Erkek kardeşim düğüne gitmeliyim mi

Gitmem altin falan da almam ama sağda solda arkamdan konuşmasin millet akrabalar görsün diye bi çelenk yollarım üstünde adım olan.

Ben olsam gitmem düğünde bir laf soyler sen üzülürsün bunuda eşine anlatırsın esinde sen beni dinlemedin gittin sana mustahak der...kiscasi benim esime çocuğuma saygısızlık yapacak bibdaha dönüp yüzüne bakmam cokmu lazim. ay adam sizi istemiyor bide gidip halay başımı olacaksiniz.. oturun evde kendi kendinize çekin halayi

Ben olsam gitmem düğünde bir laf soyler sen üzülürsün bunuda eşine anlatırsın esinde sen beni dinlemedin gittin sana mustahak der...kiscasi benim esime çocuğuma saygısızlık yapacak bibdaha dönüp yüzüne bakmam cokmu lazim. ay adam sizi istemiyor bide gidip halay başımı olacaksiniz.. oturun evde kendi kendinize çekin halayi
Haklısıniz sonradan biraz buzlar eridi kucaklaşdik ama offf yaa haklısınız

Haklısıniz sonradan biraz buzlar eridi kucaklaşdik ama offf yaa haklısınız
Eğer gitmezseniz içinizde hep soru işaret kalacak gitseydim belkide böyle olmazdı diye ben yerinizde olsam bu son şansın der giderdim sonuçta bu düğün ömürde bir olan birşey yarının neler getireceğini bilemezsiniz siz büyüklük yapıp gidin halen saygısızlık yapıp pisman olduğunu görmezsiniz ozaman görüşmeyi kesin ayrıca bunu yapan eşinizin kardeşi olsa binbir kılıf uydurup giderdi bence sizde son bir şans verip gidin

Selam arkadaşlar,

öncelikle Türkçem kötü olduğu için kusura bakmayın, nasılsın umarım anarsiniz beni.

Konu çok uzun en kısa şekilde anlatayım.
Biz iki kız Bi erkek kardeşiz. En küçük erkek kardeşim 7 senelik sevgilisiyle 2 hafta sonra evlenior.
Biz son bi sene hariç hep iyi anlaşırdık, eşimle de arası iyidi.
Simdi olay şu:
Geçen sene ocakda dedik ki tatiledeyiz nişanı haziran yapmayin, ok dediler bakdım, tam tatil zamanı nişan yapiolar gidemedim. Tamam olabilir dedik tebrik edik gecdik. Bu sirada annemgile de aramız açık çünkü annem ne çocuğumun ne eşimin ne benim doğum günümde arar ne bizi sorar ne iyi nede kötü günümüzde yanımızda olur.
Simdi tanışma olucak bizi cağımadılar, annemgilin evine geldiler tanışmak için, biz yine cagrilmadik, bide üstüne bizim yaşadımiz şehire elbise bakmaya geldiler, onuda haber etmediler. Neyse sonra rast gele annanemde geldiler kardeşim ne selam ne sabah verdi, die surat astı bizi görünce, üstüne onu kucaklamak isterken beni nişanlısının önünde itdi. Çocuğum dayı merhaba dedi yüzüne bakmadı. Sonra aralikda nikahları oldu whats app den kart gönderdi ama herkese seviniriz gelirseniz ekledi, benim mesajda onu silmiş tarih sadece yazmış. Şimdi bi sene konuşmadık geçen haftada geldiler kaynanasi, gelin, das ist kardeşim ve annem, işde düğün kartları vermeye. Orada kardeşim kendi evimde yine saygısızlık yapdi dedi ki: ister gelin ister gelmeyin umrumda değil annemizin zoruyla geldim kartlar burda nasıl istiorsaniz öyle yapın dedi. Eşim ve ben sinirlendim sana napdik dedik iylikden başka? Cevap veremedi yok annemi aramamişimda yok arkasında konuşiomuşumda felan filan. Neyse annem kızdı özür dile ablandan enişdenden dedi çıkarken zorla özür diledi gitdiler. Küçük kız kardeşime de aynı davranıyor. Son iki senede baya değişti bilmiom kızla nişanlandıkdan sonra.
Eşim düğüne kesinlikle katilmicak kardeşimde gitmek istemiyor.

Şimdi napmaliyim?
Kardeşim diye gitmeli miyim yada saygısızlık yapıor diye ve iki senedirli arayıp sormuyor diye kalmalı mıyım?
Bi yandan gitmek istiyorum kardeşim diye bi yandan bu yapdigi okadar saygısızlık ki değmez diyorum. Düğünde rezil olmamak için geldiler. Kaynanası dio ki herkes sizi sorior eşin gelmese bile sen gel dior.
Ne yapicami bilmiorum lütfen fikir verin.

