Eşim çok istekli, bıkmak üzereyim.

dizara

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2011
275
286
Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.

Benim derdim biraz tuhaf ve abes gelebilir size, ama paylaşmasam da catlatacagim. Esimle 20 senedir evliyiz, mutluyuz da, çocuğumuz yok,ben 47 yasindayim esim de 49 yasinda.

Ben 2 sene once menopoza girdim, hormon takviyesi de yapmadan bir sekilde atlatiyorum. Yalniz sorunum esimin asiri istekli olmasi.yani neredeyse haftada 3-4 gün cinsel ilişki istiyor. Bana gelince cinsel iliskiye girmek bir azap,bir işkence. Fiziksel bir acı ya da ağrım yok, gayet normal herşey ama benim hicbir istek veya heyecanim yok ve boyle de cok ama cok mutluyum, cinsel bir ilişkim olmadan omrumun sonuna kadar yaşayabilirim,erkeklere karsi hic ama hic bir arzum ve nerakim yok, bazen arkadaslar arasinda aktörleri falan konuşuyorlar, cok yakisIkli, çok seksi vs ben de tik yok,tum erkekler kardesim gibi, esim haricinde tabii ve de inanin hayatimin en guzel, en rahat, en mutlu, kendimle en barışIk zamanini yaşıyorum, yani dunyaya bir daha gelsem, boyle bu mutlulugu genc yasimda hissetmek isterdim.

Doktor hanim bana hormon ilaci vereyim, cinsel isteğiniz yerine gelsin dedi. ama benim derdim gelmesi degil ki, aksine boyle cok mutluyum, aman gelmesin zaten. Ama esim mutsuz bu seferde. O da cinsel istegi azalacağına çoğalıyor, size sorum, erkegin cinsel istegini azaltan, zararli olmayan bildiğiniz denenmis, zararsız bir bitkisel bir ilac falan var mi acaba? eskilerden askerlikte yemeklere şap atarlarmış diye duyardim, ama zararli oldugunu biliyorum. Bir de çocuğumuz yok, sirf cocuk bile dogurmayi dusunuyorum bu yuzden, belki enerjisini, vaktini cocuga harcarsa, kafasi kendi istekleriyle mesgul olmaz diyorum, biliyorum sacma ama, yasamadiginiz icin bilemezsiniz, inanin cok ama cok zor, bu durumda olunca insan her şeyi düşünüyor.
Ama eşinizinki normal bence, cinselliği sevmesi, sizinle sevişmekten zevk alıp sizi arzulaması normal yani.

asıl anormal olan sizinkisi bence. Tamam belli dönemler vardır cinsellik istemeyiz, evet ama, tamamiyle libidonuzu kaybetmişsiniz, en ufak bir arzulama yok diyorsunuz onu geçtim ilişkiye girmekten nefret ediyorum adeta işkence diyorsunuz.

yani bu kadarı pek normal değil bence.

hep mi böyleydiniz yoksa menopoza girince mi olmaya başladı?

eşinizi sevmiyor olma ihtimaliniz var mı?

eğer hayırsa cevaplar bence östrojen eksikliğine bağlı ciddi libido kaybı yaşıyorsunuz.

ha siz böyle mutluysanız tamam sorun yok ama , eşinizin rızası olmadan ilaç vb vermeniz çok ama çok yanlış olur.

ve ne yalan söyleyeyim, eşinizin sizin de isteklerinize saygı duyacak şekilde cinsellik istemesi çok normal.

ben kocamın o an canı istemese hiçbir şey demem, saygı duyarım, ama benimle sevişmeyi hiç istemese, adeta nefret ediyorum dese, doktora git bir tedavi ol derim, ve üzülürüm.

çünkü erkekler isteksiz olduğunda tedavi ol demeyi biliyoruz, ancak iş kadınlara gelince çifte standart uygulamak normal olmamalı. Tedavi olmalısınız.

Kaç yıllık evlisiniz
Çocuk yoksa şuan menapoza girmisken nasıl çocuk yapacaksınız?
Evet hakikaten o kısmı atlamışım. 😂

Sahi konu sahibi, yumurta falan dondurmadıysanız eğer, menopozdayken nasıl çocuk yapacaksınız?

evlat edinebilirsiniz aslında, ama bunu da sırf eşiniz oyalansın sizden cinsellik istemesin diye yapacak haliniz yok. Yok değil mi??? 🙄

Sahi konu sahibi, yumurta falan dondurmadıysanız eğer, menopozdayken nasıl çocuk yapacaksınız?

evlat edinebilirsiniz aslında, ama bunu da sırf eşiniz oyalansın sizden cinsellik istemesin diye yapacak haliniz yok. Yok değil mi??? 🙄
Konu sahibi en az 10 yıllık evli diyelim belki çocuk hiç istemediler şimdi adamın ilgisi dagilsin diye çocuk mu yapilir
Başka sıkıntılar var bence.

