Eşim benimle zorla birlikte oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalnız tecavüz bir hata değil, bir suç.
Bir suçla ilgili yorum yaparken mağdura "ama sen de..." şeklinde başlayan cümleler kurmak suç işleyene hak vermek oluyor.

Offf kaç kez açıklayacağız bilmiyorum daha konu sahibinin hareketlerini de hoş bulmadım ama sende demedim benim için ikisi de suçlu biri daha fazla ve yasal olarak suçlu. ! Tecavüz için bir neden olamazzz..

Eee ben başka yorum da zaten dedim suç diye. Hem hata hem suç hanımefendi.

Ee suç olduğunun farkındaysanız neden ikiniz de hatalısınız söylediklerimizi dramatize etmeyin diyorsunuz?
Ortada bir "suç" varken konu sahibinin "hata"sının bir önemi yok. Tecavüzün bir suç olduğunu bilen herkes bu ayrımı yapabilir diye düşünüyor insan ama benim hatam herhalde.

Ee suç olduğunun farkındaysanız neden ikiniz de hatalısınız söylediklerimizi dramatize etmeyin diyorsunuz?
Ortada bir "suç" varken konu sahibinin "hata"sının bir önemi yok. Tecavüzün bir suç olduğunu bilen herkes bu ayrımı yapabilir diye düşünüyor insan ama benim hatam herhalde.

Yoo gidip şikayetçi olsun ne bekliyor? Evet dramatize ediyor ben haksız oldum diyor kim haksız dedi ona?

Offf kaç kez açıklayacağız bilmiyorum daha konu sahibinin hareketlerini de hoş bulmadım ama sende demedim benim için ikisi de suçlu biri daha fazla ve yasal olarak suçlu. ! Tecavüz için bir neden olamazzz..

Bana ilk defa bunun bi üstündeki mesajda açıklama yaptınız. Yaptığınız diğer basın açıklamalarını takip etmedim kusura bakmayın.

Dogum gunu kutlamasi için dogum gunu sahibinin sevecegi yerlere gidilir, sevdiği şeyler yapilir o gün. Hani O nun günü ve kutlamasi ya o bakimdan. 😃
Dans etmeyi sevmeyen adami dans edilecek yere goturup sonra da sap gibi birakip baskalariyla takilinmaz butun gece. Gercekten oturup nasil sacma sekilde dogum gunu kutlarim ve mahvederim diye dusunseniz boyle bir sey cikardi. Dogum gunu degil kendi arkadas buluşmaniz haline getirmişsiniz.
Eşim boyle bir kutlama?!?! Yapsa tecavuz etmezdim😀 ama eşimi mekanda arkadaslarina rezil eder sonra ceker giderdim.

Olaylar acayip garip

Yoo gidip şikayetçi olsun ne bekliyor? Evet dramatize ediyor ben haksız oldum diyor kim haksız dedi ona?

Tabii ki şikayetçi olmalı. Ama nasıl olsun?
Tanımadığı bir forum dolusu kadın, kadına sen niye öyle yaptın, niye böyle yaptın, hatalısın, genişsin deyip durmuş. Siz de hatalı diyorsunuz.
Şu saatten sonra ailesinden duyabileceklerini göze alıp şikayetçi olabilecek mi? Onlar da "sen de hatalısın" derse ne olacak?

Konu fake de olabilir, sadece konu sahibi için söylemiyorum ama kadınlar belki bende de hata bulan olur diyerek gidip rahat rahat şikayetçi olamıyorlar zaten.
Bu kadar kadının yaşadıkları toplumun gerçeklerinden bu kadar bihaber şekilde yorum yapması çok şaşırtıcı.

Bizim insanımız sanırım ülkemizde kadınlara yönelik suçların çok işlenmesi nedeniyle bu tarz konularda tetiklenmeye çok hazır. Biraz da bu yüzden geliyor bu tarz tepkiler.

Mesela dayak yiyen kadına serseri tiplerden uzak dur, ümitcan uygun tarzı bir erkek görürsen yolunu değiştir diyorsun sanki kadın dayağı hak etmiş demişsin gibi “serseri tiple beraberse dayak yemesi mi gerekiyor” diyor, suçu akladığını iddia ediyorlar. Halbuki mağdurların bunları kendilerini korumak için yapmaları gerek.

