Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

ben sizi çok iyi anlıyorum. kayniniz yardım talep edebilir eşiniz sizden gizli veya bilginiz dahilinde elbetteki yardım da edebilir ama gevşek gevsek siz de aynı ortamdayken hersey eşinizden bekler şekilde imada bulunamaz. eşinizin suçu çok çalışıyor iyi kazanıyor olmak sanirim. hep böyledir zaten çok kazanan paylaşsın. yahu elbette paylaşsın elbette yardımcı olsun ama düğünü yapacak kadar değil ya!!! biz anneme hediye alacağız mesela ablamın durumu benden daha iyi. ben ona demiyorum ki ablacim sen 3 te 2 sini ver ben 3 te 1 ini. ne münasebet ya? o benden iyi durumda diye insanları sömürerek bir yere varamayız. ayağımı yorganima göre uzatırım. siz 10 kişiye sorun kesinlikle 8 kişisi sizi haklı görecek normal hayatta.
Yorum budur 👍

Çok para yoktur az ve lüks olmayan tatil vardır. 😂

Yılda bir tropikal bir kuzey ışıklarına veya kış tatiline gidin.. bu tür tatilleri en lüksünden deneyimleyin o arada da ev aldırın ekstra. Hala kalıyor artıyorsa da karışmayın artık.. adam belli ki 1 milyon falan kazanıyor ayda demektir. 😂

Hastalık olur harcanır, hediyeler tabiki alınır ama araba değişecek patron orda diyen insana bir kuruş verdirmem nokta. Düğün yapacak adam araba yükseltme mi düşünür hiç.
Evlendikten sonra çekirdek aileni düşünmek zorundasın, paramız var diye dağıtalım o zaman öyle şey olur mu. Geleceğini düşünerek paranı biriktireceksin, tabiki aileye yardım edilir ama bukadarr değil. Ayrıca çalışsın çalışmasın tabiki kadının eşinin maaşında hakkı var öyle şey olur mu. Kadına airfryer, kardeşe araba düğün vs. daha neler ya.
Konu sahibi madem yardım aliyorsunuz eşinizle bu durumu nasıl konuşacağınızı yardım aldığınız kişiye sorun. Ben direkt rahatsız olduğumu söylerdim ama esinizi tanımadığım için ne tepki verir bilemem.

Eşşek demeyelim de ya çok iyi niyetli çok saf ben paramı sevdiğim insanlara harcamayı seviyorum der gerçekten harcar,zaten önüne geçmedim hiç bir zaman bunun.. Verdiği için Rabbim daha çok veriyor kendisine dedim birşeyler yapılacaksa herkes taşın altına elini koysun sadece sen değil paranı biriktir evladın evlatların olacak senin dedim o da bana o cümleyi kurdu. Eşimin hiç bir zaman para kontrolünü yapamayacağımı zaten biliyorum, versin daha çok versin inanın tek meselem kardeşinin yengesinin yanında bu kadar rahat konuşması ve eşimin sessiz kalması. Resmen düğünümü abim yapacak dedi şimdi bir şey desem ayıp olacak eşim tersleyecek diye sustum güldüm.

Çoğu hanımefendi anlamış ki ben para derdindeyim hayır meselem zaten kocamın yapacağını verici olduğunu biliyorum maalesef. Derdim en azından kardeşleri bu kadar rahat olmasın biraz çekinsinler yahu
Merhaba

Tüm yorumları okuyamadım. Sizin iyi niyetli olduğunuzu hissediyorum. Eşinizin afedersiniz enayi yerine konulduğunu, kullanıldığını vs düşünüyorsunuz.

Fakat paranın bir enerji olduğunu unutmayın. O enerjinin sahibi eşiniz ve kontrol- direksiyon onda. Ve siz o istikametinde gayet güzel ilerlerken direksiyona ani müdehaleler ederek akışı bozmayın. Kendi enerjinizi de bozmayın.

Bu konuda al ver dengesi gayet güzel. O para veriyor- güven, abilik motivasyonu alıyor. Kökleniyor. Ve en başından dürüst bir şekilde kendini ifade etmiş size.

Siz bu odaktan vazgeçin. Çoğu güzel para enerjisine sahip kişi vererek kazanır. Kadına değer vererek kazanır. Aileye değer vererek kazanır. Para dişil bir enerji. sonuçta.

Bozmayın. Odağınızı kendi para akışınıza çevirin. Direksiyonunuz boşa çıkmasın. Para sizin ne ifade ediyor : hak mı, güven mi, ego mu? Ne? Ve siz bundan neden rahatsızsınız?

Eğer kendinize odaklanmazsanız üzgünüm ;
Öncelikle eşiniz eril kontrolü ele geçirme gayretinde olduğunuzu düşünerek kendini size cinsel anlamda kapatacak.
çekirdek ailenizin Bereketi azalacak. Bereket ile para aynı şey değil. Unutmayın.
Sonrasında kadın olarak sizden geçer.
Erkek paradan, kadın bereketten sorumlu 🤭

Sizin aile denkleminizde eşiniz gayet eril sahiplenici. Sizin o oranda dişil olmanız gerekir. Her anlamda. Parayı harcarken bile. Kendi para enerjinizi dişil manada iyileştirin. Belki harcarken bile suçluluk hissediyorsunuzdur.

