Eş seçiminde maddiyat önemi (Arabası, Evi, Parası Olmayan)

Arkadaslar sadece fikrinizi merak ediyorum. Belli yaşa gelmis ama Arabası evi parası olmayan ortalama bir işi olan yani söyle kazancı yaklasık 3-4 bin tl arası olan biriyle evlenir misiniz bu maddi sorunlar gözünüze batar mı?
Maddiyat tabiki önemli ama önce huzur versin parası olup hayatı zehir edecekse bi anlamı yok

Seviyorsam batmaz , çok parası olanında garantisi yok bende çalışır eşime evime aileme destek olurum . Maddiyat tabiki önemli ama başta eşin çabası önemli . Eli ekmek tutar tabiri kullanırız ya heh bu tabir varsa 3 4 alsın farketmez helal lokma helal kazanç sağlıyorsa çok şükür . Omuzlarından yükü birazda ben azaltirim bu hayatta hicbir şey kolay değil... güzel miktarda maaş alanlar bile sıkıntı yaşıyor gider geliri ona göre artıp azalıyor çünkü. :KK51: paradan önemli şeyler de var . Önce diğer kriterlere önem verin sizde çalışır birlikte geçinir gidersiniz :dondurma: sizde çalışın sizde çabalayın kira vs zorlanabilir tabiki çok normal .

Arkadaslar sadece fikrinizi merak ediyorum. Belli yaşa gelmis ama Arabası evi parası olmayan ortalama bir işi olan yani söyle kazancı yaklasık 3-4 bin tl arası olan biriyle evlenir misiniz bu maddi sorunlar gözünüze batar mı?
Eğer tek kişi çalışıyorsa o parayla iyi bir hayat yaşayamayabilirsiniz.

Bütün kriteriniz maddiyattan ibaretse olmaz. Ama her yönden iyiyse sadece maddiyat aklınızı karıştırıyorsa sizde çalışırsınız. Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler. Sizde var mı ev araba?

Maddiyat tabikide önemli bu devirde hele ama evleneceğin kiside çok önemli maddiyattan önce birazda nasıl bir insanla evleneceğine bak hatta sende calis daha rahat gecinin

Gozume batar gidipte omur boyu fakirlik cekecegim biriyle evlenmezdim ama herseyi de maddiyata dayamazdim. Tek kriter para olmamali, para bir bakmissin ucmuş gitmiş, batmiş, kacmiş hersey olabilir hayatta.

Eşimle evlendigimde yani 6 bucuk sene once, o zaman icin baya iyi kazaniyordu mesela ama işler istedigimiz gibi gitmedi, issizlik oldu, işler bozuldu. Zordu yani evliligimizin ilk yili.

Şimdi eskisinden iyi kazaniyor, bi daha isler bozulsa zor duruma kolay kolay dusmeyiz ama o donem yaninda oldum, arada ben de calismistim oldugu kadar destek oldum. Her durumda adami sever misin ona bak, adamda potansiyel goruyor musun ona bak.

X