Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
açıkçası ben bir şey çıkacağını sanmıyorum kanama miktarındaki değişimler ara ara oluyor hepimizde rahat olmaya çalışın o duyguyu çok iyi bilirim gelmek bilmez o pazartesiler.

ben kullandığım bitkisellerden bir randıman alamadım henüz 2 ay bitti hayıt tohumunu erken menopozda 3 ay düzenli kullanmak gerekliymiş.

sadece kanama miktarı değil kanama günümde azaldı ,4-5 gün süren kanamam 2. gün çok az bir kanamayla bitti,umarım bir ley çıkmaz ......bu 1 haftada resmen psikolojik travma yaşadım.fsh ım normalse de bu travmadan yükseltmemişimdir inşallah!
hayıtotunu nerden temiz ediyorsunuz?
soya filizi,soya fasülyesi de çok yararlı.özellikle menopozdaki bayanlar üzerinde yapılmış bilimsel araştırmalarda kullanılmış, içerisinde dpğal östrojenler var-fitoöstrojenler- .....bir araştırın isterseniz...

sadece kanama miktarı değil kanama günümde azaldı ,4-5 gün süren kanamam 2. gün çok az bir kanamayla bitti,umarım bir ley çıkmaz ......bu 1 haftada resmen psikolojik travma yaşadım.fsh ım normalse de bu travmadan yükseltmemişimdir inşallah!
hayıtotunu nerden temiz ediyorsunuz?
soya filizi,soya fasülyesi de çok yararlı.özellikle menopozdaki bayanlar üzerinde yapılmış bilimsel araştırmalarda kullanılmış, içerisinde dpğal östrojenler var-fitoöstrojenler- .....bir araştırın isterseniz...

Tabi denerim tesekkur ederim. Hayit tohumunu aktarda bulabilirsiniz. Gelismelerden haberdar edin. İyi seyler duyarim umarim evet cok zor :/ sakin olmaya calisin. Hayatta daha kotu cok sey var muhim olan bizim sagligimiz ve bunu kendi kendimizee yenebiliriz destek olurlarsa eslerimizle tabi ve herkesin bilmesine gerek yok ben sakliyorum duyarlarsa fena olacak

Tabi denerim tesekkur ederim. Hayit tohumunu aktarda bulabilirsiniz. Gelismelerden haberdar edin. İyi seyler duyarim umarim evet cok zor :/ sakin olmaya calisin. Hayatta daha kotu cok sey var muhim olan bizim sagligimiz ve bunu kendi kendimizee yenebiliriz destek olurlarsa eslerimizle tabi ve herkesin bilmesine gerek yok ben sakliyorum duyarlarsa fena olacak

desteğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.....dün tahlillerimi aldım endokrincime gösterdim sorun olmadığını söyledi,şüphelendiğin yönde bir durum yok şu anda dedi.....fsh e2 filan hepsi normal ....
ancak benim içime o kurt düştü bir kere regli kanamalarımın 1 güne inmesinin verdiği kaygıyı hala atamıyorum üzerimden çünkü normale dönmek bilmiyor aylardır....am nankörlük etmiyeyim buna da şükürler olsun ....mevlam hepimize derman versin...size ayrıca dua edeceğim inanın...tanrı %2-5 lik dilimde yer almanıza (erken menopozda normal peryoduna dönebilen kadınların oranı)yardım etsin inşallah...
ben bu hafta bir de jinekologa gideceğim,tahlillerimle beraber !muayene olayım bakayım ....
bu arada amh testine de kafayı feci taktım .:) ,doktoruma sordum ,üniv.hastanelerinde bile yapılmıyormuş özel lab. da yapılıyormuş.
özel lab. da kaça yapıyorlar bir bilginiz var mı ?

desteğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim.....dün tahlillerimi aldım endokrincime gösterdim sorun olmadığını söyledi,şüphelendiğin yönde bir durum yok şu anda dedi.....fsh e2 filan hepsi normal ....
ancak benim içime o kurt düştü bir kere regli kanamalarımın 1 güne inmesinin verdiği kaygıyı hala atamıyorum üzerimden çünkü normale dönmek bilmiyor aylardır....am nankörlük etmiyeyim buna da şükürler olsun ....mevlam hepimize derman versin...size ayrıca dua edeceğim inanın...tanrı %2-5 lik dilimde yer almanıza (erken menopozda normal peryoduna dönebilen kadınların oranı)yardım etsin inşallah...
ben bu hafta bir de jinekologa gideceğim,tahlillerimle beraber !muayene olayım bakayım ....
bu arada amh testine de kafayı feci taktım .:) ,doktoruma sordum ,üniv.hastanelerinde bile yapılmıyormuş özel lab. da yapılıyormuş.

