Erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler

premete ve mhtp bende sizler gibi bebeğimi toprağın altında olduğunu kabullenemiyorum. 10 ay geçti ama 10 aydır yaşadığımı çok farkında değilim berilim için ayaktayım. Kızımın buca kaynaklar mezarlığında sadece kendi gibi minik arkadaşları var yanında her defasında arkadaşlarınla birbirinize sahip çıkın diyorum ondan defalarca koruyamadığım kardeşinden ayırdığım için af diliyorum ama gücüm yetmiyor anneannesi ve dedesi her pazar gidiyorlar ben o kadar güçlü değilim bebeklerle balonlarla çiçeklerle süslediler kızımın cennet mekanını pamuk tenini okşayamadım ıslak toprağını okşuyorum her gidişimde içimden konuşuyorum onunla bende karnımdayken ona başka davranırdım isim seçerken bile kilolu olan beril dedim diğer kızıma bir türlü isim yakıştıramamıştım beren olmasın begün olmasın buket olmasın berra olmasın seçeneğim yok hiç biri kızıma yakışmadı der dururdum ameliyathaneye girerken eşime diğeride beren ona göre çıkar çıkmaz isimlerini bilsinler dedim berenime dededi demiş beyaz kefene sarmaya götürüken civciv berenim annen senin adını beren koydu sen uçtun ama kardeşine allahtan sıhhat dile allah onu bağışlasın bize.Kısmetimiz böyleymiş babası hemşire kucağına verirken sen beril sen beren sin demeliydi ama yazımız böyleymiş. bayram için beril e kıyafetler alıcam cumartesi berenimede yeni çiçekler yeni bebekler yeni balonlar alıcam götürücem kızımında bayramı olsun inşallah rabbim ona yokluğumuzu hissettirmezde benim kokumu ona duyurur kızım korkmaz hiç bir şeyden.

merhaba melek anneleri
hepinizin hikayesini gözlerim dolarak okudum
rabbim hepinize sabırlar versin :Saruboceq:

merhabalar kızlar...nasılsınız???
meleklerimiz kardeşlerini yollayacak emin olun...
ben hemen kızımın mezarına ertesi gün gittim dayanamadım sonra müftülükten öğrendik ki kadınların mezara fala gitmeleri doğru değilmiş heleki anne çocuğuna çok ağlarsa annemi üzdüm diye yavrularımızda orada rahat edemezmiş...ama dayanamadım ben 4 defe gittim 1 ay içinde sonra izmire gelince kzım kaldı orada..annem babam gidiyolar artık benim yerime napalım..ben burdan seviyorum onu...benim yanımada geldiğine inanıyorum yavrumun kuzumannesine destek oldu ve ben daha iyiyim artık.....
benim kızım 12 saat yaşadığı için ismi kondu cenaze töreni diğer insanlar gibi oldu...babacığım yıkadı yavrumu...

tekrar tekrar hatırlıyoruz bunları ama rahatlıyor insan kusura bakmayın kimseyi üzmek değil amacım....

merhabalar kızlar...nasılsınız???
meleklerimiz kardeşlerini yollayacak emin olun...
ben hemen kızımın mezarına ertesi gün gittim dayanamadım sonra müftülükten öğrendik ki kadınların mezara fala gitmeleri doğru değilmiş heleki anne çocuğuna çok ağlarsa annemi üzdüm diye yavrularımızda orada rahat edemezmiş...ama dayanamadım ben 4 defe gittim 1 ay içinde sonra izmire gelince kzım kaldı orada..annem babam gidiyolar artık benim yerime napalım..ben burdan seviyorum onu...benim yanımada geldiğine inanıyorum yavrumun kuzumannesine destek oldu ve ben daha iyiyim artık.....
benim kızım 12 saat yaşadığı için ismi kondu cenaze töreni diğer insanlar gibi oldu...babacığım yıkadı yavrumu...

tekrar tekrar hatırlıyoruz bunları ama rahatlıyor insan kusura bakmayın kimseyi üzmek değil amacım....

