ertesi gün hapından 5 gün sonra kanama oldu

ayselbicenke

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2022
5
2
30
merhaba, ilk deneyimim olduğu için bilmiyorum. lütfen bilgilerinizi paylaşın. adetimin bitiminden 2 3 gün sonra korunmasız ilişki yaşadım. erkek arkadaşım içime boşalmadı sanırım zaten yaklaşık 2 saat sonra da ertesi gün hapı aldım. adını hatırlamıyorum. tek bi tane vardı zaten. ilacı aldıktan 5 gün sonra kanamam başladı ama bildiğiniz adet kanaması gibi yoğun geliyor. hamile olduğumu düşünmüyorum bu kadar kanamaya ama farklı bir şey mi var acaba diye endişe ettim. doktora gitmeli miyim yoksa normal mi? internette saçma sapan bilgi kirliliği var. bilgilerinizi bekliyorum.

merhaba, ilk deneyimim olduğu için bilmiyorum. lütfen bilgilerinizi paylaşın. adetimin bitiminden 2 3 gün sonra korunmasız ilişki yaşadım. erkek arkadaşım içime boşalmadı sanırım zaten yaklaşık 2 saat sonra da ertesi gün hapı aldım. adını hatırlamıyorum. tek bi tane vardı zaten. ilacı aldıktan 5 gün sonra kanamam başladı ama bildiğiniz adet kanaması gibi yoğun geliyor. hamile olduğumu düşünmüyorum bu kadar kanamaya ama farklı bir şey mi var acaba diye endişe ettim. doktora gitmeli miyim yoksa normal mi? internette saçma sapan bilgi kirliliği var. bilgilerinizi bekliyorum.
İlk deneyimden kastınız ilk seksse, sonrasında kanama olabiliyor, ertesi gün hapı da bazen düzensiz kanamalara yol açar, yine de çok uzun sürerse doktor kontrolünde fayda var tabi.

Evet normal zaten amac o . Ertesi gün hapını aldıktan 4 gün sınra adet olmanız gerekiyor spermler döllenmeden atılsın diye. Korkuşacak bitşey yok. Sonra yine adet olacaksınız

Öncelikle merhaba . Benimde bir arkadaşım korunmasız ilişki yaşadı .içe boşalma olmadı ama sonrasında ertesi gün hapı kullandı tedirgin olduğu için . Hapı kullandıktan bir kaç gün sonra regl sancısı yaşadı ve kahve rengi lekeler gelmeye başladı bu 4 gün falan sürdü ama adet belirtisi gösterebilecek şeyler olmadı .kafasına fazla taktığı için test yaptı ve negatif çıktı . Ama reglle alakalı kafasında oturmayan bir çok şey vardı internete çok fazla kafadan ses var . Test yaptıktan sonraki gün tekrardan eczaneye gitti kadına yaşadığı şeyleri anlattı eczacı kadın kanamanın çok normal olduğunu zaten kanamanın olması gerektiğini söyledi . Reglinde düzensizlikler görüşebilir dedi arkadaşım yine test alıp kontrol etmek istedi ve testi yine negatif çıktı .

ya bende de ilk ilişkimden ki korunmuştuk ama zevk suyundan hamile kalma muhabbeti falan ve yumurtlama tarihine olan yakınlık falan beni çok tedirgin etti ama ertesi gün kullanmadım ben. sonraki 2. gün son regl tarihimden 13 gün sonra kanama oldu böyle pıhtılı ped dolduracak kadar ve ağrılı bir kanamaydı. Normal döngüm 25 gün veya 32 gün. şimdi ara kanama harici 35.günümdeyim ama hala regl olmadım. ama adet öncesi gibi akıntım var kafamda bişiler kurup duruyorum ya çıldıracağum.

Evet normal zaten amac o . Ertesi gün hapını aldıktan 4 gün sınra adet olmanız gerekiyor spermler döllenmeden atılsın diye. Korkuşacak bitşey yok. Sonra yine adet olacaksınız
merhaba bu kesin bilgi dimi eminsiniz cok korkuyorum aynı durumu yaşıyorum reglim gecikti reglim o kanamaya göre mi şekillenicek

X