Eş ailesinden gerçekten bıktım

eşinizin ailesi de olsa sizinle bu denli hadsizce konuşmalarına nasıl izin verebildiniz? ben diyalog kurmak yerine telefonu suratına kapatırdım.

Boş tenekeden çok ses çıkar diyorlar ya bu insanlar tam da öyle. Ben de bebeğimle ilgili zor bir dönemden geçiyorum hastanedeyim. İnsana kötü hissettirmek olsun da ne olursa olsun işte boşverin ne kadar güzel herşeyinizi kızınıza adamışsınız mutlu bir evlilikle büyümüş kedişiniz de varmış ona öpücüklerimi gönderiyorum. Kaynana ve görümcenize de Allahtan akıl diliyorum.
Çok tatlısınız teşekkür ederim...insan olan kızım üniversitede kedisimde şu an yanımda..hemen öpüyorum sizin için 🫶

Bende kedi annesi sandim sizi yani çocuğunuz olarak kedinizi söylüyorsunuz sandım ilk basta...e bir çocuğunuz varmış Allah uzun ömürler versin yetiştirip büyütüp okutuyorsunuz...daha ne istiyorlarmış bu devirde 2.bir çocuk kolaymi bakimi şu su busu milletinde derdi sirf laf sokmak sanane kardesim kadin gelmiş kac yasina bu saatten sonra ne yapacağına sen karar veremezsinki Milletin isi gücü yok

Ay çok güldüm kusura bakmayın 🤣

Ya bu insanlar ne mal cidden. 18 yaşındaki kıza 19 yıl aralarında olacak bir kardeş mi? E yok artık ya!
Ne bilim kedide evlat sonuçta :) 18 yaşındaki kızından bahsetmemiş konuda. Konu sahibi ununu elemiş eleğini asmış :) neyin baskısı bu anlayamadım.

Dün akşam eş ailesiyle oturuyoruz eşim mutlu mutlu kedimizin fotoğraflarını ablasına eniştesine gösteriyor, kayinvalide dedi ki; 'kendini avutuyor işte onlarla'. Sadece benim isteğimle bebek yapmadığımızı düşünüyor halbuki ikimizin ortak isteği. Onlarla çok sıkı fıkı olmama nedenimi hatırlattığı için mutlu oldum. Çok arayıp sormam gidip gelmem demek ki doğru yapıyormuşum. Duymazdan geldim ama tabiki eşime söyleyeceğim bunu da.

Tek sıkıntı ailesine dur dememesi dese bile kaale alınmadığı için bir yerden sonra banada takılma boş boş konuşuyorlar işte demesi...tek kavgamız bu zaten
Eşiniz haklı aslında, kafanıza takmaya bile değmez, 2. çocuk muhabbeti için ağız aradıklarında okkalı bir cevap verirsiniz olur biter, sadece kayınvalide görümce değil ki genelde tek çocuklu kadınlara herkes üzerine vazife olmadığı halde densiz densiz konuşur, 28 yaşında kızım var menopoza gireli 1 sene olacak, bana bile tek çocuk hiç çocuk köpek bakacağına çocuk bak diyenler oldu, emeklilik çocuğu olarak köpek doğurdum deyip gülüp geçtim, kayınvalidem de aynı tavırları sergilese ona da al torunun deyip kucağına köpeğimi verirdim konu kapanırdı, sıkmayın canınızı.

Amaçları senin rahatını bozmak, bu şekilde kafana takarak dolaylı yoldan amaçlarına ulaştırmış oluyorsun, kafaya takmamayı beceremesen de onlara karşı gül geç sinir olduğunu belli etme bari.

Hayır 18 yasinda üni.ogrencisi bir kızım var zaten sorun 2.yi yapmamam
Konuyu ilk okuduğumda fazla tepki verdiğinizi düşünmüştüm çünkü herkes ikinci çocuk ne zmn diye sorar ama sizin olay bambaşka 18 yaşında kocaman kızı olan bir kadına ikinci ne zmn diye sorulmaz. Belliki ikinciyi yapmaya niyetiniz yokmuş zaten yıllar geçmiş… sizin için bu çok abes bi soru, özellikle soruyorlar sizi gıcık etmek için çok belli, yapıştırın lafınızı geçin, sinirlenmeyin çünkü amaçları zaten sizin sinirlenmeniz…

Menapoza girdim ben çocuk olmaz bundan sonra heveslenmeyin diyin bi daha bişey diyemezler 😂 çok saygısızca sizin yatak odanızda söz hakları olduğunu nasıl düşünüyorlar anlayamıyorum. Yeniyim buralarda bir derdim var bölümüne girince psikolojim bozuluyor neler okudum yani 😅 40 yaşında kadınsınız eşiniz 45 yaşındaymış yapmak isteseniz kimse karışamaz ama biyolojik olarak artık vaktinizde geçiyor adet döngünüz düzenli olsa bile doğacak çocuğun sağlık sorunları olabileceği ve yaşınız sebebiyle sizinde bu hamilelik ve çocuk büyütme süresince çok zorlanacağınız bi gerçek. 50 yaşındayken ilkokul çocuğunun peşinde koşmaya ben asla cesaret edemezdim zaten. 18. Ayında bi oğlum var hiç 2.yi düşünmüyorum dediğim herkes tek çocuk hiç çocuk yalnız bırakma bilmem ne diyorlar. Neden tekine mükemmel bi hayat sunabilecekken ikisine yarım imkanlı bi hayat sunayım anlamıyorum. Eşinizde arkanızda belli ki cidden dikkate almaya değmezler boşuna kendinizi üzmüş olursunuz. 😊

Çocuğunuz 18 yaşına gelmiş, eminim 18 yıldır konuşuyorlardır. Karşıdaki insanları anladık kesinlikle yüzsüz ve hadsizler. Ama bence siz de fazla nezaketli davranıyorsunuz. Size öylesi yakışıyordur eminim. Ama karşıdakinin seviyesi yerlerdeyse bazen başka çare kalmıyor anlaması için. Ben de 6 yıllık evliyim çocuğum yok, hiç düşünmedik. Benim eşim de sizinki gibi ailesine bazı şeyleri söylemekten bıkmış, kimsede had yok hudut yok, eşim de artık umursamıyor. İş başa düşünce bir kaç kez ters cevap verdim çocuk konusunda. Bir daha ses çıkmadı. Artık anca arkamdan konuşuyorlardır. Çocuğu olmadığı için sinirli diyorlardır eminim ama umrumda değil 😂

X