Arkadaş isterse flörtleşmeyi bırak kocasını aldatsın zarar görecek kişi kendisi. Türk erkeğinin yüzde 90’ından fazlasında konu sahibinin yaptığı davranış adamın büyük tepkisiyle karşılaşır. Olayda bu tecavüz olmuş, başkasında dayak olur, daha psikopatında cinayet olur. asla mağduru hiçbir konuda uyaramazsın anlayışı mevcut pek çok kişide.

Dogum gunu kutlamasi için dogum gunu sahibinin sevecegi yerlere gidilir, sevdiği şeyler yapilir o gün. Hani O nun günü ve kutlamasi ya o bakimdan. 😃
Dans etmeyi sevmeyen adami dans edilecek yere goturup sonra da sap gibi birakip baskalariyla takilinmaz butun gece. Gercekten oturup nasil sacma sekilde dogum gunu kutlarim ve mahvederim diye dusunseniz boyle bir sey cikardi. Dogum gunu degil kendi arkadas buluşmaniz haline getirmişsiniz.
Eşim boyle bir kutlama?!?! Yapsa tecavuz etmezdim😀 ama eşimi mekanda arkadaslarina rezil eder sonra ceker giderdim.

Olaylar acayip garip
Aaa yaparlar mı öyle, elaleme rezil olurlar, o hamle yapılacaksa o kadın boşanacak, totosu yemez o kadarına. Her şey yutulur unutulur,evliliğe devam edilir.

Bizim insanımız sanırım ülkemizde kadınlara yönelik suçların çok işlenmesi nedeniyle bu tarz konularda tetiklenmeye çok hazır. Biraz da bu yüzden geliyor bu tarz tepkiler.

Mesela dayak yiyen kadına serseri tiplerden uzak dur, ümitcan uygun tarzı bir erkek görürsen yolunu değiştir diyorsun sanki kadın dayağı hak etmiş demişsin gibi “serseri tiple beraberse dayak yemesi mi gerekiyor” diyor, suçu akladığını iddia ediyorlar. Halbuki mağdurların bunları kendilerini korumak için yapmaları gerek.

Arkadaş isterse flörtleşmeyi bırak kocasını aldatsın zarar görecek kişi kendisi. Türk erkeğinin yüzde 90’ından fazlasında konu sahibinin yaptığı davranış adamın büyük tepkisiyle karşılaşır. Olayda bu tecavüz olmuş, başkasında dayak olur, daha psikopatında cinayet olur. asla mağduru hiçbir konuda uyaramazsın anlayışı mevcut pek çok kişide.
Mağduru uyaramıyorsak forumda işimiz yok o zaman. Kimseye akıl vermeyelim, sen napıyorsun demeyelim, aynı şeyleri farklı insanlarla yaşayıp dursunlar.

Tanımadığı bir forum dolusu kadın, kadına sen niye öyle yaptın, niye böyle yaptın, hatalısın, genişsin deyip durmuş. Siz de hatalı diyorsunuz.
Şu saatten sonra ailesinden duyabileceklerini göze alıp şikayetçi olabilecek mi? Onlar da "sen de hatalısın" derse ne olacak?

Konu fake de olabilir, sadece konu sahibi için söylemiyorum ama kadınlar belki bende de hata bulan olur diyerek gidip rahat rahat şikayetçi olamıyorlar zaten.
Bu kadar kadının yaşadıkları toplumun gerçeklerinden bu kadar bihaber şekilde yorum yapması çok şaşırtıcı.

Yani yorumumun arkasındayım tam da toplumun gerçeklerini net bildiğim için, ama bu tecavüze zemin hazırlamış anlamında da demedim şahsi yorumum da bu arada , bu olay olmasaydı diyelim eşim surat yapıyor, trip atıyor deseydi yine aynı tepkiyi alacaktı ikisi ayrı konu. Ayrı olarak değerlendirildi artık kaç kez anlatmaları gerek bilmiyorum ki. 🤷 Konuyu 2 şekilde değerlendirmeleri bana şaşırtıcı gelmedi aynı zaman da suç duyurusunda bulunup boşanmasını da tavsiye ettiler. Konu fake ya da değil bence hayatın olağanın da yaşanan bir durum olduğu için yine de yorum yaptım.
Bir kadın ne olursa olsun istismar edilirse bunun peşini bırakmamalı ama affedip devam ediyorlar enteresan şekilde birşey diyemiyorum.

