Erkek arkadaşım evlilik düşünmüyor

inan bana babanın yurt dışı mevzusu takılacagim en son mevzu. Yurt dışında doğup büyüdüm yani gitme gelme konusunda bir sıkıntım yok :)

Takıldığım şu mesajlarındi. Bknz. alintiladim. Her neyse tadında bırakalım uzatmanın anlamı yok. Her şeyi çok iyi bildiğini sanirsan her zaman yanılırsın bunu da bir abla tavsiyesi olarak al.
Gelişine atıp tuttuğunu iddia ettiğim kişi siz değildiniz kesinlikle. Aksine o kişinin mesajı ağır gelmişken sizin hanfendi değil hanımefendi minvalinde yazdığınız mesajla birlikte o anki öfkem size yansımış oldu. Her şeyi iyi bildiğimi düşünsem burda ne yapmalıyım diye sormazdım aksine kafamda birçok soru işareti var. Nezaketimi kaybettiğim için kusura bakmayın kişisel değildi problemim

ailenin imkanı varsa yazdınız şimdi.daha önceki yorumunuzda her aile yardım etmeli tarzı yazdınız.aile çocuk okutuyor .okulu dershanesi kursu özel dersi kitapları giyimi sağlığı başka sosyal aktiviteleri derken kendi hayatından çalarak karşılıyor bunları.kendine 1 ev bir araba zor alıyor.varlıklı da değilse daha nereden kısacaklar da çocuğun hayata 1-0 geriden başlamaması için fedakarlık yapacaklar?onlar insan değil mi?hiç mi tatile gitmesinler hiç mi ev eşyalarını değiştirmesinler hiç mi ücretli sağlık hizmeti almasınlar?öğretmenlik te yaptım şu anda da veliyim.tonla sıfırdan iyi yerlere gelmiş çocuk tanıdım.gayette oluyor.koleje gidip sıfır dil öğrenmiş gençlerle de hazırlıkta okudum.para varsa harcar aile yoksa yaratsınlar mı?
İmkanı yoksa yapılmış çocuk için yakasına yapışıp neden yaptınız diyecek hal yok.50 yıl önceki türkiye şartlarıyla şuanki bir değil eskiden okuturdun yeterdi şimdi yetmiyor işte çocuklar çok zorluk çekiyor.iyi yerlere gelip kendini kurtaran istisnalar vardır ama standart bir yaşama ulaşmak hala aynı zorlukta kolaylıkta derseniz ben orada size katılmam.eskiden insanlar emekli ikramiyesiyle ev alırdı emekli maaşıyla çocuk okuturdu.yurt dışına gitmek daha ucuzdu.ben yıllar önce avrupa turu yaptım şuanki şartlarda yapmam aşırı zor olurdu.çocuk yapmam eğer sıfırdan başlayacaksa bu devirde,kimse doğmak için size yalvarmadı siz doğuruyorsunuz fedakarlıkta yapacaksınız bunun için size ekstra minnet beslemeye gerek yok.ne kadar fedakarlık yapabilceğiniz size kalmış çocuk sizin.benim hayat standartlarıma göre sıfırdan başlacaksa en azından bu ülkede doğurmam siz ev araba alıp çocuk yapmışsınız belki şuanki gençler bunları aile yardımı olmadan asla yapamayacaklar.şuan evli olan 24-30 yaşlarında arkadaşlarım var aile yardımı olmadan kira ödeyip ev geçindirip çocuk yetiştirmeleri üstüne birde ev araba almak için adım atmaları aşırı zor benim anne babam herşeyi kendi yapmışlar 20 yaşında evlenip ama o zaman şartlar böyle değilmiş.gayet durumu iyi olan arkadaşlarımda var ama bunlar istisna kalıyor.

Hayır hayır ben evlenelim demedim. Kendisi önce birilerinden borç para istemekten falan bahsetti ama kastettiği insanları tanıyorum yani onlardan da istemek istemiyor ama kendi birikimiyle kyk borcu da varken yurtdışı için gereken paraya ulaşması çok zor. Ben dedim o insanlardan isteyene dek babam bize seve seve yardımcı olur ki bu yardım direkt maddi değil kalacak yer vs her türlü yardım çünkü babamın çok fazla tanıdığı var yurtdışında işi dolayısıyla. Ama adam sevgiliyle yardımcı olmaz yani. O da baban ya evlendirir ya ayırır diyince o konuyu tamamen kapadım ondan öncesinde tüm planları bireysel gibi olsa da ben evliliğin kelimesini dahi etmedim, bundan sonra da etmeyeceğim. Ama baban bizi ya evlendirir ya ayırır demesi kalbimi kırdı açıkçası gidip en olmadık insanlardan yardım istemeyi bile düşünebilecekken evlilik fikrini o şekilde değerlendirmesi canımı sıktı.
bu cümlenin altında çok şey arardım ben baban ye evlendirir ya ayırır ne demek.siz sevgilinizden aşağı bir insanmısınız ki eğitim tip vs açısından da babanız sizi evlendirecek .babanızın da ideailindeki damat kendisi değildir emin olun.yurtdışına gitmek bu şartlarda sıradan insanların harcı değil.döviz daha da artacak ne harcayacak orada?hayalperest buldum sevgilinizi ben.denk de bulmadım size .filmlerde var ya zengin kızına eş alacak baba.aynen sizin babanızı o duruma düşürmüş.ben olsam ayrılırdım bu çocuktan

