Eşim çok istekli, bıkmak üzereyim.

Prensescann, merak ettim, ama cevaplamaya bilirsin, anlarim. Esinizle gorucu usulu yani aile/arkadas araciligi ile mi evlendiniz?
Esinizin ailesi baskici mi, annesi babasi ? evlenmesi icin cok baski yapmis olabilir mi ?
Bir de esiniz en cok neler yapmaktan cok hoslanir ?
Çevremiz tanıştırdı evet ama o da ben de üniversite mezunu insanlarız , belki annesi beni çok istemiş olabilri ve arka planda baskı yapmış olabilir ama eşim de beni sevdiğini beğendiğini söylüyor sürekli , benden daha tatlı dilli , asljnda baştan beri sorun vardı dokunsal olarak , belki bazınşeylwr tam olarak kafasına oturmadan evlendi benimle bilemiyorum ,
Zaten bir çok şey ters gitti bizde baştan beri Maalesef ama bu benim libidosu etkilemedi , sonuçta bir karşı cins var yanımda siye baktım ben, yaşadığımız sorunların büyük bir kısmı da eşimin işi kültürü ailesi vs ile ilgiliydi zaten , bi de kendini beğenmediğini söylerdi bana hep ...
Eşim en çok öyyyyllllce oturmaktan hoşlanır evde , ve yemek yemekten, toplumda da yorulmaktan millete hizmet etmekten hoşlanır , övülsün yeter ki

Sevgili Black, benim durumum farkli, sen daha gencsin, en guzel zamanlarin, yanlis dusuncelere kapilmaman icin açıklıyorum:
1. Menopoz demek artik vücudun yumurta üretmemesi demek, yumurta rezervlerinin bitmis olmasi. Bitince haliyle hormonlarda artik seni yumurtlamak icin vücudunu hazirlamiyor (regl, menstruasyon olmuyorsun artik.) bu ne demek hormon seviyelerinin değişmesi demek. Mesela adet olmaya yakin cinsel istek artar, vajina da sivi salgilar olusur, bu cinsel iliskiyi kolaylastirir. Menopozda cinsel istahin tabii ki bir yumurtlama öncesi gibi olmuyor, artik regl olmuyorsun, arti en önemlisi kaygan, hani o renksiz, yumurta aki gibi olan sıvı üretimi de olmuyor ya da son derece az, mutlaka kayganlastirici sivi ile iliskiye giriyorsun yoksa nerdeyse teknik olarak imkansız, bunu ancak deneyimle anlayabilirsiniz.

2. Menopoz a giris yasi genetik, kemoterapi tedavisi, veya uzuntu, psikolojik durumlar sonucu herkes farkli yaslarda girer. Dolayısıyla her yas grubundan olabilir. Benim yakin arkadasim o zamanlar 25 yasindaydi, menopoza girmis, yani regl olmuyordu, kesilmesti. Tedavi oluyordu. Zira yasi gencti, hem de evlenmek üzereydi.

3.Menopoza girmis bir kadin cinsel olarak aktif olabilir, cinsel istegi de olabilir, ama teknik acidan, kaygan sıvı salgisi, vajina duvarlarinin artik elastikiyetini ve nemliligini kaybetmesi gibi sebeplerle, eskisi gibi çok kolay olmaz ama bunlar icinde cozumler var, kayganlastirici sivi, vajina ici nemlendiriciler, elastikiyeti muhafaza etmek icin duzenli iliski.

4.Benim cinsel isteğinin olmamasi, menopoza girmeme ilave olarak benim kemoterapi gormem, kemoterapi zaten uretim organlarini ve hormonlarini alt üst eden bir tedavi, sonrasinda kadinin yasi kac olursa olsun menopoz, uretim organlarinin faaliyetini durdurmasini hizlandiriyor. Bu sebeple ben daha şiddetli bir menopoz, ve isteksizlik yaşıyorum normale gore.