Mağduru uyaramıyorsak forumda işimiz yok o zaman. Kimseye akıl vermeyelim, sen napıyorsun demeyelim, aynı şeyleri farklı insanlarla yaşayıp dursunlar.
Yani evet aslında forumda başına talihsiz şeyler gelen kadınlara herkes şöyle şöyle yapma yanlış yapıyorsun, yine kötü şeylere yol açar diye yazıyor. Bu bazen fiziksel bazen psikolojik şiddet oluyor, bazen başka bir şey oluyor. Sadece bu konuda mı dokunulmazlık geldi?

Sen bu adamdan ayrıl (bunu birçok kişi zaten demiş), ilerde beraber olduğun adamların da önünde başkasıyla flörtleş, tepki veren adam utansın demeliydik sanırım.

Sizin dans etmenizden dolayi sizi kıskanmış bu kiskanclik bana da anormal gelmedi ama sonrasinda size saldirmasi aslinda hem sen benimsinin dışa vurumu ki sizin ne hissettiginizi onemsememis, hem de belki yaşça büyük olmanın verdigi bir ozguven eksikligini kapatma baskısı.
Bunca şeyden sonra araya avukat girmis, evden gitmissiniz benim icin bundan geri dönüş olmazdi en doğru karari siz vereceksiniz.
Bu arada eşin doğum günü diye kös kös oturacak değiller adam karisini mutlu etmeye calismiyor bile (baskasiyla dans edip etmemesi degil tek basina). Bu hantalligi olgunluga ya da yaşa baglayamiyorum acikcasi. Ben 40li yaslarda olup hala ergen gibi tiplerle karsilastigimdan bu adamin 60 70 yasinda gibi davranmasi garip geldi

Dediğin gibi olsa, her gün tecavüz haberlerini okumazdik, üstelik sadece kadına yapılanlar değil çocuğa, sokaktaki hayvana yapılanlari okuyoruz. Herkes mi gönüllü de bu iğrençlikler yaşanıyor????

İktidarsız bir adam gayet sapık olabilir bu arada… Aradaki farkı ayırt edemiyor çoğu insan.
Hatta hadım cezasına çarptırılan Amerikan bir suç makinesi vardı. Adam hadım edildikten sonra yine hayat kadınlarına en son çocuğa musallat olmuştu. Detaya inmek istemiyorum belgeseli vardı kadınların göğüslerini diri diri kesiyor vs…
Evet ülkede belki çoğu erkek cinsel problem yaşıyor (erken boşalmadan iktidarsızlığa) ama bu yine bir kesimin sapık olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Orayı kessen bile sapık fantaziler beyinde türüyor zaten

Merhaba, çok geçmiş olsun. Öncelikle buradaki kadınlar bir tecavüz mağduruyla konuştuklarının farkında olmalılar. Bazı yorumlar "kıskançlık" kılıfı altında kocanızı aklayan göndermeler içeriyor. Akıl alır gibi değil. Bu zamanda 100 sene öncenin kafa yapısıyla yaşamayı nasıl sürdürüyorsunuz hanımlar?

Bir kadın bir mekanda arkadaşlarıyla eğlendikten sonra hiç tanımadığı biri tarafından kaçırılıp tecavüze uğrasa ve mağarasından yeni çıkmış birileri "o saatte orada ne işi varmış, niye kadın başına alkollü mekanda eğleniyor, niye onu giymiş" falan deseydi bu hanımların hepsi "hiçbir şey tecavüzü haklı çıkarmaz" diye bayrak taşıyarak koşarlardı.
Söz konusu kişi koca olunca "ama sen de..." ile başlayan cümleler yağmış. Ataerkillik kan olmuş, kadın erkek herkesin damarlarında akıyor, haberleri yok.

O saatte orada ne işi varmış diyen insanlar da kendilerini haklı görüyorlar ve sorsak sabaha kadar anlatabilecekleri çok mantıklı(!) argümanları vardır eminim.

"Karım bakkala gülümseyerek günaydın dedi, kıskandım öldürdüm" diyen adam toplumun kafa yapısına güvenerek böyle bir savunma geliştiriyor zaten.
Sonra bu adamlar salıverilince niye şaşırıyoruz bilmiyorum.

