Erkek İnfertilitesi **Eşi Varikosel Olup Tüp Bebek Yaptıran**

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

kirmizimercan44

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
16
12
28
Merhaba ben 25 yaşındayım eşim 28 yaşında,eşimde varikosel var solda 2. derece,sagda 1.derece.Sperm testi sonuçları 4milyon ml de %20 hareketli morfolojide 1in altında.Pharma Supra Life Supplements For Men kullanıyo eşim 3 aydır ve bu ay doktorumuzun önerisiyle zaman kaybetmeden tüp bebek işlemi önerdi.Ve bu ay 19 olgun yumurtadan 15 tanesi döllendi ve ileri derecede morfoloji bozukluğu oldugu da söylendi.Sonuç olarak 3.gün 5 tane 1.kalite de yumurta donduruldu,10 tanesi 5.güne gönderildi ve sonucu bekliyoruz.Forumda araştırdıklarım sonucunda embriyolar kaliteli olsada düşük veya kimyasal gebeliklemi sonuçlanıcak.Bizim gibi ameliyat yaptırmayıp sonuç alan varmı?

Merhaba ben 25 yaşındayım eşim 28 yaşında,eşimde varikosel var solda 2. derece,sagda 1.derece.Sperm testi sonuçları 4milyon ml de %20 hareketli morfolojide 1in altında.Pharma Supra Life Supplements For Men kullanıyo eşim 3 aydır ve bu ay doktorumuzun önerisiyle zaman kaybetmeden tüp bebek işlemi önerdi.Ve bu ay 19 olgun yumurtadan 15 tanesi döllendi ve ileri derecede morfoloji bozukluğu oldugu da söylendi.Sonuç olarak 3.gün 5 tane 1.kalite de yumurta donduruldu,10 tanesi 5.güne gönderildi ve sonucu bekliyoruz.Forumda araştırdıklarım sonucunda embriyolar kaliteli olsada düşük veya kimyasal gebeliklemi sonuçlanıcak.Bizim gibi ameliyat yaptırmayıp sonuç alan varmı?
Selam bizde de benzer durum var 10 gün oluyor öğrendiğimiz iki taraflı ilerlermiş varikosel var eşimde doktorlar bizide hemen tüp bebeğe yönlendirdi amelıyat olsada düzelmeyebilir dediler. Morfoloji bozukluğu bizdede ciddi düzeyde bu durumda sıkıntı olabilir dedimi doktor benım tüp bebek görüşmem çarşamba günü ama kafamı oldukça kurcalıyor bu durum :KK43::KK43:

Selam bizde de benzer durum var 10 gün oluyor öğrendiğimiz iki taraflı ilerlermiş varikosel var eşimde doktorlar bizide hemen tüp bebeğe yönlendirdi amelıyat olsada düzelmeyebilir dediler. Morfoloji bozukluğu bizdede ciddi düzeyde bu durumda sıkıntı olabilir dedimi doktor benım tüp bebek görüşmem çarşamba günü ama kafamı oldukça kurcalıyor bu durum :KK43::KK43:
geçmiş olsun gercekten,agrısı veya bi sikayeti oldumu peki.yoksa sperm testinize göre mi önünüze cıktı varikosel.bizde sağda 2.5mm solda 3.5mm

geçmiş olsun gercekten,agrısı veya bi sikayeti oldumu peki.yoksa sperm testinize göre mi önünüze cıktı varikosel.bizde sağda 2.5mm solda 3.5mm
Herhangi bir belirtisi yoktu sadece bebek deneyip olmayınca kontrol ettirmek istedik bir çok doktorada gittik sperm testi ve ultrosanla teşhis konuldu fakat amelıyatın işe yaramayacağını öncelikle tüp bebeğe yönelmemizi söylediler bazı kişilerin ameliyattan sonra daha da sperm sayısı düşebiliyormuş

Ameliyat olmasada düzelmeyebilir tabi gelsin paralar canım hemen tüp yapalım.Eşim Kasım ayında ameliyat oldu hemde varikoseli hafif ve reflü vardı ameliyattan sonra elhamdüllilah Morfoloji ve ileri hareketlilik arttı.Morfoloji 0-1 arasıda iken en son mavi lab. 2 test verdik 10 oldu.Gebelik henüz olmadı ama bu bile bizim için ümit oldu.Maddi imkan varsa iyi bir ürolojiye gözükün ameliyat olmadan paranızı çöpe atmayın devlet üroloklarına asla ve asla gitmeyin.