Son düzenleme:
bu cümlenin altında çok şey arardım ben baban ye evlendirir ya ayırır ne demek.siz sevgilinizden aşağı bir insanmısınız ki eğitim tip vs açısından da babanız sizi evlendirecek .babanızın da ideailindeki damat kendisi değildir emin olun.yurtdışına gitmek bu şartlarda sıradan insanların harcı değil.döviz daha da artacak ne harcayacak orada?hayalperest buldum sevgilinizi ben.denk te bulmadım size .filmlerde var ya zengin kızına eş alacak baba.aynen sizin babanızı o duruma düşürmüş.ben osam ayrılırdım bu çocuktan
Yani baban ya evlendirir ya ayırır cümlesi gerçekten kalbimi kırdı. Babam öyle biri değil yani ki söyleyiş tarzı falan bilemiyorum hemen konu açtım zaten. O an bu konuyu sürdürüp ne demek istediğini sormam gerekirdi ama ne yapacağımı bilemedim

İmkanı yoksa yapılmış çocuk için yakasına yapışıp neden yaptınız diyecek hal yok.50 yıl önceki türkiye şartlarıyla şuanki bir değil eskiden okuturdun yeterdi şimdi yetmiyor işte çocuklar çok zorluk çekiyor.iyi yerlere gelip kendini kurtaran istisnalar vardır ama standart bir yaşama ulaşmak hala aynı zorlukta kolaylıkta derseniz ben orada size katılmam.eskiden insanlar emekli ikramiyesiyle ev alırdı emekli maaşıyla çocuk okuturdu.yurt dışına gitmek daha ucuzdu.ben yıllar önce avrupa turu yaptım şuanki şartlarda yapmam aşırı zor olurdu.çocuk yapmam eğer sıfırdan başlayacaksa bu devirde,kimse doğmak için size yalvarmadı siz doğuruyorsunuz fedakarlıkta yapacaksınız bunun için size ekstra minnet beslemeye gerek yok.ne kadar fedakarlık yapabilceğiniz size kalmış çocuk sizin.benim hayat standartlarıma göre sıfırdan başlacaksa en azından bu ülkede doğurmam siz ev araba alıp çocuk yapmışsınız belki şuanki gençler bunları aile yardımı olmadan asla yapamayacaklar.şuan evli olan 24-30 yaşlarında arkadaşlarım var aile yardımı olmadan kira ödeyip ev geçindirip çocuk yetiştirmeleri üstüne birde ev araba almak için adım atmaları aşırı zor benim anne babam herşeyi kendi yapmışlar 20 yaşında evlenip ama o zaman şartlar böyle değilmiş.gayet durumu iyi olan arkadaşlarımda var ama bunlar istisna kalıyor.
haklı yanlarınız var.işte bu zamanda haldır haldır evlilik yapıp hemen de çocuk yapmayacaklar.geçen konu vardı 27 yaşındaki kadın evde kaldım ben diyordu konuda şaka gibi.bu ekonomide nişan kına gecesi pembik evler altınlar bekliyorlar eğitimlileri bile.biz el ele verip çalışalım üretelim biriktirelim o evrede de gerekirse 1 +1 evde yaşarız yıllarca demiyorlar.çocuk için bir 6 7 yıl bekleyelim demiyorlar.böyle çocuklara kendi çocuğum olsa acımam diyorum ben de.

Gelişine atıp tuttuğunu iddia ettiğim kişi siz değildiniz kesinlikle. Aksine o kişinin mesajı ağır gelmişken sizin hanfendi değil hanımefendi minvalinde yazdığınız mesajla birlikte o anki öfkem size yansımış oldu. Her şeyi iyi bildiğimi düşünsem burda ne yapmalıyım diye sormazdım aksine kafamda birçok soru işareti var. Nezaketimi kaybettiğim için kusura bakmayın kişisel değildi problemim

Lütfen atıp tuttuğum mesajımı gösterin. Anlam kargaşası olmaması adına deyimin anlamını paylaşayım.

