Erkek arkadasimin kardesi..

yav he he öyle, sevgili ev hanımı.

Sevgili ev hanımı diye belirtmenden bi aşağılama seziyorum ama tahrikine gelmeyecegim. Gocunmuyorum çünkü. Yeterince çalıştım.

Ha bu arada artık estetik konusunda kaygıya hiç gerek yok. Tıp çok ilerledi. Burnu kaf dağının ardında olanlara bile çözüm sunuluyor. Bi düşün istersen.

Hic bir zaman kimseyle konusurken asagilayici bir sekilde konusmadim.burada devlet okulunda okumus olanlarida ezici bir uslup takinmadim,kaldiki neden bunu yapiyim.sadece ufak bir ayrinti verdim,cevremde bir cok arkadasim var devlet okulunda okumus olan bu ayip bir sey mi? Sadece sevgilimin yada bir baska birinin parasina ihtiyacim olmadigini belirttim. Ustelik kardesinin yaptigi tek mevzu bu bile degil daha bir cok sey var. Hadi diyelim boyle bir insanim,insanlari kucuk gormek cok hosuma gidiyor diyelim bunu sevgilimin kardesine neden yapiyim peki? Anlattigim ufak paragraftan sevgilimin kardesinin bana ezici ve asagilayici bir uslup takindigim icin bu tavri almis olabilecegini bile soylediniz pes dogrusu.

Ben öyle bir üslup takındığınızı söylemedim; sadece konuşurken ara sıra dikkatsiz davranmış olabileceğinizi söyledim. Bu da siz fark etmeseniz bile başka insanların dikkatini çekebilir; aynen buradaki gibi. Eğer böyle bir şeyin olmadığına eminseniz demek ki benim fikrim geçersiz, sadece tahminde bulunmuştum.

Aynen öyle. Ne kadar anlatsa da kız sen ve senin gibi art niyetli kişiler konunun özünden çıkıp başka yerlere dağılıyor. Teşbihte hata olabilir. O an öyle bi örnek vermiş olabilir. Rahatsız oluyorsaniz yorum yapmak zorunda değilsin. Onun sorduğu soru "aman allahım çok zenginim paramı nereye harcasam" değil. Konu çok başka yani. Anladın mi bilmiyorum. Neyse polemik tarzım değil zaten. İyi geceler...

"Rahatsız oluyorsaniz yorum yapmak zorunda değilsin"

Aynen öyle, benimle polemiğe girmek ya da yorum yapmak zorunda değilsin.
Bunun art niyetlikle alakası yok, sadece insanlar tanımadığı platformlarda konu açıp yorum isterken ne yazdığına dikkat etmesi gerekir.yukarıda bir arkadaş gayet güzel açıkladığı için tekrar etme gereği duymuyorum.
Bence art niyetli olan sensin,ya da konu sahibiyle yakın bir tanışıklığın var.Bu kadar savunmaya geçilmesi şaşırtıcı.
Yorumları beğenmediysen okur geçersin.Anladığını sanmıyorum ama neyse polemik benim de tarzım değil zaten.

"Para yiyen kiz" muamelesi gormeyi hakedecek bir gelire sahip olmadigim icin bu ayrintiyi verdim,kimsenin parasini yemeye ihtiyacim olmadigi icin. Sizin devlet okulunda okumus olmaniz,notlarinizin sisirilmemesi beni pek alakadar etmiyor neyse ne suan bununla ilgilenmiyorum acikcasi.Ben bu sekilde dusunulecek basitlikte biri olmadigimi soylemek icin bu ayrintiyi verdim fakat yine konu baska yerlere cekiliyor.
Bu olaya yorumsuz kalicaktim ama taa ki su cumleye ,yoruma kadar.
"Para yiyen kiz muamelesi gormeyi hak edecek gelire sahip olmamak."
Devlet okulunda okuyan veya geliri üst duzey olmayan kizlar para yiyen muamelesi gorebilir yani ??? Nede olsa fakir ya kesin para yer :))

Cok sıg bir bakış var. Cocuk belki sana gıcık oluyordur :)

Not: ailem ust duzey gelir sahibi ve cook zengin insan degillerdi.Devlet okuluna gittim kimsenin parasini yeme ihtiyaci duymadim.
Para yiyicilik veya yoluculuk gelirle degil karakterle alakalidir bahsettiginiz kistas hos olmamis hakikaten.

