ertesi gün hapı yerine doğum kontrol hapi almak

zelischhh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
801
337
kızlar ertesi gun hapi yoksa elimizde dogum kontrol hapindan alinsa olurmu ki 2 sbh 2 aksam gibi bir yerlerse okumustum o sekilde olabilir acil gebelk onleyici die gormustum de yasayan varmi yapan o tarz yoksa bikiorm dogum kontrol haplari duzenli 21 gun kullanilir ama bu dedigim acilse ertesi gun hapi yoksa 2 sbh 2 aksam die 4 tane alinmali 72 saat icinde die okudum da dusuk olanlarda 8 tanr yazior cok deilmi o ya kafam karıştı

Benim bildugim kadariyla dogum kontrol haplari kullanildigi ilk aylar cok etkili degilmis. Ama bu dediginixi ilk kez duydum bence o kadar hap kullanmak cok agir olur. Bir doktora danismak gerekir. Insallah her turlu hamile degilsinizdir

Benim bildugim kadariyla dogum kontrol haplari kullanildigi ilk aylar cok etkili degilmis. Ama bu dediginixi ilk kez duydum bence o kadar hap kullanmak cok agir olur. Bir doktora danismak gerekir. Insallah her turlu hamile degilsinizdir
banada oyle geldi dokttorlar sitesi die bir yer vsr ya soru soruluyor kizin biri demis ki ertwsi gun hapi yoktu evde bende 4 tane dogunm kotnrol hapi icip biraktim yazmis 2 sbh 2 aksam doktorda yazmis etken madde yazdi dogum kontrol haplarinda olan etken madde 0.03 deilde 0.05 olan dogum kontrol hapindan 2 sabh 2 aksam iciniz yazmis sok oldum kullanmayin die cvp beklemistim sasirdim valla dedginiz gbi agir olur die kullanmadim ztn bnde carpinti yapio die birakmistim ve pihti cvp icinde cok tsk ederim saolun

X