Eşim ailesine aşırı düşkün

konuları okurken olayı sanki ben yaşıyor gibi oluyorum böyle içim sıkılıyor daralıyor durduk yere nefretim büyüyor
size de oluyo mu :/

Yok ya ne sıkılacağım överek anlatıyorlar koştur koştur evlenmişler hissizleştim yani. 😂

çekiyo muyum napıyorum anlamıyorum ki ya
hiç tanımadıgım birinin kv si bile etkiliyo beni
tövbe tövbe ya :KK70:

Ünv de hocamız ben kızları anlamıyorum yurt dışına gitmek ,gezmek ,yeni dil, yeni şeyler öğreneyim okuyayım ,çalışayım demiyor tek dertleri evlilik demişti. Neyse saygı duyuyorum tabi ki reşit olduktan sonra kim ne isterse istesin, nerde yaşayacaksa yaşasın,
o halde kayınvalideleri ile mutluluklar aman bana ne.
Seninde bir hissizleşme noktan olacak bence kırılma yaşayacaksın bir yerde. 😉👍

Ünv de hocamız ben kızları anlamıyorum yurt dışına gitmek ,gezmek ,yeni dil, yeni şeyler öğreneyim okuyayım ,çalışayım demiyor tek dertleri evlilik demişti. Neyse saygı duyuyorum tabi ki reşit olduktan sonra kim ne isterse istesin, nerde yaşayacaksa yaşasın,
o halde kayınvalideleri ile mutluluklar aman bana ne.
Seninde bir hissizleşme noktan olacak bence kırılma yaşayacaksın bir yerde. 😉👍
ay başıma o kadar büyük birşey gelmeden atlatırım umarım korktum gece gece
neyse uyuyayım bütün bunları unutayım :/

Ev falan almayacak bunu bikere anlayin sizi susturmak icin oyaliyor o evde yokken onlara gitmeyerek baslayin bir gun gidip bir gun gitmeyerek yavas yavas alistirin gunduz gitmeyi tamamen kesin esinizede rest cekin her aksam birlikte olmayacaginiza dair kendisi cikarsa ciksin onunda ayagini kesmeniz lazim yani size uymuyorsa ciddi ciddi konusursnuz benim hayal ettigim evlilik bu degildi boyle devame decekse ben istemiyorum tarzinda yoksa ana kuzusu sunepe kocaniz sizi daha cok oyalar

Aynı bina teklifi yaptığında zaten belliymiş. Yoksa göbek bağını koparan çoğu çift heleki ilk evlendiginde anne baba ile dipdibe oturmak istemez. Ha sonrada çocuk olur bakım işi olur hastalik olur aynı bina rahatlık olduğu için tasinilmasi mantıklı olabiliyor ama ilk etapta yok
Ben bu bahsedilen konuya katılıyorum. Daha cicim aylarında neden sürekli ailesiyle oturmayı kabul ettiniz ki ... Baktınız o oturuyor siz çıksaydınız evinize emin olun bir süre snr kendisi gelecekti peşinzden. hem neden o yokken siz tüm gün ailesiylesiniz ki.. bu alışkanlıktan vazgeçmeniz gerekiyor. Biraz sorun olacak belki ama öncelikle o yokken oraya gitmekten vazgeçin. Ben nişanlıyken annesi eşimi arayıp apartmanlarında boşalan daireyi bize tutmayı teklif etmiş eşim hemen olmaz diye kestirip atmış. Ben duymadım bile. Evlendikten çok sonra eşim dedi burayı bize tutmayı teklif ettiler ben kabul etmedim die. Olması gereken de bu değil mi. Sürekli kapınıza gelebileceğini düşünen birileri varken başbaşa kalmak zaten akla gelmez 🤷

Başta bende öyleydim canım her dk bildiğin yatmaya eve geliyordum artık eşimle sorunlar başladı ve gerçekten okadar var olunca yanlarında kıymetimizi kalmıyor ne kayinvalide ne kayinpederlerde artık bıkma durumu gibi Bir şey oluyor ve artık eşlerden nasıl olsa ailemin yanında diye rahatlık geliyor artık öyle yapmıyorum sende eşine durumu belirt ve evinde kalmaya özen göster ama sakın bir tavırla agresif olma ve git kayınvalidenlere eşin gelince onla beraber git eski nenelerimizin lafı var ağır taş yerinde ağırdır sende öyle ol ben iki buçuk yıl oldu perişan oldum sen şimdiden yavaştan kendini geri çek benim kaynanam artık Okdar pişkin olmuşki bana diyor uyandığın gibi yukarı gel akşam inince işlerini yaparsın ilk zamanlar eşim geç çalışırdı artık laf ediyordu eşime insan bu saatimi kalkar kahvaltı yapar biz burda sizi bekliyoruz eşim annesine dedi anne işten geç geldim ben beni bekledi o da dedi ma getirmisjm öğlene kadar koynunda kalacak ben utançtan yerin dibine girdim artık yani canım çizgini belirle sonra patavatsız oluyorlar
27 yaşındaki adam tabi seninle evlenir. Kendi yaşındaki kadın senin yaşadığın hayatı asla kabul etmez çünkü. 🙄

