Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesinde Bizim Başarı Hikayemiz !!!

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Elbette .Biz beslenmeye dikkat ettik .Aslında birçok yerde yazdım.Benim mesajlarımdan görebilirsin.Goremezseniz yazabilirim tekrardan.Moralinizi yüksek tutun olur Allah'ın izniyle ..
Canım mesajlarini okudum hep gercekten cok benziyo durumumuz bizde 2.5 mm varikosel ve sayi daha yuksek onun disinda birerbir diyebilirim baba oyle cok umut oldunki Allah saglicakla evladini kucagina almayi nasip etin insallah..

Canım mesajlarini okudum hep gercekten cok benziyo durumumuz bizde 2.5 mm varikosel ve sayi daha yuksek onun disinda birerbir diyebilirim baba oyle cok umut oldunki Allah saglicakla evladini kucagina almayi nasip etin insallah..
Amin..Allah razı olsun..Rabbim herkese hayırlısıyla nasip etsin .😊

Özellikle hani anlayamadığın bi durum varsa sorabilirsin.Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım

Özellikle hani anlayamadığın bi durum varsa sorabilirsin.Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım
Geçmiş mesajları okudum mucize örneğisiniz resmen. Kucağınıza da alın sağlıcakla. Tekrar yazmayın diye profilinize baktım beslenmeyle ilgili ama baya gerilerde sanırım göremedim. Eşimde varikoselden ameliyat oldu 3 ay önce totalde 4 milyon ml de 800 bin spermi vardı yeni test yaptırdı totel 9 milyon ml de 3 milyon olmuş. Yavaş ileri ve yerinde ileri %33 hareketsiz de %67 çıktı. Neler yaptınız anlatırmısınız bana da lütfen 🙏🏻

Herkese merhaba güzel anne adayları,

Bundan 3 yıl önce başladık çocuk çalışmalarına, 8 ay sonra gelen bir gebelik sevinci ve kalp atışı durmasına bağlı kürtaj. Kelimenin kendisi bile kabus gibi zaten. Doktorum kürtaj sonrası bir kaç ay ara verip devam edebilirsiniz demişti ki öyle de oldu. 5-6 ay daha deneyip olmayınca bir sorun olduğunu anladık ama doktorlar kürtaj sonrası kısırlık tedavisi için 1 yılı doldurmanız gerek diyip gönderdiler. Biz de artık çocuğumuz olmuyor deyip başka doktorlara gidip testlerimizi yaptırdık. ve eşimin sperm testi sonucu çok kötüydü.

Total Sperm 8 milyon
konsantrasyon 1 milyon
ileri hız (a) %5
orta ileri hız (b) % 10
morfoloji %2

ayrıca sağ ve solda 2,8 mm boyutunda varikosel.

başladık araştırmalara, bu yolda bizi en çok hataya düşüren varikosel sizin değerlerinizi etkileyecek bir büyüklükte değil diyen doktorumuzdu. ona güvendik ve verdiği ilaçları kullanmaya arada kürler uygulamaya devam ettik aradan 6 ay geçti ama sperm değerlerinde değişen hiç birşey olmuyordu. biraz artsa biraz azalıyordu. Sonuç alamayınca instagramdan Tansel hocaya mesaj attık bize yönlendirme yapmasını istedik ki her sorumuza ayrıntılı cevap verdi ve varikosel üzerinde durmamızı değerlerimizi etkilemiş olabileceğini söyledi. doktorumuzu değiştirdik o da tansel bey ile aynı fikirdeydi ama ameliyatın mikrocerrahi ile yapılması gerekti ve bulunduğumuz şehirde mikrocerrahi yöntemi yoktu. yakın bir şehirden ameliyat tarihi aldık ve beklemeye başladık. bu süre içinde de kürlere ve ilaçlara devam ediyorduk.

ameliyat öncesi sprem değerlerimiz düzelmeye de başlamıştı ama artık yorulmuştuk.

Total Sperm 25 milyon
konsantrasyon 8 milyon
ileri hız (a) %5
orta ileri hız (b) % 5
morfoloji %2
(değerleri bu kadar düzelten @Neclaaa12 arkadaşımızın hazırladığı kürdü bu arada :KK24:)

ameliyat tarihini beklerken korona süreci bizi de etkiledi hastane pandemi hastanesi olduğu için iptal edilmişti tüm ameliyatlar. Sonuç yine hüsran.. kendimizi toparladık ve hemen memlekette özel hastanede çalışan bir arkadaşımızı aradık. tanıdığım ve güvendiğim bir doktor var hemen görüşelim dedi. doktor ile telefonda görüştük bizi iyice dinledi ve muayene edelim karar verelim dedi. o gün hemen yola çıktık ve bir sonraki gün ameliyatımızı olduk. ameliyattan sonra çok kısa sürede sonuç beklemeyin en az 6 ay geçmesi gerek düzelme için dedi doktorumuz bunu da kabullendik. ama artık sıfırdan başlayacaktık. ve öyle de yaptık.