Kaç yıllık evlisiniz
Çocuk yoksa şuan menapoza girmisken nasıl çocuk yapacaksınız?
Evet belirtemedim cok uzun olmasin diye, tabii ki 47 yaşında doğal yolla hamile kalmam mucize olur. Kibris veya Gürcistan'da donasyon ile tüp bebek yapmayi dusunuyorum, ama tabii, bir cocuk dunyaya getirmek, sorumlulugu almak ciddi bir is, cocuga emek, zaman ve sevgi vermek en önemlisi bunlari verebileceğim emin olursam girisirim yoksa sirf esime arkadas olsun, oyalansin diye de yapmam tabii ki. Zaten 47 yasindan sonra hamilelik de riskli diye biliyorum.

Yani evlilikte cinsellik çok önemli. Burda okumuştum galiba "cinsellik iyiyse evlilikteki sorunların yüzde 2 sini, kötüyse yüzde 98'sini oluşturur" gibi bir söz vardı. Eşiniz bu duruma çok üzülüyor olmalı, hissediyordur sonuçta. Bence siz kendiniz de libido nasıl artar ona bakın. Bu da mutluluğunuzu korumanıza yardımcı olur.

Icimi dokmezsem buraya icimde buyuyen bir kin, aci ve uzuntu gittikce buyuyecek gibi hissediyorum...

Esime asik degildim evlenirken, 35 yasindaydim, o da bana onem veren iyi biriydi. Zamanla sevdim. Hala da seviyorum. Belki ondan iyisi yoktur, o olmasa baska biriyle mutlu olur muydum, olmazdim diye dusunurum. Taa ki, cocuk konusu acilana kadar.
Cocuk konusu acildiginda, ta en basindan beri buz kesilir, hic konusmaz, kalkar, baska yere gider, ben anlattikca anlatirim, heveslensin diye, ama bir tek kelime bile cikmaz agzindan taa ki ben koseye sikistirip, ben istiyorum, yapmamiz lazim diye zorlayana kadar, ancak o zaman, yarim bir agizla, e o zaman yapalim der, ve bir daha asla bahsini acmaz.

Simdi belki problemi vardir diye dusunursunuz, hayir yok, daha once yine benim zorumla doktora gittik, tup bebek icin, sperm testi vs yaptirdi, herseyi normal. peki neden istemiyor? hayati seviyor, rahati seviyor, keyifli yasamayi seviyor. cocuk hasta, ya da problemli olur, onu ugrastirir, para yetmez diye korkuyor belki ama isimiz var, ailesi de yardimci olabilecek kadar varlikli da. ama yok. Cocuk konusu acildiginda, esim sagir, kor, beton duvar oluyor.

