Eşim ailesine aşırı düşkün

Eşimle tanıştığımda 27 di ben 17 basindaydim 18 oldum evlendim tam bir yıl beraberdik ve aileler uzaktan akraba olunca bide dmin dediğim gibi güzel olunca kimsye kaptırmama çabaları oluşuyor ısrarlar la aileleri zorladılar falan ama halende erken yaşta evlenmemi söylüyorlar söylüyor dert yaniyorlar gerçekten insan sevince gözü kör oluyor çok Şükür olgun düşünceli bir insanım ama bazen yaşımdan pişmanlık duyuyor insan evlilik zor sorumluluk ama çok güzel bir evliliğe sahibim işte böyle şeylerde kusur oluyor ister istemez insanın huzuru kaçıyor stres oluyor
Aslında eşinizin yaptığı sanırım suç. Güzelsinizdir elbette gencecik insansınız. Ama eşinizin ve ailesinin size ve ailenize baskı yapması da inanılmaz yanlış bana göre.
Üzgünüm ama yazdıklarınızdan pek olgun insan havası gelmiyor. Yani sizinle alakası yok biyolojik olarak insan beyni 24 yaşında gelişimini tamamlıyor. Söylenecek pek çok şey daha olabilir. Ama uzatmaya da gerek yok. Gerçekten iyiliğiniz için söylüyorum ki en azından çocuk yapmak için 24 yaşınızı bekleyin.

Başta bende öyleydim canım her dk bildiğin yatmaya eve geliyordum artık eşimle sorunlar başladı ve gerçekten okadar var olunca yanlarında kıymetimizi kalmıyor ne kayinvalide ne kayinpederlerde artık bıkma durumu gibi Bir şey oluyor ve artık eşlerden nasıl olsa ailemin yanında diye rahatlık geliyor artık öyle yapmıyorum sende eşine durumu belirt ve evinde kalmaya özen göster ama sakın bir tavırla agresif olma ve git kayınvalidenlere eşin gelince onla beraber git eski nenelerimizin lafı var ağır taş yerinde ağırdır sende öyle ol ben iki buçuk yıl oldu perişan oldum sen şimdiden yavaştan kendini geri çek benim kaynanam artık Okdar pişkin olmuşki bana diyor uyandığın gibi yukarı gel akşam inince işlerini yaparsın ilk zamanlar eşim geç çalışırdı artık laf ediyordu eşime insan bu saatimi kalkar kahvaltı yapar biz burda sizi bekliyoruz eşim annesine dedi anne işten geç geldim ben beni bekledi o da dedi ma getirmisjm öğlene kadar koynunda kalacak ben utançtan yerin dibine girdim artık yani canım çizgini belirle sonra patavatsız oluyorlar
Bunu kim diyor kaynanan mı eşin mi öğlene kadar koynunda kalacağını? Gerçi her türlü fena Tövbe est. Sinirim oynadı.

