Esim bosanmak istiyor annesi yüzünden

Bugune kadar okufuhum su bdv de sankı butun kaynanalar kotu butun gelınler melek mubarek hata hıc bır zaman tek taraflı deıldır bunu bılır bunu solerım

1 tane 5 aylik bebegimiz var Yok Ben annesine saygisizmisim anneside bana saygisiz gecen tanidiklarindan biri geldi Bende kaynanamin bana taktiklari altinlari kendi hesabinda sakladigini söyledim kocam acayip bozuldu defol git Dedi resmen ama o kadin benim rizamla öyle bisey yapmadi ve her hafta sonu yatiliya geliyor bana cocugu görmek icinmis Gör git esime dedim gelsinler ama evi var gitsin evine yatsin Bana diyor ki Inshallah senin cocugunda Sana öyle yapar Pardon ama Benim evim dururken Ben neden her hafta sonu cocuguma yatmaya gidiyim kocasida yasiyor Yani annem ne derse hakli diyor isterse Sana laf atsin Gene o hakli diyor ve bosanmayi bile göz önune alabiliyor bi cocugumuz oldugu Halde Bana diyorki annemi Bana kötü yapamazsin bunu basaramazsin Benim amacim o degil ki bana yaptigi tavirlari esime söyluyorum biraz teselli bekliyorum adam herseferinde annem hakli diyor cekmeceklerimi aksam yatak odama gelip gizliden karistiriyor Bu normal mi dedim normaldir annem o yapar diyor!!!!!!!!
Ağzıma küfür geliyor, yazmıyorum. Hadi lan ordan! Ya ben tahammülsüzüm ya da bu insanlar aşırı sabırlı. Nasıl başarıyorsunuz? Ciddi anlamda soruyorum. Kafasına tabak, çanak geçirip, çekip gitmeden nasıl duruyorsunuz? Ne demek annem yapar? Al ananı başının altına yastık yap o zaman deseydiniz. Bu kadar anacıysan koynunda yataydın, evlenmeyeydin deseydiniz. Bir de defol git diyor, hala o evde nasıl durabiliyorsunuz. Bazen burada ilginç şeyler okuyorum, eşime de anlatıyorum. Kaynanası o...pu falan diyenleri eşini annesi yüzünden dövenleri falan, eşime annen bana bunu yapsa iner saçını başını yolar, seni de bıçaklardım falan diyorum. Nasıl sabrediyorsunuz bu adamlara? Sizinki şimdilik vurmamış falan ama defol git ne demek ya? Beynim almıyor. Benim kafam çok kalın sanırım. Ya da elim maşalı...:sopa: Kimse kızmasın bana. Boşan bu adamdan. Yoksa ileride sürekli kavga çıkan bir evde büyüyecek. En azından boşanmasan da blöf yap. Annenin evinde falan kal. Bu ne ya. Bu adamlar sizi nasıl çantada keklik gibi görebiliyor? Nereden buluyorlar bu cesareti?

Burdaki asıl hatalı kim biliyor musunuz anneniz! Kusura bakmayın ama öyle.. Bir anne evladının sıkıntı çektiğini bilerek nasıl çocuğun var sus otur yuvanı yıkma diyebilir.. Şu kız anneleri neden evlatlarına her şeyi reva görür.. Benim evladım sıkıntı çekecek ben de sus otur dicem giderim o eve o damada da anasına da iki çift lafımı eder çeker alırım kızımı ordan.. Kimse eziyet edilsin diye çocuk doğurup emek vermiyor buna kimsenin hakkı yok.. Ne demek çekmece karıştırmak ya ne münasebet.. Bir de eşiniz ana kuzusu yazık emiyor mu anasını da haftasonları size kalmaya geliyolar.. Ya insan genç onlar der haftasonu yatsun dinlensin der yok illa maydonoz olunacak ay sinir oldum he

Canım kocan daha doğmamış, adam protein, fazla bişey bekleme,çekerim diyosan çek çekemem diyosan al nafakanı ailene de ağla sızla sokağa mi atacaksınız de, belli ki ailen arkanda değil

Iyyy hayattaki en basit erkek modeli de anacı erkekler. Herkes seviyo annesini yahu biz yumurtadan mı çıktık? Evlendiğinin farkına varamayan adamlar. Zaten evlenene kadar anaları ne alırsa onu giyip anaları ne derse onu yapan tipler. İşiniz zor :eek:

Annesi vesile oluyor da eşin de okuzun teki. Bence de sus otur isin gucun yok annen bile arkanda degil boyle adami cocukla taclandirmissin bi de. Mecbur susup oturcan konusunca noluyo? İcraat sifirken.

Cesaret edebiliyorsan bosanma dilekcesini ve herseyi anlatan bi mektup yaz anladigim kadariyla seni dinlemio bile bölmeden dinlemis olsun en azindan ve git evden. Sözler verip döndürürse dönersin yoksa anasini alsin koynuna bana ne dersin.

