esim oglum ve annesi

sizce ne yapmaliyim

• mesafe

OY: 3 100,0%
  • sevgi

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    3

Celine1987

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2016
8
0
37
Merhaba hanimlar,

Almanyadan yaziyorum klavye farkliligindan yazilis seklini lütfen dikkate almayin.

Aslinda beni üzen esimin annesi, cocuk dogmadan önce onunla iyi anlasiyordum, ama cok asiri sIkdigi icin bizi biraz mesafe almaya baslamistim.
Esim tek cocuk, ve sadece bana odaklanmasini yeni yuvasina odaklanmasini seviyor. Esimin kiz kardesi 20 sene önce trafik kazasinda vefat etmis. Kaynanamda tek oglu oldugu icin dogal olarak oglundan ve benden daha cok ilgi bekliyor. ama kadin tabiki cok agir bir evlat acisi yasadigi icin hala bunun travmasini yasiyor ve tedavi görmüyor. (böyle olusunu yargilamiyorum lütfen yanlis anlamayain kadina üzülüyorum kolay degil evlat acisi ama evliligime ve cocuguma olan etkisini anlatiyorum.)
yani mesafesiz, bizi kücük tutmaya calisiyor, oglu 35 yasinda ve annesine gittigi zaman annesi dominat olup ona söyle ye böyle ye hayir söyle iceceksin üsütüne sicak suyu diyerek oglunu sinir ediyor. önceden annesine bagriyordu esim ve bende kiziyordum. ama anladimki annesi asiri sekilde bunaltiyor onu.
esim daha önce baska bir kadinla evliymis kaynanam sayesinde ve kadinin annesi ve babasi sayesinde bozulmus evlilikleri, ayni evde oturuyorlarmis, ve esimim kaynanansi ve kayinpederi alt daireye istediklei gibi her saatde girip cikiyorlarmis muharemiyete özen göstermeyerek, sonra kopuklar yasanmis ve ayrilmislar.

simdi aynisini kaynanam bize yapmak istiyor. ben gececigim diyor. kendimi gece iyiy hissediyorum gece 11 de evinize gelicem torunumu sevecegim diyor. ama bizde herseyin bir düzeni var, oglum aksam 8 de yataginda uyuyor simdi 7 aylik, ozamanlar 2 aylikdi. bize siz yatin ben torunumu sevcem diyor. ama biz uyurken usulsuz bir zamanda gelmek istemesi devamli benim biraz tuhafima gidiyor. kaynanam ycok yakinimizda oturuyor ve gündüz de gelebilir.

esim anne olmaz biz evliyiz lütfen uygun bir saatde gel dedi, kadin inatlasiyor ben anneyim istedigim zamanda gelirim diye, ve kendi evimizde kurallari o koymak istiyor. birde cok yüksek egosu var, hersei daha iyi bildigini zannediyor, ama zamaninda cocuklarini bile kendi büyütmemis annesi büyütmüs kaynanamin. kaynanam kariyer düsünüyormus hep. birde oglum yeni dogmustu ben lohusayken bana sormadan kararlar aliyordu, ordanda basladi biraz antipatilerim. oglumun emzigni kendi agzina- alip oglumun azgina sokdu rahat bir sekilde, bana sormadi bile emzik temiz mi diye. birde oglumu iyi tutmuyordu sürekli oglumun kafasi sallaniyordu kafasini duzgun tutmadigi icin. ben emzirirken de cocugumu elliyordu onunla konusuyordu oglumun dikkatini dahatiyordu. Uyurken cocugumu elleyip sicratiyordu. saygimdan bisey demedim esime söyledim sadece.

