Erkek arkadaşım evlenmek istemiyor...

ozgefe34

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2021
1.533
4.978
33
Yıllar önce aldatılmıştım bir erkek arkadaşıma dert yanıyordum bana bu yapılır mı emek verdim o kadar diye
O da bana demişti ki yapılır sana da yapılır bana da yapılır, hepimiz insanız, karşı tarafa bu kadar anlam yükleme demişti, bana tokat atılmış gibi kendime geldim nedense, senin de erkek arkadaşın istemiyorsa, sende bırakacaksın gidecek

MrsDelfino

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2017
3.952
11.166
İlişki, insanların birbirine evlilik borçlandığı bir şey değil. 5 sene de sürse değil, 10 sene de sürse değil.
Ortada bir emek var diye kimse istemediği bir evliliği yapmak zorunda değil.

İstediğiniz kadar fedakarlık yapmış olun, emek vermiş olun; bunun "karşılığı" evlenmek değildir. Bence bu fikriniz çok sağlıksız.
Evlilik kararı ya da bir ilişkiyi/evliliği bitirme kararı ilişkide harcanan zaman, emek, fedakarlıklar göz önünde bulundurularak alınmamalı. Olaya bu şekilde bakarsanız karşıdaki insanı objektif şekilde değerlendiremezsiniz.
Belki de sevgiliniz beş para etmez, asla evlenilmeyecek bir adamdır ama siz emek odaklı olduğunuz için bunu göremiyorsunuzdur.

Bence önce sevgilinizi, ilişkinizi evlilik beklentinizden bağımsız değerlendirmeye çalışın. Bunu yaptığınızda topuklarınızı vura vura kaçan siz olacaksınız belki.
"Kimse beni bu kadar sevmedi" cümlesi bile normal değil çünkü.
Ben de ona çok takıldım. “Kimseyi bu kadar sevmedim” demiyor adam. Belli ki sevdiğiyle değil de sevildiğiyle birlikte olduğunu düşündüğü bir ilişki.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :87 Kg. Şimdiki Kilom :87 Kg.

Patianne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
571
545
Herkese merhabalar. Kendimi çok çaresiz hissettiğim için sizlerle de paylaşmak istediğim bir durumum var. 3 yıllık bir ilişkim var, erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu konular açılana dek güzel giden bir ilişkimiz vardı. Uzakta da olsak elimden geldiğince görüşme imkanları yarattık. Geçtiğimiz sene ilk kez evlilik konuları açıldı, erkek arkadaşım hazır olmadığını söyledi. O bir sene boyunca asla bir yol alamadık. Arkadaşları evlendi , nişanlarına düğünlerine gittik. Ama onda tık olmadı. Bu çok zordu benim için. Hazır değilim korkuyorum gibi gerekçeler sundu bana hep. Ne zaman hazır olacaksın bana bi zaman ver dediğimde de asla bir süre vermiyor bana. Ne olacağı belli olmayan bi kara delikte ilerliyorum yani sanki. Ben 27 yaşındayım o 31 yaşında. Maddiyat deseniz var. Ailesini tanıyorum, ailesel ya da maddi hiçbir sorun yok. 1 yıldır aynı şeyin içindeyim ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bana sunduğu şey belirsizlik ve bu belirsizlik beni mahvetti. Bana zaman ver yine birkaç ay sonra anca düşünebilirim şu an işim gücüm çok yoğun diyor bana. Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım mutlu, sevgilileri yanında , evlilik teklifi alıyorlar vs normalde bunlara asla takılmazdım ama böyle bi şeyin içinde olunca kafama takmaya başladım onlar mutlu ve yaşıyorken ben neden bunlardan mahrum bırakılıyorum diye. Onu seviyorum ama şu çıkmazda olmak beni deli ediyor artık. Sürekli ötelenerek kendimi değersiz hissetmeye başladım. İnsan sevdiğini bu kadar bekletmezdi herhalde ya. Düşünmeyeyim diyorum kendimi baskılıyorum akışa bırakayım olacağı varsa olur diyorum ama bir noktada tıkanmaya başlıyorum. Yanında olmak istiyorum olamıyorum. Lütfen kırıcı yorumlarda bulunmayın zaten yeterince üzgün bir durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Arkadaşlar erkek arkadaşım başından beri evlilik istemiyorum vs gibi şeyler hiç söylemedi bana. Aksine istekli ve hevesliydi, yani öyle görünüyordu bana en başta ben evlenmek istemiyorum gibi bir şey demedi ki. Ne zaman bu konular açılmaya başladı,, o zaman sorunlar oluştu. Konu elbette evlilik değil. Ben kendi evimde ailemle zaten mutlu ve huzurluyum yani hiç evlenmesem de olur ama ortada 3 yılllık bir ilişki, bir emek var . Ben emeklerimin karşılığını istiyorum. İnsan sevdiğiyle hayatını birleştirmek ister buna hak verirsiniz diye düşünüyorum. Bir de uzaklık yeterince zorlayıcı zaten, anlıyorsunuz beni değil mi..
Belliki sizinle gelecek düşünmüyor zamanınızı boşa harcamayın