doğal beslenmeye, diyet yapmaya karar verdik.
önce diyetimize hiç ekmek yememekle başladık. sonra hurma detoksu yaptık. eşim ve ben 5 kg verdik

eşim her gün,
*zeytinyağında bekletilmiş kuru incir
*bal polen propolis karışımı (ginseng macunu)
*ceviz ve
*promotil men kullandı.

kendimizi sıkmadan çocuk fikrini aklımızdan çıkaracak şeylere başlamıştık. doğa yürüyüşü, bisiklet,voleybol.. takılıyorduk ve ben bi gün düşüp ayağımı sakatladım. ameliyat dedi doktorlar yoksa bu şekilde ileride zorluk çekersin. ameliyata karar verdik yine günümüzü bekliyoruz. aklıma düştü birden ''Ya hamileysem'' ameliyat bebeği etkilemez mi ki adetime bir kaç gün vardı .. erken gebelik testinde sadece benim gördüğüm bir ikinci çizgi ile HAMİLE olduğumu öğrendim.. inanılmazdı ve mucizeydi. varikosel ameliyatından tam 70 gün sonra hamileydim,Şükürler olsun :dua:

merakımızdan eşim yeniden test verdi :) sonuç pek iç acıcı değildi ama sonu güzeldi.

Total Sperm 30 milyon
konsantrasyon 10 milyon
ileri hız (a) %15
orta ileri hız (b) %20
morfoloji %5

şimdi bize fayda eden
ameliyat mı, ilaç mı, kürler mi,hurma mı bilemedim, İnandığım birşey var Rabbim Ol desin yeter ki. Demem o ki dua etmeyi inanmayı asla bırakmayın...çoğu zaman insan umutsuzluğa kapılıyor ama dua insanı yeniden uyandırıyor.

eğer yapacağım birşey olursa benimle benzer süreçleri yaşayanlar için yardımcı olmak isterim..

umarım hikayem sizi sıkmamıştır.

HER ZAMAN DUALARIMDASINIZ
bizim sperm de 27 milyonda sen hamilelik oluşmuş benim bir yolla yakın oldu hala hamile kalamdım 😔bu arada adına çok sevindim allah analı babalı buyutsun

bizim sperm de 27 milyonda sen hamilelik oluşmuş benim bir yolla yakın oldu hala hamile kalamdım 😔bu arada adına çok sevindim allah analı babalı buyutsun
İnşallah size de bi an önce nasib olur umutsuz olmayın lütfen 🙏🏻 Rabbim yüzünüzü güldürecek duayı umudu eksik etmeyin. Olumlu düşünün. Çok etkisi var

Size ilk testi ve 2 .testi atsam bakabilir misiniz ?
Canım öncelikle çok tebrik ederim sağlıkla bebeğini kucağına almanı diliyorum🙏🏼Testlerinizi inceledim bizde de benzer sorunlar var hamile kalmak için özel bir sey yaptınız mı? Eşin takviye vs mi kullandı canım bilgi verebilirsen çok sevinirim☺️🙏🏼

denedik canım. tutmadı. eşimin morfolojisi ve ileri hareketli spermi sıfır. üstelik sperm dna hasar testi yaptırdık kayıplarımızdan sonra yüzde kırk çıktı. doktor kesinlikle normal yolla hamile kalma dedi. şubattaki kaybettiğim bebeğim turner sendromluymuş. genetiğe göndermiştik.
Merhabalar. Üzerinden geçmiş ama değerleriniz düzeldikten sonra mı tüp bebek yaptınız yoksa aynı değerlerle mi oldu?

Geçmiş mesajları okudum mucize örneğisiniz resmen. Kucağınıza da alın sağlıcakla. Tekrar yazmayın diye profilinize baktım beslenmeyle ilgili ama baya gerilerde sanırım göremedim. Eşimde varikoselden ameliyat oldu 3 ay önce totalde 4 milyon ml de 800 bin spermi vardı yeni test yaptırdı totel 9 milyon ml de 3 milyon olmuş. Yavaş ileri ve yerinde ileri %33 hareketsiz de %67 çıktı. Neler yaptınız anlatırmısınız bana da lütfen 🙏🏻
Tebrik ederim hamilesiniz🙏🏻 Tüp bebek mi normal gebelik mi gerçekleşti bilgilendirir misiniz benim eşim de varikosel ameliyatı oldu

Tebrik ederim hamilesiniz🙏🏻 Tüp bebek mi normal gebelik mi gerçekleşti bilgilendirir misiniz benim eşim de varikosel ameliyatı oldu
Çok teşekkür ederim 🥰 Tüp bebek yaptık ama transfere 1 hafta kala iptal etmiştik benim iş durumumdan dolayı.6 ay sonra hamile kaldım normal gebelik🙏🏻 Ameliyattan sonra 1,5 sene geçmişti.

