Eşim bana bu sözlerle ne demek istiyor? Ne yapmalıyım?

Nasıl ya… kendine taşınmaz almadan nasıl duracak ömür boyu? Hesabındaki para vefat ederse ya da boşanırsanız her halükarda sana kalmayacak mı…boşuna almamazlık etmesin yani😂 nerde tanışmıştınız internette mi?
Görücü usulü tanıştık. Parasini bankada tutmuyor, ablasi ve babasıyla ortak kasaları var orada. Ve kasa ablasının üzerine. Vefat ederse bana oradaki kalmaz kasa onun üstüne değil. Evet hiçbir yatırım yapmayacakmış. Ama sen alabilirsin diyor destek veririm de demiyor şaka gibi.

Görücü usulü tanıştık. Parasini bankada tutmuyor, ablasi ve babasıyla ortak kasaları var orada. Ve kasa ablasının üzerine. Vefat ederse bana oradaki kalmaz kasa onun üstüne değil. Evet hiçbir yatırım yapmayacakmış. Ama sen alabilirsin diyor destek veririm de demiyor şaka gibi.
Ev giderleri ne durumda nasıl ödüyorsunuz? Eşin babasıyla ortak iş mi yapıyor?

ayy inanmıyorum. parası bile kendi adına kasada değil. adam için sizin hiç değeriniz yok gibi değil mi sizce de?

O zaman önce bir mal ayrılığı sözleşmesi imzalayacaksınız, sonra da kendi yatırımınızı yapacaksınız. Yalnız bence şu durumda kendinize yapacağınız en güzel yatırım bu adamı şutlamak olur.

Çocuğunuz olsa bosansaniz ya da eşiniz vefat etse 1 TL bile hakkınız olmaz. O yüzden boşanmak istemiyorsanız bile çocuk yapmayın... Ayrıca sizinde evlendikten sonra edineceginiz her türlü mal malesef ortak olur

Ay ne bileyim ilk cümle severek evlendik oldu. Sonraki mevzuyu başka birinin hayatı gibi okudum. Kadın gayet haklı bir şey demiş sonuçta. Buna yatırım yapmak değil, babasının evini büyütmek denir. Ama eşim dediği kişi bir anda gerçek yüzünü gösteriyor. Kadına bir de aç gözlü diyorlar. Ne alakası var. Kadın gayet makul bir şey diyor. Makul olmayan tek şey, böyle birinden severek diye bahsetmesi.

Onu söyleyen kadın değil adam ve her koşulda saçma bir teklif.

Onu söyleyen kadın değil adam ve her koşulda saçma bir teklif.
Onun farkındayım, kadın demiş ki "ama ev babamın üstüne olur, tapu onun adına olur demişti. Bende tüm paranı, bekarlık birikimini vereceksin babanın tek çocuğu yok ablanda var, bunu düşündün mü"
Buradaki tepkisi için diyorum gayet makul bir tepki diye.

Oturdugunuz evin satilip adamin bekarken biriktirdiği parayi da ustune koyarak ev almasi aslinda sadece adami ilgilendirirdi. Keske buna yorum yapmasaydıniz. Yani esinizin alacagi evin buyuk bi kismi babasinin emegiyle alinan evin satilmasiyla elde edilecek para, geri kalani esinizin kendi birikimi.

Bu parayi ister yakar, ister ailesine saçar, cunku siz yokmussunuz bu para birikirken. Ha haksiz degilsiniz, siz o donem cocugum olacak mali bolunmesin diye dusunmussunuz ama iste bu konularda yorum yapmak cok riskli. Ama bi acidan da iyiki bu yorum yapilmis ki esinizin para konusundaki dikenlerini gormus oldunuz.

Esinizin ne anlatmaya calistigina gelince, muhtemelen sizden bagimsiz yatirimlar yapip babasinin ustune aliyor bu yatirimlari...

Siz evin masraflarini esinizin karsilayacagi sizin birikim yapacaginiz bir duzen olusturun tez vakitte.

Ek: sadece sizin ilk mesajinizi okuyarak yorum yaptim.

Eğer çocuğumuz olmazsa babasının evi yan soya yani yeğenine geçecek. Benim ileride oturma hakkım bile olmayacakmış.
Burayı anlamadım, babasına bir şey olursa ev eşinize kalmıyor mu? Vasiyet yazmış bu ev oğlumun diye? Sizin ev alacak durumunuz, yani birikmişiniz ve kredi çekme imkanınız var mı?

Ya isterse iki tarafın da yalıları köşkleri olsun, böyle pazarlık varsa evlilik - eş olma yoktur. Saygı sevgi hak getire. Bu adam çocuk da istemez evi kaptırırım diye. Malesef yanlış bir evlilik yapmışsınız, böyle devamlı diken üstünde oturmaktansa bekar kalmayı tercih ederim.

Üzgünüm ama eşinizin sizi sevdiğini zannetmiyorum. Ev babasının olduğu için yasal bir hakkınız yok, ama siz ev alırsanız evlilik birliği içinde alındığı için yarısı eşinizin olacak. Tapunun sizin üstünüze olmasının bir önemi yok yani. Eşiniz kendini çok uyanık zannediyor. Bence sizden boşanmayı da düşünüyor gibi. Yoksa böyle para konusunda hassas davranmazdı. Herhangi bir boşanma durumunuzda sizinle hiçbir şey paylaşmak istemiyor. Yerinizde olsam bu adamla evliyken ev falan almazdım.

Oturdugunuz evin satilip adamin bekarken biriktirdiği parayi da ustune koyarak ev almasi aslinda sadece adami ilgilendirirdi. Keske buna yorum yapmasaydıniz. Yani esinizin alacagi evin buyuk bi kismi babasinin emegiyle alinan evin satilmasiyla elde edilecek para, geri kalani esinizin kendi birikimi.

Bu parayi ister yakar, ister ailesine saçar, cunku siz yokmussunuz bu para birikirken.
+1

Üzgünüm ama eşinizin sizi sevdiğini zannetmiyorum. Ev babasının olduğu için yasal bir hakkınız yok, ama siz ev alırsanız evlilik birliği içinde alındığı için yarısı eşinizin olacak. Tapunun sizin üstünüze olmasının bir önemi yok yani. Eşiniz kendini çok uyanık zannediyor. Bence sizden boşanmayı da düşünüyor gibi. Yoksa böyle para konusunda hassas davranmazdı. Herhangi bir boşanma durumunuzda sizinle hiçbir şey paylaşmak istemiyor. Yerinizde olsam bu adamla evliyken ev falan almazdım.
Boşanmayı düşündüğünü sanmıyorum adamın. Ben o adam olsam türlü abukluğuma katlanacak kadını bulunca boşamam. Adam ölüm durumunda ne karısı ne çocuğu zırnık alsın istemiyor. Hepsi babasına ve ablasına kalsın istiyor. Böyle de bir yöntem bulmuş.

X