Eşim beni anneme attı

merhabalar lütfen okuyup geçmeyim tavsiyeye ihtiyacım var .Eşimle gerek zorlluklar yaşadık gerek ferahlıklar severek evlendim kaçtık 18imde ailem varlıklı olduğu için tetim çulsuz diye vermek istemedi büyü gibi yöntemlere başvurdular bu nedenle korktuğum için erkenden evlendim eşimle 14 yaşından beri tanışıyorduk zaten şu an 23 yaşındayım 2 yaşında bir oğlum var kendimse 7 bucuk aylık hamileyim eşim evden çalısıyor yazınlarıysa genelde calısmıyor oğlum hiç yerinde duran bi cins değil istekleri bitmiyor iki dk oturuyorum ıh mıh yapıp kaldırıyor beni tuvalette benimle abdest alırken ayaklarımı bile ouzatıyor duşta bile benimle yemek yapıp yemekte oldukça zor ilgilenmeyince kriz geçiriyor bende hep aperatif bişeyler yapıyorum karnımda iyice büyüdü velhasıl oturu kalkmakta isteklerini yerine getirmekte zorlanıyorum getiremeyince sinir krizi ile sonuçlanıyor eşim bi çıkıyor taki geceye kadar camide dernekte hergün değil ara sıra herneyse bayramda herkes bir arada diye her gün erken cıkıp gece geldi o ara hep ben baktım mide sorunlarımda var bazen sabaha kadar uyuyamıyorum gün içersindede halsiz olduğum için desteğe ihtiyaç duyuyorum eşim evin temizliğine yardım ediyor bende elimden geldiğince topluyorum ama iyi ama kötü başak burcu olduğu için hiçbişeyi beğenmiyor neyse bayram tatili bitti eşimde dediki bugun 3 te geleceğim iyi bende çok yorulmuştum kaç gündür biraz sende ilgilenirsin oda tamam dedi 3 oldu saat ne zaman gelcen dedim oda noldu durmuyomu ne var gibi çıkışınca bende ona çıkıştım neyse 5 gibi geldi eve çocuk herzamanki gibi durmuyo hep bağırış hep istek yok elimi yıka benim yok havuza at yok abue cubur yok dışarıya çıkar bizimkide birden çıldırdı mahallede yaşasaydık çocuk insan görcekti sıkıldı siteye geldik senin yüzünden mahallede babadan kalma evimiz var ama bana sormadan 5 seneliğe kiraya verip garajıda satmış bunlar bilgim dşında olan şeyler evimize dönememizin sebebi o şu anda ama bana mana buluyor eve bak bok götürüyo cocuk yüzünden pcye geçemiyorum çalışma hevesi bile yok hep tepemdesiniz bari annenlere git gece alırım seni dedi annemle aramız iyi değil kaçtığım için benide çocuğuda sevmiyolar anneme al bahçeye çıkar biraz diyorum başıma güneş geçiyo diyip hamile hamile benim üzerime atıyor babam desen ilgilendiği yok hepten kinci yukarda abimler oturuyo cocukları olmuyo bikaç senedir sabah uyanıyorum annem ses yapma abin kızcak bahçeye çıkma bilmem ne abim keza kapıyı orayı burayı çarpıyor bu yüzden gelmek istemiyorum eşimde diyorki sen annene oraya buraya gitmezsen ben işleriöi nasıl halledeyim sabah uyanıyoruz işimiz gücümüz çocuğu oyalamak başka bi bok yiyebildiğim yok bende gitmicem geç oldu durmaz çocuk dediğim için birden çıldırdı annemi aradı durumı konuştular sonra kapattı çocuk hala ara sıra bağırıyo bende ne derse yapıyorum babası kızmasın diye sinirlendi birden kesceksin sesini diye çocuğun boğazına sarıldı sonra ağlamaya başladı evi toplaması benden para kazanması benden bütün gün evdesiniz çocuk bakması benden yeter duymak istemiyoeuö ben erkeğim ağır geliyo diye ağlamaya başladı yoruluyomuşsun geber istersen karnını bıçakla bunuda al at umrumda bile değil artık kalp krizi geçireceğim bilmem ne diye kendini yerden yere atıyo çocuğumda iki yaşında noluyo böyşe diye korkuyla bakıyo yavrum bende diyorum cocuğun durmayan cins ne yapayım o zaman annene babana git haftada bikaç kez diyorumki yardım etmiyolar evde bahçede merdivenler var hep ben peşindeyim hamile hamile yetişemiyorum arkasından baktırtcaksın zorla hamilryim diceksin sen pısırık durduğun için tınlamıyolar dişli olcaksın yoksa evliliğimz bitcek falan dedi tamam denerim dedim istemeye istemeye geldim annemlere kim haklı kim haksız benim be yapmam gerek sanırım eşim ikinci cocuk yükünğ kaldıramadı ama bende karnım burnumda banada günah değilmi iki ay idare edemedi beni bilmiyorum ne yapmam lazım nasıl davranayım hiç yardım beklemiyimde duşa bile cocuklanmı gireyim kendimi telef edip yormaya devam mı edeyim çenesini çekmemek için me yapayım bilmiyorum yarın öbür gün doğurucam bu cocuk hepten babasına kalıcak o zaman ne olucak ben yenidoğan emzirirken bununla ilgilenemeyeceğim bi yol gösterin
Kocaya kaçarken sormak yok, çocuk yaparken sormak yok, yetmezmiş gibi ikinciyi yaparken sormak yok ama iş işten geçince ne yapayım diyorsunuz. 23 yaşında 2 çocuk…

