Erkekler çok kötü olmadı mı ya...

Tacro

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2021
2.351
4.870
Slm kızlar...2 çocukla boşanmış bir kadınım bdv ye hemen hemen her gün girerim artık açılan konular beni korkutmaya başladi,Bu kadar kötülük beni korkutuyor bu erkek milleti çok kötü olmamış mı ya baştan aşağı hesapçı,dayakçı,maddiyatçı kocaları okuyoruz ya daha demin 7 aydır ayrı kocası için sebebini söylersem gülersiniz bu ayrılığın diyip ardından şiddetli,uzaklaştırmalı karakolluk bir olay çıkan bir konu okudum yani artık şu an enflasyondan dolayı pahalılık algımızı kaybettiğimiz gibi,erkek milletinin çok kötü olmasından dolayı kötülük algımızı da mı kaybettik..2 çocuğu tek başına büyüten bir kadın olarak bu kötülük beni ürküttü,biraz iyi birilerinin de olduğunu duymaya ihtiyacım var gerçekten burası bdv de olsa yitirilen kötülük algısı beni tedirgin etti..,..Nispet olarak algılamayacağim gerçekten bir yerlerde iyi eşlerin,merhametli erkeklerin varlığını bilmeye ihtiyaç var..Bence konu açan arkadaşlarında bunları okumaya ihtiyacı var...Kötü,olumsuz durum yaşayan kadınların bunun kötü olduğunu analiz etmesi için iyilere ihtiyaç var...İyilikle,güzellikle kalın...

Slm kızlar...2 çocukla boşanmış bir kadınım bdv ye hemen hemen her gün girerim artık açılan konular beni korkutmaya başladi,Bu kadar kötülük beni korkutuyor bu erkek milleti çok kötü olmamış mı ya baştan aşağı hesapçı,dayakçı,maddiyatçı kocaları okuyoruz ya daha demin 7 aydır ayrı kocası için sebebini söylersem gülersiniz bu ayrılığın diyip ardından şiddetli,uzaklaştırmalı karakolluk bir olay çıkan bir konu okudum yani artık şu an enflasyondan dolayı pahalılık algımızı kaybettiğimiz gibi,erkek milletinin çok kötü olmasından dolayı kötülük algımızı da mı kaybettik..2 çocuğu tek başına büyüten bir kadın olarak bu kötülük beni ürküttü,biraz iyi birilerinin de olduğunu duymaya ihtiyacım var gerçekten burası bdv de olsa yitirilen kötülük algısı beni tedirgin etti..,..Nispet olarak algılamayacağim gerçekten bir yerlerde iyi eşlerin,merhametli erkeklerin varlığını bilmeye ihtiyaç var..Bence konu açan arkadaşlarında bunları okumaya ihtiyacı var...Kötü,olumsuz durum yaşayan kadınların bunun kötü olduğunu analiz etmesi için iyilere ihtiyaç var...İyilikle,güzellikle kalın...
Sadece erkekler mi kötü dunyanin civisi cikmis her yönüyle

Çoğu bile bile lades ztn sonu olmayan filmler, taşlı yollar.
Ve evet öyle insanlar var ama baştan iyi düşünüp karar vermek gerekiyor. 2 özellikte zıt beklentiler genelde günlük tercihlere sebep oluyor.

Mutlu ve huzurlu yuvalar, pek buranın konusu değil; adı üstünde "Bir Derdim Var".

Keza basında da, etrafta da mutlu ve huzurlu insanların hikayeleri şeklinde ne habercilik ne de dedikodu var. Genellikle, negatif olan şeylerin haber değeri var. Hatta bir yazarın bir lâfı vardır, mealen; "Mutlu insanların öyküleri yoktur" diye, öyle bir şey işte...

İyi erkekler var tabii. İyi eşler var, merhametli erkekler var. Hikayeleri yok pek... :KK200:

Ve evet, enflasyondan dolayı pahalılık algımızı kaybettik. :KK43:

Dünya varolduktan beri var. Burası dert bölümü olduğu için yazıyor. Bir mutluluğum var topiği varsa orda da güzel iyi erkeklerin mutlu ettiği kadınlar yazıyordur. Oraya bakarak da erkekler ne iyi olmuş ya diyemeyiz sonuçta.