5.menopoza girmis bir kadin rahim duvarlari hala yeterli kalınlıkta ise çok kolay yumurta donasyonu tup bebek tedavisiyle cocuk dogurabilir.
Önemseyip uzunca açıkladığınız için teşekkür ederim ☺️🥰

Umarım bundan sonra sizin içinde herşey güzel olur 😍

Vücut sıvısının cinsel istekle alakası yoktur hanımefendi. Genç yaşta da vajinal kuruluğu olup cinsel isteği hat safhada olan kişiler mevcut. Kadında istek azalmaz yalnızca bazılarında vajinal kuruluk olabilir onun da jellerle çözümü vardır. Östrojen hormonunun da libidoyla doğrudan ilgisi yok, libidoyu etkileyen hormon testesterondur.
Menopoz döneminde östrojen azalmasından dolayı vaginal kuruluk oluşabiliyor..çinsel ilişkide bu ağrıya sebeb olabiliyor...daha önceki bir yorumumda zaten "sen ellinden geleni yapmıyorsun" diye yazmıştım..çünkü sizinde söylediğiniz gibi bir çok çare var bu sıkıntınlara yeterki istek olsun. Konu sahibi eşinin yüksek libidosundan şikayetci ve kendi libidosu (menopozunda etkileriyle birlikte) 0 inmiş durumda..istese çeşitli yöntemlerle buna çare bulabilir. Kendi libidosunun 0 olduğunu eşine kabul ettirip, eşininde libidosunuu 0 düşürmenin yollarını arıyor😁çözümün bu yönde olduğunu düşünüyor...ama daha önce başka bir yorumumda yazdığım gibi (çinsellik bir sevgi paylaşma biçimidir ve bir ilişkide çok önemlidir) yani bu karşılıklı libido seviyesini 0 düşürüp konu sahibi çok mutlu olacağını düşünüyor. Burda yine aynı sonuç çıkıyor..birliktelikler tek kişinin mutluluğuyla yürümez..karşılıklı mutlu olunacakki birliktelik sağlıklı sürsün....ortayı bulup..kendi 0 durumunu artıya eşinin çok arzulu durumunuda azaltma adına bir çok şey yapabilirler...anlatmak istediğim buydu.

Çevremiz tanıştırdı evet ama o da ben de üniversite mezunu insanlarız , belki annesi beni çok istemiş olabilri ve arka planda baskı yapmış olabilir ama eşim de beni sevdiğini beğendiğini söylüyor sürekli , benden daha tatlı dilli , asljnda baştan beri sorun vardı dokunsal olarak , belki bazınşeylwr tam olarak kafasına oturmadan evlendi benimle bilemiyorum ,
Zaten bir çok şey ters gitti bizde baştan beri Maalesef ama bu benim libidosu etkilemedi , sonuçta bir karşı cins var yanımda siye baktım ben, yaşadığımız sorunların büyük bir kısmı da eşimin işi kültürü ailesi vs ile ilgiliydi zaten , bi de kendini beğenmediğini söylerdi bana hep ...
Eşim en çok öyyyyllllce oturmaktan hoşlanır evde , ve yemek yemekten, toplumda da yorulmaktan millete hizmet etmekten hoşlanır , övülsün yeter ki
Presensescan, yanlış anlama her ihtimali degerlendiriyoruz, beni de bir ablan olarak gor, yasca buyugumdur senden saniyorum, benim de yasamisligim dan, cevremde sahit oldugum, gordugumden yola çıkarak yaziyorum.
Esinin davranislari, tutumu bana bir yakinimin ve bir kac da tanidigimin yasadigi durumu hatırlattı.

