Erken doğum riski

usnacusa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2023
16
10
29
Merhaba şuan 30.haftadayım erken doğum riskim var geçen hafta adalat ve progestan kullandım .bu hafta günde bir kez sadece progestan kullanıyorum. Benim gibi erken doğum riski olanlar var mı ? Siz bu süreçte neler yaptınız ? Ya da erken doğan var mı ?

Bende 28+6 haftalık hamileyim ve dün suyun azaldığını söylediler, erken doğum riski var :KK43: Bugün detaylı kontrol için başka bir hastaneye gideceğim, ne yapılacak bilemiyorum..

Merhaba şuan 30.haftadayım erken doğum riskim var geçen hafta adalat ve progestan kullandım .bu hafta günde bir kez sadece progestan kullanıyorum. Benim gibi erken doğum riski olanlar var mı ? Siz bu süreçte neler yaptınız ? Ya da erken doğan var mı ?
Canım şu an 34 3 üz. Tam 30 haftalık olduğumda gece açılma ve kanamayla hastaneye yattım. Baya serumlar iğneler doğum durduruldu. Ben de nidilat ve progestan kullandım. Ciğer geliştirici yapıldı. Doktorum 34 ü göremeyiz diyordu. Ben gördüm.. Çok şükür. Daha sonra da enfeksiyondan yattım.. Ama hala doğurmadım 🥺💜 sana tavsiyem ben hep yattım annemde kayınvalidemde kaldım 1 2 hafta. Tuvalet dışında ayağa kalkmadım. Doktorum oturmamı bile yasaklamıştı. Yürümem yasaktı. Bazen çok daralınca evin içinde yürüdüm sadece. 32 haftada plasentamın yaşlı olduğunu öğrendim. 🥺 Kilo alımı yavaşladı. Bebek kilo alsın diye ona kilo aldıracak şeyler yedimm. Zar zor haftalık 100 grama yakın aldı.. Yarın kontrolüm var durumum ne öğreneceğim. Diyeceğim o ki Rabbimin dediği oluyor sen elinden geleni yap dua et. Allah yardımcın olsun seni çok iyi anlıyorum ❤️ yalnız değilsin

Bende 28+6 haftalık hamileyim ve dün suyun azaldığını söylediler, erken doğum riski var :KK43: Bugün detaylı kontrol için başka bir hastaneye gideceğim, ne yapılacak bilemiyorum..
Benim hamilelikte başıma gelmeyen kalmadı.. 20.haftamda suyum azaldı benim.. Devlet memuruyum 34 haftalık oldum o günden 32 ye raporla geldim çalışamadım.. Taze havuç aldı eşim her gün katı meyve sıkacağında sıkıp bardak bardak içtim. Havuç armut suyu aşırı iyi geliyor. Ha bi de doktorum test yapmıştı turnusol kağıdıyla kaçak çıkmamıştı inşallah kaçağın yoktur. 30 da yukarda da belirttim kanamam açılmam oldu 31 de enfeksiyon hastaneden çıkamamıştım ama 34 olduk hala iyiyiz ❤️ doğurmadım dualarım sizinle Allah yardımcınız olsun

Benim hamilelikte başıma gelmeyen kalmadı.. 20.haftamda suyum azaldı benim.. Devlet memuruyum 34 haftalık oldum o günden 32 ye raporla geldim çalışamadım.. Taze havuç aldı eşim her gün katı meyve sıkacağında sıkıp bardak bardak içtim. Havuç armut suyu aşırı iyi geliyor. Ha bi de doktorum test yapmıştı turnusol kağıdıyla kaçak çıkmamıştı inşallah kaçağın yoktur. 30 da yukarda da belirttim kanamam açılmam oldu 31 de enfeksiyon hastaneden çıkamamıştım ama 34 olduk hala iyiyiz ❤️ doğurmadım dualarım sizinle Allah yardımcınız olsun
Çok teşekkür ederim mesajınız için. Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin. Ben bikaç gün önce afedersiniz iç çamaşırımda ıslaklık gördüm, ilk hamileliğim olduğu için su mu ter mi ayırt edemedim. Dün ki kontrolde de suyun azalmış olduğunu söylediler. Bugün başka bir hastaneye yönlendirdiler detaylı kontrol için. Çok endişeliyim.

Çok teşekkür ederim mesajınız için. Allah sağ salim kucağınıza almayı nasip etsin. Ben bikaç gün önce afedersiniz iç çamaşırımda ıslaklık gördüm, ilk hamileliğim olduğu için su mu ter mi ayırt edemedim. Dün ki kontrolde de suyun azalmış olduğunu söylediler. Bugün başka bir hastaneye yönlendirdiler detaylı kontrol için. Çok endişeliyim.
Korkma inşallah dediğim testten yaparlar ya da alttan muayene eder direk anlıyor doktor suyun mu geliyor başka bir şey mi. Akıntı da olabilir

Korkma inşallah dediğim testten yaparlar ya da alttan muayene eder direk anlıyor doktor suyun mu geliyor başka bir şey mi. Akıntı da olabilir
Az önce kontroldeydim, suyum gelmemiş çok şükür bebeğimde iyiymiş, 37. Haftadan öncede beklemiyor doğumu :) Iyi bir doktora denk gelmek çok önemli.. Allah herkese sag salim kucagina almayi nasip etsin..

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun inşallah vakti ve saatinde sağ salim dogar. Ben 2017 yılında oğluma 25 haftalık hamileyken erken doğum riski yaşadım kasılmalar mevcuttu sancılar 160 çıkıyordu 17 gün hastanede yattım sürekli serumlar takiliydi ve 28 haftamda tamburcu oldum sancilarim durunca. Daha sonra 36 haftalık olana kadar adalat kullandirdi doktorum. Çok şükür 40 haftada normal doğum diye gittim ama 3 gün sancı almama rağmen ağrı ve açılma hiç olmadı :) 40+4 de sezeryanla dünyaya geldi oğlum 🙏 bol bol dinlenin ve ilaçlarınızı ihmal etmeyin

Herkese cevaplarından dolayı teşekkür ediyorum anladım ki yalnız değiliz ve bu süreçte herkesin bir sıkıntısı oluyor.Allah dermansız dert vermesin 🙏🙏🙏haftaya pzt doktora gideceğiz bakalım ne olacak

X