Tamam kusura bakma.genç güzelsin evet kıymetini bil kaynana yanında oturarak yaşlanma diyoruz.başka yollar da var hayatta.illa vefalı olacağım diye de hayatını gözden çıkartma.sevgi her sorunu çözmüyor.
Arkadaş onu anladığında 30 - 35 yaşında kucağında çocukları olacak ve pestili çıkmış olacak muhtemelen. 🙄

eşinizin çok eksi bir tarafı görünmüyor ufak tefek pürüzleri dışında o yüzden o ev alınana kadar sabredeceksiniz gibi
altınlarınızı falan da katıp durmayın şu alınacak evlere bi kenarınızda köşenizde dursun
Bence kocası ev almayacak olacaksa en iyisi olsun diyormuş zaten. Bahane bunlar.

Konu sahibi burda bunu itiraf etmeyebilir bunu anlarım ama benim tahminim özel hayatlarında sorun var eşinin libidosu düşük olabilir yada cinsel problemi olabilir bu tarz durumlarda erkek yalniz kalip kadının bu yönde talebine maruz kalmak istemediği için tüm zamanı ailesiyle gecirmek ona cazip geliyor

Esiniz yokken kendi evinize gecin ne bileyim kursa yazılın ayri bir dunya kurun kendinize
Esiniz yokken de sizin bir hayatiniz vardi o hayatınızı komple ailesine adamayin yani
Sen bizi istemiyorsun muhabbetine de ben sizi seviyorum ama aksamlari yemekte zaten beraberiz kendi evimde de kalmak istiyorum diyebilirsiniz ya da islerim var diyin
Esinizle de aileni seviyorum ama senle basbasa kalmak istiyorum diyebilmelisiniz eger esiniz bunu dikkate almiyorsa zaten saygi duymuyordur ama ben oyle olumsuz bir izlenim almadim.sadece biraz sizin aile kurdugunuza alıştırmaniz lazim

Eh yılların yılı alışkanlık var tabii aileyle oturmak istemesi normal eve çekmek sizin elinizde artık işve mi yaparsınız cilve mi yaparsınız size kalmış 😀

Büyük konuşmak istemiyorum ama Allah'tan başka hiç bir güç eşim yokken beni her gün kayınvalide evinde oturtamaz..
Hatta ben eşim yokken kayınvalideme bile gideceğimi düşünmüyorum çok saçma şeyler bunlar

27 yaşındaki adam tabi seninle evlenir. Kendi yaşındaki kadın senin yaşadığın hayatı asla kabul etmez çünkü. 🙄
Benim yaşadığım hayata birsey yok ki birde problem yaş değil ve evlenmek istemek ortak karar kendi verdiği bir karar değil emin olun ki tercih meselesi hep konu sahibiyle karistiriliyorum ben kaynanamla beraber yaşamıyorum ilkin baktım niyetleri o geri çektim bu kadar basit hepiniz gibi evimde isimde gucumdeyim yaş farkı olsada emin olun biz kadınlar erkeklerden daha akılı oldunuz hayatımda gayet güzel şükür yani ne insanlar var görüyoruz

Benim yaşadığım hayata birsey yok ki birde problem yaş değil ve evlenmek istemek ortak karar kendi verdiği bir karar değil emin olun ki tercih meselesi hep konu sahibiyle karistiriliyorum ben kaynanamla beraber yaşamıyorum ilkin baktım niyetleri o geri çektim bu kadar basit hepiniz gibi evimde isimde gucumdeyim yaş farkı olsada emin olun biz kadınlar erkeklerden daha akılı oldunuz hayatımda gayet güzel şükür yani ne insanlar var görüyoruz
İnsAllah.

Pardonda siz yaşıyormusunuz acaba yaşam tarzınız ne merak etim gerçekten biz kendi kararlarimizi verebiliyoruz neyin ne olduğunu biliyoruz böyle söylediğiniz şeyler saçma

X