Düğün Erkeğe Ne Takılır?

deryainci

bebek geldi :))))
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
2.027
16
44
merhaba
kız tarafı yani annem ve babam
nikahta damada takı takar mı yoksa bana taktıkları kafi mi?

Son düzenleme:
benım babam eşime para takmıştı..

saat istemedi eşim kullanmıyorum diye babam da düğünde para takmıştı..

aileler mutlaka takıyor diye biliyorum..geline de damada da..

esımın saatını dogum gununde ben hedıye aldıgım ıcın
nısanda annem ve babam esıme bırer tane yarım altın taktılar
dugunde de bırer tane tam altın taktılar

Benim babam saat takmisti ama madem saat takmissiniz, mesela gümüs
bir takim takabilirsiniz.Benim esim öyle bir takim almisti kendine cok güzel.

adınızın baş harflerinden olan altın kol düğmesi şık bir hediye olur... tabiiki eşinizin kullanma durumuna bağlı iş gereği resmi ise kullanabilir... bunun dışında altın bileklik,para,lira altınlardan takılabilir...

bizimde nişanda benim ailem cumhuriyet altını taktı nişanlıma bana set,nişanlımın ailesi ise kayınpederim bilezik taktı,kayınvalidem yüzük,görümcem saat ama onlardan nişanlıma bişey takan olmadı
düğünde de babam saat takıcak annem ise cumhuriyet altını takıcak yine ona

peki bizim nikahta ona bişey takmamız gerekiyor mu ?

nişanda net olarak hatırlıyamadıma ama galiba altın takmıştı ailem düğündede altın bileklik taktıkar eşime

kızlar sonunda karar verdiler
annem ve babam bana birer bilezik takacak nişanlımada birertane yarım takacaklar
babam dediki biz kız tarafıyız
laf edemezler onalrın takmaması ayıp dedi
ama keşke bir bileklik alsalardı adı olurdu
zaten herşeyi taktığım bir dönemdeyim laf yemem ilerde inşallah

kızlar sonunda karar verdiler
annem ve babam bana birer bilezik takacak nişanlımada birertane yarım takacaklar
babam dediki biz kız tarafıyız
laf edemezler onalrın takmaması ayıp dedi
ama keşke bir bileklik alsalardı adı olurdu
zaten herşeyi taktığım bir dönemdeyim laf yemem ilerde inşallah

canım bence de takma kafana bırsey
sonucta hıc takmıyor degıl aılen kucuk veya buyuk altın takıyorlar ya ıste
saatını takmıslar sana takacakları bılezıklerın harıcınde damada da altın takıyorlar daha ne lafı edecekler
bıleklık takmalarındansa lıra altın takmaları daha mantıklı bence
cunku nısanlını bılemem ama erkekler fazla takı takamazlar ve evde kasada beklemek zorunda kalır
ılerde bozdurmaya kalksan degerı duser ama lıra hep degerınde kalır

Derya Hanım merhabalar. Gelinliğinizi çok yakından göremedim küçük bir resimden gördüğüm kadarıyla benim zevkime çok uygun 28 mart da düğünüm var kısmetse. Gelinliğiniz hakkında bilgi almak isterim. yardımcı olursanız sevinirim. Muazzam güzel bir gelinliğiniz var.

Derya Hanım merhabalar. Gelinliğinizi çok yakından göremedim küçük bir resimden gördüğüm kadarıyla benim zevkime çok uygun 28 mart da düğünüm var kısmetse. Gelinliğiniz hakkında bilgi almak isterim. yardımcı olursanız sevinirim. Muazzam güzel bir gelinliğiniz var.

bızımkıler nısanda saat takmıslardı dugunde annem bıleklık takıcak ama babam ya altın takar ya para takar bılemıcem bende cep telefonu alcam dugun hedıyesı:)

X