ben dün yaptırdım 150 tl

ancak benim içime o kurt düştü bir kere regli kanamalarımın 1 gyüne inmesinin verdiği kaygıyı hala atamıyorum üzerimden çünkü normale dönmek bilmiyor aylardır....am nankörlük etmiyeyim buna da şükürler olsun ....mevlam hepimize derman versin...size ayrıca dua edeceğim inanın...tanrı %2-5 lik dilimde yer almanıza (erken menopozda normal peryoduna dönebilen kadınların oranı)yardım etsin inşallah...
benimki ankalaba gitti 30tl istendi. Sizin adiniza cok sevindim bence cok kurcalamayin ancak sikinti yaratir. Tahliller yalan soylecek degil ya. Ben de desteginize cok tesekkur ederim.

benimki ankalaba gitti 30tl istendi. Sizin adiniza cok sevindim bence cok kurcalamayin ancak sikinti yaratir. Tahliller yalan soylecek degil ya. Ben de desteginize cok tesekkur ederim.

çok iyiymiş fiyatı ,koskoca üniv. hastanesi yapmıyor bu testi şaka gibi ya!
çevrenize söylememeniz iyi bir durum bence. ben olsam ben de diyemezdim.kaldı ki bizim toplum ""yaaaa tüh tühh vahh vah " demeye bayılır,o ona söyler diğeri berikine ...söyleme dostuna söyler dostuna....
boş yere gereksiz bir mahalle baskısı hissetmeye gerek yok,hem sizin seyriniz gayet iyi gidiyor bir şeyler daha daha iyiye gidebilicekken bu mahalle baskısından ketliyor bilinçaltımız....
bu arada amh testiniz nasıl ,çıktı mı sonucunuz?bana özelden de yazabilirsiniz.....sevgiyle kalın....

evtmvt sizde ki sorun nedir

cevapladığınız iiçin teşekkür ederim,şükür hiçbir problem yok .....boş yere 1 hafta yıpratmışım kendimi....şükürler olsun ki testlerim normal....neyim vardı kısmına cevap yazamayacağım bağışlayın beni aynı şeyleri yeniden yaşamak istemiyorum,duygularım tarif edilemez düzeyde acıttılar beni ,hala duygularım taze diyebilirim... :KK43:
zaten fazla değil 1-2 sayfa geriye giderseniz sorunuza cevapları var orda... ilginize teşekkür ederim .....

çok iyiymiş fiyatı ,koskoca üniv. hastanesi yapmıyor bu testi şaka gibi ya!
çevrenize söylememeniz iyi bir durum bence. ben olsam ben de diyemezdim.kaldı ki bizim toplum ""yaaaa tüh tühh vahh vah " demeye bayılır,o ona söyler diğeri berikine ...söyleme dostuna söyler dostuna....
boş yere gereksiz bir mahalle baskısı hissetmeye gerek yok,hem sizin seyriniz gayet iyi gidiyor bir şeyler daha daha iyiye gidebilicekken bu mahalle baskısından ketliyor bilinçaltımız....
bu arada amh testiniz nasıl ,çıktı mı sonucunuz?bana özelden de yazabilirsiniz.....sevgiyle kalın....
Amh 4,2 :) fsh 160:KK43:

evtmvt sizde ki sorun nedir
erken menopoz dendi fsh tavan yapmis 124den 160 a firlamis doktor kocama bu kizdan cocugun olmaz dedi :KK43: ben de doktor degistirdim bu sonuclara gore evet dedi ultrasonlla yumurtaliklarima bakti 2.7cm normal dedi amh istedi 4,2 cikti cok iyi dedi ama sasirdi. atesim 35 e dusup 39 a cikmisti bu gecici menopoza neden olur ve kullandigin cyclo progynova fsj i yukseltir dedi. Tekrar regl ol normalse hemen asilama yuksekse amh yi baska yerden isteriz dedi. Araftayim.

erken menopoz dendi fsh tavan yapmis 124den 160 a firlamis doktor kocama bu kizdan cocugun olmaz dedi :KK43: ben de doktor degistirdim bu sonuclara gore evet dedi ultrasonlla yumurtaliklarima bakti 2.7cm normal dedi amh istedi 4,2 cikti cok iyi dedi ama sasirdi. atesim 35 e dusup 39 a cikmisti bu gecici menopoza neden olur ve kullandigin cyclo progynova fsj i yukseltir dedi. Tekrar regl ol normalse hemen asilama yuksekse amh yi baska yerden isteriz dedi. Araftayim.