Eski bir komsumuz vardi, kadin bildiğiniz Fatma Girik'in gencligi, cok ama cok guzel, alimli, her zaman bakimli ve incecik bir kadindi. Esi de genc, her daim cok guzel giyinen, yakisikli, ama biraz bir erkeğe göre fazla samimi, yani bazen sarilir operdi falan gorunce, cok konuskan, evde kek, kurabiye yapmaktan hoslanan, giyimine, gorunusune cok cok onem veren birisiydi, kilo olmaktan cok korkardi, hatta bize tarifler verirdi kilo vermek icin. İki tane de cocuklari vardi. Birgun evindeyken dikkatimi çekti arkadasim ayri yatak odasi vardi. Birgun bana acildi ve demişti ki son çocuğu doğurduktan sonra esim hic artik benimle birlikte olmadı, 10 yil olmustur elini bile sürmedi, ayri yatiyoruz, aslinda evli görünüyoruz ama degiliz, iki arkadasiz demişti.Cocuklar olmasa çoktan bosanirdim ama aileler var arada demişti. Yil o zamanlar 1990'lar diyim, eski sosyal medya yok, internet yaygin degil hani arastiralim, soralim nedir ne değildir. Cocuklar erişkin olunca adamin evden ayrıldığını, tek basina bir hayat yasadigini duydum. Simdi dusunuyorum da adamin esinin cinsel tercihi sanki farkliydi, o zamanlar farkedememistik, dunya iyisi bir insandi o ayri, ama simdi simdi hatirliyorum, yavas, hafif kirtarak yuruyusu, daracik pantalonlar giymesi, kiyafete olan duskunlugu ki yani adamin yattigi odanin heryeri kiyafet doluydu, ve gozu gibi bakiyordu, yani o gulusleri, bazen farkindan olmadan el bilegini kivirarak konusmalari, hic anlamamistik.
Yani hayatta hersey olabiliyor, bu durumda olan cok ama cok insan var, ve bu durumda olan erkeklerde var, mecburen cevre ve aile baskisiyla bir evlilik yapmak zorunda.
Esinin bu durumda oldugunu benzetme yapmak amaciyla yazmadim, gormedim tanimiyorum esinizi, ama dedim ya her ihtimali degerlendirmek lazim, aklinizda bulunsun istedim.

Presensescan, yanlış anlama her ihtimali degerlendiriyoruz, beni de bir ablan olarak gor, yasca buyugumdur senden saniyorum, benim de yasamisligim dan, cevremde sahit oldugum, gordugumden yola çıkarak yaziyorum.
Esinin davranislari, tutumu bana bir yakinimin ve bir kac da tanidigimin yasadigi durumu hatırlattı.

Eski bir komsumuz vardi, kadin bildiğiniz Fatma Girik'in gencligi, cok ama cok guzel, alimli, her zaman bakimli ve incecik bir kadindi. Esi de genc, her daim cok guzel giyinen, yakisikli, ama biraz bir erkeğe göre fazla samimi, yani bazen sarilir operdi falan gorunce, cok konuskan, evde kek, kurabiye yapmaktan hoslanan, giyimine, gorunusune cok cok onem veren birisiydi, kilo olmaktan cok korkardi, hatta bize tarifler verirdi kilo vermek icin. İki tane de cocuklari vardi. Birgun evindeyken dikkatimi çekti arkadasim ayri yatak odasi vardi. Birgun bana acildi ve demişti ki son çocuğu doğurduktan sonra esim hic artik benimle birlikte olmadı, 10 yil olmustur elini bile sürmedi, ayri yatiyoruz, aslinda evli görünüyoruz ama degiliz, iki arkadasiz demişti.Cocuklar olmasa çoktan bosanirdim ama aileler var arada demişti. Yil o zamanlar 1990'lar diyim, eski sosyal medya yok, internet yaygin degil hani arastiralim, soralim nedir ne değildir. Cocuklar erişkin olunca adamin evden ayrıldığını, tek basina bir hayat yasadigini duydum. Simdi dusunuyorum da adamin esinin cinsel tercihi sanki farkliydi, o zamanlar farkedememistik, dunya iyisi bir insandi o ayri, ama simdi simdi hatirliyorum, yavas, hafif kirtarak yuruyusu, daracik pantalonlar giymesi, kiyafete olan duskunlugu ki yani adamin yattigi odanin heryeri kiyafet doluydu, ve gozu gibi bakiyordu, yani o gulusleri, bazen farkindan olmadan el bilegini kivirarak konusmalari, hic anlamamistik.
Yani hayatta hersey olabiliyor, bu durumda olan cok ama cok insan var, ve bu durumda olan erkeklerde var, mecburen cevre ve aile baskisiyla bir evlilik yapmak zorunda.
Esinin bu durumda oldugunu benzetme yapmak amaciyla yazmadim, gormedim tanimiyorum esinizi, ama dedim ya her ihtimali degerlendirmek lazim, aklinizda bulunsun istedim.
Teşekkür ederim ...
Kadın evliliğini devam ettirmiş ama adam bi zaman sonra çekip gitmiş
Eşimin erkeklere ilgisi olduğunu pek sanmıyorum
Gözlemime göre aseksüel ve ciddi dokunma özürlü
Saçma sapan dokunuyor zerre estetik yok sadece ben istediğim için dokunduğu o kadar belli ki ,
Dediğim gibi karnımı okşarmısın dediğimde kıyafetin üstünden okşuyor , ben açıyorum karnımı ve sadece karnımı pkşuuor ne aşağı ne yukarı çıkar eli ! Buna tanımlama olarak mal mal dokunuyor demekten başka birşey gelmiyor dilime ...
Omuzumu biraz ovar mıısn diyorum mesela kalas gibi sürter elini ve tv ye bakar mesela , yani benim canım sevişmek isterken o bambaşka dünyalarda oluyor ...
çok düşük bir libidosu var ve hormonları da düşük test yaptırdık ve kilolu ve anası tarafından ciddi bi baskı ile büyümüş , babası ile anası hep ayrı odalarda yaşamış çok sorunlu bir evden çıkmış ama ben hepsinin çözüleceğine inandım hep,
Kendisi benim zorlamamla terapiye başlasa da hep yarım bıraktı ,
Hani diyorum benden mi hoşlanmıyor beğenmiyor ? Beğendiğini söyler ama ben eşimi başka kadınlardan kıskanacağımı hiç sanmıyorum ,çom açıkça söyleyeyim Başla bir kadın ile sevişse kıskanmam , o derece bıktım
Ben onun heryerine elleyip onu teşvik ettim hep , kendimi onun yanında yatağındagüzel çekici asla hissetmiyorum ,
Boşansam nasıl ederim bilmiyorum çok tükendim ve eşimden bıktım
Sohbet etmek asla içimden gelmiyor asla ! Hiç birşey yokmuş gibi normal hayatı onla paylaşamıyorum, o da bayılmıyor zatne paylaşanıyım diye ,
Babası vefat etti bir hafta önce sarılmadık bile gece yatarken vs....

Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.
Ayy yazık adama sen sevmiyosun diye adamın zevkini niye engelliyosun😂😂

Teşekkür ederim ...
Saçma sapan dokunuyor zerre estetik yok sadece ben istediğim için dokunduğu o kadar belli ki ,
Dediğim gibi karnımı okşarmısın dediğimde kıyafetin üstünden okşuyor , ben açıyorum karnımı ve sadece karnımı pkşuuor ne aşağı ne yukarı çıkar eli ! Buna tanımlama olarak mal mal dokunuyor demekten başka birşey gelmiyor dilime ...
Omuzumu biraz ovar mıısn diyorum mesela kalas gibi sürter elini ve tv ye bakar mesela , yani benim canım sevişmek isterken o bambaşka dünyalarda oluyor ...
çok düşük bir libidosu var ve hormonları da düşük test yaptırdık ve kilolu ve anası tarafından ciddi bi baskı ile büyümüş , babası ile anası hep ayrı odalarda yaşamış çok sorunlu bir evden çıkmış ama ben hepsinin çözüleceğine inandım hep,
Hani diyorum benden mi hoşlanmıyor beğenmiyor ? Beğendiğini söyler ama ben eşimi başka kadınlardan kıskanacağımı hiç sanmıyorum ,çom açıkça söyleyeyim Başla bir kadın ile sevişse kıskanmam , o derece bıktım
Ben onun heryerine elleyip onu teşvik ettim hep , kendimi onun yanında yatağındagüzel çekici asla hissetmiyorum ,
Sohbet etmek asla içimden gelmiyor asla ! Hiç birşey yokmuş gibi normal hayatı onla paylaşamıyorum, o da bayılmıyor zatne paylaşanıyım diye ,
Bu kadar nefret ediyor ve ona karşı soğuksanız neden boşanma fikri uzak? Başka bir kadınla sevişse kıskanmam diyorsunuz bir de.