Kontrol değil akış
Vermek değil almak
Ben değil sen değil biz
Kelimeleri belki faydalı olabilir.

Önce kendinizi iyileştirin. Odağınızı kendinize sabitleyin. Sonra bu hissettiğiniz rahatsızlık ya ortadan kalkar ya da iyi ki böyle imiş dersiniz.

Bir rahatsızlık varsa neden ben bunu hissediyorum diye kendimize sormak
için geç değil şu an…ve cevap için.
Sevgiler

Ben de önce çekirdek aile diyorum.
Ama aile zor durumdadır, örneğin geçinemiyordur, aciz halindedir, içim asla rahat etmez ,kendim de aileme yaridm ederim.esimin ailesi zor durumdaysa ona da yardım edelim derim.
Ama onun dışında yok düğün yapılacak yok araba değiştirilecek.sacmalamasin kimse..
herkes ona göre çalışsın. Yapacak bir şey yok.kendi cocuklarimin rızkını rahatını düşünmek zorundayım.. karşı taraf o rahatlikta olmamalı..
kendi parası değil, ailenin parası o.
Bir de sürekli borçlanan, batıran tipler var.
insanı zora sokarlar.
Örneğin halamın eşi.. kac defa borçlandi Batırdı.adamin parası varken, saçma sapan seylerden dolayı battı .halam babamdan borç istedi.annemle babam bu yüzden kaç defa kavga etti.
O yuzden ben ailesine para saçan bir eş adayı istemiyorum. O da beni istemesin.
Yardım etmek başka, para saçmak başka.
Önce çekirdek aile.

Seni mağdur etmiyormuş, bir dediğin iki olmuyormuş, o zaman karışamazsın. Karışırsan alacağın cevap canını yakar.

Cömert, eli bol erkek iyidir. Ben senin yerinde olsam tadını çıkarırım. Siz verdikçe Allah size daha çok verir.

Vizyonunuz airfry aldırmak mı 🙄

Yani nasıl para harcasam derdi de ilk defa görüyorum.
Gerçekten konu sahibinin vizyonuna bende şaşırdım 😀 eğer anlattığı maddiyata sahipse bunun yaşam tarzına yansıması gerekirdi 😂 zar zor bir ev aldırmış eşine gibi duruyor varlık konusunu abarttığını düşünüyorum orta sınıfın bir tık üstüdür en fazla

Zaten her dediğiniz yapılıyormuş, ev alıyor araba alıyor gözünüz bi şeyde kalmıyor, siz bolluk içindeyken ailesi taş mı yesin acaba? Poposuna da güveniyormuş yapsın kardeşinin düğününü. İlk olayda siz haklıydınız, fazlasıyla vermiş hakkınızı, aldıkça alırım sanmayın sıkıntıya girersiniz.
Yapma Katip Allah aşkına. Benim de durumum müsait hadi şimdi abime araba alayım o zaman, eşime de veriyorum sonuçta. Olacak şey değil. Taş yiyecek durumdalarsa yardım edilir tabi ki. Ama o kadar. Hayati konularda destek verilir. Gidip de düğün yapılmaz. Ben bu hikayede konu sahibinin eşi konumunda olduğum için hayatım boyunca, sanırım farklı bakıyorum

siz sınıf mevzusunu hiç çözememişsiniz :silah:
Valla ben “apartman”da yedi sülale oturan görmedim. Bu biraz bence harcamayı bilmeyen sonradan görme zenginlik ölçütü.
Şu meşhur Hintli ailenin 27 katlı bina yaptırıp sülalece oturması da absürt geldi bana.

Valla ben “apartman”da yedi sülale oturan görmedim. Bu biraz bence harcamayı bilmeyen sonradan görme zenginlik ölçütü.
Şu meşhur Hintli ailenin 27 katlı bina yaptırıp sülalece oturması da absürt geldi bana.

Zenginlik her daim üst sınıf, elitlik ya da görgü anlamına gelmiyor. Yanlışa bu noktada düşüyoruz.
Tuvalet kağıdı olarak dolar kullanacak hale gelip yaz tatillerinde halen köyde tezek kokusu içinde oturanlar var ve bu pintilikten değil. Dünyaları bu kadar

Şimdi çok moda dişil enerji artiyormus diyin. Ben hazır yüzüğümu bile takmıyorum normalde. Doğum haritama baktirmistim. Orda kadın da şey dedi mutlaka takın. Göğse uzanan bir kolye falan size iyi gelir dedi. Bu ay kolye alcaktim hatta ama dolar aldım. Önce kibrit çöpü bilezik alırım belki bilemedim param kalırsa sonraki aylarda almayı düşünüyorum.
Dogum harıtanıza kım ne kadara baktı

Ee daha ne istiyorsun dilan polat olmakmı? Kafana dolar takmakmı?