Bdv de ki konulara bakıp böyle düşünmeyin sonuçta derdi olan yazıyor.
Ve bi arkadaşta yazmış çoğu bile bile lades diyen kişiler malesef böyle bi tane bizde de var.
Kuzenim 16 yaşında 30 yaşında adama seviyorum ölüyorum diye evlenmek istedi. Ve adam yasa dışı yollardan para kazanıyor. Öyle mafya filan değil ama yasa dışı işte.
Naptıysak da vazgeçmedi. Üstelik istemediğimiz içinde kötü olduk.
Sonunda 17sinde evlendi şuan daha 18 i doldurmadığını düşünüyorum, tam emin değilim. 1 Ay öncede doğum yaptı. Şimdi bu kız yarın bir gün elinde çocuğuyla ortada kalsa biz buna şaşıralım mı. Bile bile yaktı kendini

Kötü insanlardan, çaresizlik olmadığı halde ayrılmayan insanların kendilerinin de iyi olduğunu düşünmüyorum. Sadece dinsizin hakkından imansız geliyor.
O mağdur insanlar yapabilecekleri ilk fırsatta, kabul ettikleri muameleyi başkasına yapmak güdüsüyle yaşıyorlardır, o yüzden hayrandırlar vazgeçemezler öyle birinden. Dengeler her an değişebilir yani, örnek çok.
Başta bana o çok değer veriyordu, her şeye katlanıyordu ben ilgilenmiyordum sonra ben ilgilenince değişti vs.

Sorun şu ki salt iyi diyemesekte, duruşu olan insanlar bir araya gelemiyor sanırım.
Eğer bir çaresizliği yoksa, kötüden vazgeçmeyen insanlara da acımamak gerek.

Buraya derdi olan yazıyor ama boşan deyince de biz suçlu oluyoruz, yuva yıkıcı oluyoruz. Ay iminim sinin kicişin mikimmildir deniyor.
Örnek verince de adamların ne kılıbıklığı kalıyor ne genişliği.
Çaresiz olduğu için çeken kadınlar var ama birçok kişi aman başımda kocam olsun da nolursa olsun kafasıyla pis, kaba, saygısız, tembel, paragöz, cimri, aileci adamları çekmeyi tercih ediyor.
Biz yazsak nolur yazmasak nolur?

Erkekler mi kotu oldu yoksa kadinlar mi evlilik olsun da nolursa olsun kafasinda bilemiyorum acikcasi.
Buraya acilan cogu konuda bu adamlarin ne olduklarini bilerek evlenmişler.
Kotu insanlar hep vardi ama sirf evlenebileyim, cocuk yapayim diye bu tiplerin peşinde koşarlarsa böyle olur.

Evlenen herkesin duzgun biriyle evlenemeyecegi belli ama bekar kalmak bir secenek olmadigi icin buldugunu aliyorlar.

Konuya göre yorum yapıyorum hatta kendini bile isteye kötü duruma düşürenlere akıl vermeye tenezzül bile etmiyorum. Kurban rolünü seviyor bazı kadınlar çaresiz oturup saçma cevaplar verip sinirlendiriyor. Korun hamile kalma evlilik oturmadan diye 15 yıldır burda yazıyoruz yine 1 yıllık evliyim 3 aylık bebeğim var konusu geliyor, beni dövdü küfür etti boşan demeyin konuları, iyiyken iyidir ama sinirlenince kötü oluyor konuları, vs.. BDV olduğu için tabi ki dert dinleyeceğiz ama salaklık dinlemek te sabır testi oluyor. İyi erkeklerin, mutlu kadınların konusunu BDV de bulamazsınız üzgünüm ✨

Kötülük veya kötüler her dönemde her yerde var ama genel olarak bdv baktığınız için kötü şeyler görmeniz normal biraz forumun diğer taraflarına bakarsanız burada dert savaşı varken bir tarafta çeyiz dizenler var yani

X