Erkek arkadaşım evlilik düşünmüyor

ne desem bilemedim. hayal kırıklığı konusunda bi ara uzmanstım.🙄🙄 o sebepten pembe tablolar çizemeyeceğim sizin konunuza. çünkü bariz isaretler var sizin farkettiğiniz. sevgi ve iyi niyet ile gormezden gelinebilecek.

devam ediyorum. en büyük yanılgıyı "ben yemem bu numaraları" derken yaşadım. hayat çok sey öğretiyor. o yuzden insan ailesi dahil kimseye güvenmemeli. insan çiğ süt emmiş. kendinizi onun vicdanına bırakmayın. öz saygınıza yazik olmasın.
Kesinlikle katılıyorum aslına bakarsanız konuyu açarken kendim için plan yapmaya karar verecek kadar bile konduramıyordum bu düşündüklerimi sevgilime. Ama yazılanlar az çok belli, bu kadar kişi yanılacak değil. Evet ilişkiyi bitirmeyeceğim çünkü şu an genel bir sorunumuz yok gayet iyiyiz. Ama kendim için plan yapmaktan da geri durmayacağım. En öncelikli hedefim yüksek lisans için hedeflediğim okula kabul edilmek ve ingilizce kursumu advanced seviye ile tamamlamak. İnşallah nasip olur

3.5 yillik iliskide iliskinin geleceğini konusamiyorsaniz iliskiyi bi sorgulayin bence. Alin karsiniza ne dusunuyosun ben kafamda ney olsun istiyorum birlikte gidicez diyosun ama nasil? Ailemden gizli seninke yurt disina gelmem kafanda ne var ben onumu goremiyorum bunlari konusmaliyiz de yani cok zor degilki bencede evlenmeye niyeti yok malesef oyle gorunuyor firsati bulursa gider siz gelemeseniz bile cok sorun olmaz onun icin

Biraz uzun oldu ama okursanız çok sevinirim..

Merhaba hanımlar 24 yaşındayım 3.5 senelik bir ilişkim var. Erkek arkadaşım ilişkinin başlarında hep evlilikten söz ederdi ama ben çok erken bulur pek ciddiye almazdım hatta evliliğe karşı soğuk olduğumu dile getirirdim. Henüz okulumuz bitmemişti vs evlilik konuşmak anlamsız geliyordu. Şu an ise ikimiz de mezunuz yani geçtiğimiz Eylül'de mezun olduk bir süredir iş arıyoruz ama maalesef bulamıyoruz. Erkek arkadaşımın askerlik KYK borcu vs aşması gereken birçok engel var evlenebilmemiz için ki ortada henüz bir işimiz bile yok. Ben tüm bunları göz önüne alarak kesinlikle evlilik konusu açmıyorum elde avuçta yok kendini baskı altında hissetmemesi için ama geleceğe dair konuştuğumuzda en ufak bir evlilik planından bahsetmiyor. Tüm derdi bir an önce yurtdışına çıkmak önce çalışma izni almak sonra yıllarca orda kalıp vatandaşlık almak. Askerliği bir yıllık maaşlı yapıp biriktirdiği parayla KYK borcunu ödeyip bir an önce yurtdışına çıkmaktan bahsediyor. İnanın yurtdışı kelimesinden soğuttu beni tek derdi yurtdışı ama bizim geleceğimize dair elle tutulur tek bir yorum yapmıyor. Benim ailemin durumu onunkine göre çok daha iyi, maddi olarak yani. Bugün ona "eğer ilişkimiz babamın gözünde resmiyet kazanırsa bize yurtdışına çıkmamızda yardımcı olur" dedim. Bana "baban bizi ya evlendirir ya ayırır sevgili olarak yollamaz ortası yok sonuçta" dedi. Adama sevgilimle beni yurtdışına yolla diyecek değilim böyle bir şey talep bile etmem. Ben onu seviyorum ayrılmak istemiyorum ama hayat boyu sevgili olmak da salakça geliyor. Ben ona daralmasın diye direkt evlilik bile demiyorum bakın resmiyet diyorum. Ama adamda 0 plan. Rica ediyorum bana bir akıl verin ne yapmalıyım?
Senin davranışların, bazı nedenleri göz önünde bulundurarak hareket etmen yerinde ama ben "baban bizi ya evlendirir ya ayırır, sevgili olarak yollamaz" kısmına çok takıldım. Onun evliliğe dair bir düşüncesi yokmuş gibi algıladım. Erkek arkadaşının karakterini, huyunu suyunu bilmiyorum tabii ama eğer sakin birisi ise ve anlayışlı ise direkt olarak bu konuda ne düşündüğünü açıkça sor ve net bir cevap al derim.

