Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler

melek anneleri mrhba,, o kadar yazdıktan (derdinize dert olduktan) sonra sizede bilgi vermek istedim!
bir iyi birde kötü haberim var!
pazartesi dr a gittim tabi istediği doppler vs testleri yaptırarak... iyi haber: bebişin sağlık durumu gayet iiymiş 34+3 olması gerekli ama gelşimi 32+0 haftalık ve kilosuda 1820 gr. beyne oksijen gidiyormuş, kalbi vs diğer organlarda ii durumda dedi dr. ama kötü haber suyum sınırda hatta cok cok azalmış!!!
o yüzden bebek strese girmeden perşembe tekrar nst için çağırdı ve büyük ihtimallede haftaya sezeryanla alırız dedi :KK43: artık dr'a teslim oldum... doğrumu bilmiyorum ama bana çok erkenmiş gibi geliyor!!!

canım kalbini ferah tut bebeğin küçük sayılmaz bence bol su iç ve dinlen ....sağlıkla al bebeğini kucağına

arkadaşlar sayfaya girecek arkadaşlar için liste yapsak mı acaba??yani kaç haftalıkken kaybettik bebekleri doğum şekli ne kadar ara verdiğimiz ve tekrar hamileliğimiz gibi....yani ilgilenebilecek biri varsa ....yeni hamilelikleri yazarak umut oluruz birbirimize...

Günaydın melek anneler-i. Birkaç gündür forumdan uzak kaldım. Hepiniz iyisinizdir inşallah. Ben buradan uzak kaldığım süre boyunca böbrek ağrımla uğraştım durdum hala da uğraşıyorum. Her şey geldi mi üst üste geliyor. 1 cm.'lik bir taş beni mahfetti. İki gün hastanede yattım ağrıdan. Bu hafta kendim düşüremezsem haftaya ameliyatla alacaklar. Bir de ben kendi kendime aspirine başlamıştım ondan galiba damar yolu açılırken damarlarım falan patladı. Şimdi kollarımı görseniz eroinmanlar gibi her tarafı mosmor. Allah korusun aspirin veya kan sulandırıcı iğne kullanırken acil bir ameliyat olmamız gerekirse yandık anlaşılan. Benden şimdilik bu kadar ağrı nöbetim henüz başlamadan sizi bir göreyim istedim. Kendinize iyi bakın.
geçmiş olsun canımm,,Rabbim acil şifalar versin..
melek anneleri mrhba,, o kadar yazdıktan (derdinize dert olduktan) sonra sizede bilgi vermek istedim!
pazartesi dr a gittim tabi istediği doppler vs testleri yaptırarak... iyi haber: bebişin sağlık durumu gayet iiymiş 34+3 olması gerekli ama gelşimi 32+0 haftalık ve kilosuda 1820 gr. beyne oksijen gidiyormuş, kalbi vs diğer organlarda ii durumda dedi dr. ama kötü haber suyum sınırda hatta cok cok azalmış!!!
o yüzden bebek strese girmeden perşembe tekrar nst için çağırdı ve büyük ihtimallede haftaya sezeryanla alırız dedi :KK43: artık dr'a teslim oldum... doğrumu bilmiyorum ama bana çok erkenmiş gibi geliyor!!!

herşeyin yolunda olduğuna çok sevindim canım,,Allahın izniyle sağlıkla alacaksın kucağına inş..erken ve geç durumu hiç belli olmuyor canım ya benim bebeğim 34 haftalık doğdu küvezdeydi fakat daha küçük olupta küvezde sadece kilosunu tamamlamayı bekleyen bebeklerde vardı,,hiç unutmam bir kız bebek vardı 29 haftalık 900 gram doğmuştu kendini ısıtamadığı için küvezdeydi 2 kilo olunca çıkaracaklardı...

arkadaşlar sayfaya girecek arkadaşlar için liste yapsak mı acaba??yani kaç haftalıkken kaybettik bebekleri doğum şekli ne kadar ara verdiğimiz ve tekrar hamileliğimiz gibi....yani ilgilenebilecek biri varsa ....yeni hamilelikleri yazarak umut oluruz birbirimize...

a evet çok güzel bir fikir canım bir liste yapalım ,,, kaç haftalık doğdukları problemin ne olduğu, kilosu .. falanda yer alsın..

