EŞİM ÇOK İLGİSİZ YARDIM!!

Dönemdir bu geçer bence.
Bazen fazla düşerim bende, bazen de canım istemez.
Yazdıklarınız çok hoş 😃 Ciddi bir dert yok. Toparlar diye düşünüyorum ben.
Siz, kendiliğinden yapsın istiyorsunuz haklı olarak. Ama madem laftan anlamıyor sert olun ters olun ya da siz de kalkın siz de oynayın😃 gülün eğlenin, dalga geçin ne bileyim.
Ben de eşimin biraz fazla baktığını görsem "o boynun tutulacak da öyle kalacaksın" falan derim, güler, bırakır vs.
Anlık şeyler.
Siz ilişkinize göre yapacaksınız artık birşeyler. Nazla cilveyle mi, bırak ulen o telefonu üslubuyla mu, yeter ben de sıkıldım diye ağlamaklı mı, oturma odasında telefon görmeyeceğim diye sert mi, suratsızca oturarak mı vs hakkından gelirsiniz.
Cok tesekkur ediyorum, umarım hallolurr❤️

Adamı öyle bir anlattın ki sen ağlarken durduk yere müzik açıp oynayan seni takmayan biri gibi halbuki kendince gönül almaya çalıyormuş.
Şuan sizinde bu saatte elinizde telefonunuz var neden? Kocanızla uyuyun vakit geçirin bir anda uyansa cevabınız ne olacak seni şikayet ediyordum mu 😅
Biraz profilinizi inceledimde siz sanırım aykırı olmayı kendinize yol belirlemişsiniz 🙃 her konuda bilirkişi gibi tavrınız aşağılayıcı konuşmanız hoşuma gitmedi. Valit ayırdıgınız icin sagolun. Esimin evde oldugunu nerden cıkardınız mesela? Vardiyalı calısıyor olabilir? Tatlınlıx hep böyle komik olmaya calıs olur mu..

Biraz profilinizi inceledimde siz sanırım aykırı olmayı kendinize yol belirlemişsiniz 🙃 her konuda bilirkişi gibi tavrınız aşağılayıcı konuşmanız hoşuma gitmedi. Valit ayırdıgınız icin sagolun. Esimin evde oldugunu nerden cıkardınız mesela? Vardiyalı calısıyor olabilir? Tatlınlıx hep böyle komik olmaya calıs olur mu..
Aykırılık? Örnek alayım.

Bilirkişi tavrı ve aşağılama? Örnek alayım.

Komik olma gibi özgüvensizlik belirtisi olan bir derdim olmadı şükür :KK66:

Vardiyalı olabilir tabi müneccim değilim sonuçta.

Tatlım hep böyle komik olmaya çalış olur mu cümlesi waoww zeka seviyesi yüksek görülüyor benimkinden olur tatlım neden olmasın 😅

Benim evlilikten beklentim konuşup muhabbet edebildiğim hayatı paylaşabildiğim biriyle beraber olmaktı, game body olmak değil. Devir teknoloji devri evet ama kişisel gelişim videoları izlemiyor. Araba videosu modifiye ve sokak röportajlarını izliyor? Sorun nasıl bende anlayamadım..
Ağlayarak söylenerek sorunu çözemezsin DİYORUM, ortak keyif alabileceğiniz hobiler edinin diyorum bilmem anlatabiliyor muyum!? Böyle davranarak kendinide eşinide evliliğinide yorarsın diyorum.

Heekesin ilgi alanı farklı tamam mı? Sen kişisel gelişim okuyup dinliyirsun diye oda sana uymak zorunda değil çünkü kendi zevkleri ayrı. Bi çatı altında yaşayan farklı karakterlersiniz bunu unutma ve sadece ortak keyif alabileceğiniz şeyler bulmaya çalış öner teklif et, seçenekler sun eşine. Tatlılıkla "homurdanarak değil" pozitif ol eşin zaten pozitif bence

Bu arada negatifliginiz ve laftan anlamayisinizi buradan biz anladik, adam hakli galiba habire oynamakta, insanlar cozum sunuyor ama, olay cikarmissiniz hemen😂
Belki de adam sizinle vakit gecirmek istemiyor, ilgisini çekmıyorsunuz artik hi?

Kendi fikrimi söylüyorum. Benim karşımda telefon ile ilgilenen eşe aynı şekilde karşılık verirdim oynadığı zaman da geçer bende oynardım evlilik dengeyi kurmak değil mi sonuçta.

Kavga ederken bir anda "Modumu düşürmemeliyim modumu düşürmemeliyimm" diyerek roman havası açmak. :halay:
Bana aşırı mantıklı geldi deneyeceğim, bosuna erkekler kadınlara göre daha genç kalmıyor valla..

