Eş ailesi

Merhaba, Evlenirken çok sıkıntı yaşadım. Kayınvalidem sürekli sorun yaşattı beni istemediği için. Eşimin ağzından laf almış bana karışıp duruyordu giydiğim pantolana kadar yok gelinliği şurdan alın mobilyayı şunu alın oje sürme dar kot giyme vs vs bir de annem eşime 5 tl lik yem aldırmıştı kayınvalide bunu duyunca rahatsız olmuş sen niye alıyon demiş. bende eşime rahatsız olduğumu söyledim sonra işte istemedi. Eşim dedi boşver evlendikten sonra karışamaz ben seni seviyorum evlenelim bende eşimi seviyordum evlendik. Düğünde eşime takılan altınları istediler vermedik.Sonra bende ağladım falan kaynanaya dedim veremeyiz borcumuz var bir sürü.orda bana bir surat yaptılar ailecek eltisi kaynı hepsi.Borç vermişler kaynıma düğünden önce. Sonra tatile gittik tatilde aramışlar eşimi ne zaman dönceniz hakkımda konuşmuşlar doldurmuşlar. Tatil dönüşü kayınvalideye bi gittim eltim demedik şey bırakmadı bana o kadar ağrıma gitti ki keşke dedim aileye o kadar tepki vermeseydim o kadının da işine geldi. Bana neler dedi öğretmenlik mezunuyum atanmadım alay eder gibi eşime sen memursun benim için o memur değil. Sonra bana biz başkasını alcaktık falan. O kadar üzüldüm ki ben ona iyi davranmıştım sorun çıkmasın diye ve cevap ta vermemiştim olaylar büyümesin diye. Kendisi çalışıyor ona ödeme yaptırmışlar her şeyi aile ona hç harcama yapmamış. Bna yapınca kısknmış. Yaptı dediğim de yanlış anlaşılmasın çoğu şeyi babam ve eşim ödedi kp sadece bilezik ve yemeği ödedi. Ki ben bilezik filan istemedim kendileri yapmışlar eşime sorup.layınvalide biz altınları vermeyince sinir oldu.bende kaynıma niye borç verdiniz madem durumunuz yok dedim. Heralde bu laf eltime gitti. Sonra işte bi dünya laf işittim eltiden. Şimdi aradan zaman geçti. İnsanlarla aram iyi şimdilik. Eltiyle görüşmeyi kesmeme izin vermedi aile. Boşancaktım nerdeyse.özür dilemiyor, uğraşıyor, arayı düzeltmeye çalışmıyor, bende ayrılalım dedim eşime. Kadının hiçbir çabası yoktu çünkü barışmak için. Aile de inatla beni görüştürüyordu. Hani oğullarımızın arası bozulmasın diye.en son dedim eşime ben ayrılıcam. Eltimin barışmaya niyetı yok bu sürekli üzerime gelip durcak. Ayrılıcam deyince eltim geri vites yaptı iyi davranmaya başladı.sonra bende iyi oldum. Formalite görüşüyoruz saygı çerçevesinde.Bazen kendime diyorum keşke tepki vermeseydim verseydim altınları da şu lafları işitmeseydim. O kadar ağrıma gitti ki. Özgüvenimi kaybettim. Değersiz hissettim kendimi. Sınava çalıştım az bi puanla kaçırdım. Bu sene ise hazırlanıcam ama hiç motive olamıyorum.
Ben bile olkuyunca sizim degersiz oldugunuzu hissettm eltiyle kavga ediyosunuz adami niye bosuyounuz. Elti benle arayi duzeltimiyor ayrilalim nedir.elti degil eltinin babasi gelse krali gelse ayaklarima kapansa gene arami iyi tutmaya calismazdim. Ne cok onemsiyorsunuz su eltiyi. Ben bayramlarda anca gorurum selam verir gecerim onada kocasinada. Kiimseyle isim yok valla kafam rahat yam gel yat osman😂

Önce sakinleşin ve mantıklı düşünün. Madem geri isteyeceklerdi, millete gösteriş yapmak için takı takmayacaklardı. Hem hukuken hemde dinen altın zaten senin hakkın. Kiminle görüşüp kiminle görüşmeyeceğinize siz karar verin başkası sizin adınıza karar vermesin, eltiniz kim oluyorda elti yüzünden eşinden vazgeçiyorsun? O ailede ki konumlarınız aynı, ikinizinde birbirinizden fazlası yada eksiği yok tek ayrıldığınız nokta eşler çünkü kaynınız eşinin arkasında duruyor belli ki ama sizin eşiniz piyasada yok. Ayrılacaksanız bu sebeple ayrılın.

