Erkek arkadaşım cinselliğe karşı soğuk mu?

Öncelikle merhaba. Ben 23 yaşındayım erkek arkadaşım 25. 10 Ağustosta nişanım var. Kafamı kurcalayan bir mesele var kendim çözüm bulamadım ve yakın çevreme danışmadan önce bu platforma yazmaya karar verdim bana kendimi daha iyi hissettirecek sanırım çünkü normalde de sorunlarımı herkese anlatabilen biri değilimdir biraz ketumum. Erkek arkadaşımla aynı liseden mezunuz ama ilişkimiz 2 yıl önce başladı. İlk adımı atan ben oldum çünkü kendisi soğuk biridir herkese karşı öyle. Şöyle bir sorun var ki erkek arkadaşım şimdiye kadar bir kez bile cinsellik hakkında konuşmadı veya bana karşı samimi şekilde yaklaşmadı. Yani şöyle sarılır vs ama nadirdir genelde mesafeli durur. Başka bir problemimiz yok evlenmeyi o da istiyor fakat bir gün ortak evlenen bir arkadaşımız hakkında konuşurken balayına birkaç arkadaşlarıyla gidecekleri konusuna geldiğimizde ben saçma bulduğumu çünkü bunun özel bir an olduğunu söylediğimde erkek arkadaşım hiç de öyle olmadığını aksine kalabalık daha güzel vakit geçirileceğini söyledi. Ben biraz konuyu derine çektim ve hani daha yeni evlenmişler özel vakit geçirmek istemez mi insan dediğimde ne olacak döndüğünde yeterince vakit geçirirsin dedi. Şimdi sorun şu ki acaba sevgilim cinselliğe karşı soğuk mu? Sizlerin ilişkilerini bilemem ama ben bu soruyu şu aşamada soramam cekinirim. O da muhafazakardır biraz benim gibi ve düğüne yaklaşmış olsak sorardım ama şuan soramam gerçekten. İlerde bir gün buraya gelip kocamla şöyle şöyle sorunlarımız var demek yerine şimdiden bir çözüm bulmak istiyorum. Nasıl öğrenebilirim bu durumu soğukluk olup olmadığını? Sorsam bile eminim beni tatmin edecek bir cevap vermez. Belki de kendisi bile farkında değil. Sizce ben abartıyor muyum? Tamam ben de öyle çok bir beklentiye girmiyorum cinsel konuşmalar vs ki zaten ben de yapmam o tarz şeyleri. Ama yine de bana fazla soğuk geldi hep çevremde gördüğüm ya da arkadaşlarımdan duyduğumla kıyaslayınca erkek arkadaşım farklı gelmeye başladı. Fazla mesafeli duruyor ben sıcakkanlı biriyim dokunmayı sarılmayı severim eşim de öyle olsun isterim. Bana olan sevgisine güveniyorum ama bu konu kafamı kurcalıyor. Bana önerilerinizi söyleyin lütfen..simdien teşekkürler
Canım her ne kaadar muhafazakar da olssa yakınlaşmak için dini nikah kıyalım derdi. Daha rahat davranmak için. Bence yaşının verdiği çocukluk olabilir diiye düşünüyorum ya da ilgisini çekip heyecanlandırmıyor olabilir misin yani senden çekiniyor yakınlaşmıyor??

Neyden ne çıkarıyorsunuz bunun cinsel anlam da soğukluk olduğunu nasıl anladığını anlamadım

Öncelikle merhaba. Ben 23 yaşındayım erkek arkadaşım 25. 10 Ağustosta nişanım var. Kafamı kurcalayan bir mesele var kendim çözüm bulamadım ve yakın çevreme danışmadan önce bu platforma yazmaya karar verdim bana kendimi daha iyi hissettirecek sanırım çünkü normalde de sorunlarımı herkese anlatabilen biri değilimdir biraz ketumum. Erkek arkadaşımla aynı liseden mezunuz ama ilişkimiz 2 yıl önce başladı. İlk adımı atan ben oldum çünkü kendisi soğuk biridir herkese karşı öyle. Şöyle bir sorun var ki erkek arkadaşım şimdiye kadar bir kez bile cinsellik hakkında konuşmadı veya bana karşı samimi şekilde yaklaşmadı. Yani şöyle sarılır vs ama nadirdir genelde mesafeli durur. Başka bir problemimiz yok evlenmeyi o da istiyor fakat bir gün ortak evlenen bir arkadaşımız hakkında konuşurken balayına birkaç arkadaşlarıyla gidecekleri konusuna geldiğimizde ben saçma bulduğumu çünkü bunun özel bir an olduğunu söylediğimde erkek arkadaşım hiç de öyle olmadığını aksine kalabalık daha güzel vakit geçirileceğini söyledi. Ben biraz konuyu derine çektim ve hani daha yeni evlenmişler özel vakit geçirmek istemez mi insan dediğimde ne olacak döndüğünde yeterince vakit geçirirsin dedi. Şimdi sorun şu ki acaba sevgilim cinselliğe karşı soğuk mu? Sizlerin ilişkilerini bilemem ama ben bu soruyu şu aşamada soramam cekinirim. O da muhafazakardır biraz benim gibi ve düğüne yaklaşmış olsak sorardım ama şuan soramam gerçekten. İlerde bir gün buraya gelip kocamla şöyle şöyle sorunlarımız var demek yerine şimdiden bir çözüm bulmak istiyorum. Nasıl öğrenebilirim bu durumu soğukluk olup olmadığını? Sorsam bile eminim beni tatmin edecek bir cevap vermez. Belki de kendisi bile farkında değil. Sizce ben abartıyor muyum? Tamam ben de öyle çok bir beklentiye girmiyorum cinsel konuşmalar vs ki zaten ben de yapmam o tarz şeyleri. Ama yine de bana fazla soğuk geldi hep çevremde gördüğüm ya da arkadaşlarımdan duyduğumla kıyaslayınca erkek arkadaşım farklı gelmeye başladı. Fazla mesafeli duruyor ben sıcakkanlı biriyim dokunmayı sarılmayı severim eşim de öyle olsun isterim. Bana olan sevgisine güveniyorum ama bu konu kafamı kurcalıyor. Bana önerilerinizi söyleyin lütfen..simdien teşekkürler
Erkekler böyle işte onlar romantizm eşimle basbasa diye düsbmez onlar arkafaslarla muhabbet daha tatlı bulrlar ne yazıkki evlenince tüm gösteriş gidiylr