Koton prenses

2 prens,1 prenses annesi
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2013
2.138
2.243
Ortak arkadaşlarımız var, onlara hep benim onunla bir sorunum yok , onu seviyorum ama evlilik fikri kafamda oturmuyor birtürlü ( evlilik bana göre değil benzeri cümleler ..)diyormuş. Bu durumda ona mı yormalıyım kendime mi yormalıyım ben de bilmiyorum . Çok fazla düşündüm ve ne yazık ki düşünmek beni bir adım ötesine taşıyamıyor sadece yorgunum
Aslinda cvp burda 'onu seviyorum ama evlilik fikri bitürlu kafamda oturmuyor'
Çoğu arkadaşında dediği gibi seninle evlilik dusunmuyor malesef.cok üzülüyorsun tahmin edebiliyorum ama inan böyleleri 2 gün sonra pat diye bi başkasıyla kafasında evlilik fikri oturtur.zamanina yazık ayrıl ve önüne bak.

_Vendetta_

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2015
5.508
16.299
belirsizlik çok çok zordur.

Gözüm takıldı nick yorum uyumunu es gecemedim.

Her evlenmeyen tabii ki aynı sebepten değil ama özellikle korkuyorum bahanesi hiç inandırıcı değil. Neden korkuyor ki sorumluluk desen 31 yaşında bir insan hala sorumluluk alamiyorsa yeterince olgunlaşmamış demektir. Bekar hayatın nimetlerinden vazgeçemiyor demektir vs vs
Kadın korksa anlarim neticede evlilikte en çok yük kadında oluyor ama erkeklerin bu lafları tamamen bahane

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1749 gün geçti.

belirsizlikzor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2016
3.163
8.812
38
Gözüm takıldı nick yorum uyumunu es gecemedim.

Her evlenmeyen tabii ki aynı sebepten değil ama özellikle korkuyorum bahanesi hiç inandırıcı değil. Neden korkuyor ki sorumluluk desen 31 yaşında bir insan hala sorumluluk alamiyorsa yeterince olgunlaşmamış demektir. Bekar hayatın nimetlerinden vazgeçemiyor demektir vs vs
Kadın korksa anlarim neticede evlilikte en çok yük kadında oluyor ama erkeklerin bu lafları tamamen bahane
Bunu bende anlamıyorum, evliliğin bütün yükünü kadın çekiyor ama erkeklerin nazindan geçilmiyor.

