Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

Bence kadın çalışmadığı için böyle yaklaşıldı konuya.
Kadının çalışması bence de çok çok çok önemli. Ama kadın diyelim çalıştı, e yine adamın yanında önemsiz bir meblağ kazanabilir. O zaman da aman esas kazanan adam mı diyeceğiz? Söz hakkını paraya göre mı elde edeceğiz?
Çalışmayadabılır
Herkesin kendi tercihi
Bana gore de ben zamanımı 20-30 binlik bir meblağa satmam, evimde mutluyum cok yorulsam da

Çalışma konularına hıc girmeyelim

Çalışmayadabılır
Herkesin kendi tercihi
Bana gore de ben zamanımı 20-30 binlik bir meblağa satmam, evimde mutluyum cok yorulsam da

Çalışma konularına hıc girmeyelim
Hanımefendi ben çalışıp çalışmamasını yargılamadım zaten. Konu o olsa onu ayrıca konuşurduk.
Ama çalışmadığı için eşinin kazancından söz sahibi olamaz diyenler oldu. Çoğu kişi o yüzden karşıma vs. dedi bence. Onu belirtmek istedim.

Konu sahibi çalışsa da çalışmasa da eşinin kazancı ailenindir, gayet de karışır bana göre.

En çok eşim kazanıyor diye her şeyi eşimin mi üstlenmesi gerekiyor peki?
Valla bebisim asla böyle değil tabi ki esin coook kazanıyorsa kendine kazanıyor sanki kazanırken işinin ucundan ailesi mi tutuyor? yok. Ama madem senin hiçbir şeyin eksik değil, bırak harcasın. Hani esinin pahali bir hobisi olur ona gidiyor bu para gibi dusun.
Ya ek masraf kalemleri oluştur, kalkın bi kış tatiline gidin, kredi karti limitlerini yükselt azicik ya da bu kadar paranız varsa allah cok versin bereketi artsin diye birkaç çocuğun eğitimine yardım edin :) hem manevi olarak tatmin olursunuz hem de öbür aileye akan paranın bir kısmı hayır işine gitmiş olur.

Eşimin de benim de kişisel harcamalarımız oluyor tabiki nereye ne harcadık diye kalem kalem hesap yapmıyoruz ailelerimize bazen maddi katkıda bulunduğumuz da oluyor ama araba modeli değiştirmeyi düşünen fakat evlenmek isteyen "patron sensin" derken yüzü kızarmayan bir kardeş şımarıklığını da asla okeyleyemem.Finansal dayanağı yapamaz kimse durumları iyi nasılsa diyerek kendine sponsor aramamalı.
Zor durumda olur elinden gelen maddi imkanları seferber edersin ama bu şekilde yanlış tarz ve ifadeyle emrivaki yapan kişi akrabalık derecesi ne olursa olsun irrite eder.Durumu iyi ama fazla mesai yapıyordur,iş hayatında çok yoruluyordur,insanlarla mücadele etmek kolay değil kimseye havadan para yağmıyor neticede.

Kişisel olarak fazla alışveriş vs sevmiyorsanız parayı nasıl değerlendireceğiniz konusunda şaşkınlık yaşıyorsanız yatırım yapın bence.En basiti külçe altın döviz alarak başlayın bir yerden.

Yarın kimin ne olacağı belli değil.Maddi boşluğa düştüğünüzde bugün yanınızda olan insanlar yarın bizim de durumumuz yok diyerek kaybolabilirler.
Ayrıca evlilikte kadın çalışmasa da eşinin kazancına ortak olmalıdır.İşte çalışan erkekse evde çalışan da kadındır.Eve para getirmiyor diye erkek dilediği yere dilediği gibi harcayıp kadına söz hakkı tanımıyorsa o kadına haksızlık yapıyordur.

Son düzenleme:
Para onun mu

Evlılıgi sizin gıbı tanımlayanlar patır patır bosanıyor yedıgınız kazıkları bavulınuza kar dıye alırsınız evdenn giderken artık, hahaha

Sizin gibilere Mutlu son budur, o
Evli diye inşanlar aileleri kardeşleri mi atsın ne saçma...10 yıllık evliyim eşimle para konusunda tartışma yaşamadık çok şükür..birşey olursa da evden giden olmam şekerim merak etme 😎 her evliliğin dinamiği farklıdır...istiyorsunuz ki evlenince aileyi komple silsinler, ben kardeşime ya da aileme hediyeler alırım eşim hiç sorun yapmaz o aldığında da ben...kazancım çok çok daha yüksek olsa daha güzel hediyeler alırdım kimseyi ilgilendirmez...kardeşimden de böyle bir kazık yemedim, birşey olursa da canı sağ olsun...paraya çok değer veren bir insan değilimdir

Bir sizin bir de içerisinde “say” geçen bir hanımefendinin yorumlarını diğerlerine nazaran daha çok hakiki buluyordum şu siteyi keşfettiğimden beri yine yanılmadım

Mesele yardımcı olmasında değil ki zaten çoğu konu da eşim tüm kardeşlerine yardımcı oluyor mesele kaynımın rahatlığı bana söyleyecek rahatlığı ben mi verdim eşim mi verdi sizce?
Bir de eşimin o an sessiz kalması sizce ne anlama geliyor
Tabiki sen verdin. Burnundan soluyup kalk mutfağa git bi su ic geri gel. Bir yap iki yap anlarlar herhalde. Zengin adami cok sinirlendirmeye de gelmez simdi kaciverir :) saka yapmiyorum.

Yazlık aldirsana soyle bodrumdan deniz manzarali falan? Bunu da mi diyemezsin?

Yurtdisina tatile girme merakin da mi yok? Para varsa senede 4-5 defa gitmen lazim zaten.

X