umarım 1-2 hafta daha karnında tutabilirsinç..ama tutamazsanda bebeğin gelişimini tamalamış ve eğer bu dedikleri kilodada doğarsa nefes almasında problem olmazsa küveze bile koymadan eve gönderirler canım....bebeğinin kuvvetine bağlı....ama gerçekden bebeğini düşünüyorsan dr lar sana neler dediğse hepsini uygula yat diyorlarsa kalkma yat kıpırdama diyorlarsa kıpırdama bileee...bebeğin en güvenilir yeri anne karnı.... ben prmetrü annesiyim..bebeğim 1070 gram olarak dünyaya geldi allahı şükür sağlığımızda problem yok..ama zor bir süreç..sen daha şanslısın bebeğinin kilosu çok çok iiyi..bence üzülme..üzülüpde bebeğini ve kendini strese sokma canım öptüm...

melekcim benim doktorumda göbekten kan sulandırıcı iğnelere başlıyacaz hamile olduğunda demişti..dediğin gibi pıhtılaşma dolayısıyla bebekler gelişemiyormuş bizim herşeyimiz normaldi hatta haftasına göre 2 hafta önden gidiyordu herşey çok güzeldii çok mutluyduk ,, ama dediğin gibi büyük bir şok üzüntü acı ,,Rabbimim hikmetinden sual olmuyor ,,inş. bundan sonra herşey dahada güzel olacakk,,:Saruboceq:
Canım pıhtılaşma problemi olanlar bebeklerini karnında kaybediyorlar erken haftalarda yada gelişimleri geri oluyor...Senin ki neden böyle olmuş anlamadım...Bana da verecek belki doktorum iğneyi ama sanmıyorum gerek kalmaz demişti...Şimdilik sadece asprin+folbiol...İnşaallah dediğin gibi her şey bundan sonra ( hepimiz için ) güzel olacak...

ii geceler arkadaşlar sorularla geçmiyor hayat ama gebe kalırsak nasıl olucak bilmiorum sadece korku var....hee normal yoldan kalmaksa hayal bizim için bi lüxxx paramız varsa gebe kalırız oda kısmet...

çok zor yanii insan ne yanacağını şaşırıyor....

sizler nasılsınız inşallah daha iyisinizdir..

bu sayfadan ilk gebe kalanı kutlamak istiorum ben İNŞALLAHHHHHHHHHHHH....
Canım benim , her zaman olumlu düşünelim ve Allaha dua edelim...Allah ol derse önüne hiç bir engel çıkamaz ...Ben senin sağlıkla hamile kalacağına ve bebeğini kucağına alacağına inanıyorum...
Belkide ilk kutlamayı senin için yaparız ...Hiç belli olmaz...
Günaydın melek anneler-i. Birkaç gündür forumdan uzak kaldım. Hepiniz iyisinizdir inşallah. Ben buradan uzak kaldığım süre boyunca böbrek ağrımla uğraştım durdum hala da uğraşıyorum. Her şey geldi mi üst üste geliyor. 1 cm.'lik bir taş beni mahfetti. İki gün hastanede yattım ağrıdan. Bu hafta kendim düşüremezsem haftaya ameliyatla alacaklar. Bir de ben kendi kendime aspirine başlamıştım ondan galiba damar yolu açılırken damarlarım falan patladı. Şimdi kollarımı görseniz eroinmanlar gibi her tarafı mosmor. Allah korusun aspirin veya kan sulandırıcı iğne kullanırken acil bir ameliyat olmamız gerekirse yandık anlaşılan. Benden şimdilik bu kadar ağrı nöbetim henüz başlamadan sizi bir göreyim istedim. Kendinize iyi bakın.
Canım çok geçmiş olsun...

Bencede çok iyi bir fikir...Buradaki herkes en kısa zamanda çokkk çokkk güzel haberler verecek artık...

hayırlısı canım hakkınızda hayırlısı miniğimizde sağlıkla doğsun inşallah küçük olması önemli değil sağlıklı olması önemli.

geçmiş olsun canım..acil şifalar..

sen yeni mi doğum yaptın??ben doğum yaptım 1 hafta içinde aynı böbrek ağrısı ile dr gittim bende de küçük taş çıktı...doğumla alakası yada erken doğumla ilgisi var mı acaba??

