aile ergeni anlamakta güçlük çekerken, ergen anlaşılma duygusunu tam olarak yaşayamadığını düşünür. Ebeveyn bu dönem, çocuğunu ne kadar tanır ve bu dönem özelliklerine vâkıf olabilirse ebeveyn-ergen çatışmaları o denli az olur. Ergen bedensel, cinsel, sosyal ve duygusal anlamda farklı bir döneme girmiştir. Bu gelişim sahalarında yaşadığı süreçler sebebiyle ergen kendisini farklı hisseder ve çoğu zaman kendisini tanımlamakta güçlük çeker

netden aldığım alıntılarla, bu yazıları sizlerle paylaşmak istedim.
ergen ne gibi sıkıntılar yaşıyor hatırlamış olalım..

Ergen ne hisseder, nasıl davranmak ister?

1- Ergenin genel olarak duygularında istikrarsızlık olduğu görülür. Bir gün önce çok mutlu ve enerjik olan ergen ertesi gün kabuğuna çekilmiş ve bitkin olabilir. Duygular anlık olarak bile değişkenlik arz edebilir. Bu nedenle ebeveynin bunu kabul etmesi ve her defasında “Daha dün iyiydin, şimdi ne oldu?” türünde sorgulamalara ve baskıcı yaklaşımlara girmemesi gerekir.

2- Bu dönemde ergen duygularını çok dolu ve coşkulu yaşar. Gerek ses tonu ve vurgulamaları ve gerekse mimikleri önceki döneme göre duygularını daha fazla ifade ediyor niteliktedir.

gunaydın canlarımmm
guzel bir hafta sonu gecirmenizi dilerim ailenizle beraber
bu gununuz dunden daha guzel olsun optum herkesi

Genç ve ergen yaşlarda çocukları olan Anneler,
eminim bu evrelerde benzeri sıkıntıları çocuklarımızda görüyoruz nedir bu sıkıntılar.
İstedimki ,bizlerde buradan sevinçlerimizi sıkıntılarımızı paylaşalım.
Bir bakıma bir birimize destek olalım,fevri çıkışlarımızda sakin olmamızı hatırlatalım..
Malum bizlerin yaşıda ilerledikçe tahammülümüz kalmıyor..
Eğlenceli ,bilgili, güzel paylaşımlar diliyorum...
Yorumlarınızı bekliyorum..
a.s.

canım yeni açtığın bölüm çok güzel ve faydalı bir bölüm inş güzel paylaşımlar olur benim 2 tane bir kız bir erkek çocuğum var ama benimkiler o dönemi geçireli epeyce zaman oldu kızım 26 oğlum 24 yaşına girdiler gerçi unuttum sayılır ama hatırladığım kadarıyla yardımcı olmak isterimŞeniz

canım yeni açtığın bölüm çok güzel ve faydalı bir bölüm inş güzel paylaşımlar olur benim 2 tane bir kız bir erkek çocuğum var ama benimkiler o dönemi geçireli epeyce zaman oldu kızım 26 oğlum 24 yaşına girdiler gerçi unuttum sayılır ama hatırladığım kadarıyla yardımcı olmak isterimŞeniz

murgizinannesi,hoş geldiniz.a.s.
Maşallah siz çocukları büyütmüşünüz darısı başımıza.

3- Diğer dönemlere göre daha yoğun hayal kurar ve gerçekten zaman zaman uzaklaşır. Bu hayaller gelecek planlarını kapsayabileceği gibi genellikle karşı cinsle ilgili hayaller olabilmektedir.

4- Ergen zaman zaman yalnız kalma isteği içinde olabilir. Odasına çekilen ve yalnız kalmak istediğini söyleyen bir ergenin ciddi bir sorunu olduğu düşünülüp kaygılanılmamalıdır. Ergen kendisi ile baş başa kalıp yaşadıklarının muhasebesini yapma ihtiyacı hissedebilir.

ahh ergenlik ahh.en çokta beni yıpratan bir dönem oldu.iki çocuk tu ama aradaki yaş farkı yakın olduğundan vede ayrı cins olduklarından.hangisini idare edeceğimi şaşırdığım,hatta zıvanadan cıktığım anlar olmuştur.aynı burclar pek anlaşamazmış,tabi benimkilerinde burcları bile aynıdır.onları birbirleriyle yanlız bırakamazdım bile.geldiğimde mutlaka sorun cıkmış olurdu.
sonunda kız evlendi,oğlanda büyüdü artık 23 yaşına girdi.aralarında birbucuk yaş anca var.
şimdi ise ablası nasıl kıymetli bilseniz şaşarsınız.büyük küçüğü kıskancağı yerde benim küçük büyüğünü kıskandı.çok şükür atlattım gibi görünüyor.ama yook yookk oğlan büyümicek.hala yemek seciyor.hiç tatmadığı zebzeler vardır yani.
ıspartada okuyor.orda hazır yada,yapabildiği kadarını yiyor ,işte buraya geldiğinde orda yediğini yemek istemiyor.sanki buradası farklı bir dünya,zebzesi,yemeği,başka ya.hala iki ayağımı bir pabuca sokuyor anlıcanız.dahaa türlü türlü huylar.yanlızlığın vermiş olduğu bir duygusallıkmıdır nedir,sinirli ve asabide olmuş tabii derslerin ağırlığınıda eklersek..ergenlikle,olgunluk arasında boğulmak üzre çocuğum yaa.
bende üzülüyorum ,kendimi onun yerinede koyuyorum ama,yinede catışmalar,çekişmeler oluyor.
ayy ben iyce ergenimi karaladım bugün.neyse başka zamanda bol bol övgüler yağdırırım.bu kadarda kötü değil yanii.

çiçeğim eline sağlık konun hoş va faydalı olmuş.hepinize kolay gelsin hanımlar.bol bol sabirlar,hem ergenlere hemsizlere.a.s.

murgizinannesi,hoş geldiniz.a.s.
Maşallah siz çocukları büyütmüşünüz darısı başımıza.

mrb tşk ederim evet ben büyüttüm darısı başınıza ben de sizin geçtiğiniz yollardan geçtim çok zor dönemdir sadece arkadaşları önemlidir sizin söylediğiniz herşey onlara ters gelir sakın üzerlerine gitmeyin ama kontrolü elden bırakmayın ben gizli gizli kontrol ederdim ama hissettirmezdim ama allah sizinkileride bağışlasın benim çocuklarım bizi üzmediler kızım şimdi öğr oğlum ocakta ege tıptan mezun oldu dr oldu uzmanlık sınavına hazırlanıyor ama çocuk yetiştirirken anne baba beraber hareket etmeli kurallar çok katı olmamalı çocuğa güven duygusu aşılanmalı benim düşüncem bu tşk ederim:1rolleyes:

ek254gu2.jpg

Günaydınlar Annelerin En güzellerine..Şeniz
Pazartesi sabahı yağmurla uyandık, oysa bugün temizlik yapmayı düşünmüştüm,
moralimi bozmamalıyım,kahvaltımı yaptıktan sonra sabah sporumu yaptım,kendimi çok zihinde hissediyorum..hihoyyyt
umarım sizlerinde gününüz güzel geçer ,öpüyorum can arkadaşlarım.. Şeniz

X