Ameliyat olmasada düzelmeyebilir tabi gelsin paralar canım hemen tüp yapalım.Eşim Kasım ayında ameliyat oldu hemde varikoseli hafif ve reflü vardı ameliyattan sonra elhamdüllilah Morfoloji ve ileri hareketlilik arttı.Morfoloji 0-1 arasıda iken en son mavi lab. 2 test verdik 10 oldu.Gebelik henüz olmadı ama bu bile bizim için ümit oldu.Maddi imkan varsa iyi bir ürolojiye gözükün ameliyat olmadan paranızı çöpe atmayın devlet üroloklarına asla ve asla gitmeyin.
Çok sevindim gelişmelerinize umarım en kısa zamanda güzel haberi alırsınız :)) belki 10 tane üroloji doktoruna gittik çünkü bende aynı böyle düşündüm tedavi etmek yerine bizi hemen tüp bebeğe itiyorlar diye fakat hepsi aynı şekilde ümitsiz konuşunca eşimin fsh değeri yüksek çıkıyormuş ve buda sperm oluşumunu engelliyormuş doktorlara göre sorun sadece varikosel değil oluyor böylece 10 gün oluyor bunları öğrendiğimiz kafamız çorba gibi oldu umarım hepimiz için iyi olacak yolları seçeriz :)

çok sevindim inşallah en kısa sürede gebelige ulasırsınız artık biz bi yola girdik ilk denemeden sonra ameliyat vs ek tedavilere yönelicez

5.gün embriyolarından haber geldi ve 10 tanesinden 4 tanesini daha donduruldugunu söyledi doktor.yani 3.günden 1. kalite 5 tane 5.günden de 4 tane donduruldu toplamda sayımız 9.Kaliteleri hakkında net bişey söylemedi doktor ilk görüşmede ögrenicez fakat söyledigi dondurma işlemi gebelik beklenen embriyolardan olur siz onları kafanıza takmayın,gebelik beklenen embriyoları dondurulmaz zaten denildi bakalım transfer sürecini beklicez.

Herhangi bir belirtisi yoktu sadece bebek deneyip olmayınca kontrol ettirmek istedik bir çok doktorada gittik sperm testi ve ultrosanla teşhis konuldu fakat amelıyatın işe yaramayacağını öncelikle tüp bebeğe yönelmemizi söylediler bazı kişilerin ameliyattan sonra daha da sperm sayısı düşebiliyormuş
Öncelikle bu yolda olan herkese bol sabırlar diliyorum. Benim eşimde de sol taraflı varikosel ve reflü vardı. Hiçbir şikayeti yokken bebek sahibi olamayınca gittiğinde anladık. Sperm sayısı 800bin çıkmıştı. Ameliyat dedi doktor hemen oldu. 3 ay sonra biraz yükselmişti tam hatırlamıyorum 2 yada 3 milyon çıkmıştı 6 ay sonra 1 milyon çıkınca tüp bebek yaptırdık. 4 embriyom bekliyor şuan yeni atandığım için transferi erteledik.

eşimin yası 28 1-2 denemelik bi tüp bebek maceramız olucak diye düşüyoruz,olmassa tabikide ameliyat her zaman bi seçenek.
Merhaba biz de su an ayni sorunu yasiyoruz 2 tarafta varikosel var sperm sayisi 2 milyon ve morfoloji 0 cikti hareketlilik ise yuzde 50 doktor durek tüp bebek yatirin bu sayi tup bebek icin yeterli dedi ameliyat olsada duzelmeyebilir duzelse bile 3 e 5 e katlansada sperm sayisi yine de yeterli olmaz dedi tabi gerekli testleri yapip tüp bebege baslamaya karar verdik

Bende aynı durumdaym eşimde 3.seviye varikosel var .

Tüm yorumları okudum ama sanırım bu durumda olup tüp bebek yada dogal yolla hamile kalan kimse yazmamış :KK43:

kızlar morfoloji kötü ise tüp bebeğe yönelin boşuna zaman kaybetmeyin dr varikosel ameliyatı dedi yaptık sayı ilk 6 ay yükseldi sonra düşmeye başladı ama bence sayı aynıydı lab mavi labdı laba güvenmiyorum spermiyogramları tüp bebek merkezlerinde yaptırın aşılamalar da tutmuyor sayı düşükse benim tüp bebek kimyasal oldu.. çok vakit kaybettik çünkü

kızlar morfoloji kötü ise tüp bebeğe yönelin boşuna zaman kaybetmeyin dr varikosel ameliyatı dedi yaptık sayı ilk 6 ay yükseldi sonra düşmeye başladı ama bence sayı aynıydı lab mavi labdı laba güvenmiyorum spermiyogramları tüp bebek merkezlerinde yaptırın aşılamalar da tutmuyor sayı düşükse benim tüp bebek kimyasal oldu.. çok vakit kaybettik çünkü

Şuanki son durumun ne peki ?

X