Ne sinir bozucusunuz madem sıkıntınız yok herşeyiniz var. Adam istediğini yapabilir parasıyla ister kardeşine verir ister anne babasına isterse sokaktan geçen birine verir.

Bir ihtiyacınızı karşılamayıp bunları yapsa haklısınız ama çekilecek bir insan değilsiniz net.
Adam istedıgını yapabilir parasıyla! Mı

Oldu olacak eskortada gidebilir mı

seni mutlu ediyorsa karısmamak lazım demişsiniz cogunuz

karıya da gıtsın yani?

Gerçekten arkadaşlar neler düşünüyorsunuz erkek çalışıyorsa ;
Kadın karin tokluğuna ve erkek iyiyse biraz eline para sıkıştırsin yeter.
Kadın ekonomik olarak söz hakkına sahip değildir demek bu . Dört saatlik ev temizliği 650 TL arkadaşlar 2+1 ev için . Bakınız armut sitesine . Her ev kadını sabahtan akşama kadar çocuk bakımı + ev temizliği + yemek parası istesin . Bu erkeklerin hiçbirinin getirildiği maaş evdeki emekçi kadınlara yetmez. Ayıp yahu bu yaptığınız . 21. Yüzyılda kadın aşağılıyorsunuz !
Bunu da hıc beklemediğim
Özgürlükçü kadın erkek eşittirci FREE takılan uyeler yapmıs şok ıcındeyim

Zenginlik her daim üst sınıf, elitlik ya da görgü anlamına gelmiyor. Yanlışa bu noktada düşüyoruz.
Tuvalet kağıdı olarak dolar kullanacak hale gelip yaz tatillerinde halen köyde tezek kokusu içinde oturanlar var ve bu pintilikten değil. Dünyaları bu kadar
Buna kadar katılıyorum ki Avrupa'nın ekonomisi en iyi olan ülkelerinin birinde pizza zinciri olan yakın bir akrabam var. Kendi köylerine ( Íç Anadolu da bir yer göz alabildiğince tarla) villa yaptılar. Yazın oraya gidiyorlar asla tatile gitmezler. Her geldiklerine sürekli altın alırlar . Dışardan karşılaşsaniz maddi durumlarina asla inanamazsiniz. Işin garip yanı üç çocuğu da aynı olmasa da benzer. Evet onlar marka giyiniyor ama olabilecek en kötü şekilde . Çocuklarına altın emzik falan alıyorlar. Kızlar kendi köylerinden evlendi 🤣🤣

Belki Ankara da bu fiyatlar Çukurambar , Çankaya taraflarında vardır . Gerçi devamini da bilmiyorum bu kadar yüksek mi . Birde fiyat algısı da bozuldu artık . Yedi sekiz bin nedir yahu bir ay sonra dip boyası geliyor . Çocuk emzirdigimden yaptiramiyorum uzun zamandır gözüm korktu
Bebegın kordon kanında annenın sac boyasındakı kimyasallara saptanmıs
Az miktarda ama saptanmıs sonuc olarak, bundan ötürü hamileyken sac boyatan ben Sımdı emzırıyorum dıye emzırmenın sonlanacagı zamanı bekliyorum asla boyatmayacagım

Bilmeden kotuluk etmısım
Ne bıleyım ombre diplere degmıyor sorun olmaz demıstı doktorlar🤷

Yapma Katip Allah aşkına. Benim de durumum müsait hadi şimdi abime araba alayım o zaman, eşime de veriyorum sonuçta. Olacak şey değil. Taş yiyecek durumdalarsa yardım edilir tabi ki. Ama o kadar. Hayati konularda destek verilir. Gidip de düğün yapılmaz. Ben bu hikayede konu sahibinin eşi konumunda olduğum için hayatım boyunca, sanırım farklı bakıyorum
Kocası para basıyor gibi anlattı ben ona göre yorum yaptım. 😀 Kadına ev alınıyor, araba alınıyor, birikim yapılıyor, gözü bişeyde kalmıyor, böyle her şeyi yapılan kimse kime ne yapıldığına karışmaz ki. Konu sahibi daha kendi de çözememiş neyin ne olduğunu, ondan tedirgin bence. Ha bir de ailenin pişkinliği can sıkıcı. Kayınço sen kimsin yapıyor falan, sırf bu sebepten dalınır. Ama o yüzü veren de kocası. Oracıkta neden bozmamış sevgili kardeşini?

İyide bu abiyi ilgilendirir karısını değil ki...herkesin abi kardeş ilişkisi farklıdır, abi atıyorum derse ki bene kardeşime 500 binlik hediye alıyorum sanane, ne diyebilir ki ? Para onun, eşinin de istediğini alıyorsa karışamaz ki...eğer abisi olarak kardeşinin bu tavrından rahatsız oluyorsa orası ayri
Para onun mu

Evlılıgi sizin gıbı tanımlayanlar patır patır bosanıyor yedıgınız kazıkları bavulınuza kar dıye alırsınız evdenn giderken artık, hahaha

Sizin gibilere Mutlu son budur, oh

X