Defol git diyorsa bi git bakalım napacak eğer arayıp sormazsa zaten o iş baştan bitmeliymiş ama seviyorsa arıycak ve o zaman sende böyle olmuyor diye rahatsız olduğun şeyleri sayacaksın. onunda işine gelirse artık..

arkadaş ben de aynı ilde aynı ilçede yaşayıp da oğlunun evinde kalma meraklısı anaları anlamıyorum.
yazın benim oğluma bakacak oldu bi ara kv. 2 hafta dayandı 3. hafta biz tatile gittik diye delirdi yok beni sığıntı gibi hissettirdi oğlumun evinde bilmem ne bi dolu şey saydı eşime ben de hepsinin açıklamasını yaptım.

ki ben benim evime gelen kişi değil eşimin annesi; nefret ettiğim bi insan bile olsa misafirdir deyip ona göre davranırım. eşimin anası da benim anam da o eve geliyosa misafirdir benim için.
eşime anlattım açıkladım saydığı her olayın açıklamasını doğrusunu anlattım; bunu bunu şundan dolayı yaptım diye. beni çok şaşırttı ve hayretler olsun ki anladı o da benim asla o şekilde bi tavır sergilemeyeceğimi ve annem yaşlı zaten yanlış anlamıştır alınganlık yapmıştır boşver sen dedi ve kapattı konuyu. been şok :KK70:

ama asla affetmiyorum kaynanamı bu ve bunun gibi zibilyon tane konuda....
he yine gelir evime torununu görmeye asla surat yapmam ikramda kusur etmem kendi annemden daha çok ilgilenirim mesela bi bardağını bile mutfağa götürtmem alırım hemen elinden sen otur anne derim ama bu da sırf misafir olduğunu daha çok hissetsin diye (!!!) eee öyle göze böyle parmak...

neyse; boşanabiliyosan dön annenin evine. ya da mesleğin varsa boşan tut evini git işine gücüne bak ama boşanamıyosan ve mesleğin de yoksa; görme duyma bilme.

Haklısın ama kendini ifade etme biçimin yanlış bence.Neden başka birinin yanında açık veriyorsun,bu yaptığın davranış seni zor durumda bırakmış örneğin.Senin yapacağın tek şey sorunlarını muhatabinla yani kv ile konuşmak.Bunu da mümkün olduğunca sakinlikle halletmek.Kocan sana bilenmiş o yüzden böyle acımasız yaklaşıyor gibi geldi bana.

Sevgili arkadaşım,
Mesleğin varsa ne ala
Eğer yoksa işkur'un " işbaşı eğitim programı"
Diye bir projesi var
Bulunduğun yerde varsa mutlaka değerlendir
Ne kocana ne anana babana boyun eğme
Mesela ben çok istiyorum ama bulunduğum yerde yok:kızgın:
Olsa koşa koşa gidicem
Orda varsa mutlaka değerlendir seviyorum
Hepinizi:anne:

Kendini nasıl iade edebilirdi ki kaynanası yanlış olduğunu düşündüğü bi konuyu anlatıyormuş oda kendi başına gelenden örnek vermiş. Asıl yanlış kaynanada yanlış bişey olarak düşünüyorsa neden kendiside yapıyor. Kendi kızına yapılınca ahh vahh geline yapınca ohh iyi ki. Böyle düşünen insanlara fazlasını bile yapacaksın. Ben bide ısrarla sorardım yanlışsa sen nie benimkileri elimden aldın diye.

Bence karşılıklı inat kısmına girmişsiniz. Eşinin bu kadar annesini savunması ne kadar yanlışsa seninde akraba yanında ailevi konuları açman o kadar yanlış. Bence eşini karşına al vE güzelce konuş. Herşeyi silin beyaz bi sayfa açın.
Bi süre eşinin annesini görmezden gel. Hatta kadını sinir edecek derecede iyi davran. Öncelik eşinin güvenini kazanmada olmalı. Dediklerimi yap pişman olmazsın

En büyük hatan, anacı bi adama annesini kötülemektir. Sen haklı olsan dahi kabak senin başına patlar.

Kocanın yanında annesi melekmiş gibi davranacaksın. Annesi için güzel şeyler söyleyeceksin.

Eğer boşanmak istemiyorsan....

Nabza göre şerbet vereceksin.
Ee annesinin rahatsız olduğumuz hareketleri varsa ne yapacağız ?

Esin ayrilmak istiyorsa sebep annesi degil, bahane annesi. Ayrilmak istemeyen bahane aramaz, yurutmek icin caba sarf eder. Esin iki tarafi da idare edemiyor. Kayinvalidenin her hafta yatili gelmesi bir sure sonra rahatsiz eder insani evet. Insanin yapacagi gidecegi seyler vardir. Bir hafta sonunu da esinle bebeginle beraber gecirmek isterken her hafta sonu gelip hafta sonunun icine etmek derim ben buna. Siz gidin hafta sonu onlara. Bir iki saat oturup evinize donun.
Altinlar meselesine pek girmek istemem ama sana sornadan hos degil yaptigi. Taki senin hakkindir cunku. Bosanirken bile oyledir. Belki evde birsey olur diye hazir kendi hesabi varken oraya yatirmis olabilir ama yine de aciklamaliydi. Esin de orta yolu bulmali. Peki kayinvalidenle esini araya koymadan uygun bir dille konustun mu? Mesela hafta sonlarimizda yapacagimiz seyler oluyor. Gidip gelmek istedigimiz yerler. Basbasa kalmak hafta sonlarini bebegimizle ucumuz gecirmek istiyoruz. Gelmenizden rahatsiz degilim basimin ustunde yeriniz var ama bize de hafta sonlarimizi birakir misiniz gibilerinden belki daha yumusak bir seyler soylesrn annesine anlar mi acaba?
Bu arada bosanmak isyiyorsa ve seni de bosanmayla tehdit ediyorsa muhtemelen seni ezmek icin.

X