Teşekkür ederim ...
Testestoron hormonlarinin az olusu da escinsel egilimli erkeklerde gorulebiliyor. Benim bir yakin arkadasim var, erkek, ailesi mutahasip, erkek abileri var, kendi kimligini, cinsel egilimini saklayarak buyumus, ben ilk tanistigimda, bir dernekte tanistik, cok sicakanli ve yardimsever geldi, adini bir turlu koyamadim, ama son derece sanki kiz arkadasimmis gibi hissetttim onunlayken, cok rahattim, hic oyle cekinmiyordum hani yanima oturur falan, cok enteresan sonra itiraf etti birgun aglayarak. Bana nisanlandigini soyledi, gercekten aile olmak istemis o yuzden nisanlanmis kendisini zorlayarak, ama daha ilk sevismelerinde o gece banyoda istifra etmis, onu dokunurken oyle cok midem bulandi ki anlatamam demisti. Sonrasinda nisanlisi yaklastikca kacacak yer ariyordum bahaneler uyduruyordum dokunmayayim diye soylemisti. Sonrasinda nisani atildi tabii, ama hani kendimi zorlasam evlilik yapardim, oyle yada boyle cocuklarimda olurdu ama cok mutsuz bir esim olurdu, bir kadinin hayatini karartmak istemedim der her zaman.
Ben illa da esinizde ayni durum var demiyorum ama sanki ne bileyim baska egilimleri olmus, sonrasinda bunalima girmis hicbirsey yapmak istemiyor olabilir. Ben de aseksuelim, hayatta en son dusundugum sey seks ve maalesef evliyim, ama ilaclarla falan cinsel iliskiyi yurutmeye calisiyorum en azindan, yani esimin bana dokunusu midemi bulandirmiyor, ya da kacmiyorum, ayni derecede duygusal karsilik vermeye calisiyorum her nekadar cinsel iliskiden nefret etsemde.
Yani kisacasi esiniz sebeb her ne isi, ne degismek istiyor, ne de cabaliyor. Hic ama hic vakit kaybetmeyin. Hemen islemlere baslayind derim size. Zaman ve genclik geri gelmiyor.

Testestoron hormonlarinin az olusu da escinsel egilimli erkeklerde gorulebiliyor. Benim bir yakin arkadasim var, erkek, ailesi mutahasip, erkek abileri var, kendi kimligini, cinsel egilimini saklayarak buyumus, ben ilk tanistigimda, bir dernekte tanistik, cok sicakanli ve yardimsever geldi, adini bir turlu koyamadim, ama son derece sanki kiz arkadasimmis gibi hissetttim onunlayken, cok rahattim, hic oyle cekinmiyordum hani yanima oturur falan, cok enteresan sonra itiraf etti birgun aglayarak. Bana nisanlandigini soyledi, gercekten aile olmak istemis o yuzden nisanlanmis kendisini zorlayarak, ama daha ilk sevismelerinde o gece banyoda istifra etmis, onu dokunurken oyle cok midem bulandi ki anlatamam demisti. Sonrasinda nisanlisi yaklastikca kacacak yer ariyordum bahaneler uyduruyordum dokunmayayim diye soylemisti. Sonrasinda nisani atildi tabii, ama hani kendimi zorlasam evlilik yapardim, oyle yada boyle cocuklarimda olurdu ama cok mutsuz bir esim olurdu, bir kadinin hayatini karartmak istemedim der her zaman.
Ben illa da esinizde ayni durum var demiyorum ama sanki ne bileyim baska egilimleri olmus, sonrasinda bunalima girmis hicbirsey yapmak istemiyor olabilir. Ben de aseksuelim, hayatta en son dusundugum sey seks ve maalesef evliyim, ama ilaclarla falan cinsel iliskiyi yurutmeye calisiyorum en azindan, yani esimin bana dokunusu midemi bulandirmiyor, ya da kacmiyorum, ayni derecede duygusal karsilik vermeye calisiyorum her nekadar cinsel iliskiden nefret etsemde.
Yani kisacasi esiniz sebeb her ne isi, ne degismek istiyor, ne de cabaliyor. Hic ama hic vakit kaybetmeyin. Hemen islemlere baslayind derim size. Zaman ve genclik geri gelmiyor.
Siz eşinizin şikayetleri üzerine mi gittiniz doktora ilaçmkullnamaya başladınız ?

Biliyorum, anormal olan benim ki, ama neredeyse 50 yasinda bir erkegin haftada en 3-4 gun cinsel ilişki istemesi normal mi? Hatta ona kalsa hergun isteyebilecek durumda.

Ben hep boyle degildim.Cok cok libidosu yuksek biri de sayılmazdın ama, bu denli degildim, esasinda 6 sene oncesinde 6 ay süren hafif bir kemoterapi tedavisi oldum, tedaviden 6 ay sonra menopoza girdigim gibi, tum libidomu da kaybettim. Fakat, hic bir eksiklik de duymadim. Evli olmazam, dunyanin en mutlu kadınıyım derdim kesinlikle.