Geçmiş olsun dileyen tüm arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim. Bugün kendimi biraz daha iyi hissediyorum.
Canım ben doğum yapalı 4,5 ay oluyor. Taşın doğumla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Ben daha önce iki kere daha düşürmüştüm.

Seblevcim derdimize dert olmak da ne demek. Biz burada dertlerimizi paylaşıyoruz gün olur sevinçlerimizi de paylaşırız tıpkı yakında seninkini paylaşacağımız gibi. İnşallah bebişin ciğerleri gelişmiştir o zaman küveze bile ihtiyaç duymayabilir. Benim doğum yaptığım gün bir teyze de benden önce doğum yapmıştı. Teyze diyorum çünkü 45 yaşındaydı menopoza giriyorum sanıp hamile kalmış ve 3 aylık olunca hamile olduğunu anlamış. Üstelik obezdi. Kilodan ve yaştan dolayı hamilelikte preklemsi geçirmiş üstelik şekeri de varmış. O yüzden 34 haftalıkken bebeği sezeryanla almışlar 1800 gramdı ama sağlığı gayet yerindeydi hiç küveze girmedi. İnşallah senin minnoş da onun gibi olur. Şu an için içini ferah tutmaya çalışmaktan başka yapabileceğin bir şey yok. Bir de şöyle düşün her halükarda erken olması geç kalmaktan iyidir. Gelişmelerden bizi haberdar et. Dualarım seninle.

Ya kızlar bir kaç mesajdan birden alıntı yapmayı nasıl beceriyorsunuz. Ben beceremiyorum :çok üzgünüm:

tablo yapmaya çalıştım ama olmadı ,, çerçeveli burda çıkmıyor nasıl yapıyoruz bilen varmı??

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun dileyen tüm arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim. Bugün kendimi biraz daha iyi hissediyorum.
Canım ben doğum yapalı 4,5 ay oluyor. Taşın doğumla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Ben daha önce iki kere daha düşürmüştüm.

Seblevcim derdimize dert olmak da ne demek. Biz burada dertlerimizi paylaşıyoruz gün olur sevinçlerimizi de paylaşırız tıpkı yakında seninkini paylaşacağımız gibi. İnşallah bebişin ciğerleri gelişmiştir o zaman küveze bile ihtiyaç duymayabilir. Benim doğum yaptığım gün bir teyze de benden önce doğum yapmıştı. Teyze diyorum çünkü 45 yaşındaydı menopoza giriyorum sanıp hamile kalmış ve 3 aylık olunca hamile olduğunu anlamış. Üstelik obezdi. Kilodan ve yaştan dolayı hamilelikte preklemsi geçirmiş üstelik şekeri de varmış. O yüzden 34 haftalıkken bebeği sezeryanla almışlar 1800 gramdı ama sağlığı gayet yerindeydi hiç küveze girmedi. İnşallah senin minnoş da onun gibi olur. Şu an için içini ferah tutmaya çalışmaktan başka yapabileceğin bir şey yok. Bir de şöyle düşün her halükarda erken olması geç kalmaktan iyidir. Gelişmelerden bizi haberdar et. Dualarım seninle.

Ya kızlar bir kaç mesajdan birden alıntı yapmayı nasıl beceriyorsunuz. Ben beceremiyorum :çok üzgünüm:
canım alıntı yap ın yanında no var istediğin mesajlarda oralaraa tıkla ve en son cevap yaz a tıkla ,,umarım anlatabilmişimdir..

özel gen testim ekim sonunda çıkacakmış 2 ay daha bekliyeceğim yani..akannehir

olsun canım bu 2 ayda daha iyi toparlanmış olursun hem....sıkma canını...

Merhaba arkadaşlar...Koca bir gün daha bitmek üzere...Yemeklerimi yaptım , iftar için ezanın okunmasını bekliyorum...Bu koca günde yine oğlumu aklımdaydı , yine hep onu düşündüm...Canım bebeğim 5,5 aylık olacaktı...Gülücüklerini göremedim , kokusunu alamadım...Göremedim bile biriciğimi...Allahım bizleri bundan sonra evlat acısıyla sınama , hepimizin kucağını sağlıklı yavrularla doldur...Amiiiiiiiin...

