eşim bana sormadan Derince'ye taşınma kararı aldı

sen grill in söylediklerine bakma , herkesle dalga geçer , iğne gibi laf sokar , alaycı yorumlar ypar tüm konularda , kadınları yaşadıkları yüzünden küçümser yargılar ama banlanmaz , moderatörle arasını iyi tutmuş belliki yada birilerine torpil geçiliyor çok bariz .. hadi yine banlayın beni doğruları söylediğim için..
KİB ledim cınımss

Ayni mevzu bizde 2 yil once olmustu. Neden istemedigimi sebepleriyle tek tek anlattim tabi bi kismina cevap verdi bi kisminda sustu kaldi. En son gidecekse de benim gitmeyecegimi duzenimi bozmayacagimi söyledim. Tabi ki yapamadi. Kararli ve inat oldumu bilir gelmiyorum dediysem gitmem. Bence kocamdir aglasamda sizlansamda giderim demek yerine ayaklari ustunde duran guclu kadin oldugunuzu gosterin.

Boşanmak dışında bir çözüm var mı ki

Mesajların bir kısmını okuyup bir kısmını atlıyor musunuz anlamadım ki?
İşte başka çözüm size. Sonucu garanti değil ama en azından dik bir duruşunuz olmuş olur.

Mesajların bir kısmını okuyup bir kısmını atlıyor musunuz anlamadım ki?
İşte başka çözüm size. Sonucu garanti değil ama en azından dik bir duruşunuz olmuş olur.
Aynı tavrı ben göstersem bensiz gider. Kibirli burnundan kıl aldırmayan biri

Bakın bu kadar sadece benim dediğim olacak diyen adamla olur mu? Cevabınız olur ise gidiceksiniz zaten, yapacak başka bir şey var mı? Ama hayatınızda bu kadar önemli son karar olmayacak bu. Alacağınız her kararda eşinizle farklı görüşleriniz varsa eşinizin dediği olacak demektir bu. Bu tip bir olayı kabullenebiliyorsanız ne ala.

Ben bu konuda son kez şunu söylemek istiyorum. Hayatta çeşit çeşit ilişki içerisindeyiz. Anne-baba ile, kardeş ile, arkadaş ile çeşit çeşit ilişkilerimiz var. Hepsinde güçler dengesi değişik. Anne babamızla bile bir yaştan sonra hayatımıza etkisi olacak kararlarda son sözü vermiyoruz. Evet onlardan fikir alıyoruz, öğüt alıyoruz ama bir yaştan sonra son karar bize ait. Eş ile ilişki bir yoldaşlıktır, hayatı paylaşmaktır. Karşılıklı saygıdır, Fikir ayrılığı varsa oturulur konuşulur kararlar alınır. Size saygı duyulduğunu hissederseniz yeri gelir siz taviz verirsiniz yeri gelir o. Ama ilişkide olay sen ne dersen de ben bildiğimi yaparıma geliyorsa orda çatırdamaya başlayan şeyler vardır. Siz bunu ne kadar tolere edebilirsiniz? Önemli olan bu. Bundan 5 yıl sonra aynaya baktığınızda siz siz olmaktan çıkmış olursanız, evlilikte hiç sözünüzün geçmediğini hissederseniz, eşinizin suyuna gittiğiniz sürece saygı görüp ne zaman kendi fikrinizi söylerseniz sesler yükselirse siz bunları kabul edebilecek misiniz?
İnsan yeri gelir kendisini sayan adam için dünyanın öbür tarafına gider. Mühim olan buna değecek biri var mı karşınızda?

Sen ona çok fazla mecburiyetini hissettirmissin canım , esinde özgüven patlaması yaşıyor , nolmus ikizlerin varsa ? Üstelik ev hanimida değilsin ekonomik gücün var , tamam bir değişiklik yapmak isteyebilir farklı şehire taşınmak küçük bir olay değil , sadece onun hayatı yk , senin çocuklarınızın tüm hayatını etkileyecek bişey bu. Sana nasıl fikir danismaz aklım almadı ? Bütün konularda kendi başına karar veren bir adammi , seni çok fazla sindirmiş gibi geldi bana , sende ailenin arkanda durmamasindan ve ikiz çocuğun oldugu için korkup herseyine eyvallah diyorsan , yarın annem babamda bizimle yaşasın büyük ev tutcam derse hiç şaşırma...