Orkide34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.968
1.436
Kendini evliliğe ya hazır hissetmiyor ya korkuyor yada sizi sevmiyor.. Rest çekmeden anlayamazsınız. Hiç sordunuz mu kendisine biz nereye gidiyoruz ne düşünüyorsun diye yada böyle nereye kdr .. siz de ona göre hareket eder umut bağlamazsınız mesela yolunuza bakarsınız belki sizi bekleyen başka kısmetler var .

kokoco95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
269
133
25
anlattığınıza göre evlenmeye engel teşkil edecek hiçbir şey yoksa sevgiliniz evlenmek istyordur tabi ama maalesef sizinle değil üzgünüm. Yaş maddiyat ilişki süreci tam zamanı gibi duruyor alın karşınıza açık açık konuşun baktınız tık yok bırakın . Erkekler biz gibi değil 3 yıl geçirdim beş yıl geçirdim hadi evlenim kafasında olmuyolar kendiniz gibi düşünmüyodur muhtemelen. Ortada emek var diye de düşğnmeyin 35 seneninz değmeyen birine gideceğine 3 yılınız gitmiş sayın ve bu kangrenli durumu ama iyi ama kötü çözün

Lavinya1177

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2017
138
102
24
Herkese merhabalar. Kendimi çok çaresiz hissettiğim için sizlerle de paylaşmak istediğim bir durumum var. 3 yıllık bir ilişkim var, erkek arkadaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz. Bu konular açılana dek güzel giden bir ilişkimiz vardı. Uzakta da olsak elimden geldiğince görüşme imkanları yarattık. Geçtiğimiz sene ilk kez evlilik konuları açıldı, erkek arkadaşım hazır olmadığını söyledi. O bir sene boyunca asla bir yol alamadık. Arkadaşları evlendi , nişanlarına düğünlerine gittik. Ama onda tık olmadı. Bu çok zordu benim için. Hazır değilim korkuyorum gibi gerekçeler sundu bana hep. Ne zaman hazır olacaksın bana bi zaman ver dediğimde de asla bir süre vermiyor bana. Ne olacağı belli olmayan bi kara delikte ilerliyorum yani sanki. Ben 27 yaşındayım o 31 yaşında. Maddiyat deseniz var. Ailesini tanıyorum, ailesel ya da maddi hiçbir sorun yok. 1 yıldır aynı şeyin içindeyim ve inanın ne yapacağımı bilmiyorum çünkü bana sunduğu şey belirsizlik ve bu belirsizlik beni mahvetti. Bana zaman ver yine birkaç ay sonra anca düşünebilirim şu an işim gücüm çok yoğun diyor bana. Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım mutlu, sevgilileri yanında , evlilik teklifi alıyorlar vs normalde bunlara asla takılmazdım ama böyle bi şeyin içinde olunca kafama takmaya başladım onlar mutlu ve yaşıyorken ben neden bunlardan mahrum bırakılıyorum diye. Onu seviyorum ama şu çıkmazda olmak beni deli ediyor artık. Sürekli ötelenerek kendimi değersiz hissetmeye başladım. İnsan sevdiğini bu kadar bekletmezdi herhalde ya. Düşünmeyeyim diyorum kendimi baskılıyorum akışa bırakayım olacağı varsa olur diyorum ama bir noktada tıkanmaya başlıyorum. Yanında olmak istiyorum olamıyorum. Lütfen kırıcı yorumlarda bulunmayın zaten yeterince üzgün bir durumdayım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Arkadaşlar erkek arkadaşım başından beri evlilik istemiyorum vs gibi şeyler hiç söylemedi bana. Aksine istekli ve hevesliydi, yani öyle görünüyordu bana en başta ben evlenmek istemiyorum gibi bir şey demedi ki. Ne zaman bu konular açılmaya başladı,, o zaman sorunlar oluştu. Konu elbette evlilik değil. Ben kendi evimde ailemle zaten mutlu ve huzurluyum yani hiç evlenmesem de olur ama ortada 3 yılllık bir ilişki, bir emek var . Ben emeklerimin karşılığını istiyorum. İnsan sevdiğiyle hayatını birleştirmek ister buna hak verirsiniz diye düşünüyorum. Bir de uzaklık yeterince zorlayıcı zaten, anlıyorsunuz beni değil mi..
Ya sizden gizlediği korkuları var yada sizi sevmiyor..