Haklısınız ama dediğim gibi henüz bunu sormaya çekinirim galiba bunda onun tavırları da etkili bu konuda soğuk olması hiç bahsinin geçmemesi vs. Yine de sormak zorunda kalırsam sizce nasıl bir üslupla veya örtülü bir şekilde nasıl sorabilirim bir fikriniz var mı?
İyide siz nişanlandığınız adamdaki arzu durumunu ölçmek istiyorsunuz ama karşındaki kişi sizin arzu durumunuzu bilmiyor çünkü sormaya bile çekiniyorsunuz. Bana saçma geldi sevdiğinizi diğerlerinden ayıran şeylerden biridir bence öpmediğiniz tenine dokunmadığınız ve onun sizi arzuladığını görmediğiniz biriyle nasıl adım atıyorsunuz evlilik sevgili olmak değil daha derin sorumluluk ister bana kalırsa. Ben bana arzusunu göstermeyen birini ne yapayım mahalledeki bakkalda hoş bulur sarılsam sarılır bir fark olmalı diye düşünüyorum. Sevgili olduğumda belli süre geçtikten sonra yani evet ilerlerim düşüncesi olunca ben mesela buradaki cinsel yazıları arada ss alıp atıp yokluyordum, zaten sonra su akıp yolunu buluyor. Konuşup sınırlarını söylemeyince sonu hüsran oluyor genelde geçenlerde duydum bunu bizzat birinden şikayet etti eşini. Yaptığınız kötü çekinilecek bir şey değil mahreminizi açmayı düşündüğünüz kişinin mahremine bilmeniz gerekir. Sorun yazmışın konuşun bence

konuşmaması edebindendir derim hatta güzel ama küçük imalar olmasa bile balayı konusu gerçekten çok farklı bir boyut o konudaki düşünceleri bana çok saçma geldi bir problem olabilir ama neden evlenmek istiyor peki tuhaf bir durum

Aşırı düşkün değildir belki ve bu soğuk olduğu anlamına gelmez. Balayını illa cinsellik olarak görmek bence de saçma tatil yapıyorsunuz sonuçta ve kalabalık daha eğlenceli bulabilir bazı insanlar
Bende buraya takıldım çok komik ya sanki gece gündüz zabah ağşam balayında sevişmeli yeni çiftler 🤭

Cinselliğin konusunun bile geçmediği ilişkiler evliliğe nasıl gidebiliyor bu arada. Evlilik çok daha ağır ve mühim bir şey bence. Cinsellik bile konuşamadığın biriyle evlilik gibi ağır bir yola girmek çok tuhaf valla
Muhafazakar camia hep böyle evleniyor çünkü çoğu aklı evvel cinsellik konuşulunca hele de konuyu kadın açmışsa onu ''fahişe'' gibi görebilir diye bize öğretilmiş bir korku var ancak bence bu tarz bir konuşma geçmesi halinde karşı taraftan ziyade karşı tarafın bunu ailesine yumurtlaması ve müstakbel yeni aile tarafından ''ahlaksız'' görünme durumu söz konusu olabiliyor.Sanki biz de vahiyle dünyaya gelmişiz gibi cinsellik tü kaka deniliyor.Tabi muhafazakar çevrenin tamamı için geçerli olmasada büyük çoğunluğu için geçerli.
Ne ifrat ne tefrit olmalı ancak bu hallerde ortayı bulmak zor.

