Erkeklerde ve kızlarda tuvalet eğitimi

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.487
18.840
45
cinsel-egitim-nasil-verilir-oykuleri-.jpgPek çok uzmana göre kız çocukları hijyen alışkanlıklarını erkek çocuklara göre daha kolay kazanabilmektedir. Kızlar için de erkekler için de dikkat edilmesi gereken belli başlı birkaç nokta var…

Ellerini yıkamasını öğretin. Kızlar erkeklere göre daha titizdirler ve herşeyin oyun haline getirmeyi çok severler. Şimdi ellerimizi yıkıyoruz… şimdi sifonu çekiyoruz … gibi paylaşımcı söylemlerle onunla bir oyun havası yaratabilirsiniz.

Derli toplu olmasını sağlayın. Erkekler doğaları gereği kızlara göre biraz daha dağınık ve savrukturlar. Tuvalet yaparken tuvaleti kirletebilirler. Bu konuda ona destek vererek daha titiz olmalarını sağlayabilirisiniz.

Erkeklerin babalarını taklit etmesini sağlayın. Erkek çocuklar tuvaletlerini yaparken tam olarak nokta atışı yapamazlar. Bu konuda babalarını örnek almalarını sağlayabilirsiniz. Tuvalete bir parça tuvalet kağıdı koyup ona işemelerini sağlayabilirsiniz.

Lazımlık seçimi önemli. Her iki cins için de tuvalet eğitimi sırasında lazımlık seçimi çok önemli bir noktadır. Oturunca destek sağlayacak bir model seçimi hem kız hem de erkek çocuklar için uygun bir seçim olacaktır.