erken menapoz, amh 0,01 , yüksek fsh ile hamile kalan var mı ? umut ışığı olur musunuz bana ve benim

Merhaba..demek senin de öyle..benim 5.güne gidiyor; rahim iyi diypr dr yok tutmuyor tutmuyor kafayı yesim artık galiba vazgecmem lazım 😳😳

Histeroskopi oldum polip alındı transfer oncesi kalınlık filan iyi dendi ama ekimde negatif oldu
Ben de iki gün önce negatifi aldım..rahim filmi öneren bir dr yok ;ben çektirecem galiba..ama senin dd sorun yokmuş..ne kaliteymiş yumurtalar bitirdi bizi;o kadar vitamin karışım boş çıktı sonuç

Antalya dayim.sizin adetler duzenli mi.amh kac
Valla 1,5 yıl önce 001 di sonra hayıtlar felan şu anda düzene girdi gibi..soğan kürleri yaptım saraçoğlu hayıt filan toparladı bayağı şükür ama sonuç yok..bundan sonra ne olur bilmiyorum umudum kalmadı yani

bayanlar amh 0,01 fsh yüksek dr yumurtan yok ddi son adetim 25 aralık. dr olmaz deyip hamile kalan var mı acaba bize umut ışığı olur musunuz ? neler yaptınız, tedavileriniz, deneyip memnun kaldıklarınız neler?
C life diye macun var sağlık bakanlığı onaylı kullanıp memnun kalmayan duymadım. Hastanede bı bayanla konuşmuştum. C life sonrası fsh 70 den 7 ye düştü dedi. Hiç yumurtam görünmezken 3 tane göründü dedi. Onada hemşire önermiş. Doktor degerlerinin düştüğünü görünce içeriğini ismini istemiş hatta.Hem her ay yumurtan olmayacak diye bişey yok. Bu ay olmaz diğer ay yumurtan olur.Takip lazım.Yumurtan olduğunu ay tedaviye baslarsin

allah tan ümit kesilmez inşallah olur çocuğunuz. yaşınız kaç fsh değerleri 20 nin üzerinde olmadıktan sonra hamile olma iltimali var diye okudum. benimde fsh değerlerim yüksek testere dişli aslan pençesi içmeye başlıcam inş. düşer değişen değerler bunlar amh değeri evet düşük olabilir ama onun içinde incir kürünü denemeni tafsiye ederim.
Lütfen hala bu siteyi kullanıyor olun ve bu süreci bize anlatın

ya merhaba , pekı ne yaptınız hamıle kalmak ıcın bende erken menopozum. yenı prp yaptırdım doktorlar tasıyıcı anne olabılırsın dıyolar. fsh 25 amh. 0.01 :KK43: bana yardım edın yasım 28 nolur :KK43:
Aynı durumdayım üstüne üstlük bekarım yardımcı olurmsunuz gecen ıkı yılda olumlu bı degısıklık kaydettınızmı

Net merhaba ben de iki ay önce adet gecikmesi yüzünden doktora gittim fsh 13 çıktı diğer ay gel dedi geçen ay gittim 12 çıktı amh değeri nedir bilmiyorum yapılan testler arasında o yoktu ama doktorum erken menopoz gözüküyor dedi tüp bebek merkezine git dedi daha yaşım 26 gitmedim bu ay 15 gün sogan kürü yaptım adetim iki gün geçti bakalım nolcak adetim gecikmeli gelirse gitsem mi başka bir doktora sizce ben geçen ay çok umutsuzdum kötü zaman geçirdim ama bu ay moralimi çok iyi tuttum inşallah bir sonuç alabilirim
Sonuc alabıldınızmı tedavıden

Son bir aydır günümün büyük bir bölümünü sadece bu işe harcıyorum. Hormonlar nasıl düzelir meselesi :anne:
Ben başka hormonlarla alakalı araştırma yaparken AMH ile alakalı da yurt dışında yapılmış bir bilimsel araştırma buldum sonra bu başlığı görünce paylaşmak istedim. Yazının özetini elimden geldiğince Türkçeye çevirip buraya ekliyorum. Orijinalini okumak isteyenler için link: Get Pregnant After 35 | Improve Egg Quality
Bu linkte ayrıca yapılan araştırmalara da link veriyor bu şekilde de bakabilirsiniz. Yazıya geçiyorum:

DHEA ve D vitamini

Yumurta ve embriyo kalitesini sağlamak ve AMH değerini stabilize etmek için en sık tartışılan besin takviyesi DHEA'dır.

