Erken gebelik testine dair

ervavavav

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2023
18
9
27
Herkese merhaba. Ben adet bitiminden itibaren iki günde bir korunmasız ilişki yaşıyorum. Adet bitiminin ilk haftası ki yumurtlama zamanına denk geliyor pembemsi bir akıntı iki sefer peçeteye geldi.
Adetime üç gün kala (dün akşam işten gelince) erken gebelik testi yaptım ne yazık ki negatif.
Ancak prosedürü sonra okuduğumda adet gecikmesinin ilk günü için uygundur yazıyordu.

Bu ay alt karın krampları ve devamlı kusmalar ile uğraştım..

Şimdi adetime iki gün var ve kahrengimsi sümük gibi akıntı azami miktarda peçeteye geliyor. Acaba adet öncesi mi yoksa gebelik mi bilmiyorum çok heyecanlıyım.

Lütfen beni bilgilendirir misiniz?

Hepinize şimdiden iyi günler diliyorum.

Herkese merhaba. Ben adet bitiminden itibaren iki günde bir korunmasız ilişki yaşıyorum. Adet bitiminin ilk haftası ki yumurtlama zamanına denk geliyor pembemsi bir akıntı iki sefer peçeteye geldi.
Adetime üç gün kala (dün akşam işten gelince) erken gebelik testi yaptım ne yazık ki negatif.
Ancak prosedürü sonra okuduğumda adet gecikmesinin ilk günü için uygundur yazıyordu.

Bu ay alt karın krampları ve devamlı kusmalar ile uğraştım..

Şimdi adetime iki gün var ve kahrengimsi sümük gibi akıntı azami miktarda peçeteye geliyor. Acaba adet öncesi mi yoksa gebelik mi bilmiyorum çok heyecanlıyım.

Lütfen beni bilgilendirir misiniz?

Hepinize şimdiden iyi günler diliyorum.
Ovu zamanında ki pembe akinti hakkında bi sey diyemiycem fakat son günlerde yaşadığınız kahverengi akıntı yerlesme olabileceği gibi adet oncesi akinti da olabilir. Zaten kahverengi akıntı geçmiş aydan içeride kalan adet kanı olarak gelir. Umarım yerlesmedir. 🤲 erken gebelik testlerine şahsen pek güvenmiyorum. Yarin yada adet günü klasik kaset test sabah ilk idrar ile deneyebilirsiniz. Diger testlere fazladan para dökmeyin bence. Karin kasik agrisi krampları gebeliğin başında ve sonrasında olabiliyor normaldir. Fakat adet belirtisi de olabilir malesef 😔 kusmalara gelirsek ya psikolojik yada soğuk algınlığı hava değişimi sebebi ile olabilir.

Yumurtlama olunca lekeleme tarzında bir kanama olabiliyor. Şimdiki kahverengi akıntı adet ise devamı en kısa sürede gelir. Değilse yerleşme kanaması olabilir. Bazı erken gebelik testleri 6 gün önceye kadar hcg idrara geçtiyse düşük miktarları tespit ediyor. Bazıları da adet gecikmesinin 1.günü için oluyor. O yüzden gecikme olursa tekrar edebilirsiniz testi adet gelmez ise.

X