Ben bile olkuyunca sizim degersiz oldugunuzu hissettm eltiyle kavga ediyosunuz adami niye bosuyounuz. Elti benle arayi duzeltimiyor ayrilalim nedir.elti degil eltinin babasi gelse krali gelse ayaklarima kapansa gene arami iyi tutmaya calismazdim. Ne cok onemsiyorsunuz su eltiyi. Ben bayramlarda anca gorurum selam verir gecerim onada kocasinada. Kiimseyle isim yok valla kafam rahat yam gel yat osman😂

ben yuksek lisans terkim, yuksek lisansi bitiremem icin bir suru de bahanem var, bazen siraliyorum,
bazen de toton yeseydi de daha cok calissaydin diyorum.

sizin kpss de oyle olmus,
tamam insan bahane aramak isterse elbet bulur da, kimler ne sartlarda calisip kazaniyor degil mi.

hem iyi bahane bulan bir insan olarak eltiyle gorusmemek icin bahane bulamayisiniz ve gorusmek zorunda birakildim deyisiniz de uyusmuyor.

Evet haklısınız galiba ben eltiden çok şey bekliyorum:)biraz özgüvenimi yükseltmem lazım :)

Merhaba, Evlenirken çok sıkıntı yaşadım. Kayınvalidem sürekli sorun yaşattı beni istemediği için. Eşimin ağzından laf almış bana karışıp duruyordu giydiğim pantolana kadar yok gelinliği şurdan alın mobilyayı şunu alın oje sürme dar kot giyme vs vs bir de annem eşime 5 tl lik yem aldırmıştı kayınvalide bunu duyunca rahatsız olmuş sen niye alıyon demiş. bende eşime rahatsız olduğumu söyledim sonra işte istemedi. Eşim dedi boşver evlendikten sonra karışamaz ben seni seviyorum evlenelim bende eşimi seviyordum evlendik. Düğünde eşime takılan altınları istediler vermedik.Sonra bende ağladım falan kaynanaya dedim veremeyiz borcumuz var bir sürü.orda bana bir surat yaptılar ailecek eltisi kaynı hepsi.Borç vermişler kaynıma düğünden önce. Sonra tatile gittik tatilde aramışlar eşimi ne zaman dönceniz hakkımda konuşmuşlar doldurmuşlar. Tatil dönüşü kayınvalideye bi gittim eltim demedik şey bırakmadı bana o kadar ağrıma gitti ki keşke dedim aileye o kadar tepki vermeseydim o kadının da işine geldi. Bana neler dedi öğretmenlik mezunuyum atanmadım alay eder gibi eşime sen memursun benim için o memur değil. Sonra bana biz başkasını alcaktık falan. O kadar üzüldüm ki ben ona iyi davranmıştım sorun çıkmasın diye ve cevap ta vermemiştim olaylar büyümesin diye. Kendisi çalışıyor ona ödeme yaptırmışlar her şeyi aile ona hç harcama yapmamış. Bna yapınca kısknmış. Yaptı dediğim de yanlış anlaşılmasın çoğu şeyi babam ve eşim ödedi kp sadece bilezik ve yemeği ödedi. Ki ben bilezik filan istemedim kendileri yapmışlar eşime sorup.layınvalide biz altınları vermeyince sinir oldu.bende kaynıma niye borç verdiniz madem durumunuz yok dedim. Heralde bu laf eltime gitti. Sonra işte bi dünya laf işittim eltiden. Şimdi aradan zaman geçti. İnsanlarla aram iyi şimdilik. Eltiyle görüşmeyi kesmeme izin vermedi aile. Boşancaktım nerdeyse.özür dilemiyor, uğraşıyor, arayı düzeltmeye çalışmıyor, bende ayrılalım dedim eşime. Kadının hiçbir çabası yoktu çünkü barışmak için. Aile de inatla beni görüştürüyordu. Hani oğullarımızın arası bozulmasın diye.en son dedim eşime ben ayrılıcam. Eltimin barışmaya niyetı yok bu sürekli üzerime gelip durcak. Ayrılıcam deyince eltim geri vites yaptı iyi davranmaya başladı.sonra bende iyi oldum. Formalite görüşüyoruz saygı çerçevesinde.Bazen kendime diyorum keşke tepki vermeseydim verseydim altınları da şu lafları işitmeseydim. O kadar ağrıma gitti ki. Özgüvenimi kaybettim. Değersiz hissettim kendimi. Sınava çalıştım az bi puanla kaçırdım. Bu sene ise hazırlanıcam ama hiç motive olamıyorum.