Böyle yapması tuhaf. İnancından kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Hormonlar galip gelir ille bi yakınlaşma olurdu

Muhafazakar camia hep böyle evleniyor çünkü çoğu aklı evvel cinsellik konuşulunca hele de konuyu kadın açmışsa onu ''fahişe'' gibi görebilir diye bize öğretilmiş bir korku var ancak bence bu tarz bir konuşma geçmesi halinde karşı taraftan ziyade karşı tarafın bunu ailesine yumurtlaması ve müstakbel yeni aile tarafından ''ahlaksız'' görünme durumu söz konusu olabiliyor.Sanki biz de vahiyle dünyaya gelmişiz gibi cinsellik tü kaka deniliyor.Tabi muhafazakar çevrenin tamamı için geçerli olmasada büyük çoğunluğu için geçerli.
Acınası valla ya ne desem bilemiyorum artık. Cinsellik konuşuyor ya da yaşıyor diye birine fahişe bilmem ne demek sapık zihniyetli insanların yapacağı bir şey. Yok yere hayatı hem kendilerine hem çevrelerine zehir ediyorlar. En normal şeyleri bile abartıyorlar

Bende buraya takıldım çok komik ya sanki gece gündüz zabah ağşam balayında sevişmeli yeni çiftler 🤭
Cinselliği yalnızca evlenince yapılabilecek bir şey sandıklarından evlenince bir patlama benzeri bir şey yaşamayı hayal ediyorlar 😂 bunca yıl beklediysem evlenince gece gündüz sevişmeliyim falan diyorlar galiba 🤣

Denemeden bilemezsiniz maalesef, sevgili nişanlı dediğin el ele yürür başını omzuna koyar, koluna girer bunları hiç mi yapmıyorsunuz, omzuna başınızı koyduğunuzda boynuna değecek soluğunuzun bile bir hareket oluşturması lazım. Otururken koluyla falan oynayın, dip dibe oturmayı deneyin derim, tabi o kadar yakınlaşabiliyorsanız. Bunun dışında arkadaşların dediği şekilde konuşmaya girebilirsiniz. Yalnız iki yıl sevgili olup baş başa da kaldıysanız, evliliğe giden bir ilişkide hiç tahrik edici harekette bulunmayacak, sevgilisine dokunmayacak erkek de yoktur gibi geliyor bana. Gerçekten ilginç bir durum.

Tahrik etmeyi denemeden bu sorunun cevabını alamazsınız. Benim aklıma tuhaf tuhaf şeyler gelmiyo değil. Utangaç da demiyorsunuz. Soğuk kişiliğin, cinsel dürtülere engel olacağını sanmıyorum. Sizden kaynaklanıyor desem Bi erkeği tahrik etmemek, onun tahrik olma istediğine de engel olmaz. Temas etmekten geri dursa bile tahrik olma isteği o an gözünden bile anlaşılır.

Cinsel soğukluk değilde paravan evlilik yapıyo olmasın. (Bu fikrim sadece varsayım)

bu dedikleriniz doğru değil. mesele şu ki nikah kıyıldığında yasak olan şeyler artık yasak olmayacak bu nedenle ilk zamanlar çok fazla yakın temas olması lazım yani kısaca şu ki yalnız kalmak istemesi lazım eşiyle o yüzden. yoksa sevgilisiyle cinsellik yaşayan insan için bal ayı tabiki tatilden ibaret olur ama cinsellik yaşamayan insanlar için hem tatil hemde birbirleriyle yakınlaşma yani bal ayıda zaten bu anlama çıkıyor evlilik yaşamının ilk günleri

bu dedikleriniz doğru değil. mesele şu ki nikah kıyıldığında yasak olan şeyler artık yasak olmayacak bu nedenle ilk zamanlar çok fazla yakın temas olması lazım yani kısaca şu ki yalnız kalmak istemesi lazım eşiyle o yüzden. yoksa sevgilisiyle cinsellik yaşayan insan için bal ayı tabiki tatilden ibaret olur ama cinsellik yaşamayan insanlar için hem tatil hemde birbirleriyle yakınlaşma yani bal ayıda zaten bu anlama çıkıyor evlilik yaşamının ilk günleri
Benim cevabımla sizin cevabınızın alakası nedir tam olarak?Ben durum tespiti yaptım ,olması gereken budur demedim ki!

Cinselliği yalnızca evlenince yapılabilecek bir şey sandıklarından evlenince bir patlama benzeri bir şey yaşamayı hayal ediyorlar 😂 bunca yıl beklediysem evlenince gece gündüz sevişmeliyim falan diyorlar galiba 🤣
müslümanım. cinselliğin sadece evlenince yapılabilen bir şey olduğunu sanmıyorum. bunun evlilik öncesi yapılabileceğini gayet iyi biliyorum, milyonlarca insanın evlenmeden önce seviştiğinin farkındayım fakat inanclarim gereği bunu evlendikten sonra yapmayı tercih ediyorum.

gerçekten gülünç, kendi sanmalarinizla başkalarıyla alay etmeye çalışmanız. ne yani, müslümanlarin beynine evlenince "artık sevisilebilir" diye güncelleme mi geliyor zannediyorsunuz? inançlı olmayabilirsiniz, evlenmeden önce sevişmemeyi siz mantıksız da bulabilirsiniz amenna ama eko aklinizla milletin akliyla alay etme hadsizliginde bulunmayin.

X