Merhaba.konuyu elimden geldigince uzatmadan yazicam umarim

Erkek arkadasimla 1yildir birlikteyiz,en yakin arkadasimin sevgilisi sayesinde tanistik,onuda en az kendi arkadasim kadar cok severim.basta erkek arkadasimla ilgili olur mu olmaz mi dusuncelerimi yenip bi iliskiye basladik.iyikide basladim her sey tahmin ettigimden cokcok daha guzel,fakat sorun bu degil

Erkek arkadasimin kendisinden 1yas kucuk bir erkek kardesi var,kardeside benden iki yas buyuk oluyor.buyuk bi arkadas grubumuz var yedigimiz ictigimiz ayri gitmez.kardesiylede sevgilimden oncede tanisiyorduk,en yakin arkadasim ve sevgilisi sayesinde fakat grupta en uzak oldugum kisi kendisiydi.cunku hep mesafeli ve soguktur. Bu kisiye x diyelim. X biz erkek arkadasimla cikmaya basladigimdan beri surekli benimle ugrasiyor,arkadas grubumuzun icinde rencide etmeye calisiyor ve daha niceleri. 22yasimdayin bu yasima kadar hic bir gecim sikintisi cekmedim cok sukur,bugune kadar devlet okulunda bile okumadim(bunu neden belirttigimi asagida okuyacaksiniz)elim yuzumde bi cok kisiden duzgundur diyebilirim.en yakin arkadasimin sevgilisine benim icin hep abisinin hesap odedigini benim hic odemedigimi soylemis yani beni para yiyen bir kiz konumuna sokmus kisacasi.her zaman bir ben oderim bir o aramizda paranin lafi bile edilmezken kardesi ne curretle bunu diyebilir? (Bunu en yakin arkadasimdan ofreniyorum mevzuyu)Erkek arkadasimda cok asiri iyi niyetlidir basta benimle ugrasmasina sakalar yapmasina bende guldum o da guldu kimse sesini cikarmadi.fakat bu durum gittikce artmaya basladi ve erkek arkadasim kendisiyle ozel olarak konustu sert bir sekilde fakat rahatsiz edici bir sekilde hala yapmaya devam ediyor.bende cok sevdigim bi insanin kardesi diye fazlaca bir ters tepki vereniyorum sonuc olarak kardesi. Sizce ne yapmaliyim siz bu duruma ne diyorsunuz?

Duyduklarınızı sevgılızle paylasın. Sız hıc karısmayın ıkı kardes arasında halletsın. Sevdıgı ınsana nasıl davranılmasını bkledıgını sevgılınız anlatsın kardesıne.

Bu olaya yorumsuz kalicaktim ama taa ki su cumleye ,yoruma kadar.
"Para yiyen kiz muamelesi gormeyi hak edecek gelire sahip olmamak."
Devlet okulunda okuyan veya geliri üst duzey olmayan kizlar para yiyen muamelesi gorebilir yani ??? Nede olsa fakir yakesin para yer :))
Cok sıg bir bakış var. Cocuk belki sana gıcık oluyordur :)
Diger cevaplarimiza okusaydiniz burdan bu anlami cikartmaniz bi hayli gereksiz ve sacma. Diger kisiye yazdigimda cevremizdeki bazi insanlardan bahsettim. Konu disinda bir yorum yaptiginiz icin dusunceleriniz beni pekte ilgilendirmiyor. Kimin olaya ne derece sig baktigi gayet acik ve ortada bence. Sizede son sozum budur yorumunuz iyi geceler.

Erkek arkadaşının kardeşi seni pek sevmiyor sanırım.O yüzden bu şekilde davranıyor olabilir.Sen kendini biliyorsan insanların ne dediği çok da önemli değil aslında.Kardeşimin parasını yiyor demiş sanırım,desin.Sen yemiyorsan onun lafının bir önemi var mı? İşin doğrusunu sen de erkek arkadaşında biliyorsunuz nasılsa,bence kafaya takmaya gerek yok.

