Ertesi gün hapı hakkında

Denizcann01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
9
1
25
Merhaba.Cumartesi -Pazar günü ilişkim oldu içime boşalma olmadı fakat idrarda yanma oldu. ama ben yine de Pazartesi günü saat altı gibi ella ertesi gün hapı içtim.Yan etki göremiyorum.Sizce bir sıkıntı var mıdır?

Merhaba.Cumartesi -Pazar günü ilişkim oldu içime boşalma olmadı fakat idrarda yanma oldu. ama ben yine de Pazartesi günü saat altı gibi ella ertesi gün hapı içtim.Yan etki göremiyorum.Sizce bir sıkıntı var mıdır?
Selam canım, ertesi gün hapı kadınlar tarafından iyi tolere ediliyor. Yan etkiler herkeste görülmeyebiliyor.
Bu arada geri çekilme asla güvenli bir yöntem değil. Hem cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumuyor hem de gebelik riski var. Çünkü erkeğin tam boşalması olmadan öncesinde sperm içeren üretral sıvı gelebilir. Bu yüzden ertesi gün hapı kullanman faydalı olmuş.
Eğer daha sonra tekrar ertesi gün hapına ihtiyacın olursa ilk 24 saatte kullanmanı öneririm. Çünkü ilk 24 saatte kullanırsan en yüksek etkiyi gösteriyor. Ella zaten gebelikten koruma oranı en yüksek olan ertesi gün hapı ama kullanım detaylarına da dikkat etmek çok önemli.

İçeriye boşalma olmamış ertesi gün hapı da almışsanız hamilelik riski olacağını hiç sanmıyorum. Ama siz ileride lütfen korunun çok yüksek dozda hormon içeren bu hapları kullanmak iyi bir şey değil. Prospektüsü okursanız tüm risklerini ve yan etkilerini öğrenebilirsiniz, burada anlat anlat bitmez.

bu olaydan sonrahamile kaldınız mı ya da regliniz gecikti mi

X