Yazik cocuklara bide b.k var gibi pespese dogurun sevisirken akliniza gelmiyor bu cocuk kucuk ilgiye ihtiyaci var diye . Kizim iki yasinda bogazina sarilan esi parcalar atarim ben, karakolda bulur kendini . Ayrica disari cikarin cocugu evde eline abur cuburu verip durmasini beklemeyin. Hamilelik bahane degil gerekirse cocuk uyuyunca gece sulu yemek yapin . Esin sunu yapsin demem zaten cinsi belli degil senin degisinle. Internetten bakin cocugun ilgisini cekecek basit aktiviteler var en azindan gelisimi ve hareketini belli sure yararli bir yere vermesini saglarsiniz. Zamanla bu sureler uzar ilgisi artar basta hicbir cocuk oturup 30dk oynamaz

Ya cocuk bakimindan haberiniz varmi sizin acaba? Cocugu biraz egitin her istedigini yparsaniz cocuk boyle olur tabi alin iki tane cocuk gelsiimi kitabi okuyun yada cocugu krese yazdirin temizlige yardimci tutun bunlari akil etmek cokmu zor? Cahil geldiniz cahil gitmeyin birkac kitap okuyun ikinci bebe bari normal bi cocuk olsun banyoda bile yanina aliyorsun bunlar normalmi? Bukadar cocuk idare edemeyen bir anne kendini sorgulamali. Babaya dicek bisey yok ikinizede iyi olmus cocuk yasta kac evlen buyu falan yazmissin anlamadim kim niye buyu yapsin gene cahil geri kafalica bir hareket. Cocuk yapmayi bikiyosaniz bakmayi egitmeyide bileceksiniz once kendinizi sonra cocugunuzu egitin

Kendi çocuğunuza kullandığınız kelimeleri ben kedime bile kullanmam. Çocuk sizin karnınızdan CİNS olarak çıkmadı. Sizin yanlış yetiştirme tarzınızdan dolayı çocuk böyle. Çocuğun eline abur cubur vermek ve ağlamasın krize girmesin diye her istediğini yapmak ilgilenmek olmuyor. Çocuğu günün belirli saatlerinde parka götürebilirsiniz. Ev yemekleri yapıp yedirebilirsiniz. Durumunuz varsa kreşe götürebilirsiniz. Yoksa da sitede illa ki yaşıtlarında çocuklar vardır. Sizde onlarla birlikte bahçeye inip otururken çocuklar oynayabilir. Hamilesiniz diye yaptıklarınız bahane olmamalı. Oğlunuzla da düzgün bir şekilde ilgilenmeniz gerekiyor. Ne anneniz ne kayınvalideniz çocuğa bakmak zorunda değil. Çocuk sizin çocuğunuz. Eşinizle birlikte büyütebilirsiniz ki o da evden çalışıyor. Ama o adama ikinci çocuğu yaptığınız için bir şey diyemiyorum. Bir yardımcı veya kreş fikrini düşünün siz en iyisi. En azından çocuk disiplin, sosyalleşme ve rutin öğrensin.

Konunun her satırı beni aşırı gerdi.

Çocuğa babası tarafından uygulanan şiddeti normal bir şey gibi anlatıyorsunuz.

Çocuğunuzdan bahsetme tarzınız çok rahatsız edici. Üstelik birine bakamazken ikinciye hamile kalmışsınız.

Ailenize karşı çıkarak kendi isteğinizle evlenmişsiniz, kendi isteğinizle çocuk sahibi olmuşsunuz şimdi de çocuğunuza bakmıyorlar diye onlara kızıyorsunuz.