dogum dan önce de beni sasirttdi , ben dogum da yaninda olmak istiyorum dedi, cünki tatile cikacakdi erken dogar gec gelir diye korkuyordu. ama meger onun istegi dogum esnasinda yanimizda olmak mis, bende sasirdim. bizde günah da ayipda dedim, ben esimden baskasini istemiyorum, kendi annemi bile yanimda istemiyorum dedim. bozuldu. Ama arkadasim kendi kizinda dogum esnasinda yanindaymis, ve ilk o dogan bebegi ordan cikarken tutmus dedi, yine mesafesizligi beni soke etti. hem beni kizi zannedip, bana cok asiri yakin olmak istemesi hemde sormadan yine birseye karar vermesi beni gicik etmisdi. ve ilk o bebegimi tutmak istiyormus. Allahim beni düsündü ve kadin yetismedi doguma, ve uc hafta gecikdi esimle ben herseyi seve seve tadini ala ala anne ve baba olmanin hevesini aldik.
kaynanam geldigi gibi bana yine sormadan, sen yat ben bakcam anne ve babalar uyumasi lazim dedi.
ben cocugum uyudugu zaman uyuyrdum dedim. yine bozuldugunu gördüm, sen is yap ben tornumu tutcam yardim etmek istiyorum dedi. ama hayvanlar aleminde bile sadece anne va baba yuvada oturur, kayna kusu yuvada oturmaz zoruma gitti cocugumu asiri benimsemesi, baska anneler yemek getirir lohusa gelinlerine ama kaynanam yine sadece bana sormadan kendi istedigini söylüyor ve yardim olarak nitelendiriyor. korkmaya basladim, ve esim ona anne gece gelme dediginde küsdü ve aylarca gelmiyor,

gecen sefer gittimde de beni asaglamaya calisdi, herseyin benden kaynaklandigini sandi, ama aslinda en fazla oglu annesinin oglumuzun annesiymis gibi degil, bir babaanne gibi olmasini istiyor.

kaynanam bana sen aile birligi görmemissin, o yüzden istedigim vakit de torunumu göremiyorum dedi.
oysaki benim birlestirici yypici yapim sayesinde oglunla arasi düzeldi. bende ayni bunus öyledim: lütfen bana haksizlik etmeyin, benim sayemde oglunuz sizle konusuyor dedim. kadin birden soke oldu, böyle cevap beklemedi. tabi dogal olarak herzaman sorunlar gelinden kaynaklandigini düsündü.

benim hissettiklerim su. kaynanam kizinin yoklugunu benim varligimla karistiyor yani sanki oglu damat ben kizi, torunu da kendi yavrusuymus gibi hala anne olma istegi var. kadini anliyorum kolay degil. ama oglumun gelisimi icin endiseleniyorum, ayrica oglumu sürekli kizina benzetiyor ve sürekli kizinin adini agzina aliyor. birde hamileyken kiz olursa cocugunuz lütfen kizimin ismini koyun diyordu, en korkunc olan da, dua ettim torunuma Allah kizimin ruhunu da eklesin diyordu, bende sayimdan hee diyordum. simdi siz söyleyin bana böyle karmasik olayin icinde evliliginizi ve cocugunuzu nasil korursunuz.
ben de anne oldum ve benim istekleriminde ciddiye alinmasini istiyorum. esim annesiyle konustugu halde, annesi ya benim istedigim gibi olucak hersey yada hic olmyacak diyor. ayrica duygusal olarak esimi manipule etmeye calisiyor. evlenmiyorda baskasiyle zamaninda kayinpederle bosanmis, kayinpederimle arkadas gibi geziyor ondan para aliyor, adamcagiz evlenmek istiyor ona aciyor ama kadin istemiyor, baskasinlada evlenmesine izin vermiyor, kadinin istedigi bizimle ayni evde oturmak bizi küvük tutup cocuk gibi görüp evliligimizin patronu olmak istiyor.

ayrica esyalarimizi paramizi bagimsizligimizi kiskaniyor, kayinpederim ogluna yilda birkere para veriyor buz dolabimiz yokdu mesela hemen olsun diye para verdi, normalde böyle bir eglimde bulunmuyoruz, kaynanam cocuklara para verme demis, kendi ayaklarin üstünde durmayi ögrensinler demis. ve sürekli neyaptiniz o parayi diye soruyordu bana. bisey demedim. kayin pederimde lütfen karisma seninle artik evli degiliz, bana karisamazsin , benim kac tane oglum var, bir tane demis.

olaylarin özeti bunlar, cok karisik oldu. umarim problem olmaz.
iyi aksamlar

Celine87

Son düzenleme:
Cok uzunmus yahu. oncelikle Allah kolaylik versin kvnizin psikolojik bir destege ihtiyaci var gibi gorunuyor.. esiniz de bu durumdan memnun degil madem psikolojik destek almasini saglasaniz.ayrica siz de biraz rahat olmaya ona sorumluluklar verin ne biliyim o demeden anne bugun evi temizlicem biraz torununla ilgilenebilir misin deyin.. parayi ne yaptiniz demesi sinir bozucu ama bu sizin paranizi bagimsizliginizi kiskandigi anlamina gelir mi ki bilemedim