Biraz önce bir tanıdığımdan haber geldi bana...ıkiz bebek bekleyen ve 22 haftalık hamile olan birisi vardı......Erken doğum yapmış ve bebeklerini kaybetmiş:KK43: Önce normal doğum yaptırmak istemişler , olmayınca sezeryanla almışlar bebişleri :KK43: 3,4 saat yaşayabilmiş bebişler...Çok üzüldüm...Şu an neler hissettiklerini çok çok iyi biliyorum...Allah yardımcıları olsun...

Kızlar umarım hepiniz iyisinizdir...Strese girmeyelim diyoruz ama olmuyo işte aklımızdan çıkaramıyoruz bir türlü :KK43: Allah en kısa zamanda kucaklarımızı sağlıklı yavrularla doldursun inşaallahhhh...amiiinnnnnnn...

melekcim seni çok iyi anlıyorum ama bu acıya alışmalıyız başka çare yok..benimde kızım hep aklımda..
biraz önce babam arada kızım mezarına gitmiş selamı var kızının yanında birçok arkadaşı var..senin onu sevdiğini özlediğini söledim dei..minik kızım benim..hep minik kızım diye sevdim minik kaldı hep yavrum...ama eminim cennette bana bakıyorum..kardeşini yollayacak ve onu kızım hep koruyacak...
allahım kimseye evlat acısı vermesin...

Unutabilmek ne mümkün. Benim de oğlum hiç aklımdan çıkmıyor. Olur olmaz zamanda, alakalı alakasız birşeyle aklıma geliyor, gözlerim dolu dolu oluyor. Hele ilk zamanlar uykuya onun hayaliyle dalıyordum, gözümü açtığımda aklıma ilk o geliyordu. Acaba ne zaman gözüm dolmadan adını anmayı başarabileceğim. Metem gideli neredeyse 2,5 ay oldu ben daha ziyaretine gidemedim. Mezarı yaşadığım şehirde değil onu memleketime anneciğimin mezarının yanına gömdük. Herkesin yavrusuna annesi bakar ya benimkine de annem bakıyor ama cennette. Eşim ziyarete gidelim diyor benim ayaklarım geri geri gidiyor. Onu o toprak yığının altına yakıştıramıyorum. Sanki o hiç ölmedi hala küvezde birgün evimize gelecek gibi geliyor. Hatta kimseye söyleyemiyorum ama tekrar bir çocuğum olursa doğacak çocuğum yine o olacakmış gibi geliyor. Belki de o yüzden bir an önce yeniden anne olmayı istiyorum. Anlıyor mudur oğlum acaba neden gidemediğimi mezarına. Onu ne kadar çok özlediğimi, ne kadar çok sevdiğimi biliyor mudur. Acaba kısacık hayatında anlamış mıdır benim annesi olduğumu, o da beni sevmiş midir. Yoksa küs müdür bana yanına gidemediğim, mezarına tekrar bakıp ölümünü kabullenemediğim için. O yüzden mi gelmiyordur rüyalarıma.

melekcim seni çok iyi anlıyorum ama bu acıya alışmalıyız başka çare yok..benimde kızım hep aklımda..
biraz önce babam arada kızım mezarına gitmiş selamı var kızının yanında birçok arkadaşı var..senin onu sevdiğini özlediğini söledim dei..minik kızım benim..hep minik kızım diye sevdim minik kaldı hep yavrum...ama eminim cennette bana bakıyorum..kardeşini yollayacak ve onu kızım hep koruyacak...
allahım kimseye evlat acısı vermesin...

Unutabilmek ne mümkün. Benim de oğlum hiç aklımdan çıkmıyor. Olur olmaz zamanda, alakalı alakasız birşeyle aklıma geliyor, gözlerim dolu dolu oluyor. Hele ilk zamanlar uykuya onun hayaliyle dalıyordum, gözümü açtığımda aklıma ilk o geliyordu. Acaba ne zaman gözüm dolmadan adını anmayı başarabileceğim. Metem gideli neredeyse 2,5 ay oldu ben daha ziyaretine gidemedim. Mezarı yaşadığım şehirde değil onu memleketime anneciğimin mezarının yanına gömdük. Herkesin yavrusuna annesi bakar ya benimkine de annem bakıyor ama cennette. Eşim ziyarete gidelim diyor benim ayaklarım geri geri gidiyor. Onu o toprak yığının altına yakıştıramıyorum. Sanki o hiç ölmedi hala küvezde birgün evimize gelecek gibi geliyor. Hatta kimseye söyleyemiyorum ama tekrar bir çocuğum olursa doğacak çocuğum yine o olacakmış gibi geliyor. Belki de o yüzden bir an önce yeniden anne olmayı istiyorum. Anlıyor mudur oğlum acaba neden gidemediğimi mezarına. Onu ne kadar çok özlediğimi, ne kadar çok sevdiğimi biliyor mudur. Acaba kısacık hayatında anlamış mıdır benim annesi olduğumu, o da beni sevmiş midir. Yoksa küs müdür bana yanına gidemediğim, mezarına tekrar bakıp ölümünü kabullenemediğim için. O yüzden mi gelmiyordur rüyalarıma.