Çocuğunuzu kreşe verebilirsiniz. Bende oğlumu iki buçuk yaşında kreşe verdim hem sosyalleşmeyi hem de kuralları öğreniyorlar. Benim eşim de başak burcu titiz dağınıklığa tahammülü yok üstelik 2. Çocuğuma hamileyim ama baştan söyledim oğlum şuan 4 yaşında bazı sorumluluklarını alman gerekecek dedim. Sabah çocuğum uyanmadan erken kalkıyorum işlerin bir kısmını o zaman hallediyorum uyanınca da çocuğumla ilgileniyorum evimiz bahçeli oraya çıkartıyorum benimki de çok hareketli durmuyor gerekirse evi toplamıyorum önceliği çocuğuma veriyorum. 2 yaşındaki bir çocuk tabiki de anneden ilgi bekler anneye yapışık zamanları önceliğiniz oğlunuz olmalı. Babasıyla işleri paylaşın çocuğun bakımı olur ev işleri olur sonuçta o evi de o çocuğu da ananızın evinden getirmediniz ikinci çocuğu yaparken çocuğunuzun küçük olduğunu ve zor olacağını biliyordunuz bunları göze almanız gerekiyordu. Böyle devam ederse oğlunuz ileride daha problemli bir çocuk olacak yazık ediyorsunuz. Zamanı planlamayı öğrenin yapılan yorumlar çok yol gösterici ayrıca çocuğa enerjisini atmak için mekan yaratın park olur evde aktivite olur iyice yorulsun öğlen de mutlaka uyutun o zaman biraz da olsa iş yapmak için ya da kendinize ayırmak için vaktiniz olur. Önce çocuğunuzun düzenini oturtun oyun saati uyku saati falan sonrası kendiliğinden gelir. Ayrıca eşim çocuğun boğazını sıktı diyorsunuz öyle adamı ben olsam asla eve sokmam cesaret bile edemez böyle bir şeye mümkünse terapiye gitsin destek alsın. Siz unutursunuz bunları ama o çocuk yaşı küçük de olsa asla unutmaz bir şekilde travma bırakır ileride daha büyük problemlerle uğraşırsınız Allah korusun

kimisi yıllarca ister kavuşamaz kimiside böyle bedavadan doğurup öz evladı için ne biçim konusur. yazık gerçekten dünyada adalet yok. hep böyleleri kolayca üreyebiliyo. biz burda ne kadar söylensekte boş bu kadın kocasının bi özrüne herşeyi unutur. ve son olarak herkes hak ettigini yaşar. 2cocuga yazık keşke devlet alsa bunlardan daha iyi bakılcagı kesin zavallılar

ben ne okudum be! Böyle zor bir evladın varken çok mu aceleydi 2. Yapmak. Bak ne hallerde büyütüyorsun seni de ailen öyle büyümüşken kaçıp onları boynu bükük bıraktın onlarda belli ki affedemiyorlar. Kocan olacak ruh hastası yardımcı olacak. Büyüğü kreşe yollayın bari başka türlü başedemezsiniz. İkiniz de haksızsınız. Sen kaçıp üst üste 2 çocuk yaptığın için, o da seni kaçırdığı ve aile sorumluluğunu alamadığı için. Ha bu arada mahallede olsanız da 2 yaşındaki çocuk sokağa salınmaz!

Adam cocugun bogazini sıkmış buda hala koca derdinde. Allah size akil fikir versin. Agir da konusmak istemiyorum, ama cidden icinizde hic mi cocugunuzu koruma duygusu yok. Hala kendi derdindesiniz..esim.cocugumun bogazini sıksa bosanma davasini acmasan en serefsiz ben.olayim. ha adam agliyor hersey zor geliyor diye, halbuki milyonca kadinlar o saydiklarini bir arada yapiyor. Hödük. Sizede Allah akil fikir versin.

Size öz ailenizle yaşamak ağır geliyor da daha şunca senedir hayatınızdaki koca neden tatlı geliyor? Ne var bu koca figüründe de öz aileniz umurunuzda değilken onu baş tacı ediyorsunuz? Adam çocuğunuzun boğazını sıkmış sizin zorunuza giden annenizin bahçeye çıkma demesi babanızın surat asması mı? Bir kere kaçarak evlenmek zaten aileyi silmeyi göze almak demek. O yüzden sizin yüzünüze baktıklarına şükredin. Daha yaşınız küçük hareketli bir çocuk varken koştur koştur ikinci şart mıydı? Belli ki kaldıramıyorsunuz ikiniz de bu hayatı. Yaşam şartları, yaşlarınız göz önüne alınınca sürpriz değil yaşananlar.

Bana da günah değil mş diye sormuşsun, bence değil.

Allah insanlara akıl diye bi şey vermiş. Bu çocuk 2 yaşına gelene kadar senşn eşin bi anda böyle olmadı sürekli böyleydi ama sen gidip bu akılla bile bile 2. çocuğu yapıyorsan, sana günah münah değil kardeşim.

Habire can sıkıntısına üreyip duracağınıza biraz durup düşünmeyi, kocam ve ben buna hazır mıyız, halledebilir miyiz diye düşünmeyi deneseniz belki hayatınızda bazı şeyler değişirdi ama bu saatten sonra siz anca 3. yü de yaparsınız.

Çocuktan sürekli cins cins diye bahsetmeniz. Çocuk bu herhalde durmayacak obje gibi kenarda durmasını mı bekliyorsunuz. Aileniz maddi durum için değil de henüz siz daha çocuk olduğunuz için evlenmenizi istememiş olabilir mi acaba hı?
Kusura bakmasin kimse. Benim ailemden biri 18'inde evden bizden koşarak kaçsa yarın öbür gün gelip bide bakın diye cocuğu bizim üstümüze atmaya çalışsa hoopp noluyor derim. Bir de bakmıyorlar diye insanları suçlayamazsınız. Kocanızın da sizin de kafalar değişik.

X