Son düzenleme:
Kızlar merabalar ben 1 yıllık evliyim ve eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz altlı üstlü yani. Eşimle 1 seneye yakın bı sevgililik dönemi geçirdik ve o asla bana ailesinden bile bahsetmezdi hep bütün ilgi odağı bendim iş yerinden bir gün izin alırdı ve o günü de sadece benimle geçirmek isterdi. Ama evlendikten sonra tuhaf bir şekilde ailesine çok aşırı düştü yani şöyle; sürekli onlarla oturmak istiyor onlarla yemek yemek istiyor hep onlarla bişeyler yapmak istiyor anam babam diyor yani sürekli. Beni de seviyor değer veriyor tabiki isteklerimi her zaman yerine getiriyor bı yere gitmek istediğim zaman götürüyor yok demiyor. Evine bakma konusunda da çok mükemmel bir insan beni asla parasız bırakmaz evinin haftalık market alışverişini cebinde para olmasa dahi borç eder aksatmaz öyle bir insan. Ama nedense bu ailesine olan suskunluğu hep kafamı karıştırıyor yani diyorum ki bu kadar düşkünse sevgililik döneminde neden hiç belli etmedi diyorum. Ben zaten gün içerisinde kendisi işteyken onun ailesinin yanında oturuyorum kendisi işten geldikten sonra bile evine gitmek istemiyor. Ben diyorum sürekli artık evimize gidelim orda vakit gecirelim diye. Yani sanki benle evlenmemiş ye beni o aile evlat edinmiş gibi hissediyorum. Biz artık ayrı bir aile kurduk tabiki annenle babanla da vakit geçirelim ama kendi öz aileni kurduğunun bilincine var diyorum öyle deyince hep sinirleniyor sen kafanda kuruyorsun öyle bişey yok benim ailem sensin diyor. Ama davranışları asla o şekilde değil. Bir gün evde kalsa dahi hemen onları çağırıyor asla ayrı oturmak istemiyor yalnız evimizde oturalım demiyor ve ben evlendigimden beri ikimize ait bir evimiz olduğunun tadına bı türlü varamadım bu durumdan çok sıkıldım. Sizce ne yapmalıyım? Onunla nasıl konuşmalıyım?
Ne bekliyordun ki aile apartmanında, bu daha iyi günlerin...

Hadi çalışmak istemeyen çalışmaz, bazı yörelerde kadinin iş sahibi olması zordur. Bunlar neyse de.
Kahveden çıkmayan, masaya yumruğunu vuran kime göre kaliteli olabilir ?
O tarz erkek seven kadinlara gore kaliteli olabilir
Maalesef ki seviyorlar
Kiyafetine karisilsin,namusumsun denilsin,surekli kiskanilsin bunlari seven,isteyen kadinlar var

Pardon siz bilip bilmeden ne konuşuyorsunuz kimse burda size birsey dememiş haklısınız sizin gibi anlayışsız insanların anlayacağı bir şey değil ne kocayı bulması sanırım siz buldum diye sevinmissiniz kişi kendinden bilirmiş işi koca değil sevgi ve emin olunki benim yaşımda olsaydınız daha yolun başında olsaydınız sız her alde ikinci üçüncü kocayı yaparsınız bizim gibiler sevdiği için emek harciyo ve taviz veriyo karşılığı olmayınca geri cekiyo siz hiç bir insan için bir emek harcamadiniz şükür kocayı buldum diye sevjnmekten ziyade yolun gençliğimin başındayım ve istesem kocaninda aileninde kiralini yaparim yirmili genc Güzel gören dönüp donup bakıyor canim kocam benim gibi bir eş buldu diye öpüp başına koyuyo sizde o vefasız insanlar gibisiniz üslubunuzu düzeltin yada yorum yapmayın burda biseyler paylaşırken sizin gibi labali şeyler duymak zorunda değiliz böyle patavatsizca davranicaksaniz susun yorum yapmayin
Ee taviz vermeye devam et, tm en fedakar sensin..

Aslında eşinizin yaptığı sanırım suç. Güzelsinizdir elbette gencecik insansınız. Ama eşinizin ve ailesinin size ve ailenize baskı yapması da inanılmaz yanlış bana göre.
Üzgünüm ama yazdıklarınızdan pek olgun insan havası gelmiyor. Yani sizinle alakası yok biyolojik olarak insan beyni 24 yaşında gelişimini tamamlıyor. Söylenecek pek çok şey daha olabilir. Ama uzatmaya da gerek yok. Gerçekten iyiliğiniz için söylüyorum ki en azından çocuk yapmak için 24 yaşınızı bekleyin.
Zorlama baskı yok ama hani istek var normaldir her insan aldığı kız için vaatler verir ısrar eder ister yani birde oğlunun sevdiği ve beğendiği bir kız olunca suç teşkil edicek bir şey yok kimse zorla evlendirilmedi hata kimse öyle düşünmesin diye njkahimi bile düğünde herkesin karşısında kıymak istedim ve gercektende evlilik yaşı bu değil bunda haklısınız insana yaşının pişmanlığını yaşıyor ama şükür mutluluk var

