Eş desteği

drym44

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2023
80
20
24
Arkadaşlar merhaba 11 aylık evliyim daha önce 8 yıl görüşüp 1yil sözlü 1 yıl nişanlı kalarak severek evlendik. Eşim ilk günden beri çocuk istiyordu ama ben problemlerimzden dolayı düşünmüyordum. Uzun süre aramzdaki problemler ortadan kalkınca düşünmeye başladım. Şuan 7 haftalık hamileyim. Eşim ilk başlarda mutlu oldu vs derken şimdi bulantilardan ve kokulardan dolayı yemek yapamıyorum onun öncesinde ne sunumlar ne yemekler günde 5 çeşit yaptığım hergun misafir ağırladığım günler olurdu öyle ki yemek sayfam bile var. Şuan yapamıyorum eşim eve mi gelmeyeyim yemek yapmiyorsun vs dışarda mi yiyeyim hep böyle şeyler söyleyip üzüyor beni kavga edince hamileyim yapamıyorum vs deyince hemen başkalarıyla kiyasliyor olay büyüyor kapıyı çarpıp başka odaya gidip yatiyor ama uyku saatim gelince yatağa geçiyorum o zaman da bana sırnaşıyor ilişki istiyor. Anlam veremiyorum çok üzülüyorum herkes hamile oluyor ama hiç eşlerinin böyle anlayissz olduğunu düşünmüyorum dün iyiydim yemek yapabildim bugün yapamadım ailem gelmsti bikac çeşit hafif kokmayacak şeyler yaptım ayıp omasin diye onu yuzume vuruyor ailene gelince yaparsın fln diye ne yapmalıyım

Hamileyken üzmek istemiyorum ama bu daha başlangıç. Umarım düzelmeye çalışır ama ben şahsım adına inanmıyorum. Hamilelik de lohusalık da sizin tek başınıza çabalarınızla geçecek gibi duruyor.

Hamileyken üzmek istemiyorum ama bu daha başlangıç. Umarım düzelmeye çalışır ama ben şahsım adına inanmıyorum. Hamilelik de lohusalık da sizin tek başınıza çabalarınızla geçecek gibi duruyor.
Umarım öyle olmaz şuan maddi olarak da zor bir süreçten geçiyoruz sanırım onunda etkisi var iki gün önce bana temizlik yapamıyorum diye yardım eden adam bugün böyle yapıyor sanırım babalığı kaldiramadi

Eli armut mu topluyor kendi yapsın. Ben de çok kötüydüm bir şey yapamıyordum eşim tek kelime etmedi edemez de. O seni başkalarıyla kıyaslarsa sen de onu başkalarıyla kıyasla. Felankesin kocası her akşam işten gelince yemek yapıyormuş de

Umarım öyle olmaz şuan maddi olarak da zor bir süreçten geçiyoruz sanırım onunda etkisi var iki gün önce bana temizlik yapamıyorum diye yardım eden adam bugün böyle yapıyor sanırım babalığı kaldiramad
Çocuk doğunca daha da kötü oluyor. Bunu üzmek için söylemiyorum düzeninizi şimdiden ona göre kurun kolaya alıştırmayın diye söylüyorum. Şimdiden sorumlulık verin paylaştırın

Arkadaşlar merhaba 11 aylık evliyim daha önce 8 yıl görüşüp 1yil sözlü 1 yıl nişanlı kalarak severek evlendik. Eşim ilk günden beri çocuk istiyordu ama ben problemlerimzden dolayı düşünmüyordum. Uzun süre aramzdaki problemler ortadan kalkınca düşünmeye başladım. Şuan 7 haftalık hamileyim. Eşim ilk başlarda mutlu oldu vs derken şimdi bulantilardan ve kokulardan dolayı yemek yapamıyorum onun öncesinde ne sunumlar ne yemekler günde 5 çeşit yaptığım hergun misafir ağırladığım günler olurdu öyle ki yemek sayfam bile var. Şuan yapamıyorum eşim eve mi gelmeyeyim yemek yapmiyorsun vs dışarda mi yiyeyim hep böyle şeyler söyleyip üzüyor beni kavga edince hamileyim yapamıyorum vs deyince hemen başkalarıyla kiyasliyor olay büyüyor kapıyı çarpıp başka odaya gidip yatiyor ama uyku saatim gelince yatağa geçiyorum o zaman da bana sırnaşıyor ilişki istiyor. Anlam veremiyorum çok üzülüyorum herkes hamile oluyor ama hiç eşlerinin böyle anlayissz olduğunu düşünmüyorum dün iyiydim yemek yapabildim bugün yapamadım ailem gelmsti bikac çeşit hafif kokmayacak şeyler yaptım ayıp omasin diye onu yuzume vuruyor ailene gelince yaparsın fln diye ne yapmalıyım
Çocuk istemeyi biliyorsa destekte olacak hiç taviz verme yoksa böyle devam eder