Tessekürler 🤗
Kesinlikle gitmelisin

Haklısıniz ama zaten beni takmıyor ki açık açık dedi ister gel ister gelme.. Çok karasizim ja Bi hafta kaldı içim buruk sevinemiyorum bile 🥺

Ben sizin yerinizde olsam giderim, gittim de.Esimi gel diye zorlamam.Benim de normalde kardeşimle aram çok iyidir ama sonra bozuldu.Nisanlandi bı havalar bı civalar.İsin garip kısmı gelinimiz çok iyi,ondan yana hiçbir sorunumuz yok.Severim çok.

Ben de hamile halimle isteme nisanina gittim.Ama onlar atıyorum fotoğraf çekimine arkadaslari ve gelinin erkek kardeşi ve eşini cagirdilar.beni cagirmadilar.Hatta kardeşim dedi ki bak fotoğraf cekindik kardeş kardeşe 🥺ve bir sürü olay.Ben gittim düğüne,hediyemi de götürdüm.İyi de geçti.Biraz buzlar eridi.simdi yine eskisi kadar iyi değiliz ama iyiyiz gene.Bazen ilk evlilik zamanlari insanalr buldumcuk olabiliyor.Gencler işte...Ama eğer gitmeseydim ömür boyu aramıza soğukluk girerdi Kardeşim sonuçta.Arkadasim değil.El gibi olmak istemem...iyi ki gitmişim diyorum
biz de iki kızkardeşiz en küçüğümüz erkek henüz evlilik durumu yok ama bana böyle birşey yapsa ağzını yırtarım onun aramızda 10 yaş var benim ikinci annem sensin der hep benim eşime ve kızkardeşime böyle bir saygısızlık yaparsa annem de dahil herkes onla iletişimini keser öyle dımdızlak kalır orta da herkes haddini bilecek onu büyütmek için biz 3 kadın neler çektik ay nasıl sinirlendim yavrum yurt dışında çalışıyor şuan arayıp çemkircem durduk yere hayali bile çok kötü :KK43:

Selam arkadaşlar,

öncelikle Türkçem kötü olduğu için kusura bakmayın, nasılsın umarım anarsiniz beni.

Konu çok uzun en kısa şekilde anlatayım.
Biz iki kız Bi erkek kardeşiz. En küçük erkek kardeşim 7 senelik sevgilisiyle 2 hafta sonra evlenior.
Biz son bi sene hariç hep iyi anlaşırdık, eşimle de arası iyidi.
Simdi olay şu:
Geçen sene ocakda dedik ki tatiledeyiz nişanı haziran yapmayin, ok dediler bakdım, tam tatil zamanı nişan yapiolar gidemedim. Tamam olabilir dedik tebrik edik gecdik. Bu sirada annemgile de aramız açık çünkü annem ne çocuğumun ne eşimin ne benim doğum günümde arar ne bizi sorar ne iyi nede kötü günümüzde yanımızda olur.
Simdi tanışma olucak bizi cağımadılar, annemgilin evine geldiler tanışmak için, biz yine cagrilmadik, bide üstüne bizim yaşadımiz şehire elbise bakmaya geldiler, onuda haber etmediler. Neyse sonra rast gele annanemde geldiler kardeşim ne selam ne sabah verdi, die surat astı bizi görünce, üstüne onu kucaklamak isterken beni nişanlısının önünde itdi. Çocuğum dayı merhaba dedi yüzüne bakmadı. Sonra aralikda nikahları oldu whats app den kart gönderdi ama herkese seviniriz gelirseniz ekledi, benim mesajda onu silmiş tarih sadece yazmış. Şimdi bi sene konuşmadık geçen haftada geldiler kaynanasi, gelin, das ist kardeşim ve annem, işde düğün kartları vermeye. Orada kardeşim kendi evimde yine saygısızlık yapdi dedi ki: ister gelin ister gelmeyin umrumda değil annemizin zoruyla geldim kartlar burda nasıl istiorsaniz öyle yapın dedi. Eşim ve ben sinirlendim sana napdik dedik iylikden başka? Cevap veremedi yok annemi aramamişimda yok arkasında konuşiomuşumda felan filan. Neyse annem kızdı özür dile ablandan enişdenden dedi çıkarken zorla özür diledi gitdiler. Küçük kız kardeşime de aynı davranıyor. Son iki senede baya değişti bilmiom kızla nişanlandıkdan sonra.
Eşim düğüne kesinlikle katilmicak kardeşimde gitmek istemiyor.