Ben bunu kendim yapmaliyim, istemese istemesin dedim. Tup bebek icin doktora tek basima gittim. Gelmek bile istemedi, haftalarca geldim, gittim, tahliller yaptirdim. Hic sormadi bile. Merak bile etmedi. Doktordan ciktigimda telefon ettim. Sanki hic doktora gitmemisim gibi, oylesine siradan seyler konustu ki telefonda, sokakta agladim, kapattim telefonu. Eve geldim. Sormadi...
Sanki kendi basima cocuk sahibi olur gibiydim, velhasil yumurta olusmadi, cok uzuldum. Bana destek oldu, hani benim istedigim birsey olmamis gibi bana teselli verdi. biliyorum hic uzulmedigini. Ona, doktorun bir kere daha deneyin son sansiniz dedigini soyledim. Tv seyrederken bana donup bakmadan, " tabii, olur. istiyorsan yapariz" diyip tv yi izlemeye devam etti. Gittim odaya agladim. gozlerimi gordu. agladigimi anladi. sarildi. ve hadi film izleyelim dedi.
Aradan 5 sene gecti, her sene kendi cabalarimla birseyler yapmaya calistim. Tek basima yapamadim. olmadi. biraktim. ve ona dedim ki bak son bu senemiz artik olmayacak, ve ben bunun acisini hep yasayacagim, ben cocuk gordugumde hep uzulecegim. yine...hic konusmadi. sarildi, teselli verdi. sonra geldi, bu yaz yunanistan'a gidelim hadi bilet alalim dedi. sanki az once o konusmayi hic yapmamisiz gibi.
2 sene yine boyle gecti simdi yasim 44. artik sadece yumurta bagisi ile hamile olabilecegim, bu sefer ister iste, isteme dedim, actim konuyu, olmaz istemem baskasinin cocugunu dedi. direttim. dusuneyim dedi. bu arada ben kibrisa basvurdum. gorusmeye gitmek icin bilet alacagim dedim. hic ilgilenmedi. iyi dedi sadece.doktor tahlil istiyor, birde vitaminler aldim sana, simdiden baslayalim dedim. vitaminlere elini bile surmedi, gunlerce tezgahta durdu. kaldirmadim, o da ellemedi. sonra sinir krizi gecirip attim hepsini. sormadi bile niye attigimi. kibrisa gitmeyecegim dedim. peki dedi, eline kumandasini aldi, hadi gel film basladi dedi.
Sizin libidonuzun düşüklüğü altında haklı sebepleriniz var bence. Çocuğu da eşiniz oyalansın diye istediğinize emin misiniz?

Sorun sizde eşinizde değil adamın cinsel hayatını bitirmeyin size dr açıkça ilaç teklif etmiş bence siz kullanmalısınız. Bir kadın libidosunu bu kadar yok etmemeli
Ama eşinizinki normal bence, cinselliği sevmesi, sizinle sevişmekten zevk alıp sizi arzulaması normal yani.

asıl anormal olan sizinkisi bence. Tamam belli dönemler vardır cinsellik istemeyiz, evet ama, tamamiyle libidonuzu kaybetmişsiniz, en ufak bir arzulama yok diyorsunuz onu geçtim ilişkiye girmekten nefret ediyorum adeta işkence diyorsunuz.

eğer hayırsa cevaplar bence östrojen eksikliğine bağlı ciddi libido kaybı yaşıyorsunuz.

ha siz böyle mutluysanız tamam sorun yok ama , eşinizin rızası olmadan ilaç vb vermeniz çok ama çok yanlış olur.

ve ne yalan söyleyeyim, eşinizin sizin de isteklerinize saygı duyacak şekilde cinsellik istemesi çok normal.

ben kocamın o an canı istemese hiçbir şey demem, saygı duyarım, ama benimle sevişmeyi hiç istemese, adeta nefret ediyorum dese, doktora git bir tedavi ol derim, ve üzülürüm.

çünkü erkekler isteksiz olduğunda tedavi ol demeyi biliyoruz, ancak iş kadınlara gelince çifte standart uygulamak normal olmamalı. Tedavi olmalısınız.

Biliyorum, anormal olan benim ki, ama neredeyse 50 yasinda bir erkegin haftada en 3-4 gun cinsel ilişki istemesi normal mi? Hatta ona kalsa hergun isteyebilecek durumda.

Ben hep boyle degildim.Cok cok libidosu yuksek biri de sayılmazdın ama, bu denli degildim, esasinda 6 sene oncesinde 6 ay süren hafif bir kemoterapi tedavisi oldum, tedaviden 6 ay sonra menopoza girdigim gibi, tum libidomu da kaybettim. Fakat, hic bir eksiklik de duymadim. Evli olmazam, dunyanin en mutlu kadınıyım derdim kesinlikle.

Esimi seviyorum, hatta bir daha dünyaya gelsem yine onunla evlenirdim, ama şu var ki ben bir de eşime asik olarak evlenmedim. Çok iyi bir insan, beni çok mutlu edecek bir insan oldugu icin evlendim ve gerçekten de mutluydum taa ki libidomu kaybedip isteklerimiz farklilasıncaya kadar.

Tabii ben esime ben cinsel ilişkiden nefret ediyorum demedim, diyemem zaten. Ama ona menopozdan dolayi hormonlarimda dengesizlik oldugunu, bu yuzden isteksiz olduğumu, ama onu da mağdur birakmak istemedigim icin elimden geleni yaptigimi soyluyorum. Yani acikca herşeyi konuşan bir çiftiz, o da bana hak verdi, anliyorum dedi ama tabii doğal isteklerini de engelleyemiyor.