Rahat olmaya calisin yazcaktim
tesekkür ederim helen8835 hanim.

evet piskolojik destehe ihtiyaci var, her nereye onunla gitsem mesafesiz bütün özelleri anlatiyor, abartiyor yada gercekleri ceviriyor. ama bu konuyu sadece benim üstlenmem yanlis olur diye düsünüyorum. ama kayinpederim ve esim onu öyle kabul etmisler. ben ama evliligim yada cocugum konusunda onunla tartismak istemiyorum, hem kaynanama üzülüyorum hemde cocugum icin endiseleniyorum.

ve gereksiz gururu beni sinir ediyor, dedigi olmuyor diye gelmemeler. esimi de ek partner olarak kullanmasi, sanki esiymis gibi. hem kayin pederi hemde bizi bloke ediyor yani. hepimiz icin hayati zorlastiriyor.

para konusa gelince. dügünüm olsun istemedi. aldigim herseyleri kiskandi. oglunun dandik nerdeyse kagit araba gibi eski bir arabaya binmesini istiyor, bizim saglam bir araba almamizi gereksiz buluyor. oglumuza giyim almamizi dogru bulmuyor, sadece sevgiyle yapilmis el örgüsünü giymesini öneriyor. düsünmeden hareket ediyor. herseyi okadar bencil düsünüyor ki bazen egomani rahasizligi var mi acaba diye düsünüyorum. tabi doktor degilim. bilemem. ama esimin ve benim isteklerimizi önemsemedigi sürece, cocugumu ona nasil güvenip verebilirim?

nasil adim atacagimi bilmiyorum. ileri mi geri mi? kayin pederim bana hak veriyor, kaynanamin zor insan oldugunu söylüyor, cocugumuz konusunda da , istedigin gibi yetistir kizim diyor.

kaynanam malesef yakinligi sadece oglunda ve bende ariyor, oglu pas vermedigi icin kendi öz kiziymis gibi bana karsi beklentileri cok. kiz kardesimi ve kendi annemle görüsmemi kiskaniyor.

dügünümüzde bile aglamis, neden anneme özellikle sarki söyledim diye. esim de bikmis bir durumda, artik banane diyor, bizim kurallarimiza uymazsa inatsa gurur yaparsa kaybeden o olur diyor, bende esimin vurdum duymazligina kiziyorum, ama galiba annesine cok kizmis zamaninda ve degismeyecegini anlamis

ayrica nezaman kücük bir sorumluluk versem, basa gecmeye liderlik yapmaya calisiyor, dengeleyemiyo, kayin pederime bile her konuda karismaya calisiyor, baskalarini yöneterek egosunu tatmin ediyor, galiba asaglik kompleksinden kaynaklaniyor. cok zor, oglumu da böyle sIkarsa? beni bile yönetmeye calismasina tahamül eemiyorum, nerdeyse 30 yasindayim yemek temizlik her konuda ondan daha iyiyim, kaynanam zamaninda hep okumus, evle yemekle isi olmamis.

Bence siz çok sabirlisiniz bu kadar da olmazki herkesin bir ozeli var zamaninda kendisi de gelin olmamış mi neden size böyle davranıyor anlayamadım. Anladigim tek şey çok fazla kıskançlık

Bence siz çok sabirlisiniz bu kadar da olmazki herkesin bir ozeli var zamaninda kendisi de gelin olmamış mi neden size böyle davranıyor anlayamadım. Anladigim tek şey çok fazla kıskançlık

sizi en cok rahatsiz eden ne oldu kaynanam konusunda? bazen bende cünki kendimi sorguluyorum kaynanam okadar manipulativ oldugu icin sürekli bize sucluluk duygusu hissetirmesini iyi beceriyor.

ayy bu ne böyle ne demek gece 11 çıkıp gelebilirim demek herkesin kendi hayatı var. hazır size küsmüşken niye ara yaptınız ki hiç yapmayacaktınız kafa rahat yaşayacaktınız. buradaki kv ve görümce konularını gördükçe kendi müstakbel kv ve görümce adaylarımdan soğudum arayı açtım :KK70::KK45:

X