ay deliye bak altınları keşke verseydim diyosun.
altınları versen onlar sevinecekti sen uzulecektin, şimdi sen uzuldun ama onlar da sevinemedi.
boşver en iyisini yapmışsın, durduk yere altın istemek ne demek.

Haklılık payları yok bence çünkü fazlasıyla ilişkimize müdahale etmişlerdi.

ama ettirmişsiniz ki etmişler

sonuçta kimse bizim ilişkimize müdahale edemiyor diye uzun uzun yazdım

benim kv de ister görüşelim gidelim gelelim

ama istemesi yetmiyor işte bizleri görüştürmeye

dik durun istemiyorsanız görüşmeyin de kocamla boşanma aşamasına geldim vs abartılı

olay eşinizde biter ama muhtemelen eşiniz eltinin o sözlerinde çok da büyük sıkıntı görmemiştir

hakaret yok, kavga gürültü yok, memur değilsin demiş, başka gelin alacaktık demiş

önemsiz, klasik lakırdı işte

nerede ise 5 yeni gelin gelen evden 3 ünde geçen konuşmalar

unutun, umursamayın, elti de kimmiş deyin

kv baskı yapmış da vs vs duymayın, oturun çalışın gel diyene çalışıyorum memur olacağım deyin git diyene çalışıyorum memur olacağım deyin

ya da hiçbir şey demeyin işim var deyin, sadece işim var

ne işin var derse de işim var

mesafe candır ama kendiliğinden koyulmaz biraz çaba göstermeniz, kv elti kayın o bu surat asmış umursamamanız lazım

Sen o kadar oku atanamadın diye sana o lafları etmeye ne hakkı varmış bende buna takıldım. Hiçte yitirme özgüvenini şartlar belli herkes aynı durumda o kadar oku mücadele ver dirsek çürüt tek bi sınav yüzünden atanamazsan adın memur olmazsa vıdıvıdılar bitmiyo. Özgüvenini eltin mi belirlicek yapma lütfenn

Bence büyümeden evlenmemek lazim. Bunu dalga gecmek adina söylemiyorum. Ben mesela 24 yasinda evlenseydim sizin gibi kendimi koruyamazdim. Herkesin lafini takar, herkesin gönlünü yapmaya calisirdim. Simdi gram cabalamam. Insanlara genel olarak saygili davranirim. Biri canimi sıkmaya kalksa gününü de görür. Bunu herkes bilir, ondan kimse bulasmiyor. Kendinizi koruyamadiginiz icin elti yüzünden bosanma lafini bile masaya getirmissiniz. Önce dönüp kendinize bakin ben neden böyleyim diye..kayinvalideniz ve eltiniz gibi tavuklar her gün hayatiniza girecektir. Asil mesele sizin bunlarla nasil bas etemye ögreneceksiniz. Ona odaklanin. Ek not: canimi sıkan kimseyle görüsmem ve gidip masasina oturmama. Kimsede beni götüremez, esim dahil. Bir deneyin. Cok rahat oluyor

Öncelikle ne olursa olsun kendine güven. Kimsenin kimseye bir üstünlüğü yok çalışıyormuş çalışmıyormuş... vs.
Eltin sana nasıl davranıyorsa sen de ona saygı çerçevesinde hakkettiği gibi davran. Hatta kayınvalidene de aynı şekilde. Yoksa bu hayat çekilmez.