Esimi seviyorum, hatta bir daha dünyaya gelsem yine onunla evlenirdim, ama şu var ki ben bir de eşime asik olarak evlenmedim. Çok iyi bir insan, beni çok mutlu edecek bir insan oldugu icin evlendim ve gerçekten de mutluydum taa ki libidomu kaybedip isteklerimiz farklilasıncaya kadar.

Tabii ben esime ben cinsel ilişkiden nefret ediyorum demedim, diyemem zaten. Ama ona menopozdan dolayi hormonlarimda dengesizlik oldugunu, bu yuzden isteksiz olduğumu, ama onu da mağdur birakmak istemedigim icin elimden geleni yaptigimi soyluyorum. Yani acikca herşeyi konuşan bir çiftiz, o da bana hak verdi, anliyorum dedi ama tabii doğal isteklerini de engelleyemiyor.
estradiol hormonu düşük olması nedeniyle libidonuzun düşmeside normal fakat bu durum da sadece tek sıkıntı libido değil. ne yazık ki kemik erimesi, damar genişlemesi gibi vucudunuzda ciddi sıkıntılarda oluyordur.

Kadin istegim yok diyo menopoz diyo.. yani bi insan ya isteklidir ya degildir.. ha belli yaslarda bu istek daha cok cikabilir ortaya.. ama bastan beri yatak uyumun zaten yoksa boyle kritik bi donemde istememen cok normal..

Konu başlığına istinaden yazıyorum
this is evlilik guzum :-)
hormonlarınıza mı baktırsanız?

Teşekkür ederim ...
Yetiştirme tarzimiz çok etkiliyor .Benim annemde çok baskici kadindi hatta sacimi bile yaptiğimda bana cirkin konuşuyordu( sen kimle s.... gidiyorsun!!)
Onun için cinsellik kirli cirkindi,sirf cocuk yapmak icin kullanilmasi gereken olay.Biz genc kizken süslenmemiz giyinmemiz biraz olsun neşeli olmamiz ayipti ve azar işitirdik.
Ne kadar çabalasamda bu düşünceler beynime işlemiş ve eşimin istediği gibi cilveli arzulu kadin olamadim.
Eşim konu açsa ,boşan kurtul ne koşuyorsun derdiniz.
Terapi şart

Yetiştirme tarzimiz çok etkiliyor .Benim annemde çok baskici kadindi hatta sacimi bile yaptiğimda bana cirkin konuşuyordu( sen kimle s.... gidiyorsun!!)
Onun için cinsellik kirli cirkindi,sirf cocuk yapmak icin kullanilmasi gereken olay.Biz genc kizken süslenmemiz giyinmemiz biraz olsun neşeli olmamiz ayipti ve azar işitirdik.
Ne kadar çabalasamda bu düşünceler beynime işlemiş ve eşimin istediği gibi cilveli arzulu kadin olamadim.
Terapi şart
Aklima masumlar apartmanindaki safiye ve annesi geldi

Kadinin isteksizliğini çok şeyler etkiliyor .
Öncellikle hormonlar çok önemli.Testosteron düşüğüde olabilir .Bu hormonu kadinlarda sadece fazlalik olma ihtimalinde kontrol ediliyor ,fakat 0 olmasida büyük bir sorun .
Ben zaten istekli biri değildim, üstüne ağir depresyon gecirdim ilaclar kullandim ve yan etkisi olarakta cinselliğimden oldum.
Testosteron hormonum 0 yakin fakat kadinlarda testosteron tedavisi uygulanmiyor .
bütün hormonlariniza baktirin sadece östrojen Progesteron değil .
2.eşimden soğuma nedeninden biride cinselliği evlilikte 1.öncelik tanimasi .Çok istekli ve fantazi odakli.
Herşey eksik olabilir,evi pislik götürse ac bile kalsa onunla cinsellik yaşa tamam.
Fakat benim duygularimin önemi yoktu : gezmek yeni yerler görmek ,tatil (3 yilda bir gidiyorduk),sinema tiyatro( 5 sene gecmiştir üzerinden)
restoran kahvaltiya gitmek( senede 1,2 ),piknik mangal 1,
misafirlik :kavga yaptiktan sonra
mecburi hisederek katilmasi .
en ufak isteğimde sorun cikartmasiyla yapamaz hale geldik.