Aileme de anlatmadım zaten anlatamadım daha doğrusu

Aklı başında
Bir kadın bir mekanda arkadaşlarıyla eğlendikten sonra hiç tanımadığı biri tarafından kaçırılıp tecavüze uğrasa ve mağarasından yeni çıkmış birileri "o saatte orada ne işi varmış, niye kadın başına alkollü mekanda eğleniyor, niye onu giymiş" falan deseydi bu hanımların hepsi "hiçbir şey tecavüzü haklı çıkarmaz" diye bayrak taşıyarak koşarlardı.
Söz konusu kişi koca olunca "ama sen de..." ile başlayan cümleler yağmış. Ataerkillik kan olmuş, kadın erkek herkesin damarlarında akıyor, haberleri yok.

O saatte orada ne işi varmış diyen insanlar da kendilerini haklı görüyorlar ve sorsak sabaha kadar anlatabilecekleri çok mantıklı(!) argümanları vardır eminim.

"Karım bakkala gülümseyerek günaydın dedi, kıskandım öldürdüm" diyen adam toplumun kafa yapısına güvenerek böyle bir savunma geliştiriyor zaten.
Sonra bu adamlar salıverilince niye şaşırıyoruz bilmiyorum.
ağzınıza sağlık…

Yani evet aslında forumda başına talihsiz şeyler gelen kadınlara herkes şöyle şöyle yapma yanlış yapıyorsun, yine kötü şeylere yol açar diye yazıyor. Bu bazen fiziksel bazen psikolojik şiddet oluyor, bazen başka bir şey oluyor. Sadece bu konuda mı dokunulmazlık geldi?

Sen bu adamdan ayrıl (bunu birçok kişi zaten demiş), ilerde beraber olduğun adamların da önünde başkasıyla flörtleş, tepki veren adam utansın demeliydik sanırım.
Ya bi de karşı cins arkadaşlığı konusu açılınca çekirdekten yetişme modern insan imajı verirler, bunların çevreleri hep kaliteli adam kaynıyordur, bizim gördüğümüz kekoları ilk defa bizden duymuş gibi davranırlar, bizim kocamızdan başka dünyamız yoktur ataerkil toplumdan ayrışamamak bizim sorunumuzdur; sonra birden ne olursa olur ataerkil toplum, kekolar krolar, hepsinin de içindeymiş gibi konuşurlar. İlginç valla.

Hanımlar iyi geceler…o kadar üzgünüm ki , bu konuyu açmak için tekrar fake üyelik açtım önceki hesabımı eşimde biliyor… Eşimin doğumgünü kutlamak için her zamanki arkadaş grubumuzla bi mekana gittik yedik içtik eğlendik üniversiteden uzun süredir görüşmediğim arkadaşlarımda o mekandaydılar o gece , ben özellikle orayı ayarladım onlarıds göreyim diye.. eşim dans etmeyi oynamayı sevmez eşlik etmez bende tam tersi böyle yerlere gidince tadını çıkartırım.. üniden erkek arkadaşımla baya eğlendik dans ettik o gece sürekli bana iltifat etti bende ona ama kardeşimdir o benim.. o kadar uzun zamandır görüşmüyoruz asla birbirimize farklı gözle bakmadık 4 yıl boyunca her derdimize koştuk birbirimizin… eğlence bitti arabalara geçtik asla konuşmuyo benimki nolduğunu soruyorum yok neden başka adamla dans ediyorsun bana böyle iltifat etmğysun hiç oturmadınız sürekli yanyanaydınzı gibi konuştu durdu yol boyunca. Eve geçince bende patladım artık ne ima ediyorsun diye birbirimize girdik . Ama çok sinirlendi onu ilk defa bu kadar öfkeli gördüm bana karşı… Çok uzun yazmak istemiyorum beni zorla yatak odamıza götürdü istemiyorum dememe rağmen devam etti.. Evden gittim o gecenin sabahı 1 ay oluyor o kadar üzgünüm ki… bayramda da ayrıyız… sürekli arıyor yanıma geliyor defalarca özür diliyor ama bana bi daha dokunduğunu düşününce ağlıyorum hep … boşanmayı istiyorum avukat tuttum anlattım herşeyi ama bi taraftanda napıcam ayrılınca diyorum sevdiğim adam arkadaşım yeri gelir babam gibiydi benim 🥲🥲🥲 işte böyle kızlar gece gece biraz yazmak istedim siz olsanız affedermiydiniz..
Konu fake!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X