Merhabalar hepinize bebişleri olanlara uzun sağlıklı ömürler dilerim
Benim eşimde de varikosel var reflüde var ultrason da çıktı
Elle muaynede operasyon a gerek yok dedi doktor
2,6 mm varikoseli
Sayımız iyi fakat ileri hız 5 morfoloji 1 4 aylık vitaminler hiç bir işe yaramadı 😔

Merhabalar hepinize bebişleri olanlara uzun sağlıklı ömürler dilerim
Benim eşimde de varikosel var reflüde var ultrason da çıktı
Elle muaynede operasyon a gerek yok dedi doktor
2,6 mm varikoseli
Sayımız iyi fakat ileri hız 5 morfoloji 1 4 aylık vitaminler hiç bir işe yaramadı 😔
Benim eşimde de reflü vardı. Hatta ameliyattan sonra sayılar çok çok az yükselmişti 2 milyon olmuştu. Hız keza öyle düşüktü. Morfoloji sayı yetersizliğinden bakılamamıştı bile. Doktorumuz ameliyat kesin çözüm diyemem demişti zaten ama biz yine de istedik. Biliyorum şuan hiç çocuğunuz olmayacakmış gibi gelir size bana öyle geliyordu. Hatta hamile kaldığımı öğrenince çift çizgiyi göreyim diye 4 kere test yaptım 🤭 Vitaminlere devam edin keçiboynuzu kürü hıza iyi geliyor eşinizde hormon problemi yoksa bu kürü deneyebilirsiniz. Biraz da sabır her şey zamanını bekliyor olmak için ❤

Gerçekten öyle geliyor
1bucuk yıldır kimyasal bile yaşamadım
hormonda bakılmadı vitamin verip gönderildik ameliyat sizde işe yaramaz dedi bahçeci deki Bülent bey
sizin varikosel mm kaçtı hatırlayabiliyormusunuz?
sayımız iyi bizim olması gerekenin iki katı ama şekil ve hız bozuk
belliki çıkış esnasında hasara uğruyor varikoselden dolayı, nasıl ameliyata gerek olmaz bilmiyorum
üretim var sonuçta
Ay Allahın gücüne gitmesin çok gıcık işler ya :KK43:
Benim eşimde de reflü vardı. Hatta ameliyattan sonra sayılar çok çok az yükselmişti 2 milyon olmuştu. Hız keza öyle düşüktü. Morfoloji sayı yetersizliğinden bakılamamıştı bile. Doktorumuz ameliyat kesin çözüm diyemem demişti zaten ama biz yine de istedik. Biliyorum şuan hiç çocuğunuz olmayacakmış gibi gelir size bana öyle geliyordu. Hatta hamile kaldığımı öğrenince çift çizgiyi göreyim diye 4 kere test yaptım 🤭 Vitaminlere devam edin keçiboynuzu kürü hıza iyi geliyor eşinizde hormon problemi yoksa bu kürü deneyebilirsiniz. Biraz da sabır her şey zamanını bekliyor olmak için ❤

Gerçekten öyle geliyor
1bucuk yıldır kimyasal bile yaşamadım
hormonda bakılmadı vitamin verip gönderildik ameliyat sizde işe yaramaz dedi bahçeci deki Bülent bey
sizin varikosel mm kaçtı hatırlayabiliyormusunuz?
sayımız iyi bizim olması gerekenin iki katı ama şekil ve hız bozuk
belliki çıkış esnasında hasara uğruyor varikoselden dolayı, nasıl ameliyata gerek olmaz bilmiyorum
üretim var sonuçta
Ay Allahın gücüne gitmesin çok gıcık işler ya :KK43:
Varikoselin mm ini hatırlamıyorum ama tek taraflıydı. Hiçbir şikayeti yoktu eşimin doktor elle muayene de farketmedi bile ultrasonda ortaya çıkmıştı. Bende daha önce hiç hamilelik yaşamamıştım ne kimyasal ne başka bişey. Sayınız iyiymiş yaşınızda gençse zor olsada vitaminlere devam edip biraz bekleyin derim.