Atıp tutmak deyimi: 1. Birisinin veya birilerinin arkasından konuşmak, dedikodusunu yapmak 2. Yapamayacağı işleri yapabilecekmiş gibi anlatmak

haklı yanlarınız var.işte bu zamanda haldır haldır evlilik yapıp hemen de çocuk yapmayacaklar.geçen konu vardı 27 yaşındaki kadın evde kaldım ben diyordu konuda şaka gibi.bu ekonomide nişan kına gecesi pembik evler altınlar bekliyorlar eğitimlileri bile.biz el ele verip çalışalım üretelim biriktirelim o evrede de gerekirse 1 +1 evde yaşarız yıllarca demiyorlar.çocuk için bir 6 7 yıl bekleyelim demiyorlar.böyle çocuklara kendi çocuğum olsa acımam diyorum ben de.
O konuda size katılıyorum zaten şimdi kendi ayakları üstünde duracak kıvama gelmek maddi manevi zaman alıyor anca 30larda belki insan kendini toparlıyor.hemen evlenip çocuk yapılcak zaman değil.benim demek istediğim ailenin durumu varsa artık destek beklemek abes bir durum olmaktan çıktı şu devirde.durumu yoksa zaten yakasına yapışsan ne olur adamda yoksa yok.yeni çocuk sahibi olacak çiftlerde artık durumu öngörsünler zaman çok değişti artık ekstra birşeyler yapmak gerekiyor geleceği garantilemek için.nişan düğün ben aşırı gereksiz buluyorum imkanım var ama yapmıcam mesela.

O konuda size katılıyorum zaten şimdi kendi ayakları üstünde duracak kıvama gelmek maddi manevi zaman alıyor anca 30larda belki insan kendini toparlıyor.hemen evlenip çocuk yapılcak zaman değil.benim demek istediğim ailenin durumu varsa artık destek beklemek abes bir durum olmaktan çıktı şu devirde.durumu yoksa zaten yakasına yapışsan ne olur adamda yoksa yok.yeni çocuk sahibi olacak çiftlerde artık durumu öngörsünler zaman çok değişti artık ekstra birşeyler yapmak gerekiyor geleceği garantilemek için.nişan düğün ben aşırı gereksiz buluyorum imkanım var ama yapmıcam mesela.
katılıyorum size.benim tek çocuğum var 11 yaşında.kara kara onun geleceğini düşünüyorum şimdiden.bir iki parça değersiz malım var ev araba vs dışında.kıza saklıyorum satmıyorum.çünkü biriktirerek ev araba alamaz farkındayım .peşinatını vermem gerekecek.takısına kadar ayırdım .çünkü üniversite ve sonrasında gelirim çok düşecek alamam o zamanlar.ama ev araba vs almak zorunda değilim tamamen.param varsa alırım yoksa kendisi çalışır alır o arada da aynı şehirdeysek zaten benle yaşar parasından istemem birikim yapar.mesela kızımın sınıfında 10 tl lik kitaba basit bir müzik aletine söylenen çocuğuna almayan veliler var.neymiş asgari ücretliymişler.e o zaman neden 3 çocuğun var be kadın diyemiyorsun tabi ki.çocuk yaptıysan ortalama ihtiyaçlarını karşılamak zorundasın.bu konuda size yüzde yüz katılıyorumm.

katılıyorum size.benim tek çocuğum var 11 yaşında.kara kara onun geleceğini düşünüyorum şimdiden.bir iki parça değersiz malım var ev araba vs dışında.kıza saklıyorum satmıyorum.çünkü biriktirerek ev araba alamaz farkındayım .peşinatını vermem gerekecek.takısına kadar ayırdım .çünkü üniversite ve sonrasında gelirim çok düşecek alamam o zamanlar.ama ev araba vs almak zorunda değilim tamamen.param varsa alırım yoksa kendisi çalışır alır o arada da aynı şehirdeysek zaten benle yaşar parasından istemem birikim yapar.mesela kızımın sınıfında 10 tl lik kitaba basit bir müzik aletine söylenen çocuğuna almayan veliler var.neymiş asgari ücretliymişler.e o zaman neden 3 çocuğun var be kadın diyemiyorsun tabi ki.çocuk yaptıysan ortalama ihtiyaçlarını karşılamak zorundasın.bu konuda size yüzde yüz katılıyorumm.
3 çocuğu geçtim şuanda 1 çocuk bile aşırı zor o insanlar nasıl cesaret ediyor ya gerçekten bana tuhaf geliyor.en doğrusunu yapıyorsunuz zaten imkan yoksa ev araba alacaksın diye yakanıza yapışmaz ama çocuk çaba gösteriyorsa yardım edilir şuanda durum bu malesef gençler aileyle yaşayıp yıllarca birikim yapmak zorundalar.ben geç mezun oldum bölüm değiştirdiğim ve yurtdışında yaşadığım için bir süre tabi ailemin rızasını alarak yaptım bunları hayır deseler yapmazdım.malesef babam ben mezun olduktan kısa bir süre sonra vefat etti eğer birikim yapmamış olsaydı bizim için gerçekten felaket olurdu.Allah razı olsun ondan🙏🏻Hem ailesine yıllarca yardım etti hem bizim için birikim yaptı bizi zorda bırakmadı eskiden çalışkan biri mütevazi yaşayıp bu kadarını yapabiliyordu şimdi miras vs kalmadan çok zor insanlar kendine zor yetiyor o yüzden iyi düşünmek lazım çocuk evlilik konularında.