amh süpermiş canm benm haftaya belli olck.önemli olanda amh miş.sen cyclo yu kullanmayı bıraktın mı ben hala kullanıyorum fsh yükseltmesi şaşırdım ve endişelendim açıkcası.haberleşelim durumlarımızı.ben cyclodan önce fsh 75 ti kullandığım ay 19 adüştü artık ne yapacağımı kime inancağımı bilmiyorum.sağlıkla kal canm iyi olcaz inş.üzülmeyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun kardeşim.. Öncelikle eşine dönüp bu kızdan çocugun olmaz diyen doktora forum kuralları gereği birşeyler yazamıyorum:KK47: Ne kadar sinir bozucu.. Bende 26 yasındayım 5 senedir cocuk sahibi olamıyoruz. Ben ilk doktora gittiğimde 8 çıkmıştı fshım. Doktorlar gençsin normalsin yumurtalar güzel vs olur olur deyip deyip gönderdiler.. Soğan kürü falan kullanmıştım o ay.. İltihabımı falan akıtmış adet sancılarımı kesmişti.. Sonrasında yine beklemeler.. Sıkılıp doktoru bırakmalar.. 4.senemizde ciddi bunalım geçirmemle birlikte işe başladım.. 10 aydır iş dolayısıyla cok kafama takamadım istesemde.. İş çok stresli olduğu için şimdide işi bırakmak zorunda kaldım.. Beynimiz strese hormonlar üzerinden tepki veriyor.. Bugünde araştırdım, doktoru dinledim, fsh'ı tetikleyen stres.. Ve vucudumuzda bir bağışıklık sistemi yumurta rezervlerine karşı savaş açıyormuş tahribata yol açıyormuş bununda kan testi varmış.. Doktora gittiğimde soracağım.. En son geçen ay fsh'ım 9,15 çıktı... Doktor bendende amh istedi henüz cesaret edip yaptıramadım... Ama yaptıracağım... Hastanede Yanımda oturan 47 yasındaki kadının 4,47 diydi :18: ve adeti kesilmişti... Fsh'ı adete yada adetteki değişimlere bağlayıp canınızı sıkmayınn... Ben bu amh'si cok umutsuz olup hatta menopoza girmiş kadınların hamile kalanlarınıda okudum forumlarda.. Romanya'da bulunan bir ilaç var. Branca ursului. Eğer amh kötü çıkarsa tüp bebekten önce bunu denemeye karar verdim.. Ben sonuca kendimi ve olası negatif durumlarda ne yapacağımı hazırladım az çok.. Uyku düzeni ve sabah yürüyüşlerine dikkat edin.. Düşürmesede yükselmesine engel olacaktır.. Ben kendimce yaptığım araştırmalarımda adrenalin ve serotonin hormonunun fsh'ı bastırdığını düşünüyorum.. Bu yüzden bol bol çikolata.. Sabah yürüyüş yada koşuları, heyecan.. Dengesiz doktorlara ve komşulara kulak asmak,pes etmek yok.. :KK49: :KK14:

merhaba arkadaslar...ben 25 yasindayim 3 yillik evliyim ve banada erken menopoz teshisi konuldu..
bekarken hic adet olmuyordum dr gttgmde bana ilaclar verdi onunla adet oldum evelndim ilk basta cocuk istemedik ama 18ay sonra cocuk isteyince olmadi dr gttgmizde bana erken menpopoz yumurtalrimn hic olmadigini söyledi ve hic cocuk sahbi olamzsiniz dediler benle esime biz yikildik.
yurtdisinda yasiyorum ama türkiye ailemn yanina gttgmde cok iyi bir doktor buldum gaziantepte o bana kibrisi önerdi olabilcek bisey dedi tedavi yapildi rahim filmi ckeildi ve herseyim temiz cikti.
daha sonra kibrisa gttik esimden alinan sprmle baska kadindna alinan dönorden 13 embryo olustu bunlarin3nü bana transfer ettiler gerisi donduruldu bidaha cocuk istedigimde kullanicaklar.
ve tahlil yapildi hersye bakildi hamile oldugum cikti.
su an 7 haftalik hamileyim cok sükür rabbime hemde ikizlerime allahim isteyen herkese nasip etsin kmseyi bekletmeisn diyorum.
eger cocuk isteyne varsa bence yas gecmeden bunu yaptirin derim kibrisa gidince tek ben olmadigimi onlarca birgünde hasta girip ciktigini gördüm cok basarili bir ekipte hastane gercekten cok tesekkür ediyorum onlara,..
egerki sorusu olan varsa bana özelden ulassinlar sevrek cevaplarim cnkü benimde basimdan gectigi icin bilirim.
allahim sizlerinde yüzünü güldürsün rabbim dualrinizi kabul etsin-

slm kaya hangi merkeze gitmiştiniz?