Sağolun ya😅 niye böyle bir şey yapsın ki ne karı ne çıkarı olabilir benden
Neden ayrılsın şuan sizden herşey yolunda ona göre ilerisi için evlilik vaadi isteyen sizsiniz ona göre sorun yok.alıştığı bir düzeni,sevgilisi var.gidip gidemeyeceği belli değil.gidemezse sizle devam eder giderse ayrılır.yurtdışı planı yapması şuan evlilik istememesi sorun değil.sorun sizi planına dahil etmemiş mesela ben bunları yaparken sende orada yüksek lisans yaparsın vs gibi ortaya niyetini belli eden birşeyler koyabilirdi.benim 2 fakülte arkadaşım evlendiler okul biter bitmez çocuk zaten yurtdışında çalışıyordu kızda yüksek lisans yapmak istiyordu daha evlenmeden önce herşeyi planlamışlardı kızda onun yanına gitti evlenip şimdi mutlular.yani sizle gelecek planı varsa sizide dahil eder mesela benim sevgilim buraya gelirse işlerimi burdan nasıl yürütürüm diye düşünüyor ben oraya gidersem ben naparım diye düşünüyorum yani planlarımızda ikimizin şartlarına göre.daha gençsiniz ilişkide mutluysanız takmayın ama ben evlilik düşünüyorum mutlaka birkaç yıl içinde derseniz o zaman boşa vakit kaybı gibi görünür size ve olumsuz durumda pişman olursunuz 3.5 yılımı verdim diyorsunuz ya işte o kötü duyguyu daha ağır yaşarsınız.

Kesinlikle katılıyorum aslına bakarsanız konuyu açarken kendim için plan yapmaya karar verecek kadar bile konduramıyordum bu düşündüklerimi sevgilime. Ama yazılanlar az çok belli, bu kadar kişi yanılacak değil. Evet ilişkiyi bitirmeyeceğim çünkü şu an genel bir sorunumuz yok gayet iyiyiz. Ama kendim için plan yapmaktan da geri durmayacağım. En öncelikli hedefim yüksek lisans için hedeflediğim okula kabul edilmek ve ingilizce kursumu advanced seviye ile tamamlamak. İnşallah nasip olur
Ben hiç anlamadım ya niye oglanin seninle ciddi olduğunu düşünmüyor insanlar. Bunla ilgili bisey dememissin. Bir lafı bi cok kişi soyluosa orda bi düşünüp killanmak lazim çünkü insanlarin çoğu aptal :)

Ben aksine sevgilinin ayagi yere basan mantikli biri olduğunu düşündüm. Tabiki bu kadar genç bi insanin önceliği kariyerini saglamlastirmak olmalı. Uni bitince hemen evlenelim diyenden korkmak lazim asıl.

Ben hiç anlamadım ya niye oglanin seninle ciddi olduğunu düşünmüyor insanlar. Bunla ilgili bisey dememissin. Bir lafı bi cok kişi soyluosa orda bi düşünüp killanmak lazim çünkü insanlarin çoğu aptal :)

Ben aksine sevgilinin ayagi yere basan mantikli biri olduğunu düşündüm. Tabiki bu kadar genç bi insanin önceliği kariyerini saglamlastirmak olmalı. Uni bitince hemen evlenelim diyenden korkmak lazim asıl.
Ben yazdım zaten erkek arkadaşımın tavrı nerden baktığına göre değişiyor. Oyaladığını düşünmek istersem öyle gibi oluyor ama bir yandan diyorum ki elde yok avuçta yok ikimiz de iş bile bulamadık ne evliliği. Kariyerimize odaklanacağız sonrası nasipse gelir zaten

Ben yazdım zaten erkek arkadaşımın tavrı nerden baktığına göre değişiyor. Oyaladığını düşünmek istersem öyle gibi oluyor ama bir yandan diyorum ki elde yok avuçta yok ikimiz de iş bile bulamadık ne evliliği. Kariyerimize odaklanacağız sonrası nasipse gelir zaten
Ilk sayfada yazdiklarindan seni oyaladigina dair bisey düşünemedim ben. Sen kötüyü düşünme bostan yere.

Yurtdışına gitmek kolay değil herkes istiyor ama cidden zor. Ben egitim dili ingilizce olan bir fakülteden mezun oldum yüksek lisans için baya zorladım yurtdışını burs bulamadım gidemedim. Erasmus stajıyla giden arkadaşlarım oldu biri polonyada biri italyada orada yüksek lisans bursu ayarlamaya çalıştılar olmadı şimdi iş bakıyorlar daha yok bişey. Bunu anlatma sebebim sevgilinizin sizi oyalamasından ziyade yurtdışına kafayı taktıysa gidene kadar zaten evlenme düşünmez senelerce belki gidemicek siz sürekli bi sürüncemede kalacaksınız. Yani beraberce a b c plânlarınızın olması gerek bence. A planı yurtdışına gitmek o olmaz ise bide B planı Türkiyede ne yapabiliriz vs diye. Ortaklaşa planlar olmali ki bir gelecek düşündüğünüz belli olsun. Siz bunun lafını bi çıtlatın hani gelecek planlarimiz yurtdışı olmazsa napicaz vs diye Bakalim ne dicek size?