Şimdi napmaliyim?
Kardeşim diye gitmeli miyim yada saygısızlık yapıor diye ve iki senedirli arayıp sormuyor diye kalmalı mıyım?
Bi yandan gitmek istiyorum kardeşim diye bi yandan bu yapdigi okadar saygısızlık ki değmez diyorum. Düğünde rezil olmamak için geldiler. Kaynanası dio ki herkes sizi sorior eşin gelmese bile sen gel dior.
Ne yapicami bilmiorum lütfen fikir verin.

Tessekürler 🤗
Ne bicim aile yahu. Benim kardesim Rabbime sukurler olsun hic boule biri degil ama garantisj yok oladabilir. Buyuk konusmayayim bilemiyorum. Ama su şartlarda yapmis olsa babam duvara yapistiriri annemde salakmisiniz elalem ne der. Kardesinin dugunune nasil gelmessin millet laf yapar der. Kardesimede sen nasil ablana boyle saygisizsin dugunde sen kendi kendini rezil edersin iki ablanda gelmesse der. Kardesime gelince. Bu durumda gercekten boyle saygisizlik yapsa annem babam böyle üstünkörü mudahale etse yalandan ben o dugune asla gitmem sitedigi kadar rezil olsun. Esim hakli derim onuda götürmem

Gitmeyin, siz gidince canım ablam gelmiş demeyecek daha çok üzülebilirsiniz orda. Saygısızlık yaptığı bir gün anlar da iş işten geçer.

biz de iki kızkardeşiz en küçüğümüz erkek henüz evlilik durumu yok ama bana böyle birşey yapsa ağzını yırtarım onun aramızda 10 yaş var benim ikinci annem sensin der hep benim eşime ve kızkardeşime böyle bir saygısızlık yaparsa annem de dahil herkes onla iletişimini keser öyle dımdızlak kalır orta da herkes haddini bilecek onu büyütmek için biz 3 kadın neler çektik ay nasıl sinirlendim yavrum yurt dışında çalışıyor şuan arayıp çemkircem durduk yere hayali bile çok kötü :KK43:
Anlatsam daha neler neler...Eskiler, evlenmeden kardeşim , kızım, oğlum var deme derlerdi, ben güler gecerdim.Gercekten öyleymiş.Ama başa gelince hiçbir şey yapılmıyor.Onun mutlu zmaanlarini bozmak istemiyorsun.

Umarim sizinki daha iyi olur.Gelinle bır sorunumuz olsa yine anlayacağım ,hadi eşini savunuyor olabilir diye.O da yok...Kardesime cenkiricem kismiinda güldürdünuz beni :)

Benim hanemde bana ve eşime bilerek ve isteyerek saygısızlık yapan ve merhaba dayı diyen masum çocuğuma tenezzül etmeyen birisinin düğününe gidip kendimi dusurmem. Onun gelip abla enişte buyugumsunuz olanları unutalım düğünüme gelin demesi lazımdı usulen. Usullere riayet etmemiş dolayısıyla gitmek gereksiz

Anlatsam daha neler neler...Eskiler, evlenmeden kardeşim , kızım, oğlum var deme derlerdi, ben güler gecerdim.Gercekten öyleymiş.Ama başa gelince hiçbir şey yapılmıyor.Onun mutlu zmaanlarini bozmak istemiyorsun.

Umarim sizinki daha iyi olur.Gelinle bır sorunumuz olsa yine anlayacağım ,hadi eşini savunuyor olabilir diye.O da yok...Kardesime cenkiricem kismiinda güldürdünuz beni :)
ben onun mutluluğu için yeterince uğraştım vallahi boğarım sizin gibi sakin insanlar sayesin de her istediklerini yapıp yanlarına kar kalıcak sanıyorlar yapmaz demiyorum benim ki de ama bir daha yüzümü göremez benim kardeş yengeç burcu aşırı dramaqueen zaten en ufak bağırtı da bile gözleri dolar şımara şımara tepemize çıktı zaten babasız büyüdü diye hiç bişeyi eksik olmasın dedik kız kardeşimin oğlu var yazık çocuk hiç torun gibi değil bizimkinin sayesin de hala bile tüm ilgiyi kendine bekliyor hayatta en korktuğu şey bizim onunla ilgilenmememiz olur o yüzden cesaret edemez bi de ben çirkefim direkt döverim gelin adayimiz çocukluktan beri birlikte olduğu bir kız çok da severiz oda bize düşkün şimdi yurtdışın da kız annemin yanın da yalnız kalmasın diye böylelerine zaten iyi kızlar düşer hep

X