DHEA takviyesi almadan önce lütfen bunu jinekoloji doktorunuza bildirin ve testosteron ve DHEA-S'nizi kanda ölçtün. Bu basit kan testiyle, DHEA almadan önce hormonal dengesizliklerin olup olmadığından emin olunmalıdır.

Bu temele dayanarak, DHEA seviyeniz 25 yaş civarı kadınlara göre %20 daha fazla olacak şekilde takviye alın. (DHEA yaşla birlikte düşer ve burada yapılması gereken DHEA seviyesini doğurganlık oranları yüksek ve yumurtaları hem sağlıklı hem de bol olan kadınlarla aynı seviyeye getirmektir.)

Son zamanlarda öğrendiğimiz bir diğer şey, D vitamininin yumurtalık rezervini pozitif yönde etkileyen güçlü bir takviye olduğudur. Fakat D vitamini gerçekten AMH seviyesini yükseltir mi? Bu çalışmada, AMH seviyelerinin kış aylarında nasıl% 18 azaldığını ve bu etkilerin D vitamini desteğiyle nasıl tersine çevrildiğini okuyabilirsiniz: The level of serum anti-Müllerian hormone correlates with vitamin D status in men and women but not in boys - PubMed

Bu nedenle, 35 yaş üstü kadınları yaz ayları haricinde, yıl boyunca günde 4000 IU D vitamini takviyesi almalarını teşvik ediyorum.

Kısaca:

DHEA ve D vitamini takviyesi, yumurta kalitesi ve IVF başarısı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
CoQ10 takviye olarak alınabilir, ancak bu konuda hala çok fazla veri yoktur.
Son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar düşük AMH ile obezite arasında ilişki kurmaktadır, ancak kilo vermenin AMH'nin artmasına yol açıp açmayacağı belli değildir.
Sağlıklı ve organik bir diyet uygulanabilir en azından zararı yoktur.
Akupunkturu denemenin zararı olmaz.
👏 👍

Merhaba arkadaşlar Ben 27yaşındayım ve 16 yaşımda bir kere adet oldum ondan sonra Ilacsiz adet gormuyorum doktorlar erken menepoza girdiğimi söyledi fsh78 amh 0.1 ne yapacagimi bilmiyorum .2yıldır evliyim. İlk akşamdan beri çocuk istiyorum .bekarken böyle olacağının farkında idim. Eşimde biliyordu ama birbirimizi çok sevdiğimiz için eşim beni böyle de kabul etti. Ama suan içim içimi yiyor. İnsan sevdiğini babalık duygusundan mahrum eder mi hic. O da çocukları çok seviyor başkalarının çocuklarını sevdiğin de içim içimi parçalıyor. Bulunduğum şehirde gitmediğim doktor içmedigim bitki kalmadi .ne yapacagimi bilemedim .gittigim doktorlar tup bebek bile olmaz deyip resmen beni kovar oldular. psikoloji denen birsey kalmadı. Ne yapacagimi bilemiyorum kafa yi yemek üzereyim .bu durumda olup da hamile kalan varmi. Bana stres yapma demeyin bu durumu yaşamayan bilemez. Stres nasıl yapılmaz onu bile bilemiyorum. Evleneli 2yıl oldu bazen eşime boşanalım git başkası ile evlen babalık duygusunu yasa diyorum.
gerçekten bunu yaşamayan bilemez bende aynı durumdayım

Şuan sana cevap veriyorum görurmüsün bilemem Aradan 1 sene geçmiş benimde gecensene amh seninki gibi fsh 60lardaydı erken menopoz demişti doktor kesinlikle olmaz bebeğin demişti ama umudunu yitirme yaşım ileri hem şuan şükür Allahım a hamileyim Allah sağlıklı bir şekilde kucağıma almayı nasip etsin
Fsh benim de o civarlarda siz düşürmek için ne uyguladıniz

bayanlar amh 0,01 fsh yüksek dr yumurtan yok ddi son adetim 25 aralık. dr olmaz deyip hamile kalan var mı acaba bize umut ışığı olur musunuz ? neler yaptınız, tedavileriniz, deneyip memnun kaldıklarınız neler?
Merhaba. Bende aynı durumdayım. Bebek sahibi olabildiniz mi acaba?

Merhaba. Bende aynı durumdayım. Bebek sahibi olabildiniz mi acaba?
Merhabalar, hala aynı bebek sahibi olamadım. Hala ilaçla adet oluyorum, amh değerim yine düşük. Doktor tüp bebek yüzdesi düşük yumurta donasyonu önerdi Bnde başka doktora gitmedim

X