Canım arkadaşlarım ,
İnanın aynı şeyleri düşünüyor , aynı şeyleri hissediyoruz...Benim minik bebeğimde babaannemin yanında ...2 kere gittim ziyaretine...Eşim görmeden toprağının üzerinden 2 küçük taş aldım , toprağını kokladım , oğlumun kokusunu almaya çalıştım , eve dönünce yanıma aldığım taşı kokladım ...Mezarının başında onunla konuştum , Onu sevdiğimi söyledim , babaannemi hiç görmedim ben ama şimdi yavrum onun yanında ,yavrumu babaanneme emanat ettim...Mezara gidince rahatladım ...

premete , bende o duyguyu çok yaşadım...Bebeğim gittiğinden beri hemen hamile kalmak istedim...Sanki karnımdaki yeni bebek O olacaktı...Hatta bazen Allaha lütfen bana aynı bebeğimi ver diye dua ettim...premete tabi ki bebeğin seni çok seviyor , oda seni özlüyor ...Ama mezarına gidersen inan rahatlayacaksın .Benim rüyama bir kez girdi bebeğim...Bebeğimi kucağıma verdiler rüyamda...İşte bebeğin bu , hadi emzir dediler...Ve emzirdim rüyamda ...Allahım o sabah ne kadar mutlu uyandım...Sonra bir daha göremedim ama dua ediyorum tekrar göreyim diye...

mhtp , ne güzel baban selam götürmüş senden...Eminim duymuştur kızın...Bizim bebeklerimiz arkadaşlar , bilemiyoruz ki belkide şu an gerçekten oyun oynuyorlardır , belkide çok ama çok mutludurlar...Çünkü onlar günahsızlar ve direk cennete gidecekler...Biz şu an algılayamıyoruz ama bu dünyada yaşayan herkesten çok daha şanslılar belkide...Hepinizin hamile haberini almak ve sonrasında bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza aldığınız haberlerini almak istiyorum...

• Beğen
Reactions: 2k1
olsun canım bu 2 ayda daha iyi toparlanmış olursun hem....sıkma canını...
artık öyle yapacak bişey yok hayırlısı olsun ne diyim ,,önümüzdeki ay tedaviye başlıyacaktım şimdi bir ay daha ertelemek zorunda kaldım ,,,:1no2:
Canım ne testleri ki bunlar...Ben kan pıhtılaşması için genetik testler yaptırdım oda 2 hafta sonra çıktı...

kanda pıhtılaşmaya bakılan testi bende yaptırdım canım benimde 15 günde çıktı ,, bu gen testi,genetik araştırma yapılıyor eşimede banada yapılması gerektiğini söyledi doktorum ,,, gerçi herkes bir sorun yoktur diyor ama içimiz rahatlaması açısından yaptırıyoruz.

artık öyle yapacak bişey yok hayırlısı olsun ne diyim ,,önümüzdeki ay tedaviye başlıyacaktım şimdi bir ay daha ertelemek zorunda kaldım ,,,:1no2:

kanda pıhtılaşmaya bakılan testi bende yaptırdım canım benimde 15 günde çıktı ,, bu gen testi,genetik araştırma yapılıyor eşimede banada yapılması gerektiğini söyledi doktorum ,,, gerçi herkes bir sorun yoktur diyor ama içimiz rahatlaması açısından yaptırıyoruz.

Bencede bir şey çıkmaz .içiniz rahatlasın da önemli olan bu...

ii geceler seçilmiş anneler !!

umarım daha iyisinizdir kendinize ii bakın güzel yazılar okumak dileği ile...

X