Varikoselin mm ini hatırlamıyorum ama tek taraflıydı. Hiçbir şikayeti yoktu eşimin doktor elle muayene de farketmedi bile ultrasonda ortaya çıkmıştı. Bende daha önce hiç hamilelik yaşamamıştım ne kimyasal ne başka bişey. Sayınız iyiymiş yaşınızda gençse zor olsada vitaminlere devam edip biraz bekleyin derim.
bizimde hiç bi şikayetimiz yok ve bizimde sadece ultrasonda çıktı
yaşım 31 geç kalıyorum artık
İnşallah bizede şifa olur
çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Merhabalar. Üzerinden geçmiş ama değerleriniz düzeldikten sonra mı tüp bebek yaptınız yoksa aynı değerlerle mi oldu?
Merhabalar. 2. Kaybimizdan sonra tup bebekmerkeziyle görüştük. Esimin degerlerini soyledik, esime bi vitamin verdi 3 ay kullandi bu arada da ikimiz de haftada en az bir kere balik yedik, esim cerez falan yedi. 3 ay sonra gittik tekrar. 23 tane yumurtamtoplandi. Esim test verdi morfolofi ve ileri hiz hala 0 di. Ama dna hasarına tekrar baktirmadik. 21 tanesi dollendi. 5. Gun 5aa 2 tane transfer oldum. Ikizdi bebeklerim ama birini 10 haftalikken kaybettim. Cok şükür ogluma haziranda kavustum. Bol bol dua ettim. Rabbim tez zamanda sizlere de basip etsin insallah. Bu arada adana acibademde yaptirdik.

Merhabalar. 2. Kaybimizdan sonra tup bebekmerkeziyle görüştük. Esimin degerlerini soyledik, esime bi vitamin verdi 3 ay kullandi bu arada da ikimiz de haftada en az bir kere balik yedik, esim cerez falan yedi. 3 ay sonra gittik tekrar. 23 tane yumurtamtoplandi. Esim test verdi morfolofi ve ileri hiz hala 0 di. Ama dna hasarına tekrar baktirmadik. 21 tanesi dollendi. 5. Gun 5aa 2 tane transfer oldum. Ikizdi bebeklerim ama birini 10 haftalikken kaybettim. Cok şükür ogluma haziranda kavustum. Bol bol dua ettim. Rabbim tez zamanda sizlere de basip etsin insallah. Bu arada adana acibademde yaptirdik.
Aminnn çok teşekkür ederim 🙏🏻 Morfoloji ve ileri hız 0 iken tüp bebeğin tutmasına ayrıca sevindim kendimiz için de ümitlendirici oldu. Eşinizin kullandığı vitamini hatırlıyor musunuz?

Çok teşekkür ederim 🥰 Tüp bebek yaptık ama transfere 1 hafta kala iptal etmiştik benim iş durumumdan dolayı.6 ay sonra hamile kaldım normal gebelik🙏🏻 Ameliyattan sonra 1,5 sene geçmişti.
Aa çok iyi normal gebelik olması daha güzel🥰 ameliyattan 6 ay sonra değerler normale döner diyorlar ama bence doğru değil sizin de 1 buçuk yıl sonra gebelik gerçekleşmiiş buna çok sevindim çünkü 8 ay oldu eşim ameliyat olalı bazı yerlerde 6 aydan sonra pek bir düzelme görülmez en yüksek değerler 6-9 ayda gerçekleşiyor diyor. Demek ki kişiden kişiye değişen bi durum . Eşimin değerleri ameliyattan sonra 87 milyondan 9 milyona düştü sayı olarak. Hız aynı kaldı sayılır ileri hızlı hiç yoktu yavaş %10 morfoloji de 2den 0a indi. Çok üzüldük haliyle ama zamanla düzeleceğine inanıyorum son yaptığımız testte eski sayısına ulaşmasa da biraz ilerleme vardı. Tabi tüm bu testler yapılırken herhangi bir vitamin takviye kullanmadık doktorumuz kullanamamızı istemedi. On beş gündür takviyelere başladık. Ama sizin gibileri görmek gerçekten çok sevindirici🥰

İnan bende sizin gibi hep böyle umut olan şeyler görmek istiyordum. Bizim sayılar daha vahimdi. 800binden 2 milyona çıktı sonra 1 milyona düştü falan. 6 aydan fazla sürüyor toparlanması. Şuan ne kadardır bilmiyorum ama ben burda 5 milyonla hamile kalanları gördüm. Bir akrabamız aynı şekilde tüp bebekten sonra hamile kaldı. Akıldan çıkarın demiyorum ama yumurtlama günlerini değerlendirip keyfinize bakın. Oluruna bırakın. Doktorumuz sperm sayısı çok değişken bişeydir demişti. Bizde tam vitaminlere başladık başlayalı daha 1 hafta olmadan hamile kalmışım 🥰

X