Eli armut mu topluyor kendi yapsın. Ben de çok kötüydüm bir şey yapamıyordum eşim tek kelime etmedi edemez de. O seni başkalarıyla kıyaslarsa sen de onu başkalarıyla kıyasla. Felankesin kocası her akşam işten gelince yemek yapıyormuş de
Aynen başkalarının kocasıyla kıyaslayıp eksik hissettirsin madem çok biliyor diğer hamileleri

Arkadaşlar merhaba 11 aylık evliyim daha önce 8 yıl görüşüp 1yil sözlü 1 yıl nişanlı kalarak severek evlendik. Eşim ilk günden beri çocuk istiyordu ama ben problemlerimzden dolayı düşünmüyordum. Uzun süre aramzdaki problemler ortadan kalkınca düşünmeye başladım. Şuan 7 haftalık hamileyim. Eşim ilk başlarda mutlu oldu vs derken şimdi bulantilardan ve kokulardan dolayı yemek yapamıyorum onun öncesinde ne sunumlar ne yemekler günde 5 çeşit yaptığım hergun misafir ağırladığım günler olurdu öyle ki yemek sayfam bile var. Şuan yapamıyorum eşim eve mi gelmeyeyim yemek yapmiyorsun vs dışarda mi yiyeyim hep böyle şeyler söyleyip üzüyor beni kavga edince hamileyim yapamıyorum vs deyince hemen başkalarıyla kiyasliyor olay büyüyor kapıyı çarpıp başka odaya gidip yatiyor ama uyku saatim gelince yatağa geçiyorum o zaman da bana sırnaşıyor ilişki istiyor. Anlam veremiyorum çok üzülüyorum herkes hamile oluyor ama hiç eşlerinin böyle anlayissz olduğunu düşünmüyo dün iyiydim yemek yapabildim bugün yapamadım ailem gelmsti bikac çeşit hafif kokmayacak şeyler yaptım ayıp omasin diye onu yuzume vuruyor ailene gelince yaparsın fln diye ne yapmalıyım
Eşinizde sevgi problemi var. Sizi yeterince sevdiğini düşünmüyorum. Başkalarıyla kıyaslayıp midesi bulanan kadından yemek beklemesi, laf sokması bunlar sevgisizlik tamamen. Normalde size kendisinin hazırlaması lazım sorması lazım. İlişkiye gelince ilgi modu açılıyomuş nasıl kabul ediyosunuz ki bunu. Hamilelik 1se lohusalık 1000 ona göre düşünün.

Yalan söylemeyeyim iki kez yaptı menemen tarzı yapabildiği şeyler ama şuan lafını yapıyor ve kalkp yatmaya gitti o yemeyince bende yemem gayet iyi biliyor hadi beni düşünmüyor insan der bebeğim aç kalmasın böyle sorunlar çıkarmayaym insan bir parça ekmek dahi olsa yer sesini etmez annem bazen keyfi yemek yapmazdı birgün babamdan böyle şeyler görmedim

dışardan yemek söylesin dağ ayısı. 3-4 sene sonra yine düzelmiş gibi yapınca 2.çocuğu yapmamaya çalış.