Yok abi konu sahibini 30+ biri olarak dusunmustum 18 cikti iyi mi
18 yasindaki birine esi ve ailesi hakkinda nasil akil verilebilir su an onu dusunuyorum ve cevabim yok
Esiniz mukemmel bir evlilik yapmis fakat sizin icin ayni seyi soyleyemeyecegim tum yorumlarimi geri aliyorum
Disaridan gorunen siz muhtemelen taze ,citir ,guzel, enerjik her isi yapan gelin ve yasiniz da kucuk oldugu icin kolay sindirilebilir olusunuz olacaktir nasil basa cikarsiniz aile apartmani ile bilemiyorum

Bunu kim diyor kaynanan mı eşin mi öğlene kadar koynunda kalacağını? Gerçi her türlü fena Tövbe est. Sinirim oynadı.
İşte birde karşımda eşime eşimin yüzünün halini düşünün kendince kaynanalik yaptı ama elindeki kiymetide kaybeti tabi eşim kabul etmedi ve onada dedim senle değil oglunla evlendim bunu bil ben oglunla evli olmasam burda durmam bunun bilincinde olun çizgi net keskin ikincisi tekrarlanmadi

Cocuk muhabbetini goremedim ama dusunmeyin bile sakin
Daha bekleyin bi onunuzu gorun yeni resit olmussunuz

Yok abi konu sahibini 30+ biri olarak dusunmustum 18 cikti iyi mi
18 yasindaki birine esi ve ailesi hakkinda nasil akil verilebilir su an onu dusunuyorum ve cevabim yok
Esiniz mukemmel bir evlilik yapmis fakat sizin icin ayni seyi soyleyemeyecegim tum yorumlarimi geri aliyorum
Disaridan gorunen siz muhtemelen taze ,citir ,guzel, enerjik her isi yapan gelin ve yasiniz da kucuk oldugu icin kolay sindirilebilir olusunuz olacaktir nasil basa cikarsiniz aile apartmani ile bilemiyorum
Pardon konu sahibi ben değilim aile apatmaninda değil kendimize ait müstakil iki katlı bir evimiz var kaynanamla altlı üstüyuz ve evde bana ait değil ve kimse kimseyi sindiremez ilk evlendiğimde sadece iyi oldukları için onlarla olmaktan mutluydum hoşuma gidiyordu gorumcem vardı benden bir iki yaş büyüktü iyi anlaştığımız için eşim değer verdikçe sevgisini gosterdikce kıskanıp kıskanıp degistiler bende çizgimi çektim bu kadar basit kimsenin bastirildigi yok yani

İşte birde karşımda eşime eşimin yüzünün halini düşünün kendince kaynanalik yaptı ama elindeki kiymetide kaybeti tabi eşim kabul etmedi ve onada dedim senle değil oglunla evlendim bunu bil ben oglunla evli olmasam burda durmam bunun bilincinde olun çizgi net keskin ikincisi tekrarlanmadi
Hasta ruhlu kadın ya. Kıslançlıktan kendini kaybetmiş. 😡

Pardon konu sahibi ben değilim aile apatmaninda değil kendimize ait müstakil iki katlı bir evimiz var kaynanamla altlı üstüyuz ve evde bana ait değil ve kimse kimseyi sindiremez ilk evlendiğimde sadece iyi oldukları için onlarla olmaktan mutluydum hoşuma gidiyordu gorumcem vardı benden bir iki yaş büyüktü iyi anlaştığımız için eşim değer verdikçe sevgisini gosterdikce kıskanıp kıskanıp degistiler bende çizgimi çektim bu kadar basit kimsenin bastirildigi yok yani
Pardon yorumlari birbirine sokmusum iyice

Zorlama baskı yok ama hani istek var normaldir her insan aldığı kız için vaatler verir ısrar eder ister yani birde oğlunun sevdiği ve beğendiği bir kız olunca suç teşkil edicek bir şey yok kimse zorla evlendirilmedi hata kimse öyle düşünmesin diye njkahimi bile düğünde herkesin karşısında kıymak istedim ve gercektende evlilik yaşı bu değil bunda haklısınız insana yaşının pişmanlığını yaşıyor ama şükür mutluluk var
Tam 18 yaşında evlendiniz. Önceki sevgililik sürecinde reşit değilsiniz. Suçtan kastım buydu. Suç mu kesin bilmiyorum, işin uzmanı değilim.
Ama bana göre asla etik değil.
Umarım hep mutlu olursunuz.

