Eşim Devretmeli mi? El Atın Hatunlar.

Ben olsam anne hayattayken bir arabayı miras olarak düşünmezdim. Kadın hayatta sonuçta devrederdim üstüne. Eşinin arabası istediği gibi kullansın derdim. Anne dururken bir arabayı üçe bölmek bana garip geldi açıkcası.
Çok doğru. Mirası kullanma hakkı eşe aittir.

Kesinlikle devretmeyin... baba ölmüşse mirasçıları eş ve çocuklarıdır. Madem araba kullanılmıyor satıp üçe bölünür. Herkes payını alır. Kayınvalideniz kendi payını isterse kızına devreder ama sizin payınıza asla müdahele edemez.

Ben güvenemedim kv.ye. Niyeti iyi olsaydı bu kadar ısrar, taciz olmazdı.
Satın paylaşın payı. Devretmeyin asla.
İyi niyetli değil.

kv durumu nasıl. sizin durumunuz nasıl ona göre degisir. yani siz bilirsiniz ama dinde bile baba ölünce miras paylasımı anne ve cocuklar arasında var .

Çok şeyler gördüm geçirdim, iyi niyetiniz yüzünden bazen en yakınlarınız tarafından sırtınızdan bıçaklanıyorsunuz, miras yasal haktır, katkınız olsun olmasın, devretmek yerine arabanın satışı yapılsın herkes kendi payına düşeni alsın ama 3 ama 5, sonuçta eşinizinde babasıydı kayınpederiniz, babasından hatıra niyetine eline geçecek parayla birşey alır.

Miraslı araçlarda,tüm varislerin isminin yazdığı ortak ruhsat çıkıyor.sigortasını mirasçılardan hangisine uygun çıkıyorsa ona yapıyorlar.aynısı başımıza geldi,biz 4 kız kardeşiz,ortak ruhsatımız çıktı,ablalarımdan birine daha uygun çıkıyordu sigortası onun üzerine oldu. yani kv bence eşinizi kandırmaya çalışıyor,devretmeyin kesinlikle.

Araba bu ev gibi değil ki her yıl değeri düşüyor şimdiden satılsın ve parasını bölüşün bence.

Arkadaşlar eşimin babasından kalan bir araç var ortada. Şu an annesinde duruyor. Kullanmıyor da kadın. Biz evlenene kadar eşimdeydi. Evlendiğimizde aracı satıp parayı bölüşme konusunda anlaşmışlardı ama düğün zamanı biraz gerginlikler olunca annesi sattırmadı ben kullanacağım diyerek arabayı aldı ama araba hala babasının. Yani üç varisi var. Sigorta yaptırırken de haliyle fiyat ona göre yüksek oluyor.

Şimdi kv arayıp eşime diyor ki sigortası çok tutuyor arabayı bana devredin. Zaten bu yine sizin diyor. Ama tam renk vermeseler de biz eşimin kızkardeşi ve annesinin plan yaptığını ve arabayı satıp eşimden para kaçırmaya çalıştığını düşünüyoruz. Eşim şimdiye kadar böyle devam etti. Şimdi niye devir diye tutturuyorsunuz. Böyle devam etsin demiş ama tacize varacak derecede ısrar kopuyor şu an.

Ne yapmamız gerektiğine karar veremedik haliyle... Siz olsanız ne yapardınız?

Anne sağ olduğu için arabayı sattırmazdım.Devrettirmezdim de.Sigorta ne tutacak ki ben öderim derdim.

X