Erkek kardeşim düğüne gitmeliyim mi

Çagırmamış ki gitsin öyle bir şekilde ayarlamış ki gidememiş

Anliyorum da kardesler zaten otomatik olarak davetlidir, ozellikle davetiye bile basilmayabilir/verilmeyebilir, bi telefon eder tarih bildirirsin sadece yani bizde boyle isliyor bu surecler.

Ki konu sahibi tarihlerden haberdar oldugundan bahsetmis, ama dedigim gibi ben yanlis anlamis olabilirim, bilemedim.

Yani sizin dediginiz gibiyse erkek kardesi normal degil, durduk yere tavir almis, o halde ben olsam ben de gitmem.

• Beğen
Reactions: Gif
Anliyorum da kardesler zaten otomatik olarak davetlidir, ozellikle davetiye bile basilmayabilir/verilmeyebilir, bi telefon eder tarih bildirirsin sadece yani bizde boyle isliyor bu surecler.

Ki konu sahibi tarihlerden haberdar oldugundan bahsetmis, ama dedigim gibi ben yanlis anlamis olabilirim, bilemedim.

Yani sizin dediginiz gibiyse erkek kardesi normal degil, durduk yere tavir almis, o halde ben olsam ben de gitmem.
Kardeşi normal kardeşler gibi takılıp davranmıyor ki evli ve uzakta kız.Bir kere çagırmamış sonra tarihi kardeşinin gelemeyecegini soyledigi halde o tarihe sokmuş.Dugunede herkese gelirseniz seviniriz yazmış kardeşinde silmiş gelmesenizde olur demiş anlayacağın çok gereksiz hareketler yapıyor kardeş değilde düşman sanki başka detaylarda vardı benim yazmadığım.Ben asla gitmem kardeş diye her istedigi yapacak bende görmezden gelicem olmaz öyle.Böyle yapmaya devam ederse daha çok terbiyesizlikler yapar.

Kardeşi normal kardeşler gibi takılıp davranmıyor ki evli ve uzakta kız.Bir kere çagırmamış sonra tarihi kardeşinin gelemeyecegini soyledigi halde o tarihe sokmuş.Dugunede herkese gelirseniz seviniriz yazmış kardeşinde silmiş gelmesenizde olur demiş anlayacağın çok gereksiz hareketler yapıyor kardeş değilde düşman sanki başka detaylarda vardı benim yazmadığım.Ben asla gitmem kardeş diye her istedigi yapacak bende görmezden gelicem olmaz öyle.Böyle yapmaya devam ederse daha çok terbiyesizlikler yapard

Durum boyleyse isler degisir, terbiyesizlik yapmamayi ogrenecek ele gune rezil olmayalim kafasindaysa.

Hem ortaligi karıştırıp hem insanlar niye tepki gosteriyor diyemez kimse kardes bile olsa.

Bu durumda o düğüne gitmek kendine ve esine haksizlik olur.

Selam arkadaşlar,

öncelikle Türkçem kötü olduğu için kusura bakmayın, nasılsın umarım anarsiniz beni.

Konu çok uzun en kısa şekilde anlatayım.
Biz iki kız Bi erkek kardeşiz. En küçük erkek kardeşim 7 senelik sevgilisiyle 2 hafta sonra evlenior.
Biz son bi sene hariç hep iyi anlaşırdık, eşimle de arası iyidi.
Simdi olay şu:
Geçen sene ocakda dedik ki tatiledeyiz nişanı haziran yapmayin, ok dediler bakdım, tam tatil zamanı nişan yapiolar gidemedim. Tamam olabilir dedik tebrik edik gecdik. Bu sirada annemgile de aramız açık çünkü annem ne çocuğumun ne eşimin ne benim doğum günümde arar ne bizi sorar ne iyi nede kötü günümüzde yanımızda olur.
Simdi tanışma olucak bizi cağımadılar, annemgilin evine geldiler tanışmak için, biz yine cagrilmadik, bide üstüne bizim yaşadımiz şehire elbise bakmaya geldiler, onuda haber etmediler. Neyse sonra rast gele annanemde geldiler kardeşim ne selam ne sabah verdi, die surat astı bizi görünce, üstüne onu kucaklamak isterken beni nişanlısının önünde itdi. Çocuğum dayı merhaba dedi yüzüne bakmadı. Sonra aralikda nikahları oldu whats app den kart gönderdi ama herkese seviniriz gelirseniz ekledi, benim mesajda onu silmiş tarih sadece yazmış. Şimdi bi sene konuşmadık geçen haftada geldiler kaynanasi, gelin, das ist kardeşim ve annem, işde düğün kartları vermeye. Orada kardeşim kendi evimde yine saygısızlık yapdi dedi ki: ister gelin ister gelmeyin umrumda değil annemizin zoruyla geldim kartlar burda nasıl istiorsaniz öyle yapın dedi. Eşim ve ben sinirlendim sana napdik dedik iylikden başka? Cevap veremedi yok annemi aramamişimda yok arkasında konuşiomuşumda felan filan. Neyse annem kızdı özür dile ablandan enişdenden dedi çıkarken zorla özür diledi gitdiler. Küçük kız kardeşime de aynı davranıyor. Son iki senede baya değişti bilmiom kızla nişanlandıkdan sonra.
Eşim düğüne kesinlikle katilmicak kardeşimde gitmek istemiyor.

