Erken doğum için adalar crono kullanan bakabilir mi

Sidraa

Şüphesz insanğlu yasklndğı şey üzerine hırslı olur
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
1.753
2.938
Günaydın kızlar. Dün kontrole gittim nst de baya sancılarım çıktı. Plasenta kireçlenmeue baslamıs dedi. 33+5 haftalık hamileyim çok erken daha. Doktor adalat crono sadece çözüm olabilir dedi.
Sorum şu bu ilacı kullanıpta doğumu ileriki tarihe atan oldu mu acaba. Lütfen bilgisi olan varsa cvp verebilir mi. Bu haftalarda doğsun istemiyorum çocuğum.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun bilgim yok ama bende erken doğum riskine karşı progestan fitil ve magnezyum kullanıyorum

Geçmiş olsun bilgim yok ama bende erken doğum riskine karşı progestan fitil ve magnezyum kullanıyorum
Yaa size de geçmiş olsun. Nst de sizinde mi sancı çıktı. Ve ayrıyeten benim bebeğim çok kasıyor kendini

Yaa size de geçmiş olsun. Nst de sizinde mi sancı çıktı. Ve ayrıyeten benim bebeğim çok kasıyor kendini
Teşekkür ederim hayır hiç nstye girmedim bugün kontrolüm var belki girerim. 24. Haftamda durduk yere kanama yaşadım doğarsa büyük ihtimal yaşamaz dediler. Doktor 28 e kadar dayan sonraki hedef 32 dedi çok şükür yatarak bu günlere geldik basit şeyler dışında iş yapmıyorum hep yatıyorum. Benimde kasılmam çok fazla hemde bayadır var sürekli bebek bi yerde toplanır gibi kasılıyor bazen sağda bazen solda bakalım bugün ne diyecek

Ben adalat kullandim 28 haftadan 33+5. e kadar götürdü 33 +5 de doğum yaptım

Teşekkür ederim hayır hiç nstye girmedim bugün kontrolüm var belki girerim. 24. Haftamda durduk yere kanama yaşadım doğarsa büyük ihtimal yaşamaz dediler. Doktor 28 e kadar dayan sonraki hedef 32 dedi çok şükür yatarak bu günlere geldik basit şeyler dışında iş yapmıyorum hep yatıyorum. Benimde kasılmam çok fazla hemde bayadır var sürekli bebek bi yerde toplanır gibi kasılıyor bazen sağda bazen solda bakalım bugün ne diyecek
Yaaa öyle mi insaAllah vaktini doldurur. Muhakkak bu bebek kasılmalarını söyle doktoruna erken doğum sinyali işte benim bebeğim 28.haftadan beridir kasoyor kendini 30 dan itibaren progestan kullandım dünde bu dediğim ilacı yazdı. İnsaAllah 38 e kadar dayanır elimi öpüp basıma koyacam

Ben adalat kullandim 28 haftadan 33+5. e kadar götürdü 33 +5 de doğum yaptım
Yaa çok geçmiş olsun 5 hafta atabilmiş bebeğin durumu sizin durumunuz nasıldu normal mi yaptınız

Yaaa öyle mi insaAllah vaktini doldurur. Muhakkak bu bebek kasılmalarını söyle doktoruna erken doğum sinyali işte benim bebeğim 28.haftadan beridir kasoyor kendini 30 dan itibaren progestan kullandım dünde bu dediğim ilacı yazdı. İnsaAllah 38 e kadar dayanır elimi öpüp basıma koyacam
Kasılmalarım belkide 22. Haftadan beri var magnezyum veriyor sadece inşallah bir sorun çıkmazda sonuna kadar gidebiliriz

Kasılmalarım belkide 22. Haftadan beri var magnezyum veriyor sadece inşallah bir sorun çıkmazda sonuna kadar gidebiliriz
Merhaba canım naptın gittin mi doktora ne dedi sana insaAllah herşey yolunda

Merhaba canım naptın gittin mi doktora ne dedi sana insaAllah herşey yolunda
Merhaba evet gittik çok şükür rahim boyu uzamış en son 30mm ölçtü 40mm olmuş progestan fitil sayesinde. 2 hafta sonra kontrole gel dedi 2 hafta daha yürüme iş yapma iyiye giderse yine hem ilacı bıraktıracak hemde yürüyüş yap diyecekmiş sen nasılsın

Merhaba evet gittik çok şükür rahim boyu uzamış en son 30mm ölçtü 40mm olmuş progestan fitil sayesinde. 2 hafta sonra kontrole gel dedi 2 hafta daha yürüme iş yapma iyiye giderse yine hem ilacı bıraktıracak hemde yürüyüş yap diyecekmiş sen nasılsın
Yaaa çok sevindim çok şükür.
Ben iyi dğlm galiba bebek hemen hemen hiç hareket etmiyor sürekli kasıyor kendini sağda solda. Ara ara kasık ağrılarım oluyor ne yapacam bilmiyorum. Memlekete gidip doğum yapmam lazom bu durumda da gidemem eğer gelişme olmazda çarşamba günü kontrolüm var insaAllah sancım çıkmaz ama pek umudum yok

Yaaa çok sevindim çok şükür.
Ben iyi dğlm galiba bebek hemen hemen hiç hareket etmiyor sürekli kasıyor kendini sağda solda. Ara ara kasık ağrılarım oluyor ne yapacam bilmiyorum. Memlekete gidip doğum yapmam lazom bu durumda da gidemem eğer gelişme olmazda çarşamba günü kontrolüm var insaAllah sancım çıkmaz ama pek umudum yok
Benimde nst de sancim çıktı doktora da söyledim kaç aydır sancılanıyorum magnezyum da çok fayda etmiyor diye. Ama bu aylarda artık normal sancılarının geçmesini bekleme dedi şuan sadece takip ediyorum doğum sancıları daha sık daha uzun sürüyormuş aslında sanci olmasi iyi birşeymiş rahim kendini doğuma kadar hazırlıyormuş. Randevunu ona alabilirsen çarşambaya kadar bekleme bence insan içi rahat etsin istiyor

Haftası zaten çok iyi bebeğinizin doğsa bile sıkıntı olmaz Allah’ın izniyle 🥰

Merhaba benimde rahim içi darlığından erken doğum riskim var. Ne kadar süre küvez de tutmuşlardı bebeğinizi
Bizim 1 hafta durdu sonrasında herhangi bir problem yoktu emzirme için beni ve onu hastanede tutacaklardi ben imza attım çıkardım yoksa daha kalırdı yani

X