Yurtdışına gitmek kolay değil herkes istiyor ama cidden zor. Ben egitim dili ingilizce olan bir fakülteden mezun oldum yüksek lisans için baya zorladım yurtdışını burs bulamadım gidemedim. Erasmus stajıyla giden arkadaşlarım oldu biri polonyada biri italyada orada yüksek lisans bursu ayarlamaya çalıştılar olmadı şimdi iş bakıyorlar daha yok bişey. Bunu anlatma sebebim sevgilinizin sizi oyalamasından ziyade yurtdışına kafayı taktıysa gidene kadar zaten evlenme düşünmez senelerce belki gidemicek siz sürekli bi sürüncemede kalacaksınız. Yani beraberce a b c plânlarınızın olması gerek bence. A planı yurtdışına gitmek o olmaz ise bide B planı Türkiyede ne yapabiliriz vs diye. Ortaklaşa planlar olmali ki bir gelecek düşündüğünüz belli olsun. Siz bunun lafını bi çıtlatın hani gelecek planlarimiz yurtdışı olmazsa napicaz vs diye Bakalim ne dicek size?
Çok haklısınız kesinlikle konuşacağım bunu

%1000000000

Erkek arkadaşınız yurt dışına çıkmak için askerliğini ve kyk borcunu önden ödemek zorunda değil..yurtdışından da bir zaman sonra bunları yapabilir..yani engel olan ne sizsiniz ne de bunlar . Kendisinde harekete geçmeye yönelik güç ve cesaret bulamıyor olabilir. Babanız ile ilgili söylediği cümle çok ilginç geldi bana..hani "ben kimseye borçlu/yük olmak istemiyorum" dese anlarım ama onun meselesi bu değil de daha çok "baban evli olmadan göndermez bizi ..evlenmediğimiz için de ayrılırız " şeklinde anlaşılmaya müsait

Çok haklısınız kesinlikle konuşacağım bunu
İlla yurtdışı istiyosanız sevgilinizin niyeti ciddiyse zaten bakar duruma bence en mantıklısı önce burda bi iş bulmak. İşe girseniz ikinizde 1 sene birikim yapsanız yeter yani evlenirsiniz yurtdışı kaçmıyor ki evlendikten sonra güzel bi iş imkanı olursa beraberce taşınabilirsiniz. Bunu da bu seçenek olarak sunun ağzını arayın yok falan çekiyosa siz kendi planlarınızı yapmaya başlayın derim.

Adam diyor ki burda halledilmesi gerekenleri halledecem sonra gidip yurt dışında iş bulup çalışacam.

İş bulup hayatını yoluna koymadan ne sıfatla ailenizin karşısına çıkacak? Ya da siz işsiz bir adamla mı evlenmeyi planlıyorsunuz?
Vatandaşlık alacakmış ama bence buraya dönme planı yok gibi.
İnşallah senin dediğin anlamdadır ama bana sanki vatandaşlığı alıp yoluna bakacakmış hissiyatı verdi.

Erkek arkadaşına sordun mu vatandaşlık alıp oraya yerleşince ne olacakmış? Seni oraya aldırmayı düşünüyo muymuş? Düşünüyosada nasıl düşünüyomuş?

Vatandaşlık alacakmış ama bence buraya dönme planı yok gibi.
İnşallah senin dediğin anlamdadır ama bana sanki vatandaşlığı alıp yoluna bakacakmış hissiyatı verdi.

Erkek arkadaşına sordun mu vatandaşlık alıp oraya yerleşince ne olacakmış? Seni oraya aldırmayı düşünüyo muymuş? Düşünüyosada nasıl düşünüyomuş?
E dönmesin zaten. Vatandaşlığı aldıktan sonra dönmesi saçma olur. Daha 24 yaşındalar, zaman ne gösterir bilinmez. Hayatlarını yoluna koyduktan sonra hala birliktelerse evlilik yoluna girerler.

E dönmesin zaten. Vatandaşlığı aldıktan sonra dönmesi saçma olur. Daha 24 yaşındalar, zaman ne gösterir bilinmez. Hayatlarını yoluna koyduktan sonra hala birliktelerse evlilik yoluna girerler.
İşte benim demek istediğimde kızın ailesinin karşısına çıkmak gibi bir niyeti yok bence.
Orada güzel bir iş,hayat sahibi olacaksa dönmesin tabiki de.Ama çocuğun,kızla ilgili gelecek kurma gibi bir düşüncesi yok bence.Ben o hissiyatı almadım.

İşte benim demek istediğimde kızın ailesinin karşısına çıkmak gibi bir niyeti yok bence.
Orada güzel bir iş,hayat sahibi olacaksa dönmesin tabiki de.Ama çocuğun,kızla ilgili gelecek kurma gibi bir düşüncesi yok bence.Ben o hissiyatı almadım.
Valla çocuktan başkası bilemez bunu. Tek taraflı anlatımla tahmin yürütmek de mümkün değil. 🤷🏻‍♀️

X