AMH 0,2 olması rezervimin azaldığını gösteriyormuş ama yaşım 29 olduğu için hemen pat diyede bitmez dedi acele etmem gerekiyormuş tabi. cumartesi doktora gidicem tekrar yumurtalara bakılıcak eğer oluştuysa çatlatma iğnesi yapılacak sonrada eşimin yanına gidicem hayırlısı artık ama çok stresliyim bunları tek başıma öğrendim etrafımda beni anlıyacak insanların olmaması, yalnızlık hepsi üst üste geldi stresliyken hamile kalınmaz diyorlar ama artık hayrlısı. sen nezamandır uğraşıyorsun? sende kendini anlatırmısın yazmışsındır belki ama hatrlamıyorum bile sarhoş gibiyim bugünlerde

bana da amh testıne bakıldı 0.3 cıktı bende yıkılmıstım eylulde tup bebek yaptırdık tek yumurtam dollendı tek embro olustu transfer edıldı ama rahıme tutunamadı tekrar denıyecem fsh ım normal cıktı vakıt kaybetme

benm amh 0.13 berbat bitmiş vaziyetteyim.tüp bebek bile olmazmış.bu da benm kısmetimmiş yapacak bişeyyok.

benm amh 0.13 berbat bitmiş vaziyetteyim.tüp bebek bile olmazmış.bu da benm kısmetimmiş yapacak bişeyyok.

merhaba canım ben yeni katıldım aranıza ve senin mutsuz olduğunu düşünerekten yazıyorum kusura bakma. Benimde başım dertte fsh ile ama hiç bir zaman umudumu yitirmedim senin gibi umudumu yitirdim bir kere ve bir rüya gördüm annem bana kuranda 57. sayfayı okumamı istiyordu ve ben uyandıktan sonra 57. sayfayı açtım o sayfayı okumanı isterim.ben okurken göz yaşlarıma hakim olmadım. [yanlız bazı kuranlarda 55 bazılarında 57 benim baktıgım kuran büyük boydu] ve şuda kuranda yazıyor bir ayet melek ibrahime dedi ki:seni bir evlatla müjdeliyoruz oda meleğe dediki ben yaşlı ve karımda kısırken bu nasıl olur. Melek dediki: Allahın rahmetinden umudunu mu kestin yoksa ibrahimde dediki:Allahın rahmetinden yalnızca sapıklar umudunu keser.Biz böyle degiliz unutma rabbim eger ol derse olur ve bundan öncede bizi yaratmıştı. umarım ki rabbim bizim kucaklarımızı boş bırakmayacak:emir_bebek:

merhaba canım ben yeni katıldım aranıza ve senin mutsuz olduğunu düşünerekten yazıyorum kusura bakma. Benimde başım dertte fsh ile ama hiç bir zaman umudumu yitirmedim senin gibi umudumu yitirdim bir kere ve bir rüya gördüm annem bana kuranda 57. sayfayı okumamı istiyordu ve ben uyandıktan sonra 57. sayfayı açtım o sayfayı okumanı isterim.ben okurken göz yaşlarıma hakim olmadım. [yanlız bazı kuranlarda 55 bazılarında 57 benim baktıgım kuran büyük boydu] ve şuda kuranda yazıyor bir ayet melek ibrahime dedi ki:seni bir evlatla müjdeliyoruz oda meleğe dediki ben yaşlı ve karımda kısırken bu nasıl olur. Melek dediki: Allahın rahmetinden umudunu mu kestin yoksa ibrahimde dediki:Allahın rahmetinden yalnızca sapıklar umudunu keser.Biz böyle degiliz unutma rabbim eger ol derse olur ve bundan öncede bizi yaratmıştı. umarım ki rabbim bizim kucaklarımızı boş bırakmayacak:emir_bebek:

yazını okurkençok duygulandım cnm çok saol beni biraz kendime getirdin bazen an geliyor ümidi kesmiyorum bazen yok ya diyorum olmayacak.ama senn için de söyleleyim benm fsh başladı umutsuz yolculuğum ondan kurtuldum fakat amh 0.13 ne yapacağımı bilmiyorum ki amh fsh gibi değişken değilmiş

yazını okurkençok duygulandım cnm çok saol beni biraz kendime getirdin bazen an geliyor ümidi kesmiyorum bazen yok ya diyorum olmayacak.ama senn için de söyleleyim benm fsh başladı umutsuz yolculuğum ondan kurtuldum fakat amh 0.13 ne yapacağımı bilmiyorum ki amh fsh gibi değişken değilmiş

rica ederim canım burda bir yerde okudum bir arkadaş hayıt tohumu,aslan pençesi ve ballı çörek otu kullanmış ve 160 olan fsh 5 e 0.3 olan amh da 2 ye çıkmış mucizeler çok :KK16:

rica ederim canım burda bir yerde okudum bir arkadaş hayıt tohumu,aslan pençesi ve ballı çörek otu kullanmış ve 160 olan fsh 5 e 0.3 olan amh da 2 ye çıkmış mucizeler çok :KK16:

çok saol cnm inş.öle olur herkes illetten kurtulur.haykırarak sormak istiyorum amh düşük olupta yükselen var mı ne olur yazın umut olsun .

X