Ya eltiyle aran kötü diye kocadan boşanmak ne alaka allah aşkına ? Elti dış kapının dış mandalı duymayın konuşmayın ama bence sizde oluylara dahil olmadan duramıyorsunuz ondan bu kadar kafaya takıyorsunız bence sizde de sorun var.

sizin anlattiginiz olaylar ferihalarin kapici dairelerinde donuyormus da bizim icinde yasadigimiz normal hayat ust kattaki emirlerin, koraylarin hayatiymis gibi geldi. Ne olaylar bunlar bacim. Neden evine yuvana atanmana bakmiyorsun? egitim almis insansin. Eltin atanmis mi? Atandiysa ne bu seviyesiz haller? Kv altin istedi surat yapti elti laf soktu.. elti kim kopek de.. sen kocanla kapini kapatinca hepsi disarida kalmali.

iy
iyide kaynana gittiginde esin ne alemde peki sana biz baskasnı alıcaz dediginde kocam masayı devirmedimi nasıl konusursun ana deyip evi terketmedimi valla kocalar 5 para etmezse kadın ne kadar kendini savunursa savunsun

Bence büyümeden evlenmemek lazim. Bunu dalga gecmek adina söylemiyorum. Ben mesela 24 yasinda evlenseydim sizin gibi kendimi koruyamazdim. Herkesin lafini takar, herkesin gönlünü yapmaya calisirdim. Simdi gram cabalamam. Insanlara genel olarak saygili davranirim. Biri canimi sıkmaya kalksa gününü de görür. Bunu herkes bilir, ondan kimse bulasmiyor. Kendinizi koruyamadiginiz icin elti yüzünden bosanma lafini bile masaya getirmissiniz. Önce dönüp kendinize bakin ben neden böyleyim diye..kayinvalideniz ve eltiniz gibi tavuklar her gün hayatiniza girecektir. Asil mesele sizin bunlarla nasil bas etemye ögreneceksiniz. Ona odaklanin. Ek not: canimi sıkan kimseyle görüsmem ve gidip masasina oturmama. Kimsede beni götüremez, esim dahil. Bir deneyin. Cok

Bence büyümeden evlenmemek lazim. Bunu dalga gecmek adina söylemiyorum. Ben mesela 24 yasinda evlenseydim sizin gibi kendimi koruyamazdim. Herkesin lafini takar, herkesin gönlünü yapmaya calisirdim. Simdi gram cabalamam. Insanlara genel olarak saygili davranirim. Biri canimi sıkmaya kalksa gününü de görür. Bunu herkes bilir, ondan kimse bulasmiyor. Kendinizi koruyamadiginiz icin elti yüzünden bosanma lafini bile masaya getirmissiniz. Önce dönüp kendinize bakin ben neden böyleyim diye..kayinvalideniz ve eltiniz gibi tavuklar her gün hayatiniza girecektir. Asil mesele sizin bunlarla nasil bas etemye ögreneceksiniz. Ona odaklanin. Ek not: canimi sıkan kimseyle görüsmem ve gidip masasina oturmama. Kimsede beni götüremez, esim dahil. Bir deneyin. Cok rahat oluyor

Bence büyümeden evlenmemek lazim. Bunu dalga gecmek adina söylemiyorum. Ben mesela 24 yasinda evlenseydim sizin gibi kendimi koruyamazdim. Herkesin lafini takar, herkesin gönlünü yapmaya calisirdim. Simdi gram cabalamam. Insanlara genel olarak saygili davranirim. Biri canimi sıkmaya kalksa gününü de görür. Bunu herkes bilir, ondan kimse bulasmiyor. Kendinizi koruyamadiginiz icin elti yüzünden bosanma lafini bile masaya getirmissiniz. Önce dönüp kendinize bakin ben neden böyleyim diye..kayinvalideniz ve eltiniz gibi tavuklar her gün hayatiniza girecektir. Asil mesele sizin bunlarla nasil bas etemye ögreneceksiniz. Ona odaklanin. Ek not: canimi sıkan kimseyle görüsmem ve gidip masasina oturmama. Kimsede beni götüremez, esim dahil. Bir deneyin. Cok rahat

X