Merhaba henüz 5 dk önce üye oldum. 10 aylık evliyim,eşimle ortaokuldan beri cok yakın arkadastık,lisede ilçe değiştirdi daha sonra lise son sınıfta sevgili olup 23 yaşında da evlendik. 5 yıl kadar bir sevgililik dönemimiz oldu yani. Çok zorluk çektik araya mesafeler girdi, kafa uyuşmazlıkları oldu çok kez ayrılmak istedim hep engel oldu seviyordum ama çok çabuk silebiliyordum gözden çıkarabiliyordum onu. O da tam tersi hayatı boyunca kimseyi sevmemiş hiç uzun ilişkisi olmamış, hatta ilişkisi bile olmamış diyebilirim. Velhasıl ben evlenmeden önce ona hep şunu söylüyordum *ac kalırım acıkta kalırım herseye gögüs gererim ama muhabbetin sohbetin anlayışın sevginin olmadıgı bir evde yaşayamam* o tabiki asla bunların olmayacağını söyledi.. Çok uzatmadan saadete geleyim. Eşimin beni sevdiğini biliyorum asla küs kalamaz bana hep ilk adımı o atar hiç kinci değildir çok çabuk unutur hemen yumuşar kavgalarda ciddi kalamaz(çok büyük olaylar haricinden bahsediyorum) ama bir telefon bagımlısı. Telefonda karı kız peşinde değil, araba siyaset vs bu şekilde videolar izleyip duruyo. Ama her dakika tuvalette yemekte yatmadan önce uyandıgı ilk an, her daim telefonu elinde. Ve ben güzellikle söyledim olmadı kavga cıkardım olmadı konusmadım olmadı kesinlikle uzaklaşmıyor. Bu konuuu her açtığımda haklı oldugumu düzelteceğini söylesede 12 saat dayanmışlığı yok. Ben sinirlenip bağırdığımda karşıma geçip gülüyor, sinirimi asla kaale almıyor, sinirden aglasam dahi dans ediyormuş gibi yapıp gülüyo karşımda. Evet sanli 5 yaşında bi cocuktan bahsediyormusum gibi gelebilir ama abartmıyorum, hatta gecenlerde bir tartoşmamızda ağlayarak yoruldum senin bu vurdumduymazlıklarından dedim *modumu düşürmemeliyim diyip roman havası açıp evde dans etti* ona bunun bi hastalık oldugunu tedavi olmadı gerektiğini bir insanı üzüp bundan zevk almanın normal olmadığını anlatsamda kesinlikle kabul etmiyor. Sizce napmalıyım? Otur sakince konus derdini anlat demeyin denedim olmadı. Sende onla ilgilenme al telefonu eline veya kitap oku yokmuş gibi davran demeyin onuda yaptım.. çok yoruldum artık kulağa basit gibi gelen bir olay bu ama insanı psikolojik olarak çok yıpratıyor..
Benimki de öyle ama bu zamana kadar hiç bu açıdan bakmamıstım.. bende telefonla oynuyorum çünkü dikkatimi çekmedi..dışarı çıkıp birşeyler yapalım de gezin tozun çok gençsiniz daha bağırıp çağırmak tartışma çıkarmak çözüm değil birbirinizden uzaklaşırsınız böyle.. hele ki evliliğin ilk 2 senesi böyle şeyler çok normal erkekler kolay adapte olamıyor evliliğe bir de yaşı da küçük ondan olabilir

Benzer davranışlarda bir tanıdığım var bu konuda eşiyle çok sıkıntı yaşıyor ve eşi Karadenizli :)

O halde kamu yararına bir tavsiyede bulunayım.
Ben kendim de Karadenizliyim eşim de öyle.. Aslinda hep istemem Karadenizli eş derdim ama Rabbim öyle uygun gördü:/

Bizim kadınlarımızın hayata karşı duruşu inanılmaz güçlüdür, sorumluluk sahibi, hesap kitap bilen, fazlaca düşünüp tartan tarafız. Erkeklerimiz de buna güvenip sırtını kadınlarımıza dayar. Umursuz, rahat, keyifçi takılırlar..
Isleri güçleri lay lay lom, geyik. Bizim ağlamalarimiz, bu sert tutumlarımiz, hayatı ciddiye almalarımız onlar için anlaması zor bir durum.. :)

Seçim yaparken göz önünde bulundurunuz.

O halde kamu yararına bir tavsiyede bulunayım.
Ben kendim de Karadenizliyim eşim de öyle.. Aslinda hep istemem Karadenizli eş derdim ama Rabbim öyle uygun gördü:/

Bizim kadınlarımızın hayata karşı duruşu inanılmaz güçlüdür, sorumluluk sahibi, hesap kitap bilen, fazlaca düşünüp tartan tarafız. Erkeklerimiz de buna güvenip sırtını kadınlarımıza dayar. Umursuz, rahat, keyifçi takılırlar..
Isleri güçleri lay lay lom, geyik. Bizim ağlamalarimiz, bu sert tutumlarımiz, hayatı ciddiye almalarımız onlar için anlaması zor bir durum.. :)

Seçim yaparken göz önünde bulundurunuz.
Evliyim ve eşim Karadenizli değil :)

Yakınen tanıdığım bir iş arkadaşım vardı. Tam bir Karadeniz kadınıydı o yüzden eşi nasıl olsa herşeyi halleder kafasında rahat takılan bir adamdı.
Ben bu tarz ilişkileri sevmiyorum. İlişkide denge olmalı.

Dediginiz gibi bagimlilik söz konusu. Tedavi olmasi lazim. Bende cok kullaniyorum kendi zamanimda. Ama ailemle beraberken tamamen kenara da koyabiliyorum. Siz aglarken oyun havasi acmasi cidden sacma, ama sanirim ortaligi yumsatmak icin 🤡 luk yapmayi tercih ediyor, cünkü oda degistiremediginin farkinda

Biraz rahat olun bence. Bir de şunu sezdim o kadar çok dillendirip aglanmışsınız ki adam artık takmamaya çalışıyor ve sizi de güldürmek için dans ediyor😊 rahat takılın, Adamın dinlendiği yer evi bırakın nasıl mutluysa onu yapsın. Bizim de elimizden düşmüyor telefonlarımız hiç böyle düşünmedim. Mesela çok komik sokak röportajları var siz de ona eşlik edin beraber izleyin. Zamanla daha iyi olursunuz

X