Şimdi napmaliyim?
Kardeşim diye gitmeli miyim yada saygısızlık yapıor diye ve iki senedirli arayıp sormuyor diye kalmalı mıyım?
Bi yandan gitmek istiyorum kardeşim diye bi yandan bu yapdigi okadar saygısızlık ki değmez diyorum. Düğünde rezil olmamak için geldiler. Kaynanası dio ki herkes sizi sorior eşin gelmese bile sen gel dior.
Ne yapicami bilmiorum lütfen fikir verin.

Tessekürler 🤗
Tatildesiniz diye nişana gitmemissiniz ondan sonra mi oldu olan ? Ben kardeşimin nisanina günü birlik bile olsa giderdim galiba.

Türkiye ucduk bilet hotel hepsi alınmıştı ve biliolardi
Sonradan okudum. Önceden haber verip tarihi bildirmissiniz onlar da onaylamış. Mesafenizi koruyun ama düğüne gidin. Sonradan pişman olmayın. Misafir gibi git gel.kardes bu sonradan buzlar erir keşke dersiniz. Ama bir daha olmaz diyorsanız da gitmeyin

Aranızda ne geçti bilmiyorum ama çocuğunuza bile tavır yapacak kadar kalitesizmiş. Ben olsam adımımı atmam. Zamanıma ve parama yazık.

Aranızda ne geçti bilmiyorum ama çocuğunuza bile tavır yapacak kadar kalitesizmiş. Ben olsam adımımı atmam. Zamanıma ve parama yazık.
Haklısıniz hepiniz aynısınız gönlüm gitmek istiyor ama hak etmiyor zaten ben gitsem eşim ve çocuğum da yok kız kardeşimde gitmicen... Off niye böyle oldu ja🥺

Haklısıniz hepiniz aynısınız gönlüm gitmek istiyor ama hak etmiyor zaten ben gitsem eşim ve çocuğum da yok kız kardeşimde gitmicen... Off niye böyle oldu ja🥺

Birde kardeşiniz anlıyorum ama eşinize ve oğlunuza da saygısızlık yapan birisini ben olsam tercih etmem. O düşünsün ablamı kırıyorum diye. Kayınvalidesi de gereksiz yere size sorumluluk yüklemiş. Kendi damadına sorsun onu. Bazen oluyor maalesef. Üzülmeyin siz birşey yapmamışsınız ki.

Ja ben ne kadar hevezlenmişdim kaç senedir elbisem bile hazırdı iki sene önceden almışsın halay başı cekicekdim şimdi ise öz kardeşimin düğününde olmicam ve annem ve babam Bi daha benle konuşmicak zaten aramız iyi değil konuşmioruz bu olaylar yüzünden şimdi iyice kopacak.. Ama, gitmemek en mantıklısi bence

Aileniz sizi sırf elalem ne der diye çağırıyor. Kesin bunu da gelinin ailesi demiştir gelmezlerse kızımı istemiyorlar gibi durur. Gelmeleri lazım diye. Kardeşim beni silebilir ama yeğenini de hiçe sayıyorsa bende onu hiçe sayarım. Oraya gidip misafir gibi durmak sizin kırgınlığınızı geçirecek mi. Tamam kardeşinize ve ailenize ayıp olmıcak (aslında elaleme ayıp olmıcak kendisi isteseydi içten bir özür dilerdi ya da içtenlikle gelmenizi istiyorum derdi) ama size yapılan ayıbı unutup eskiye mi döneceksiniz. Hiç sanmıyorum zaten bu kardeş düğünde de sonrasında yüzünüze bakmaz🥲

Aileniz sizi sırf elalem ne der diye çağırıyor. Kesin bunu da gelinin ailesi demiştir gelmezlerse kızımı istemiyorlar gibi durur. Gelmeleri lazım diye. Kardeşim beni silebilir ama yeğenini de hiçe sayıyorsa bende onu hiçe sayarım. Oraya gidip misafir gibi durmak sizin kırgınlığınızı geçirecek mi. Tamam kardeşinize ve ailenize ayıp olmıcak (aslında elaleme ayıp olmıcak kendisi isteseydi içten bir özür dilerdi ya da içtenlikle gelmenizi istiyorum derdi) ama size yapılan ayıbı unutup eskiye mi döneceksiniz. Hiç sanmıyorum zaten bu kardeş düğünde de sonrasında yüzünüze bakmaz🥲
Haklısıniz ja gerçekten. Bende aptal gibi ertesi gün onlarla bide konuştum merhabalaşdim bsey olmamış gibi...
Şimdi dicekler özür diledik gelmediler normal konuşioduk noldu felan.. Keşke ertesi gün pas vermeseydim... Ertesi gün oğlumla da biraz ilgilendi bu olaydan sonrada offf ja napicam.. Herkes okadar haklı ki...