Şimdi diyorsunuzya cinsellik önemli ilişkiyi bağlar kuvetlendirir ,ben inanmiyorum .Eşim öyle davrandiği halde ben onunla hiç istemediğim şeylere karşilik verdim ,onu mutlu etmeye uğraştim ama o benim mutluluğumu yok saydi.

Birde cinsellikte uyum çok önemli ,eşim abartmasini önsevişmeyi seviyor .Haftada bire zorla indirmiştim çünkü 2-3 saat beni tutuyordu .
Beni usandirmişti .
Beni ben olduğum için değilde sirf cinsellik için benimle evli olduğunu düşünmeye başladim.
Kadinlik benliğim annem ve eşim yüzünden öldü.

Terapi şart
Sen terapi aldın mı?
Çok zor birşey uyumsuzluk
Bana da böyles denk geldi işte
İsteksiz insanlar isteksizlerle ya da tam tersi denk gelse herkes mulu olsa
Ama isteksizlik genelde kadınlarda duyuyorm
Çok nadir tiplerden biri de bana denk geldi ve saniye geçmiyor ki bu konu aklımdan çıksın ... beynimi kemiriyor

Öncellikle hormonlar çok önemli.Testosteron düşüğüde olabilir .Bu hormonu kadinlarda sadece fazlalik olma ihtimalinde kontrol ediliyor ,fakat 0 olmasida büyük bir sorun .
Ben zaten istekli biri değildim, üstüne ağir depresyon gecirdim ilaclar kullandim ve yan etkisi olarakta cinselliğimden oldum.
Testosteron hormonum 0 yakin fakat kadinlarda testosteron tedavisi uygulanmiyor .
2.eşimden soğuma nedeninden biride cinselliği evlilikte 1.öncelik tanimasi .Çok istekli ve fantazi odakli.
Herşey eksik olabilir,evi pislik götürse ac bile kalsa onunla cinsellik yaşa tamam.
Fakat benim duygularimin önemi yoktu : gezmek yeni yerler görmek ,tatil (3 yilda bir gidiyorduk),sinema tiyatro( 5 sene gecmiştir üzerinden)

Şimdi diyorsunuzya cinsellik önemli ilişkiyi bağlar kuvetlendirir ,ben inanmiyorum .Eşim öyle davrandiği halde ben onunla hiç istemediğim şeylere karşilik verdim ,onu mutlu etmeye uğraştim ama o benim mutluluğumu yok saydi.

Birde cinsellikte uyum çok önemli ,eşim abartmasini önsevişmeyi seviyor .Haftada bire zorla indirmiştim çünkü 2-3 saat beni tutuyordu .
Beni usandirmişti .
Beni ben olduğum için değilde sirf cinsellik için benimle evli olduğunu düşünmeye başladim.
Benim eş de tam tersi
Akraba piknik mangal yemek temzişlk dışarda kahvaltı vs curcuna istiyor
Ama eve gelip de özel anlara yaklaşınca adam yok oluyor
Ya bilgisayarda işi var ya sevdiği film ya haber ya da çok yedim sonra yatacam ben diyo
Kahretsin böyle evliliği

Beni usandirmişti .
Benim ki de benle zorla sevişiyor net bu
Ayda 1 olursa ona tatlı geliyo yoksa zoraki
Penisi de sönüp duruyor zaten
Ya illa sevişmek de değil sarılıp dokunma özülrğ de
Ama iç güç de , akraba ziyareti de, piknik gezme yemek sinema de koşarrr

Benim ki de benle zorla sevişiyor net bu
Ayda 1 olursa ona tatlı geliyo yoksa zoraki
Penisi de sönüp duruyor zaten
Ya illa sevişmek de değil sarılıp dokunma özülrğ de
Ama iç güç de , akraba ziyareti de, piknik gezme yemek sinema de koşarrr
:KK43: işte uyumsuzluk
hayata bakiş açisi
oysaki seni mutlu etmeye çalişsa sende koşa koşa gidersi
Gary Chopman - Sevginin 5 dili
bu kitabi önere bilirim ,belki eşin okur .
Her insanin sevgi anlaşi farkli ,
sen dokunuş ve temas ile sevildiğini anliyorsun ,eşin beraber faaliyetlerle, toplulukta sen yanindayken sevildiğini görüyor

X