Bzde yasiyrz aynini suanda konu sahibinin konusunu bolmek istemyrm ben zaten konu actim kndimede bnde sizin gbi tek tek anlattim tawrimida koydum tawiz wermedim ama esim ben ewde yokken esyalarinida alip gtti..beni oraya cgriyor bazen icinde bulundgum psikolojiden ve esimi sewerek ewlendgimiz icin ne biliyim gtsemmi dye dsnmeden edemiyrm..orda olmayacagini biliyrm ama..
Onemli bir karar esinizin arkasindan gitmek. Yalniz su var habersizce esyalarini toplayip gidiyor sizi birakiyor. Size duydugu saygi sevgi gitmenize deger mi?

yani kocana ya memleket ya ben dersen, seni boşar öyle mi?
o zaman son karar belli. kocan evlilikten bihaber, memleket sevdasında.

seni değil de memleketi seçen adama nasıl saygı sevgi duyabilirsin?

hadi o hayırlı evlat olmak istiyor da, ailesine sen mi hizmet edeceksin o mu? evi ailesine yakın mı tutacak? ailesi ile senin aranda denge kuracak mı yoksa şu anda olduğu gibi seni ezip geçecek mi?
bunlar hayati sorular.

o hayırlı evlat olacak da senin neyin eksik? sen de ailenin oraya tayin isteyeceğini ve ailene bakmak istediğini söyle. seni şu yaşına getiren okutan büyüten aileni 3-5 yıllık bencil bir erkeğe değişmek ailene ve kendine haksızlık.

ezilmeyi kabul edersen ömür boyu ezilirsin herkes tarafından.

elbette eşini evliliğini seversin ama kendini daha çok sev. senin kendine saygın olmazsa ne kocan ne ailesi ne çevren ne de çocuğun sana saygı duymaz.

Onemli bir karar esinizin arkasindan gitmek. Yalniz su var habersizce esyalarini toplayip gidiyor sizi birakiyor. Size duydugu saygi sevgi gitmenize deger mi?
Konu sahibinin konusunu bolmus olmiyim kndi konum war ama kisa geciyim ben ewde yoktum beni aradi ben gtcem gel dedi bnde gelmcm dedim oda madem ben gdym dedi yani gelirsen gel gelmessen btsin bu is tarzi konustu..belki bunalima grmistr dye dsndum ama bilmyrm ..cok karisigim

derince-bocek-ilaclama.jpg

halam orada yaşarken gitmiştik;gayet güzeldi hatta çocuk aklımla kaşeke burada yaşasak demiştim;eşiniz şu açıdan haklı ben de annem ve babama bakacak başkası olmadığı için onlara yakın yerde yaşamak istedim,eşiniz de tek kardeş çok haklı

bu arada resim kendi çektiğim bi resim değil netten

2017-03-12-18-32-55--1510176891.jpg
2017-03-12-18-32-58--1835381880.jpg
images-1.jpg
images-3.jpg
images-2.jpg
images-5.jpg
2017-03-12-18-33-05--1315458577.jpg
2017-03-12-18-32-55--1510176891.jpg
2017-03-12-18-33-05--1315458577.jpg
images-5.jpg
images-2.jpg
images-3.jpg
images-1.jpg
bende hastanenin karsisindayim

Eklentiler

• 2017-03-12-18-32-51-1683543192.jpg
    2017-03-12-18-32-51-1683543192.jpg
    10,3 KB · Görüntüleme: 24
İnsanı küçük bir kısım iyi insan elbet vardır onları tenzih ederim fakat afedersiniz öküz gibi aynen bön bön bakarlar sokaktaki hayvanlara taş atacak zekada buranın insanları. Tepki gosterince de aynen g.zekalı gibi bakarlar hani kavrama denen bir olay yok. Hayvan sevgisi sıfır. Kedi zaten göremezsiniz köpekler de genelde zayıftır. Bir su kabı mama kabı asla yoktur. Dedikodu yapmaktan hasetlik fesatlik yapmaktan baska isleri yok. Gezme tozma desen hicbiryer yok siniriniz bozulmasın ama gerçekler bunlar.

