Erkek arkadaşım ailesine benim boşanmış olduğumu söyleyemiyor

dertlerderya90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
14
0
33
Kızlar selam, derdimi dökmek için yeni üye oldum. Ben daha önce evlendim ve anlaşamadığımız için 5 yıl önce boşandık, çocuk yok. şuan bir erkek arkadaşım var ve 1 yıldır beraberiz. Ama sevgilisim ailesine benim boşandığımı söyleyemiyor olumsuz tepki vereceklerini düşündüğü için. Haberleri olmasın istiyor. Benim ailem de bunu kabıl etmiyor elbet duyarlar içinde gizlilik olan herşey bigün elbet duyulur olmaz diyorlar. Biz birbirimizi çok seviyoruz ama annesi çok baskın bir karakter, ne yapmamız lazım, benzer durum yaşayan var mı, akıl verin ne olur

Kızlar selam, derdimi dökmek için yeni üye oldum. Ben daha önce evlendim ve anlaşamadığımız için 5 yıl önce boşandık, çocuk yok. şuan bir erkek arkadaşım var ve 1 yıldır beraberiz. Ama sevgilisim ailesine benim boşandığımı söyleyemiyor olumsuz tepki vereceklerini düşündüğü için. Haberleri olmasın istiyor. Benim ailem de bunu kabıl etmiyor elbet duyarlar içinde gizlilik olan herşey bigün elbet duyulur olmaz diyorlar. Biz birbirimizi çok seviyoruz ama annesi çok baskın bir karakter, ne yapmamız lazım, benzer durum yaşayan var mı, akıl verin ne olur

Ortada gizlenmesi gereken bir durum yok, aileniz haklı. Erkek arkadaşınızın ailesiyle tanıştınız mı ? Tanıştıysanız siz söyleyebilir ve direkt tepkilerini görebilirsiniz.

Erkek arkadaşınız sizin geçmişinizden mi utanıyor; sorunu neymiş ?

Siz, kabahatli biri misiniz ki kabul görmeyi bekliyorsunuz?
Ne demek ailesine bahsedemiyor, ne demek annesi baskın biri?
Yani bağnaz insanlar, sevgiliniz de içten içe bu durumdan memnun değil ki, ailesini karşısına alamıyor. Üzgünüm ama sizi ayıplı biri gibi göreceğini düşünüyor ailesinin hatta bilinçaltında kendisi de öyle görüyor bence. O nedenle de söyleyemiyor. Bence bu size çok büyük saygısızlık. Bunu bilin, ne yapacaksanız ona göre siz karar verin.

Aileniz çok haklı. Elbet bir gün ortaya çıkar.
Erkek arkadaşınız neyden çekiniyor ailesi öğrenip tepki gösterince sizden ayrılacakmı. Bunu siz evlendiğinizde filan öğrenseler mesela boşanacak mı sizden. Öyleyse baştan bitsin. Niye ortada utanılacak bişey varmış gibi davranmasına izin veriyorsunuz

Herkesin başından bi evlilik geçebilir aynı şekilde karşı tarafta bunu yaşamış olabilirdi. Gizlenecek bir durum yok ki ortada sanki suçmu işledin ve ailene kesinlikle katılıyorum bir gün mutlaka bir yerden çıkar o zaman daha kötü işler karışır . Bence erkek arkadaşınla konuş ve ailesinin bunu bilmesi gerektiğini anlat

Aslında erkek arkadaşım bunu en başından biliyor ve hiç bi zaman lafını bile etmedi onun için hiç önemli olan bi konu değil ama bu sadece beni ilgilendirir, ailemin bilmesine gerek yok, eski kafalılar bunu kabul etmezlerse ne olcak diye korkuyor

Ayrılmanız lazım. Adam sizin arkanızda duramıyor, ailesinden çok korkuyor. Yarın bir gün öğrendiklerinde o sizden ayrılacak zaten, ailesi öyle isteyecek ve o da yerine getirecek.

Aslında erkek arkadaşım bunu en başından biliyor ve hiç bi zaman lafını bile etmedi onun için hiç önemli olan bi konu değil ama bu sadece beni ilgilendirir, ailemin bilmesine gerek yok, eski kafalılar bunu kabul etmezlerse ne olcak diye korkuyor
Ailesinin kabul edip etmeyeceği bir durum yok ortada. Sorun etmemek böyle olmaz. Ben onu seviyorum ve durum da bu. Ve bu sadece onu ilgilendirir. Kimsenin üzerine söz söylemeye hakkı yok demesi lazım normal şartlarda. Yani daha normal şartlarda bunun lafı bile edilmemeli de, hadi aile bağnaz diyelim. Onun için önemsiz bir durum olsaydı, bu konuda şu an siz stres yaşıyor olmazdınız.

Ailesi ile henüz tanışmadım, önümüzdeki günlerdr tanışmaya gideceğim, sevgilim önce seni tanısınlar sonra söylemeye çalışayım diyor

Ne ilgisi varmış ? Ailemle tanış, anlatırım da değil; "önce seni tanısınlar sonra söylemeye çalışayım" demiş bir de.

Siz 33 yaşındaymışsınız. Erkek arkadaşınız kaç yaşında ?

Ailesini karşısına, alacak bir adam değil.Anneniz haklı, gizli saklı iş olmaz.Ayıp mı, günah mı durumumuz?Size saygı duysaydı, en başından açıklardı.Ayrılın.

Bir şekilde söylemeli bunu ne kadar uzarsa daha kötü olur sonunda da üzülen sen olursun en azından bilsinler belki bişey demezler olmadı boşa umutlanmamış olursun artık

37 yaşına gelmiş hala ailesinin baskın olduğunu düşünüp, yalan söyleyerek, onlardan korkarak yaşıyor öyle mi? Üstelik söyleyeceği durumun hiçbir kötü yanı yok. Bu kişiyle aile kurabileceğinize inanıyor musunuz? Annesinin tepkisinden korkan adam ileride sizi bir sıkıntı yaşadığınızda asla ailesine karşı korumaz onu bilerek ilerleyin derim.

Belki aklından geçirmiştir; belki söylemiş adam bir sorun olmadığına ikna etmiştir.
Ama farkındaysan konuyu dün açmış ve içeriğinde söyleyip sevgilisini ikna ettiğinden bahsetmemiş yani hala adam ailesinden gizliyor durumu. İkna olsa gizlemez ve konu bu şekilde açılmazdı. Ki yorumlarda da yazmış kabul etmezlerse diye korkuyormuş adam demek ki hala ikna olmamış adam :)

X