Selam arkadaşlar,

öncelikle Türkçem kötü olduğu için kusura bakmayın, nasılsın umarım anarsiniz beni.

Biz iki kız Bi erkek kardeşiz. En küçük erkek kardeşim 7 senelik sevgilisiyle 2 hafta sonra evlenior.
Simdi olay şu:
Geçen sene ocakda dedik ki tatiledeyiz nişanı haziran yapmayin, ok dediler bakdım, tam tatil zamanı nişan yapiolar gidemedim. Tamam olabilir dedik tebrik edik gecdik. Bu sirada annemgile de aramız açık çünkü annem ne çocuğumun ne eşimin ne benim doğum günümde arar ne bizi sorar ne iyi nede kötü günümüzde yanımızda olur.
Simdi tanışma olucak bizi cağımadılar, annemgilin evine geldiler tanışmak için, biz yine cagrilmadik, bide üstüne bizim yaşadımiz şehire elbise bakmaya geldiler, onuda haber etmediler. Neyse sonra rast gele annanemde geldiler kardeşim ne selam ne sabah verdi, die surat astı bizi görünce, üstüne onu kucaklamak isterken beni nişanlısının önünde itdi. Çocuğum dayı merhaba dedi yüzüne bakmadı. Sonra aralikda nikahları oldu whats app den kart gönderdi ama herkese seviniriz gelirseniz ekledi, benim mesajda onu silmiş tarih sadece yazmış. Şimdi bi sene konuşmadık geçen haftada geldiler kaynanasi, gelin, das ist kardeşim ve annem, işde düğün kartları vermeye. Orada kardeşim kendi evimde yine saygısızlık yapdi dedi ki: ister gelin ister gelmeyin umrumda değil annemizin zoruyla geldim kartlar burda nasıl istiorsaniz öyle yapın dedi. Eşim ve ben sinirlendim sana napdik dedik iylikden başka? Cevap veremedi yok annemi aramamişimda yok arkasında konuşiomuşumda felan filan. Neyse annem kızdı özür dile ablandan enişdenden dedi çıkarken zorla özür diledi gitdiler. Küçük kız kardeşime de aynı davranıyor. Son iki senede baya değişti bilmiom kızla nişanlandıkdan sonra.

Şimdi napmaliyim?
Kardeşim diye gitmeli miyim yada saygısızlık yapıor diye ve iki senedirli arayıp sormuyor diye kalmalı mıyım?
Bi yandan gitmek istiyorum kardeşim diye bi yandan bu yapdigi okadar saygısızlık ki değmez diyorum. Düğünde rezil olmamak için geldiler. Kaynanası dio ki herkes sizi sorior eşin gelmese bile sen gel dior.

Tessekürler 🤗
Ben giderdim ,gitseniz iyi olur
Yarın bir gün ettiği laflar unutulur ama düğüne gitmediğiniz asla.
Bizim kültürümüzde düğün,doğum ve ölüm ne olursa olsun gidilmeli .

Ben gitmezdim. Yok öyle yüz yüze bakıcaz, soğukluk girmesin, kardeştir zart zurt bana göre değil o işler. Ben kimsenin poposunu toplamaya, peşinden sürünmeye gelmedim dünyaya. İyilik isteyen insan gibi davranacak.

Haklısıniz ja gerçekten. Bende aptal gibi ertesi gün onlarla bide konuştum merhabalaşdim bsey olmamış gibi...
Şimdi dicekler özür diledik gelmediler normal konuşioduk noldu felan.. Keşke ertesi gün pas vermeseydim... Ertesi gün oğlumla da biraz ilgilendi bu olaydan sonrada offf ja napicam.. Herkes okadar haklı ki...
Madem böyle bir geri adım attınız gidin o zaman.
Eğer son görüşmeniz gibi olsaydı yani en son ister gelin ister gelmeyin olayı son olay olsaydı tamam gitmeyin derdim ama ertesi gün hiçbir şey yokmuş gibi davranmışsınız artık.
Gidin hediyenizi verin bundan sonra da seviyenizi koruyun.
Onlar aramadan aramayın görünce tavrınızı ona göre belirleyin.
Merhaba merhaba olsun yani sadece..

Selam arkadaşlar,

Simdi olay şu:

Şimdi napmaliyim?

Tessekürler 🤗
Gitmem

Selam arkadaşlar,

Simdi olay şu:

Şimdi napmaliyim?

Tessekürler 🤗
Hayır gıtme.

X