Ben bu konuda son kez şunu söylemek istiyorum. Hayatta çeşit çeşit ilişki içerisindeyiz. Anne-baba ile, kardeş ile, arkadaş ile çeşit çeşit ilişkilerimiz var. Hepsinde güçler dengesi değişik. Anne babamızla bile bir yaştan sonra hayatımıza etkisi olacak kararlarda son sözü vermiyoruz. Evet onlardan fikir alıyoruz, öğüt alıyoruz ama bir yaştan sonra son karar bize ait. Eş ile ilişki bir yoldaşlıktır, hayatı paylaşmaktır. Karşılıklı saygıdır, Fikir ayrılığı varsa oturulur konuşulur kararlar alınır. Size saygı duyulduğunu hissederseniz yeri gelir siz taviz verirsiniz yeri gelir o. Ama ilişkide olay sen ne dersen de ben bildiğimi yaparıma geliyorsa orda çatırdamaya başlayan şeyler vardır. Siz bunu ne kadar tolere edebilirsiniz? Önemli olan bu. Bundan 5 yıl sonra aynaya baktığınızda siz siz olmaktan çıkmış olursanız, evlilikte hiç sözünüzün geçmediğini hissederseniz, eşinizin suyuna gittiğiniz sürece saygı görüp ne zaman kendi fikrinizi söylerseniz sesler yükselirse siz bunları kabul edebilecek misiniz?
İnsan yeri gelir kendisini sayan adam için dünyanın öbür tarafına gider. Mühim olan buna değecek biri var mı karşınızda?
Bizim ilişkimizde başından beri dengesizlik var.sevdiği bir kız vardı ama yürümüyordu.bir ayrılık sonrası benimle olmaya başladı. Öbür kızın devreye girmemesi için alelacele nişana ve nikaha sürükledim.daha çok seven bendim. Tek taraflı sevmek mutlu eder sandım. Ama hataymış.hiç eşiti olamıyorum

güzel görüntüler aslında hiç görmemiş değilim uzun boylu görmedim tabi ama işte ailesiyle dip dibe olacağız
insan mutluluğu nerede yakalayacağını bilemez.ailesi sana zarar verecekse bu yakınlık uzaklıkla ilgisi yok.o kdr uzakta olupta çocuklarının yuvasını yıkanlar var ki....oyle yakında olup destek olanlarda var....bunu kötü bir durum olarak değerlendirmeyin.fakat derince nin yenikent mah.guzel.derince biraz yobaz....biraz değil fazla yobaz.

güzel görüntüler aslında hiç görmemiş değilim uzun boylu görmedim tabi ama işte ailesiyle dip dibe olacağız
sen burdakilerin güzel orası dedgine bakma kim kaynanasıyla görümceleriyle dip dipe olmayı isterki esin direk gel diye rets cekmis sen yada sensiz seni gözden cıkarmıs yai bence bi kumar oynamalısın oraya gidip 1 2 sene sonramı ayrılmak simdi cıngar mı cıkarmak tamam anlıyorum 2 tane bebegin var 6 aylık ailen arkanda degil aam esin senin dik tutumunu anlasa ne kadar dayanabilicek sensizlige saatin yuzugu ne varsa sat bileizk esindeden al bana para yolla sen ne yaparsan yap de rest ama anlamasın senin sus pus oldugunu

Bizim ilişkimizde başından beri dengesizlik var.sevdiği bir kız vardı ama yürümüyordu.bir ayrılık sonrası benimle olmaya başladı. Öbür kızın devreye girmemesi için alelacele nişana ve nikaha sürükledim.daha çok seven bendim. Tek taraflı sevmek mutlu eder sandım. Ama hataymış.hiç eşiti olamıyorum

Ama oyle sacma seyler yapmissiniz ki hic yakistiramadim sahsen.

X