Tam 18 yaşında evlendiniz. Önceki sevgililik sürecinde reşit değilsiniz. Suçtan kastım buydu. Suç mu kesin bilmiyorum, işin uzmanı değilim.
Ama bana göre asla etik değil.
Umarım hep mutlu olursunuz.
Etik değil ama merak etmeyin suç değil dert etmeyin öyle bir ülkede yaşıyoruz ki elbise değiştirir gibi sevgili değiştirenler var ilk okuldan beri çocuk kadınlarla dolu ülke yani bizimki suç değil merak etmeyin

Evet kira vermeyelim diye kabul ettim ama böyle olacağını tahmin edemedim

Psikolojide Gizli bedel diye bir kavram var, o kadar beğeniyorum ki. Hayatta hiçbir şey bedava değildir. Ya maddi ya da manevi illa ki bir bedeli vardır. Kira ödememek demek gizli bir bedel ödemek demek oluyor. Siz şuan bu gizli bedeli ödüyorsunuz. Kayınvalidenizin evinde oturursanız böyle olur. Yarın bigün bedava diye çocuğunuza baktırırsanız bu sefer de evinize istediği gibi girip çıkıp istediğini yapma istediğine karışma ehliyetini vermiş olacaksınız.

Ona göre yoktur.dayakçı kocayı bile aslında iyi biri diye anlatan kadınlarımız var.kimbilir sorsan neler çıkacak.tepki çekeceğim ama yazacağım.öyle kaliteli adam da çalışmayan kadınla evlenmez yani bu devirde.ben de dizi dizi kaliteli erkek bulamıyorum ama gerçeklerden de kaçmıyorum.

Kaliteli adamın çalışmayan kadınla evlenmemesi ne alaka anlamadım ben burada ve cevrem de çok gördüm çoğunluğu parmaklarında oynatıyor eşlerini ki.
Çok opsiyonel bir durum o. Kadın tabi ki finansal özgürlüğü olunca avantajı katlanıyor desteklerim. Birde
Kaliteli erkek bulmak istersen kaliteli de davranmak gerekiyor sen doyumsuzsun tek ve kaliteli erkek seni sarmıyor. 😂😂

Son düzenleme:
Aynı apartta kalmak bu tür durumlara zaten baştan okey vermek demek. Tabi ki yüz göz olmanız gerekiyor aksi düşünülemez. Gerçekler çok acı olsa da bu hep böyleydi. Kuzenimde öyle yaşıyor misafiri asla eksik olmaz kv misafirlerini orda ağırlar hatta bir sürü eltisi gorumcesi falan var. Beterin beteri var ama yeni ev almışlar sanırım bilmiyorum 18 yıl sonra taşınmaya karar verdiler galiba 😂 sen de geç kalma istersen.
Çalış ve ya çalışma birsey diyemem ama kv ile vakit geçirmek zorunda değilsin. Ailesine düşkünse buna pek engel olamazsın laf etsen daha düşkünleşir politik davranman lazım, netice olarak baya güzelledin pek sorumsuz bir eş göremedim.

O tarz erkek seven kadinlara gore kaliteli olabilir
Maalesef ki seviyorlar
Kiyafetine karisilsin,namusumsun denilsin,surekli kiskanilsin bunlari seven,isteyen kadinlar var

Ee vardı birtane burada bozuldu vs konusunu yoruma kapattı. Giyimime karışması iyi oldu falan diyordu. 🙂

X