Lütfen beni affedin hanımefendi, keşke cümle kurarken biraz dikkat etseymişsiniz. Sorununuzu anlıyorum fakat orada ''Devlet okulunda bile okumadım.'' cümleniz hiç üsluplu değil. Bu cümleden şu yorum çıkıyor ''Devlet okulundakiler fakir, özeldekiler zengin..'' çok affedin ama bu anlam çıkıyor. Mesela durumunuzun iyi olduğunu belirtseydin. Küçük düşürücü ve aşağılayıcı olmuş.
Ben özelde burslu kazandım, derece yaptım ama devleti seçtim. Şükür durumumda iyi. Sanki biraz genel alelumum konuşmuşsunuz. Takılmadım buraya ama çok rahatsız edici bağışlayın..

Soruna gelecek olursak, kardeşi sizi çekemiyor. Kendisi size bunları yapmaktan çekinmiyorsa sizde sessiz kalmayın gösterin tavrınızı.

Lütfen beni affedin hanımefendi, keşke cümle kurarken biraz dikkat etseymişsiniz. Sorununuzu anlıyorum fakat orada ''Devlet okulunda bile okumadım.'' cümleniz hiç üsluplu değil. Bu cümleden şu yorum çıkıyor ''Devlet okulundakiler fakir, özeldekiler zengin..'' çok affedin ama bu anlam çıkıyor. Mesela durumunuzun iyi olduğunu belirtseydin. Küçük düşürücü ve aşağılayıcı olmuş.
Ben özelde burslu kazandım, derece yaptım ama devleti seçtim. Şükür durumumda iyi. Sanki biraz genel alelumum konuşmuşsunuz. Takılmadım buraya ama çok rahatsız edici bağışlayın..

Soruna gelecek olursak, kardeşi sizi çekemiyor. Kendisi size bunları yapmaktan çekinmiyorsa sizde sessiz kalmayın gösterin tavrınızı.
En azindan boyle bisey yapmak istemedigimi anlayarak bir elestiri yapmissiniz tesekkur ederim,fakat sanki bunu soylemek istemisim gibi bi sacmalik silsilesi cikti burada ne yazikki. Yinede "iyi niyetli" elestiriniz icin tesekkurler

En azindan boyle bisey yapmak istemedigimi anlayarak bir elestiri yapmissiniz tesekkur ederim,fakat sanki bunu soylemek istemisim gibi bi sacmalik silsilesi cikti burada ne yazikki. Yinede "iyi niyetli" elestiriniz icin tesekkurler
Bu sitede mutlu olanlar, güzel olanlar ve zengin olanlar çekilemiyor. "Vay sen bize bunu mu demek istiyon ha, sen şimdi niye böyle yazdın, bunu yazacağına şunu yazsaydın" bik bik azarların sonu gelmez. Biri alınır yazar, açıklarsın niyetini, biter sorun. Ama yok, illa sakız gibi uzatacaklar. İnsanın içi şişiyor okurken be, konu ne, ama ne tartışılıyor. Bu tür yorumlara daha fazla cevap verip prim vermeyin derim. Anlaşılamayacaksınız nasıl olsa, amaç polemik çıksın eğlence çıksın, yoksa kimsenin sizi anlamaya niyeti yok emin olun. Cevap yazmayın konuyu saptıran yorumlara, boşuna banlammanyın.

Bu arada ben de devlette okudum, ilk okuduğumda alınsam da, açıklamanızdan neden öyle dediğiniz ve alınacak bir şey olmadığı anlaşılıyor. Daha fazla laf anlatmaya uğraşmayın cidden. :KK66:

Ben de yengeme yurtdışından çam sakızı çoban armağanı hediye getirmiştim "bunu mu getirdin!" Dedi şok oldum. Allahın işi ya 1 ay geçmeden abim gitti aynı yere ve aynı hediyeyi almış bana yengem verdi abin gönderdi diye ben de" bunu almış!" Dedim:KK48: kızardı terbiyesiz.
Siz erk arkınıza yansıtmayın mümkün mertebe çünkü 2 kardeş arası açılsa ömür boyu pişman olursunuz. Ben de abimle yengemin arası açılmasın diye hiçbir densizliğini belli etmiyorum abimin yanında. Mesafe koydum ama. Eski yakınlığımdan eser kalmadı ama yüzsüz en son "yiğenin anaokuluna başlayacak halası sponsor olursun artık" dedi içten sinir patlaması yaşadım ama dıştan duymamazlığa verdim.
Seninki görümce tadında bi kayın yani sanırım o yüzden gelin görümce örnekleri verdim bol bol :KK45:

Muhattap olmayın hiç bence ha çok zorlarsa haddini bildirin tabi ki ama şu an için muhattap olmamak en iyi çözüm gibi

Bu sitede mutlu olanlar, güzel olanlar ve zengin olanlar çekilemiyor. "Vay sen bize bunu mu demek istiyon ha, sen şimdi niye böyle yazdın, bunu yazacağına şunu yazsaydın" bik bik azarların sonu gelmez. Biri alınır yazar, açıklarsın niyetini, biter sorun. Ama yok, illa sakız gibi uzatacaklar. İnsanın içi şişiyor okurken be, konu ne, ama ne tartışılıyor. Bu tür yorumlara daha fazla cevap verip prim vermeyin derim. Anlaşılamayacaksınız nasıl olsa, amaç polemik çıksın eğlence çıksın, yoksa kimsenin sizi anlamaya niyeti yok emin olun. Cevap yazmayın konuyu saptıran yorumlara, boşuna banlammanyın.

Bu arada ben de devlette okudum, ilk okuduğumda alınsam da, açıklamanızdan neden öyle dediğiniz ve alınacak bir şey olmadığı anlaşılıyor. Daha fazla laf anlatmaya uğraşmayın cidden. :KK66:

İnsanlar yüzünü bile görmediği, gerçek mi değil mi bilmediği birinin neyini neden çekemesin? Siz sizden güzel ve zengin olanları çekemiyorsanız ikişi kendinden bilir işi oluyor o zaman. Ne biliyorsun o cevapları yazanların maddi durumunu? Ya da dış görünüşünü ?Sizde bir alemsiniz. :KK14: Herkesin algılayışı farklı ve evet devlet okulunda "bile" okumadım cümlesi hoş durmamış.

O rahatça laf sokabiliyorsa sen de pekala gerektiğinde haddini bildirebilirsin.

İnsanlar yüzünü bile görmediği, gerçek mi değil mi bilmediği birinin neyini neden çekemesin? Siz sizden güzel ve zengin olanları çekemiyorsanız ikişi kendinden bilir işi oluyor o zaman. Ne biliyorsun o cevapları yazanların maddi durumunu? Ya da dış görünüşünü ?Sizde bir alemsiniz. :KK14: Herkesin algılayışı farklı ve evet devlet okulunda "bile" okumadım cümlesi hoş durmamış.
Buradaki 7 yıllık üyeliğim boyunca neyin ne olduğunu gördüm merak etmeyin. Kendimden değil, bizzat kaç yıllık gördüğümden biliyorum. Laf kalabalığına gerek yok. Biri hoşlanmadığını yazmış, konu sahibi de açıklamış. Daha ne uzatıyorsunuz? İstediği gibi yazar, size hesap mı verecek? Bariz saygısızlık yok. Varsa kib yapın. Açıklamaya rağmen sorun eden de konuya bakmayıverir artık.

Buradaki 7 yıllık üyeliğim boyunca neyin ne olduğunu gördüm merak etmeyin. Kendimden değil, bizzat kaç yıllık gördüğümden biliyorum. Laf kalabalığına gerek yok. Biri hoşlanmadığını yazmış, konu sahibi de açıklamış. Daha ne uzatıyorsunuz? İstediği gibi yazar, size hesap mı verecek? Bariz saygısızlık yok. Varsa kib yapın. Açıklamaya rağmen sorun eden de konuya bakmayıverir artık.

devlet okulunda okumak zeka işiymiş, o yüzden bütün Einstein'ler bu ülkeden çıkmış demek :KK53: tabi her Türk gencinin idealidir 60 kişilik sınıflarda, itile- kakıla okumak, neyse..

konu sahibi, el bebek - gül bebek büyümüşsün, kardeşin hazımsızlığı buna.. sana laf çaktıkça kafasını okşa geç, ya da "aman da aman yengesine laf mı söylemiş minik" diye aşağıla, bitti gitti :KK53:

Son düzenleme:
Merhaba.konuyu elimden geldigince uzatmadan yazicam umarim

Erkek arkadasimla 1yildir birlikteyiz,en yakin arkadasimin sevgilisi sayesinde tanistik,onuda en az kendi arkadasim kadar cok severim.basta erkek arkadasimla ilgili olur mu olmaz mi dusuncelerimi yenip bi iliskiye basladik.iyikide basladim her sey tahmin ettigimden cokcok daha guzel,fakat sorun bu degil

Erkek arkadasimin kendisinden 1yas kucuk bir erkek kardesi var,kardeside benden iki yas buyuk oluyor.buyuk bi arkadas grubumuz var yedigimiz ictigimiz ayri gitmez.kardesiylede sevgilimden oncede tanisiyorduk,en yakin arkadasim ve sevgilisi sayesinde fakat grupta en uzak oldugum kisi kendisiydi.cunku hep mesafeli ve soguktur. Bu kisiye x diyelim. X biz erkek arkadasimla cikmaya basladigimdan beri surekli benimle ugrasiyor,arkadas grubumuzun icinde rencide etmeye calisiyor ve daha niceleri. 22yasimdayin bu yasima kadar hic bir gecim sikintisi cekmedim cok sukur,bugune kadar devlet okulunda bile okumadim(bunu neden belirttigimi asagida okuyacaksiniz)elim yuzumde bi cok kisiden duzgundur diyebilirim.en yakin arkadasimin sevgilisine benim icin hep abisinin hesap odedigini benim hic odemedigimi soylemis yani beni para yiyen bir kiz konumuna sokmus kisacasi.her zaman bir ben oderim bir o aramizda paranin lafi bile edilmezken kardesi ne curretle bunu diyebilir? (Bunu en yakin arkadasimdan ofreniyorum mevzuyu)Erkek arkadasimda cok asiri iyi niyetlidir basta benimle ugrasmasina sakalar yapmasina bende guldum o da guldu kimse sesini cikarmadi.fakat bu durum gittikce artmaya basladi ve erkek arkadasim kendisiyle ozel olarak konustu sert bir sekilde fakat rahatsiz edici bir sekilde hala yapmaya devam ediyor.bende cok sevdigim bi insanin kardesi diye fazlaca bir ters tepki vereniyorum sonuc olarak kardesi. Sizce ne yapmaliyim siz bu duruma ne diyorsunuz?

DİPNOT: malesef burada yazdiklarim ozel okul-devlet okulu karmasasina girdi. Fakat olay bundan bambaska bisey malesef bunu anlamak istemeyen bir takim uyeler var. Konuya konuyla alakali bir yorum yapmak isteyenler icin bir kac sey daha ekleyecegim. Aramizdaki tek sey para mevzusu olmadi. Yurtdisina tatile cikmistim yazin basinda ve x in cikolata sevdigini bildigim icin bir kac yabanci cikolata getirdim verdigimde aldigim tepki"bunlari mi getirdin bende bir sey zannettim bundan marketlerdede var" oldu,tabiki saka yaptigini zannederek ve gulerek soyledi. Bir sey daha,kendi sevgilisi ile ilgili olay bir konudan sakaya vuruldugunda aninda bozulup herkesi bozuyor (bunu ben hic yapmadim arkadas grubumuzdakiler),asla kendi kiz arkadasina laf soyleymiyor fakat durum bana geldigi zaman istedigi seyi soyleyebilme hakkini kendinde goruyor.

Devlet okulunda bile okumadığınız ne kadar çok belli.2 cümleyle özetleyecek şeye destan döşemişsiniz :) oysa biz devlet okulunda okuyan bireyler olarak lafı böyle uzatmayı sevmeyiz.

Hayır özel okulda okuyupta insan bu kadar mı derdini ifade edemez. Üzüldüm sizin adınıza. Bence tek sorun herkes sizi kıskanıyor. :)))) o kardeşte dahil. Eziklik tramvası yaşatıyorsunuz. Ezim ezim ezildik :)))

Konu o değilmiş bak seeeen :)))

X