Canım senin gibi pozitif düşünmeliyiz hep...Bebeklerimiz her perşembe günü yanimıza geliyorlarmış zaten , Allahtan selam getiriyorlarmış...

pozitif düşünmek zorundayız canım bundan sonraki evlatlarımıza da lazımız onların hakkından çalmaya da gönlümüz razi değil....
bu sayfada yeri gelicek hatırlayıp ağlıcaz hamilelik bebek haberleri ile havalara uçucaz ..

ay kızlar şu listeyi yapsak ya ..ben beceremiyom birde okullar açılıyo çok takip edemem....

mübarek günlerin hatrına inşallah bu gece veya diğer gecelerde rüyamıza gelmeleri insanı çok mutlu ediyor...ben çok sarmaş dolaş yattım yatağımda hep beyaz tulumlar vardı üzerinde bi kerede emzirdim..rüyada olsa çok güzel...inşallah sizde görüp yanan yüreğinize azıcıkta olsa su serpilsin..

acıma alıştım bende 135 gün beraberdik elini tuttum saçlarını okşadım ne kadar derin uyursa uyusun başına geldiğimde gözlerini açıyordu hoşgeldin der gibi..seni çok yoruyorum anne kusura bakma acı acı bakışları vardı ..ellerini kaldırıp selam verir gibiydi...

gideli bu dünyadan 420 gün oldu koskoca 420 gün bilmem kaç saattir...o ve diğer arkadaşlarının yerinin bu dünyadan daha iyi olduğunu biliorum..çünkü gördüm çok dua etmiştim göreyim die gördüm çok şükür...böyle teselli buluyorum ve bulucaz yoksa katlanaıcak bi acı değil bu kolay değil evlat acısı...

herkes kendine ii baksın melek anneleri bizler seçilmiş ve güçlü kadınlarız..Allah daha beterinden korusun bizleri ve hakkımızda hangi yazılar hayırlı ise onu yazsın..dualarınızda benide eksik etmeyin..Allaha emanet olun.

• Beğen
Reactions: 2k1
Bugün perşembe :)

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis bu gün berenim yanıma mı gelicek yani inşallah annesinin mis kokulu cennet kokulu meleği

:) Evet bugün perşembe...Bebeklerimiz bugün yanımızda ...
mübarek günlerin hatrına inşallah bu gece veya diğer gecelerde rüyamıza gelmeleri insanı çok mutlu ediyor...ben çok sarmaş dolaş yattım yatağımda hep beyaz tulumlar vardı üzerinde bi kerede emzirdim..rüyada olsa çok güzel...inşallah sizde görüp yanan yüreğinize azıcıkta olsa su serpilsin..

acıma alıştım bende 135 gün beraberdik elini tuttum saçlarını okşadım ne kadar derin uyursa uyusun başına geldiğimde gözlerini açıyordu hoşgeldin der gibi..seni çok yoruyorum anne kusura bakma acı acı bakışları vardı ..ellerini kaldırıp selam verir gibiydi...

gideli bu dünyadan 420 gün oldu koskoca 420 gün bilmem kaç saattir...o ve diğer arkadaşlarının yerinin bu dünyadan daha iyi olduğunu biliorum..çünkü gördüm çok dua etmiştim göreyim die gördüm çok şükür...böyle teselli buluyorum ve bulucaz yoksa katlanaıcak bi acı değil bu kolay değil evlat acısı...

herkes kendine ii baksın melek anneleri bizler seçilmiş ve güçlü kadınlarız..Allah daha beterinden korusun bizleri ve hakkımızda hangi yazılar hayırlı ise onu yazsın..dualarınızda benide eksik etmeyin..Allaha emanet olun.
Dualarımız seninle canım ... Güzel günlerimiz yakında gelecek , buna gönülden inanıyorum ...

arkadaşlar ancak böyle bir tablo yapabildim başka nasıl yapılıyor bilmiyorum ,, eksik ,yanlış ya da size ters gelen bişey yazdıysam uyarırsanız sevinirim ,,, :1hug: umarım bu listeden sonra hamile kalanlar listeside yapacağız:Saruboceq:

Son düzenleyen: Moderatör:
Neslihancım eline sağlık benim de doğum şeklim sezeryan. Bir de tabloya meleklerimizin doğum tarihlerini de ekleyelim mi? Böylece doğumun üzerinden ne kadar geçtiğini yeniden hamiş olma zamanına ne kadar yaklaştığımızı görebiliriz. Eklersen Metem 13.04.2009 doğumluydu. Bir de melek76'nın meleği erkek, mthp'nin meleği kızdı ve Melek76'da da pıhtılaşma problemi var. Emeğine teşekkürler.

neslihancım canım ellerine sağlık...evet premete nin dediği gibi yeniden hamişlik günü de belli olsun..annelerin en çok merak ettiği ne kadar ara vermek oluyo(benim).....
evet benim meleğim kız...adı ayşe. DT.03.07.2009

arkadaşlar tablonun son durumu bu..eksikleri söyleyin ben yazarım...:1hug:

Son düzenleyen: Moderatör:
Tablo süper olmuş canım ellerin dert görmesin. ınşallah en kısa zamanda tabloya gebelik hanesini ekleriz.

günlerdir gözlerimde yaşlarla okuyordum yazılanları .aslında tekrar hatırlarmıyım diye de yazmaya çekiniyordum.sonunda karar verdim.bende 23 mart 2009 da 27+3 günlük bir kız bebek dünyaya getirdim.ilk günler aklımın ucundan bile geçmiyordu onu kaybedeceğim.sadece biraz zor büyüyecek diye düşünürken 28 gün sonra bize veda etti prensesim.yaklaşık 6 aydan beri yalnızca hayati şeyleri yapıyorum istemesem de.listeye eklerseniz sevinirim.normal doğum sebep annenin enfeksiyonu.1000 gr adı nilda boyu 35 cm.rabbim hepimize sabır ve yeni melekler göndersin en kısa zamanda inşallah. öpüyorum çok.

günlerdir gözlerimde yaşlarla okuyordum yazılanları .aslında tekrar hatırlarmıyım diye de yazmaya çekiniyordum.sonunda karar verdim.bende 23 mart 2009 da 27+3 günlük bir kız bebek dünyaya getirdim.ilk günler aklımın ucundan bile geçmiyordu onu kaybedeceğim.sadece biraz zor büyüyecek diye düşünürken 28 gün sonra bize veda etti prensesim.yaklaşık 6 aydan beri yalnızca hayati şeyleri yapıyorum istemesem de.listeye eklerseniz sevinirim.normal doğum sebep annenin enfeksiyonu.1000 gr adı nilda boyu 35 cm.rabbim hepimize sabır ve yeni melekler göndersin en kısa zamanda inşallah. öpüyorum çok.

Aramıza hoşgeldin canım. Dertler paylaşıldıkça azalırmış.Gerçi bizim derdimiz paylaşmakla azalacak türden bir dert değil ama hiç olmazsa burada aynı acıyla yüreği yanmış, aynı şeyleri yaşamış insanlar olarak birbirimizi teselli ediyor, gelecek güzel günlere dair birbirimize umut veriyoruz. O yüzden canın ne istiyorsa, neye üzülüyorsan, ne düşünüyorsan yaz sen de. Allah sabrını eksik etmesin.

tamam canım ekledim senide ,,, Rabbim sabırlar versin , beni hatırlıyormusun bilmiyorum ama ben seni hatırlıyorum ben hamileyken senin henüz hamileliğin yoktu ,, sohbette konuşurduk sık sık ,, hiç aklıma gelmezdi gün gelipte aynı kaderi yaşayacağımız , takdir ilahi artık melek annesiyiz ,her şer bildiğimiz, bize şer gibi gelen şeyde mutlaka bir hayır varmış..Rabbim bütün melek annelerinin gönlüllerine ferahlık ve sabır versin inş..:Saruboceq:

X