Evet, ben yazim uzun olmasin diye belirtmedim, yumurta donasyonu ile dusunuyorum. Yok tabii ki sirf esimi oyalamak icin cocuk yapmam, zaten her zaman istiyordum, ama kemoterapi gordugum icin hep ertelemiştim.
Ama şimdi kendimi toparladim. Hatta "evlat edinme" konu başlığında da yazmistim gecen ay, evlat edinmek için de ayrıca arastirma yapiyorum basvuru icin.

Sorun sizde eşinizde değil adamın cinsel hayatını bitirmeyin size dr açıkça ilaç teklif etmiş bence siz kullanmalısınız. Bir kadın libidosunu bu kadar yok etmemeli
Yok zaten onun cinsel hayati pek bitecek gibi degil inanin, yaslandikca daha da artiyor. Yasiniz kac bilmiyorum, ama bir 50li yaşlara yaklastikca cinsellikten çok daha başka konulara merak ve ilgi yükseliyor. Doganin kanunu bu, doğal olarak hormonlariniz azaliyor, menopoza giriyorsunuz. Hormon tedavisi yaparsaniz, hormonlariniz yerine geliyor ama ne kadar sağlıklı, son derece sakıncalı, vücudun kendisi bitirdigi normal bir evreyi tersine çevirmeye calisiyorsunuz. Ama erkeklerde durum maalesef farkli bir erkek 70 yasinda dahi aktif olabiliyor, libidosu yuksek olabiliyor.
Ben kendim libidomu yok etmedim, vucudumun, ve aldigim kemoterapi sonucu erken menopozdan baska birsey degil durumum.

Konu sahibi en az 10 yıllık evli diyelim belki çocuk hiç istemediler şimdi adamın ilgisi dagilsin diye çocuk mu yapilir
Başka sıkıntılar var bence.
Biz 20 senelik evliyiz. IIkimizde cok istedik aslinda, ama ilk başlarda esim fakültede doçentlik sınavına hazırlanıyordu, erteledik, calisalim, ev alalim, para biriktirelim derken, benim kemoterapi tedavisi olmam gerekti, yine erteletik, sonra ben menopoza girdim, yumurta donasyonu dediler, esim razi olmadi. Onu ikna etmem bir kac senemi aldi derken, artik yasimdan dolayi donosyonla hamilelik da riskli olmaya basladi.

Cinsellik kalpleri de birbirine yakınlaştıran bir mevzu

Şap attım diyelim ama kalben de zamanla bı şeyler kopar bence cinsellik bağlayıcılığı olan bir eylem çünkü.

Yerinizde olsam kendimi esimin seviyesine getirecek otları ve zararsız takviyeleri tercih ederdim.

Doktorunuzun bahsettiği hormon takviyesini de çok merak ettim

Biz 20 senelik evliyiz. IIkimizde cok istedik aslinda, ama ilk başlarda esim fakültede doçentlik sınavına hazırlanıyordu, erteledik, calisalim, ev alalim, para biriktirelim derken, benim kemoterapi tedavisi olmam gerekti, yine erteletik, sonra ben menopoza girdim, yumurta donasyonu dediler, esim razi olmadi. Onu ikna etmem bir kac senemi aldi derken, artik yasimdan dolayi donosyonla hamilelik da riskli olmaya basladi.
Böyle mutluyken çocuk bence gerekli bir mevzu değil.
İçinizde ah çocuğum olsa/olsaydı diye bir yara var mı ?

Bence niye olsun ki ne alaka, hepimiz doğurmak zorunda mıyız v
Varolus sebebimiz doğurmak çoğalmak mi devamli.

Gerçi bizim böyle bı konuya deginmemiz bile yersiz, sizin buraya actiginiz mevzu bu değil bize ne kurcalamak

Abla menopoza girince nasıl cocuk dogurcan ya🙆🏻‍♀️

İstisnalar hariç bir kadın 35 yaşında evleniyorsa artık yumurta rezervinin azaldığı yaşlar genelde çocuk isteği etkindir.
Bu adamla evlenmeden önce çocuk isteginizi söylediniz mi
Neden bu kadar vurdumduymaz
Adamın çocuğu var mı
Yada kesin istemediğini evlenmeden önce dedi mi
Sizi sogutmus kendinden.
Siz bence bu adama zor katlaniyorsunuz.
Cinsellik vs hikaye.
Çünkü sizi yarı yolda bırakmış gibi geldi.
Eğer baştan asla istemiyorum demediyse.

X