Erken gebelikte prolaktin yüksekliği

cilekcanavari

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2022
117
46
29
Merhaba kızlar. Yine ben ve yine kaygılar 😞 hamile olduğumu öğrenince tam 4 haftalıkken hormon testi verdim ve suan 4+5teyim. Bugün sonuclarım cıktı prolaktin 49.14 çıkmış. Yarın ilk doktor kontrolüm var ama korkudan üzüntüden bittim resmen. Daha önceki yaşadığım kayıp bende şimdi anksiyete olusturdu. 4 haftalık gebelikte prolaktin değeri bu kadar yüksek olan var mı aranızda? Düşüğe neden olur mu? Lütfen aydınlatın beni, şimdiden çok teşekkür ederim

Prolaktin yüksekliğinden değil ama stres yaptığınız için bebeğe zarar vermekten korkun bana kalırsa. Bu değerde hiçbişey yok ne düşündünüz? Kedi sevince bile yükselen bi hormon prolaktin zaten.

Merhaba kızlar. Yine ben ve yine kaygılar 😞 hamile olduğumu öğrenince tam 4 haftalıkken hormon testi verdim ve suan 4+5teyim. Bugün sonuclarım cıktı prolaktin 49.14 çıkmış. Yarın ilk doktor kontrolüm var ama korkudan üzüntüden bittim resmen. Daha önceki yaşadığım kayıp bende şimdi anksiyete olusturdu. 4 haftalık gebelikte prolaktin değeri bu kadar yüksek olan var mı aranızda? Düşüğe neden olur mu? Lütfen aydınlatın beni, şimdiden çok teşekkür ederim
Gebelikte hormon testi hiç vermedim sizden doktor mu istedi ? Benim gebelik öncesi prolaktin hep 39 40 çıkardı ilaç kullanırdım düşerdi sonra tekrar çıkardı ama gebelikte zaten yükselir süt hormonu olduğu için prolaktinin düşüğe sebep olduğunu hiç duymadım üzmeyin bence kendinizi

Eee zaten prolaktin gebelikte yükselir. Sakin olun ayrıca 49 yüksek değil ki gebe için. Normal zamanda benim 200 deydi. Düşük yapmaz stres yaparsan iyice yükselir hormon ve stresten kayıp yaşarsın Allah korusun hemen paniğe gerek yok. Sıkı sütyen takma incir falan yeme

Daha önce düşüğüm olduğu için kadın doğum doktorum istedi. Dün sağlık ocağı doktoru da prolaktinin yüksek çıkmış deyince çok kötü oldum ama şimdi iyiyim şükür. Gidiyorum doktora, allah ne nasip etmişse o
Gebelikte hormon testi hiç vermedim sizden doktor mu istedi ? Benim gebelik öncesi prolaktin hep 39 40 çıkardı ilaç kullanırdım düşerdi sonra tekrar çıkardı ama gebelikte zaten yükselir süt hormonu olduğu için prolaktinin düşüğe sebep olduğunu hiç duymadım üzmeyin bence kendinizi
um

Eee zaten prolaktin gebelikte yükselir. Sakin olun ayrıca 49 yüksek değil ki gebe için. Normal zamanda benim 200 deydi. Düşük yapmaz stres yaparsan iyice yükselir hormon ve stresten kayıp yaşarsın Allah korusun hemen paniğe gerek yok. Sıkı sütyen takma incir falan yeme
Dün aile hekimine progesteron sonucum da cıktı mı diye sorduğumda onu bosver önemli olan prolaktin o da yüksek cıkmıs deyince evham yaptım ama sonradan kendi kendimi sakinleştirdim. Şimdi gidiyorum doktora, dua edin❤️

Aa incir yükseltiyor mu bilmiyordum. Siz gebelik yaşadınız mı yüksek prolaktin değeriyle?

Nasıl yani 457 ile kese görünmez ki ne dedi tam olarak
Kese minicik nokta kadar var ama dış gebelik olup olmadığından emin olamayız dedi. Sonra beta hcg ve progesteron için kan vermeye yönlendirdi, sonuclar cıkınca üzerine konusuruz dedi. Progesterona benim ısrarımla bakıldı bu arada. Öğleden sonraya doğru sonuclar da bu sekilde cıktı asistanı aradı progesteron düşük ama moral bozmayın haftaya yeniden bakacak dr hanım hersey netlesmis olur dedi. Ama ben bu sahneleri 4 ay önce de yaşamıştım zaten. Beta düzgün artmıyor, progesteron zaten düşük. Şuan kese rahim içinde mi değil mi belli olmadığı için progestan takviyesi de veremedi. Keseyi görmek için o kadar kurcaladı ki karnım ağrıyor saatlerdir. Allaha bıraktım artık içimde ne endişe kaldı ne bişey. Ne olacaksa olur üzülmekten yıldım

Şu ortadaki minnacık nokta keseymiş. Ama nerde olduğu belli değil rahimde mi tüpte mi. Öyle dedi dr

Eklentiler

• IMG_5732.jpeg
    IMG_5732.jpeg
    162,9 KB · Görüntüleme: 15
Şu ortadaki minnacık nokta keseymiş. Ama nerde olduğu belli değil rahimde mi tüpte mi. Öyle dedi dr
Benim de öyle oldu beta 2000 e kadar çıktı kese nokta kadardı sonra beta değerim düşüşe geçti ve kimyasal oldu. Bizim kaliteli değildi sperm ve yumurta ondan tutmuyordu. Vitamin falan kullandık öyle oldu inşallah size de kısa zamanda versin sağlıkla. 🙏🌺

Eşim sperm testinde morfoloji kötü geldi ileri hız da yüzde 30 a düşmüştü benim de yumurtlama oluyordu çatlama olmuyordu hormonlarda sıkıntı vardı. 3 yıl olmadı sonra dikkat ettik bol sebze yeşillik, ve vitamin ile toparlarlandı şükür.
Bizim hemen oluyor ama devamı gelmiyor çok yıpratıcı süreçler ya

X