Çocuk doğunca daha da kötü oluyor. Bunu üzmek için söylemiyorum düzeninizi şimdiden ona göre kurun kolaya alıştırmayın diye söylüyorum. Şimdiden sorumlulık verin paylaştırın
İnşallah düzelir ne diyeyim sorumluluk ben veriyorum ama bambaşka birisi oldu

Eşinizde sevgi problemi var. Sizi yeterince sevdiğini düşünmüyorum. Başkalarıyla kıyaslayıp midesi bulanan kadından yemek beklemesi, laf sokması bunlar sevgisizlik tamamen. Normalde size kendisinin hazırlaması lazım sorması lazım. İlişkiye gelince ilgi modu açılıyomuş nasıl kabul ediyosunuz ki bunu. Hamilelik 1se lohusalık 1000 ona göre düşünün.
Bilmiyorum belki de ama sevgisiz olduğunu düşünmüyorum bana karşı sadece hamilelikle beraber o da çok değişti normalde hamile olmasam problem etmezdi neden bilmiyorum

Ya gerçekten yemek için de tartışılmaz biz çok tartışıyoruz ama benim hiçbir rahatsızlığım da yok bende 2 yıllık evliyim ilk zamanlardada şimdide hiç sorun olmaz yemek konusu iki kişiyiz zaten her şekilde karnımız doyar diyor bazen aklımıza yemek gelmiyor dışarıdan alıyor. ilişki konusu bence herkes de aynı yapacağını yapıyorlar söyleyeceğini söylüyorlar akşam olunca kedi gibi keşke biraz daha bekleseydiniz çocuk için hamilelik çok hassas bir dönem sizi üzmek istemiyorum ama yani böyle de olmaz ki peki ev işlerinde yardımcı oluyor mu

Umarım öyle olmaz şuan maddi olarak da zor bir süreçten geçiyoruz sanırım onunda etkisi var iki gün önce bana temizlik yapamıyorum diye yardım eden adam bugün böyle yapıyor sanırım babalığı kaldiramadi
yani sadece son günlerde mi böyle yapıyor o zaman geçicidir canım inşallah.

Ya gerçekten yemek için de tartışılmaz biz çok tartışıyoruz ama benim hiçbir rahatsızlığım da yok bende 2 yıllık evliyim ilk zamanlardada şimdide hiç sorun olmaz yemek konusu iki kişiyiz zaten her şekilde karnımız doyar diyor bazen aklımıza yemek gelmiyor dışarıdan alıyor. ilişki konusu bence herkes de aynı yapacağını yapıyorlar söyleyeceğini söylüyorlar akşam olunca kedi gibi keşke biraz daha bekleseydiniz çocuk için hamilelik çok hassas bir dönem sizi üzmek istemiyorum ama yani böyle de olmaz ki peki ev işlerinde yardımcı oluyor mu
Başlarda ediyordu herşeye ılımlıydi şuan sanki büyü yapilms bambaşka biri gibi çevre baskısı ve eşim çok üzülüyordu bizden sonra evlenenlerin bile çocuğu oldu diye bende çocukları çok severim o yüzden zamanı olduğunu düşündüm evet dediğim gibi iki gün önce temizlik yaptık beraber her dk mesaj atar canin bişey istiyor mu vs diye günü gününü tutmaz çok farklı biri oldu

Bilmiyorum belki de ama sevgisiz olduğunu düşünmüyorum bana karşı sadece hamilelikle beraber o da çok değişti normalde hamile olmasam problem etmezdi neden bilmiyorum
Eşinizi en iyi siz tanırsınız. Şimdi bulantıdan yemek yapamayan komşu olsa bi tas çorba götürürüz bu adam bebeğinin annesine bu şekil vicdansız yaklaşıyor. Hem çocuk isteyecek hem gönlü hoş edilecek, insan karısını çocuğa ikna edip bide hamilelik haberi aldı mı elini sıcak sudan soğuk suya götürmez. Bence başka bir durum var

Bende 9 haftalık gebeyim çok bulantim var kokular rahatsız ediyor ne yemek ne temizlik hiç bir şey yapmıyorum hepsi eşimde hatta 2 haftadır da annemlere geldim kalıyorum o kendi kendine idare ediyordu hiçte bir laf bile etmedi normal olanda bu zaten hamilelik böyle kolay bir şey değil anlayışlı olması lazım sende de ona o zaman kaynanam gelsin o görsün işledi ben yapamıyorum körmüsün madem ki rahatsız çok sinirlendim bak

o sizi başkalarıyla kıyaslıyorsa siz de onu kıyaslayın. Sürekli elalemin ne kocaları var deyin.

Ben de 9 haftalık hamileyim. Öğrendiğim günden beri mutfağa adım atmadım suyu bile önüme getiriyor kocam. Bunu söyleyin ona. Öyle kıyas olmaz böyle olur hadi bakalım.

X