Aklinda evlilik yok..Yeterince acik soyluyor zaten.
Ayrica adamin bilincalti bangir bangir bagiriyor.. "YURT DISINA TEK CIKMAK ISTIYORUM" seklinde..
Bence yarin ayrilalim desen,dusunmeden evet der..
Sifir plan degil,plani var ama icerisinde sen yoksun..
Belki de ben yaniliyorum.
Bunu nereden anladınız? Yeni mezun olmuş işsiz bir erkek elbette ki evlilik düşünmeyecek. Düşünse komik olur zaten. Ama yurt dışına tek çıkmak istediğine dair bir ibare göremedim ben.

Bunu nereden anladınız? Yeni mezun olmuş işsiz bir erkek elbette ki evlilik düşünmeyecek. Düşünse komik olur zaten. Ama yurt dışına tek çıkmak istediğine dair bir ibare göremedim ben.
Aramizdaki fark bu,hepimize okuduklarimiz farkli seyler hisettirir.
Aksi takdirde cok sesli bir platform degil sabit,birbirine takip ayni turden yorumlar olurdu.
Zaten belki de ben yaniliyorum demisim,kesin bir ibare yok :)
Sen de anladigini yazmakta ozgursun.

Aramizdaki fark bu,hepimize okuduklarimiz farkli seyler hisettirir.
Aksi takdirde cok sesli bir platform degil sabit,birbirine takip ayni turden yorumlar olurdu.
Zaten belki de ben yaniliyorum demisim,kesin bir ibare yok :)
Sen de anladigini yazmakta ozgursun.
Yok ben merak ettiğim için sordum zaten kaçırdığım bir kısım mı var ya da göremediğim diye.

Yok ben merak ettiğim için sordum zaten kaçırdığım bir kısım mı var ya da göremediğim diye.
Kaçırdığınız bir kısım yok aslında erkek arkadaşımın tavrı hangi taraftan bakıldığına göre değişiyor. Yer yer sadece kaygılı ama yer yer de başına buyruk.. zaten tek başıma yorumlayamadığım için yardım istedim. Ben her koşulda kendi yolumu çizmeliyim sanırım.

ya ortalık çok karışmış.
Kaçırdığınız bir kısım yok aslında erkek arkadaşımın tavrı hangi taraftan bakıldığına göre değişiyor. Yer yer sadece kaygılı ama yer yer de başına buyruk.. zaten tek başıma yorumlayamadığım için yardım istedim. Ben her koşulda kendi yolumu çizmeliyim sanırım.
sanki kızla gönül eğlendirmiş gibi bi alt metin çıkıyor yorumlarda. yanlış anlamadi isem

Evlenmek istemiyorsa istemiyordur, gitmek istiyorsa istiyordur iyi hoş saygı duyarım da o zaman seninle ne yapıyor?

Eşşek değilse gelecek beklentin olduğunu görüyordur eee bu durumda çıkıp benim planım bu, içinde evlilik yok senin zamanını çalamam demesi gerekiyor net şekilde. Aynı şekilde konu sahibesi sen de yoksun işte gelecek planında, bu durumda yapacağın şey belli.
Şu anda adam gününü geçiriyor gidene kadar

Kalbinden geçeni bilmem mümkün değil tabi. O kadar sığ biri olsa bunca senede farkederdim diyorum bir yandan.. inşallah öyle biri değildir şüpheleri de yanılıyorumdur😔
ne desem bilemedim. hayal kırıklığı konusunda bi ara uzmanstım.🙄🙄 o sebepten pembe tablolar çizemeyeceğim sizin konunuza. çünkü bariz isaretler var sizin farkettiğiniz. sevgi ve iyi niyet ile gormezden gelinebilecek.

devam ediyorum. en büyük yanılgıyı "ben yemem bu numaraları" derken yaşadım. hayat çok sey öğretiyor. o yuzden insan ailesi dahil kimseye güvenmemeli. insan çiğ süt emmiş. kendinizi onun vicdanına bırakmayın. öz saygınıza yazik olmasın.

X